FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2014, 18:26   

BOReK napisał/a:
Aha? I rozumiem, że z przewagi liczebnej wynika ich prawo do łamania prawa?

Wiesz, moze to nie jest jasne, bo ja oczami widze konkretną sytuację, gdy auto jedzie powoli i spokojnie mogłoby się zatrzymać, ale tego nie robi, nawet nie podejmuje próby zatrzymania się. Bo nie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-04-2014, 18:41   

Ze Stefańskiego:
Cytat:
Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, oraz wchodzenie spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi. Trudno podać w parametrach metrycznych odległość pojazdu od przejścia dla pieszych, by można było mówić o jego bezpośrednim znajdowaniu się przed przejściem. Pojęcie „bezpośrednio” należy wiązać z prędkością zbliżającego się pojazdu (Z. Drexler, Prawo o ruchu drogowym…, s. 39). Bezpośrednie wejście przed jadący pojazd ma miejsce wówczas, gdy pojazd przed wejściem pieszego na jezdnię znajdował się w takiej odległości od tego miejsca, że kierujący nim – przy zachowaniu bezpiecznej prędkości – nie jest w stanie zatrzymać go przed przejściem. Fakt, iż kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu (art. 26 ust. 1), nie uchyla w stosunku do pieszego tego zakazu. Przestrzeganie obu tych dyrektyw utrudniałoby w warunkach intensywnego ruchu zarówno poruszanie się pojazdów, jak i pieszych, dlatego też słusznie piśmiennictwo odwołuje się do tzw. zasad kultury drogowej i zaleca wzajemne ustępowanie sobie miejsca (Z. Drexler, Prawo o ruchu drogowym…, s. 40).

Jeśli samochód jest w stanie się zatrzymać przed przejściem, to pieszy nie wchodzi bezpośrednio przed pojazd. Jeśli nie jest, to biedny pieszy (ew. w przypadku skręcenia – inni kierujący).

Ustąpienie pierwszeństwa pieszemu to powstrzymanie się od ruchu, a nie „dodam gazu, to przejadę zanim pieszy dojdzie do mojego pasa”.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2014, 19:13   

Morg napisał/a:
Jeśli samochód jest w stanie się zatrzymać przed przejściem,

Tylko warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o zatrzymywanie się w sposób gwałtowny, bo taki manewr na obszarze zabudowanym (50km/h) da się zrobić osobówką na niecałych 30m, a poza tym obszarem (90km/h) to będzie już ok. 60 metrów. Z ciężarówką jest gorzej. Ogólnie też polecam wzajemne okazywanie sobie kultury drogowej, ale do tego smaczek poniżej...

Slova napisał/a:
gdy auto jedzie powoli i spokojnie mogłoby się zatrzymać, ale tego nie robi, nawet nie podejmuje próby zatrzymania się. Bo nie.

O, tu będzie smaczek. Praktycznie nie ma dnia, żebym trochę sobie nie pojeździł, taka już moja natura. Próbuję jeździć tak, żeby wszyscy wokół mnie mogli poruszać się płynnie. W tym często rezygnuję ze swojego pierwszeństwa, przepuszczam, zwalniam żeby komuś dać czas na wykonanie manewru - przecięcia mojej drogi, włączenia się do ruchu, zawrócenia. Niestety straszna ilość zarówno kierowców, jak i pieszych (z tego wyłączam osoby o widocznie utrudnionym poruszaniu się, wiadomo czemu) czeka, aż się ten drugi wręcz zatrzyma i często może jeszcze czerwony dywan rozwinie, aby waćpan szlachta mógł wygodnie przeciąć drogę. O ile rozumiem jeszcze niepewnego swego losu pieszego (o tym też trochę niżej), o tyle kierowca mający problem z oceną odległości na drodze i prędkości innych pojazdów stanowi według mnie duże zagrożenie.

Czemu staram się nie zatrzymywać? Bo często nie ma takiej potrzeby, a paliwa nikt mi za darmo nie daje. Z tego też tytułu idąc pieszo, docierając do pasów często wręcz macham kierowcom na znak, żeby się dla mnie specjalnie nie zatrzymywali, tylko przejechali zwinnie i ja sobie wtedy przejdę. Bo szkoda mi ich paliwa, a mnie na nogach nic to nie kosztuje, przy moim tempie chodzenia wręcz sobie odpocznę.

Podsymuwowywując: jeśli taki kierowca jedzie powoli, to jaki problem wejść na to przejście dla pieszych? Jeśli oceniasz że on się może spokojnie, łagodnie zatrzymać, to nie narzekaj tylko zrób krok naprzód i idź. Jeśli usłyszysz pisk opon - cóż, jednak nie jechał "powoli" i nie mógł się zatrzymać tak spokojnie, jak ci się wydawało. Proste? Bo ja jakoś nigdy problemu z tym nie miałem i nigdy nikogo nie potrąciłem ani mnie nikt nie potrącił, nie był nawet blisko. Poruszam się zaś czasami po naprawdę mocno przez pieszych zatłoczonych okolicach. Parę razy zdarzyło mi się nawet turlać w takim tłoku, tylko niestety bez stosownej muzyki i nikt nikomu nie wadził. Zjedz więc Snickersa.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-04-2014, 23:13   

Brytyjskie szkoły publiczne zislamizowane.

Ja wszystko rozumiem, ale jak można sobie dać zislamizować szkoły... To wyjaśnia trochę czemu zdaniem Tonny'ego Blaira największym zagrożeniem dla świata nie jest Rosja, lecz radykalny islam, ale to głupie, że chcą ratować przed nim świat, kiedy nie radzą sobie z nim na własnym podwórku...

Słuchajcie, emigrujemy tam wszyscy i robimy porządek. Będą nam jeszcze fejfokloki dziękować.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2014, 14:58   

...to jakaś porażka, nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak do tego doszło. Tzn jestem, ale to i tak fail, bo oznacza brak jakiejkolwiek odgórnej kontroli sytuacji - ten proces nie zaszedł przecież w tydzień, czy nawet miesiąc.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-04-2014, 15:19   

Dlatego ja zawsze mówię, wychrzanić religię jakąkolwiek ze szkół dać etykę lub religioznawstwo. Problem zlikwidowany a niech sobie wierzą uczniowie w co chcą. Ateiści nie dostaną dodatkowej wolnej godziny ale im to nie zaszkodzi. Szkoła nie jest miejscem do indoktrynacji religijnej, szkoła jest miejscem zdobywania wiedzy merytorycznej, czasem praktycznej. nikt nikogo wierzyć i tak nie nauczy.
Wyobraźmy sobie dużą szkołę, która musi uczyć dwóch religii na raz w różnych klasach, co otrzymamy getta?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-04-2014, 20:30   

kokodin napisał/a:
Wyobraźmy sobie dużą szkołę, która musi uczyć dwóch religii na raz w różnych klasach, co otrzymamy getta?

Taka sytuacja jest na porządku dziennym w szkołach w moim mieście i nic wielkiego się przez to nie dzieje.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 25-04-2014, 21:47   

A ja jestem pod wrażeniem jak ładnie nagięto wyniki badania obejmującego zaledwie trzy szkoły w jednym z największych miast Anglii. Ledwie kilka szkół w sześciomilionowym okręgu to wyjątkowo mało reprezentatywna grupa. Tym bardziej, że trudno mi uwierzyć, by były to zwykłe, pierwsze lepsze szkoły. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że wybrano placówki, które już wcześniej czymś sobie nagrabiły i do których uczęszczają w przeważającej większości muzułmanie.

Tym bardziej, że pomysły w stylu segregacji płciowej w klasach, zapraszanie radykalnych imamów i cenzura są rzeczami, których nawet najzręczniejszy rzecznik prasowy ani prawnik nie byliby w stanie usprawiedliwić. Pięknie też przemawiają do wyobraźni społeczeństwa, w pełni zdającego sobie sprawę, że mamy przecież XXI wiek. Dostaliśmy więc tylko (lub aż) ładnie opakowane ostrzeżenie przed kierunkiem w jakim mogą zmierzać szkoły w państwach, w których obecna jest duża mniejszość muzułmańska. Połączone z napiętnowaniem trzech placówek oświatowych, ale to już szczegóły.

Z drugiej strony mamy do czynienia z szerszym problemem, widocznym także w Polsce. Też mamy zagwozdkę z edukacją "seksualną", będącą dla części rodziców próbą szerzenia zgorszenia wśród dzieci, albo czymś jeszcze gorszym. Pa licho, że o tych sprawach najczęściej sami też często nie mają ochoty rozmawiać i dzieciaczki czerpią wiedzę z opowiadań kolegów (fail!) i filmów porno (uberfail!). A potem ich pociechy się dziwią, że wszystko wygląda i działa nie tak jak powinno i że umycie się nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną.

I zanim zaczniemy sobie narzekać na własne zacofanie, to przypomnę o próbach wprowadzania kreacjonizmu w amerykańskich szkołach. Jak widać nawet bogate i stosunkowo rozsądne kraje mogą mieć problemy w podstawowych dziedzinach edukacji.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-04-2014, 21:54   

Ameryka nigdy nie była krajem rozsądnym, nawet stosunkowo.

Cytat:
A ja jestem pod wrażeniem jak ładnie nagięto wyniki badania obejmującego zaledwie trzy szkoły w jednym z największych miast Anglii. Ledwie kilka szkół w sześciomilionowym okręgu to wyjątkowo mało reprezentatywna grupa.


Artykuł wcale nie sugeruje, że problem dotyczy wszystkich angielskich szkół. Co nie zmienia faktu, że nawet gdyby to były tylko trzy publiczne szkoły to mamy do czynienia z kompromitacją.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2014, 07:10   

Ysengrinn napisał/a:
Artykuł wcale nie sugeruje, że problem dotyczy wszystkich angielskich szkół.

Artykuł sugeruje, że problem dotyczy "szkół państwowych w Birmingham", a tych jest chyba więcej niż trzy. Natomiast Twój własny nagłówek w Poście sprawia wrażenie, jakby problem wystąpił we wszystkich angielskich szkołach. :P

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-04-2014, 08:35   

W zeszłym roku zatytułowałem link "Frondę przejmują Żydzi". Jestem na forum od jedenastu lat, jak mogliście się już domyślić dziennikarska obiektywność nie leży wysoko na liście mych priorytetów przy tworzeniu hedlajnów.

Omówione są trzy szkoły. Jeżeli one zostały "niepostrzeżenie" zislamizowane w stopniu tak znacznym, to można podejrzewać, że wiele innych również, nawet jeśli w mniejszym stopniu. Birmingham to nie jedyne miasto w którym żyje dużo muzułmanów i zapewne nie jedyne, w którym urzędasy nie obudziły się jeszcze ze słodkiego splendid isolation i nie zauważyły, że Anglia jest dziś "trochę" innym krajem - pełnym murzynów z Nigerii, Pakistanu i Polski, którzy wcale nie mają ochoty potulnie trzymać się starych wzorów, a ich własne potrafią być cokolwiek niefajne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2014, 08:54   

Cytat:
Artykuł sugeruje, że problem dotyczy "szkół państwowych w Birmingham", a tych jest chyba więcej niż trzy. Natomiast Twój własny nagłówek w Poście sprawia wrażenie, jakby problem wystąpił we wszystkich angielskich szkołach. :P

tytuł rodem z onetu :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-04-2014, 14:23   

Czy weterani sa dobrym materialem na politykow?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2014, 15:32   

10 miejskich legend, które okazały się prawdą.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-05-2014, 20:07   

Potwierdzono istnienie ludzkich feromonów płciowych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 230 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group