FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2012, 11:45   

Mai_chan napisał/a:
"co nam ksiądz może o rodzinie mówić, jak sam &*@$$ ministrantów"

Raczej "co nam może mówić człowiek o zjawisku, którego nigdy nie doświadczył". Podejrzewam, że nie bez powodu żeni się tak pastor, jak i rabin.

Jako że bzdury staram się wyrzucać z pamięci to nie pamiętam, kiedy ostatnio słyszałem od kogokolwiek pozostałe określenia, bo atmosferę wokół Rydzyka pominę jako wyjątek. Osobiście skłaniam się ku stwierdzeniu, że Kościół nie daje mi poczucia wspólnoty (podobno powinien) i wydaje mi się całkiem bezduszną instytucją bez wzniosłych idei. Zwyczajnie nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2012, 11:52   

Cytat:
Wiesz, patrząc na wypowiedzi przeciętnego "wierzącego-niepraktykującego" - najczęściej pojawiają się takie zwroty jak "czarna mafia", "luksusowe samochody", "banda pedofilów", czasami jeszcze "co nam ksiądz może o rodzinie mówić, jak sam &*@$$ ministrantów".

Cóż, walenie w Żydów jest passe i ryzykowne, ale wygadywanie powyższych bzdur, mimo że stoją na takim samym poziomie, jest dziś w dobrym tonie i modne.
Cytat:

Więc tak, liberalizm w pewnym sensie odsuwa ludzi od Kościoła, jeśli ów liberalizm rozumieć jako "liberalne podejście do wybryków księży"

Myślę, że trochę przesadzasz. W sensie, wybryk nawet pojedynczego księdza czy nielicznej grupy staje się dla mediów atrakcyjnym łupem, gdyż wolno to robić bez ryzyka. Idę o zakład, że gdyby jakaś gazeta na zachodzie oskarżyła mułłów o to samo, zaraz poczułaby gniew "uczniów proroka". Podobnież jak w USA, gdzie dopiero niedawno wyszło, na jaką skalę tamtejsi rabini zajmowali się molestowaniem dzieci, ale zaprzyjaźnione media kładły na to zasłonę milczenia. Ergo, twierdzenie, że problem dotyczy wyłącznie duchownych związanych z KRK, wydaje mi się sporym nadużyciem. Zwłaszcza, że wszystkie statystyki pokazują, iż księża stanowią 1-2% wszystkich oskarżanych o takie czyny. Nikt nie stawia znaku równości między nauczycielem a pedofilem, mimo że w USA ujawniono sto razy więcej przypadków pedofilii wśród pedagogów niż wśród duchownych. W Niemczech podobnie. Ba, biorąc pod uwagę, że prominenty parlamentarzysta PE Daniel Cohn-Bendit opisywał wprost swoje seksualne doświadczenia z pięciolatkami (za co nie spotkała go żadna kara...), można by przyjąć, że wśród europosłów też lepiej nie przebywać z dziećmi.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-05-2012, 13:15   

Mai_chan napisał/a:
Wiesz, patrząc na wypowiedzi przeciętnego "wierzącego-niepraktykującego" - najczęściej pojawiają się takie zwroty jak "czarna mafia", "luksusowe samochody", "banda pedofilów", czasami jeszcze "co nam ksiądz może o rodzinie mówić, jak sam &*@$$ ministrantów".

Takie wypowiedzi wywołują u mnie raczej wrażenie żałosnej próby tłumaczenia samego siebie. Luksusowe samochody to naprawdę nie jest norma (a należałem już do kilku parafii, więc raczej wiem co mówię), a jak ktoś ma informacje o pozostałych zjawiskach, to powinien zgłosić się na prokuraturę, a nie rantować wśród znajomych. Oczywiście zwykle się nie zgłasza, bo takich informacji nie ma, a rantuje, bo usłyszał coś w telewizji, a ksiądz się mu naraził, bo ośmielił się zauważyć, że bez spowiedzi komunii nie dostanie, czy przypomnieć, że aborcja to grzech. No przykro mi, prawdy wiary nie są zależne od tego co ludzie chcą usłyszeć.

Mai_chan napisał/a:
Więc tak, liberalizm w pewnym sensie odsuwa ludzi od Kościoła, jeśli ów liberalizm rozumieć jako "liberalne podejście do wybryków księży".

"Wybryki księży" to akurat margines i raczej rzeczywistość medialna. Owszem, przypadków było wystarczająco dużo, żeby Kościół się tym zajął, Kościół tymczasem nie umiał sobie z tym poradzić i tuszował sprawy – co jest naganne. Ale przedstawianie tego jako ogólnego obrazu Kościoła jest zwyczajnie nieprawdziwe. Bo sorry, ale jeśli ktoś Kościół widzi tylko i wyłącznie jako organizację pazernych na pieniądze pedofilów i homoseksualistów zamieszanych w ciemne interesy, to albo nie wie o czym mówi, albo celowo fałszuje rzeczywistość.

No i podstawowa rzecz – do przynależności do Kościoła nikt nie zmusza. To oczywiście nie oznacza, że Kościół powinien odtrącać inaczej myślących. Wręcz przeciwnie, nie powinien odtrącać nikogo, bo ma prowadzić dzieło nawrócenia. Ale jeśli ktoś nawrócić się nie chce i nie przyjmuje podstawowych prawd wiary, to sam Kościół odtrąca – i zmuszać go nikt do przynależności nie będzie. Jego wybór i powinien on być szanowany. Tylko niech ten ktoś nie utrzymuje fikcji.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-05-2012, 15:17   

Ależ słonka puchate, mnie absolutnie nie chodzi o prawdziwość (bądź jej brak) powyższych argumentów. Ja twierdzę, że ludzie uciekający z Kościoła czynią to raczej z ich powodu niż przez wzgląd na rzekomy liberalizm KRK.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-06-2012, 17:17   

Parę słów o indeksie ksiąg zakazanych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-06-2012, 08:21   

Ruszyła ekspedycja badawcza by zbadać wrak Sokoła Millennium.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2012, 16:50   

Przedsmak tego, co nas czeka na Euro?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-06-2012, 22:54   

http://www.liveleak.com/view?i=7d1_1263173545
myślę, że obejdzie się bez komentarza. Link daję, bo mnie poruszył i trochę skłonił do zadumy.

Uwaga, mimo braku przemocy bezpośrednio na ekranie nagranie jest mocno brutalne i osoby wrażliwe mogą mnie za to znielubić.

Skoro Keii upomniał, mnie co do opisania zawartości, cytat z opisu filmiku:
Cytat:
Deputy Kyle Dinkheller, Laurens County, GA, was minutes from being off duty when he encountered a speeding pickup truck going 98 mph. The deputy was an ICE (Interstate Criminal Enforcement) officer that dealt with traffic infractions, speeding and the occasional drug bust. This was a low risk or unknown risk stop for speeding. He radioed in the speeding infraction, made a U-turn in the median and pursued the vehicle. The driver, Andrew Brannan, stopped his vehicle, exited and started a crazy, dancing jig in the middle of the road while swearing at the officer and shouting ‘I’m a god-damned Vietnam vet.” At first, he ignored Dinkheller’s commands to step towards the deputy, which always began with `Sir’. When he finally complied, he attacked the deputy and a scuffle ensued. The deputy implemented the use of his asp and ordered Brannan to `get back’. This procedure was repeated, but after what appeared to be a second scuffle, the suspect returned to his vehicle and retrieved a M-I Carbine from under the seat. The first shots were fired nearly 50 seconds after Brannan returned to his vehicle despite the deputy’s commands. Brannan ignored the repeated commands to put the gun down and Deputy Dinkheller apparently fired the first shot. Brannan, a Vietnam veteran, advanced firing on the deputy. Dinkheller returned fire, but succeeded only in breaking a window in the driver’s side of the pickup and wounding Brannan in the stomach. Using `suppressive fire’, Brannan systematically, methodically shot Dinkheller in the arms, legs, exposed areas that would not be covered had Dinkheller been wearing a bulletproof vest, slowly executing him. Reloading his weapon Brannan continued firing with the final death shot to Dinkheller’s right eye.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.



Ostatnio zmieniony przez Slova dnia 04-06-2012, 09:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-06-2012, 23:10   

Slova napisał/a:
osoby wrażliwe mogą mnie za to znielubić.

Zdecydowanie mogą. Nie wydaje mnie się by takie rzeczy powinny krążyć po sieci, ale pewnie jestem naiwnym idealistą.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-06-2012, 05:08   

Slova napisał/a:
http://www.liveleak.com/view?i=7d1_1263173545
myślę, że obejdzie się bez komentarza. Link daję, bo mnie poruszył i trochę skłonił do zadumy.

Uwaga, mimo braku przemocy bezpośrednio na ekranie nagranie jest mocno brutalne i osoby wrażliwe mogą mnie za to znielubić.

To może przynajmniej napisz co jest w środku, żeby ludzie wiedzieli czy zawartość może ich zainteresować.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-06-2012, 09:52   

Zrobione'd.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-06-2012, 17:36   

Albo drugi James Bond, albo drugi Zagłoba.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2012, 20:57   

Ojciec Rydzyk zapowiada stworzenie telewizji dla młodzieży.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2012, 21:15   

... Rany Julek, w jakim on żyje świecie? Oo

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 05-06-2012, 22:59   

Najlepszym - własnym.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 163 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group