FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2013, 00:44   

Costly, wiadomo, że nie wszystko będzie się podobać. Mamy mnóstwo ludzi i każdy ma jakiś tam swój gust i spojrzenie na to wszystko. Ja też nie mówię, że po latach wszystkie lektury są super, ale na pewno już jakoś inaczej podchodzę do tego wszystkiego jak za czasów szkolnych.

_________________
...internet nie zapomina...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-11-2013, 19:33   

Skoro ostatnio dużo było o mapach - w nowej URze Historii piszą o Mapie Gomberga, wydanej w Ameryce w 1942 r. Mało co z tego faktycznie zrealizowano, ale można sobie wyobrazić jaką to potem było pożywką dla teorii spiskowych.

Nie wiem co rozczula mnie bardziej - Polska SRS w granicach przedwojennych (z Prusami Wschodnimi!), Stany Zjednoczone od Grenlandii po Panamę czy Zfederowane Republiki Indyjskie, obejmujące Birmę i Afganistan.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 14:32   

Ysengrinn napisał/a:
Nie wiem co rozczula mnie bardziej - Polska SRS w granicach przedwojennych (z Prusami Wschodnimi!), Stany Zjednoczone od Grenlandii po Panamę czy Zfederowane Republiki Indyjskie, obejmujące Birmę i Afganistan.
Mnie jednak chyba zjednoczona i stabilna Afryka...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 14:40   

Najbardziej nas powinna martwić Japonia , wątpie żeby przez kwarantanne przechodziły nowe odcinki anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-11-2013, 15:42   

Jest akt oskarżenia w sprawie niesławnej imprezy na Zakrzówku pół roku temu.

Cóż, linia obrony sprowadza się najwyraźniej do „jestem bezmyślna i uważam że powinno mnie to zwalniać od odpowiedzialności”…

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 15:48   

Morg napisał/a:
Jest akt oskarżenia w sprawie niesławnej imprezy na Zakrzówku pół roku temu.

Cóż, linia obrony sprowadza się najwyraźniej do „jestem bezmyślna i uważam że powinno mnie to zwalniać od odpowiedzialności”…

A na miejscu jej adwokata wymyśliłbyś lepszą linię obrony?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 16:55   

To chyba fakt że była w pewien sposób bezmyślna , jeśli faktycznie nie kalkulowała zaproszenia 20 tysiecy osób na melanż to jest to jakaś okoliczność łagodząca ,a już słowa prokurator o tym że za to co ona zrobiła grozi 8 lat wiezienia to jest żałosne i śmieszne.Powinna dostać jakieś prace społeczne wg mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-11-2013, 17:07   

Urawa napisał/a:
A na miejscu jej adwokata wymyśliłbyś lepszą linię obrony?

Nie wygląda mi na to żeby miała adwokata.

K.R napisał/a:
jeśli faktycznie nie kalkulowała zaproszenia 20 tysiecy osób na melanż to jest to jakaś okoliczność łagodząca

Niby czemu?

K.R napisał/a:
już słowa prokurator o tym że za to co ona zrobiła grozi 8 lat wiezienia to jest żałosne i śmieszne

Niby czemu? Grozi tyle? Grozi – art. 58. ust. 1. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 17:16   

Morg napisał/a:
Niby czemu? Grozi tyle? Grozi

i właśnie dlatego to jest dla mnie żałosne , nie wydaje mi sie żeby jej czyny kwalifikowały sie na jakąkolwiek kare pozbawienia wolności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-11-2013, 17:18   

Cytat:
i właśnie dlatego to jest dla mnie żałosne , nie wydaje mi sie żeby jej czyny kwalifikowały sie na jakąkolwiek kare pozbawienia wolności.

Biorąc pod uwagę skalę zagrożenia jakie spowodowała nie rozumiem dlaczego?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-11-2013, 17:39   

Co do skali zagrożenia – jak wynika z materiału podczas tej niezabezpieczonej imprezy miały miejsce bójki, kradzieże, rzucanie kamieniami ze skały, a jeden mężczyzna ze skały spadł i trafił do szpitala w ciężkim stanie. No i miasto musiało wydać 20 tysięcy złotych na samo posprzątanie śmieci.

Tu nie chodzi o niedoniesienie papierka, a o to że przez niedopełnienie ustawowo nałożonych obowiązków miało miejsce zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, a także zostały spowodowane konkretne straty materialne. Jak się widzi że będzie tyle ludzi, to albo się zapewnia wszystko co należy i zgłasza gdzie trzeba, albo się odwołuje imprezę.

Panienka zaś nie przyjmuje tego chyba do wiadomości i zachowuje się jakby to nie miało nic z nią wspólnego, bo ona „tylko kliknęła”. Przepraszam, ale to jest tłumaczenie na poziomie przedszkolaka nierozumiejącego konsekwencji swoich czynów.

Co do ustawowego zagrożenia karą – górna granica jest oczywiście dla najcięższych przypadków. O winie i karze będzie decydował sąd na podstawie okoliczności sprawy. Dolna granica zagrożenia to grzywna w wysokości 240 stawek dziennych (wysokość stawki to od 10 do 2000 złotych, zależnie od możliwości sprawcy).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 17:47   

... Pomijając idiotyzm zwany fejsbukiem - ja się teraz zastanawiam, czy w takim razie zaproszenia na imprezy należy trzymać w głębokiej tajemnicy w obawie przed oskarżeniem o organizację imprezy masowej bez zgody władz tylko ze względu na to, że ludzie coraz częściej czytają wyłącznie dosłownie? Albo coś jest nie tak z dzisiejszym społeczeństwem. No bo poważnie, kto o zdrowych zmysłach poszedłby na imprezę do zupełnie nieznanej mu osoby, losowo znalezionej w necie?

Serio, strach zgubić zaproszenie na urodziny, takie nieimienne. Ktoś znajdzie na ulicy, powieli, rozrzuci po mieście i solenizant jest w czarnej dupie...

W mojej opinii panienka jest kozłem ofiarnym. Do niej bardzo łatwo się przyczepić, natomiast komu by się opłaciło udowadnianie czegokolwiek portalowi społecznościowemu? Ich przecież stać na dobrych prawników, a i sprawa przestaje już być tak bardzo oczywista.

Nie wiem jedynie tego, w jaki sposób działają wydarzenia na fejsbuku, jak również większość innych opcji. Podejrzewam, że nie tak, jak by to sobie wyobrażał przeciętny użytkownik, za to zgodnie z regulaminem. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-11-2013, 17:59   

Ale co jest winny portal społecznościowy? Jakby nie ogłosiła na FB, tylko rozklejała plakaty na słupach ogłoszeniowych, to winiłbyś właścicieli słupów?

Sprawa mzd. mogłaby być niejednoznaczna gdyby ona nie wiedziała że będzie tyle osób (wtedy nie możnaby raczej mówić o umyślnym działaniu). Ale impreza była już któryś rok z rzędu (rok wcześniej było ponoć 4 tys. osób… czyli też impreza masowa, aż dziwne że nikt wtedy nie reagował), a rosnące zainteresowanie było widać na FB. I co? I nic z tym nie zrobiono, poza zaklęciami że „każdy przychodzi na własną odpowiedzialność”.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2013, 18:16   

Skoro świadomie zorganizowała taką dużą impreze to oczywiście jest winna złamania prawa i zasad zdrowego rozsądku , ale obwinianie jej za to że ktoś skoczył ze skarpy czy spadł albo ktoś rzucał kamieniami jest wg mnie nie złe. Co do kosztów to z tego co zrozumiałem policja wystawiała mandaty. Zresztą jestem przekonany że skończy sie na grzywnie (bynajmniej powinno) wiec nie rozumiem dlaczego ta prokurator wyrażała sie danej sprawie w tonie możliwości wsadzenia jej na 8 lat , żeby sprawa brzmiała groźniej niż faktycznie jest ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 29-11-2013, 18:19   

Borek, ale na FB tworząc wydarzenie, zaznaczasz dla kogo będzie ono widoczne - wydarzenie może być publiczne, widoczne tylko dla osób zaproszonych lub widoczne także dla znajomych osób zaproszonych. I to nie jest jakoś ukryte, opcja wyświetla się tuż pod okienkiem z danymi wydarzenia. Sorry, panna nie dość, że zachowała się głupio, nie widzi nic złego w swoim zachowaniu, to zwyczajnie nie potrafi czytać - dorosła kobieta, studentka! Jasne, osiem lat to trochę dużo, ale za głupotę się płaci, niech chociaż grzywnę dostanie, bo sorry, może "szkodliwość" niska, ale dlaczego ludzie mają płacić za to, że ktoś jest bezmyślnym analfabetą.

I nie, zdecydowanie nie bronię FB, ale pani miała czas zareagować, widziała co się dzieje, bo "lajki" widać. Owszem, pewnie część osób i tak nie przyszła, ale pani miała świadomość, że sprawa wymknęła się spod kontroli.

BOReK napisał/a:
No bo poważnie, kto o zdrowych zmysłach poszedłby na imprezę do zupełnie nieznanej mu osoby, losowo znalezionej w necie?


To działa na zasadzie "znajomy znajomego powiedział/idzie...", plus osoby, dla których impreza jest imprezą, nie ważne kto ją organizuje, skoro można się zabawić. I nie, nie rozumiem takich ludzi, ale jak widać istnieją i mają się dobrze.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 220 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group