FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2009, 19:51   

bardzo często wystarcza zwykłe polecenie netstat -a (i obserwacja wyników), choć akurat w wypadku wirusów zajmujących się spam-mailingiem trzeba by mieć szczęście (zwykle teraz wysyłają spam paczkami, w dużych odstępach, więc trzeba by sprawdzać akurat wtedy, gdy działają). By przeprowadzić odp. badanie w czasie dłuższym, to już faktycznie trzeba jakiegoś sniffera (np Wiresharka) ustawić, sprofilować odpowiednio i potem umieć zinterpretować logi.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-10-2009, 17:57   

Odebrałam mój dowód wczoraj, ale dzisiaj zorientowałam się, że jest w nim błąd (nie wgłębiajmy sie w to, że powinnam to sprawdzić od razu). Czy żeby wymienić dowód, muszę składać nowy wniosek i znowu czekać, czy po prostu dać stary i powiedzieć, gdzie jest błąd? Muszę osobiście pójść do urzędu z tym feralnym dowodem?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-10-2009, 13:54   

Szukam gry. Wymagania:
- kosmiczne, science fiction
- strategiczna
- dostępny łatwy edytor scenariuszy
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-10-2009, 13:58   

Starcraft? Edytorem się wprawdzie nie bawiłem, ale chyba nie jest jakoś specjalnie skomplikowany.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-10-2009, 14:02   

Młotek 40k: Dawn of War? Ale o edytor w tymże najlepiej zapytać Slovy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-10-2009, 14:15   

Sprecyzuję - chodzi mi o czystą strategię kosmiczną, typu Homeworld (przynajmniej tak mi się wydaje, bo tak na filmikach ta gra wygląda). Ci, którzy oglądali LoGH, będą wiedzieli, o co biega.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2009, 00:11   

Homeworld nie jest grą strategiczną a taktyczną. Niestety, nie przypominam sobie od ręki gry która by odpowiadała twoim wymaganiom.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2009, 13:25   

Chodzi o samą wojnę czy ogólną strategię 4x? Jak to drugie, to polecam Space Empires - nie wiem jak z edytorem w piątej, bo jest do dociągnięcia, ale w czwartej części jest świetny. Cholernie szerokie możliwości, na ministrów można zwalić wszystko na dowolnym szczeblu zarządzania (chyba z wyjątkiem dyplomacji, ale nie jestem pewien). Jak się zacznie w to grać, to ma się do dyspozycji prawdziwą kobyłę, brakuje jedynie rozgrywki politycznej w obrębie jednego imperium. Nawet anarchia daje generalnie tyle, że kolonie mogą łatwiej się odpiąć od imperium - zapomnij o parlamentach i podobnych. Poza tym podstawowe wersje są do dupy mechanicznie, trzeba sobie dociągnąć np. Balance Mod albo Proportions. Te bonusy są lepiej dopracowane dla czwórki, bo stara. Dobrze jest też załadować modyfikowane AI, bo oryginalne jest biedne i głupie. Wszystko proste w instalacji.

Jeśli to się okaże za dużym wyzwaniem, to zawsze są Galactic Civilizations. Tu już nie ma takich poważnych modów, bo są i zbędne, i trudniej je zrobić. Za to jest rozgrywka polityczna na poziomie Rady Galaktyki i ustalanych różnych nakazów (np. najbogatsze imperium w ramach wyrównywania szans płaci innym co roku 2% swojego dochodu) i ogólnie jest parę fajnych pomysłów. W porównaniu do SE jest tu mniej wolności wyboru, ale i więcej kombinowania - czysta wojna może okazać się naprawdę słabym argumentem w walce o dominację. ;>

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-10-2009, 17:36   

1. Jaka jest różnica w wielkości tomiku Ourana polskiego (JPF), angielskiego (VizMedia), niemieckiego (Carlsen Comics ) i japońskiego (Hakusensha)? Czym jest to spowodowane i która wielkość jest najbliższa oryginalnej?
2. Od czego zależy wygląd okładki? (pomijam skojarzenia róż=dla dziewczyn)

edit:
Znalazłam niemiecką: 11,5 x 17,5 cm


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 10-10-2009, 17:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-10-2009, 17:36   

Czy zna ktoś program umożliwiający konwersję plików video typu .avi to formatu .bik (format pojawiający się dość często w grach)?
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2009, 18:02   

Znalazłam tylko "Rad Video Tools" - powinien konwertować nie tylko .bik, ale i inne formaty filmów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-10-2009, 14:28   

Co lepiej kupić: Ars Magica 5 edycja czy Klanarchię?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-10-2009, 14:40   

Klanarchia, sądząc podle podręcznika, wydaje się być bardzo dobrym zakupem - oczywiście, o ile trawi się jej konwencję. Ogólnie, podręcznik IMHO świetnie napisany, ale już o praktyce wiem nieco mniej.

Zdaje się, że w necie widziałem negatywne opinie dot. stosowania mechaniki - związane z tym, że na danym "poziomie" rzuca za walki wszelakiego typu jedna postać, a pozostałe ją co najwyżej wspierają. Z jednej strony, może to przyspieszać walki... A z drugiej... Well, dopóki nie walczymy z demonem, jednocześnie z nim gadając i próbując go egzorcyzmować, to to jest zabawa jednoosobowa. Zwłaszcza w testach społecznych, gdzie teoretycznie nie powinny się liczyć słowa graczy innych niż prowadzący konfrontację. Nieliczne sesje, w które to rozegrałem, zdają się to potwierdzać - acz akurat u mnie nie było to szczególnie irytujące.

I tyle mam do powiedzenia o Klanarchii - czyli polecam ją, acz swe wady ma. O Ars Magicy nic nie powiem z jednej prostej przyczyny - widziałem tylko jej (darmową już) 4ed.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-10-2009, 14:44   

Velg napisał/a:
- oczywiście, o ile trawi się jej konwencję


Stanowczo nie trawię jej konwencji! Klanarchię chcę kupić wyłącznie z powodów kolekcjonerskich.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-10-2009, 14:48   

Jeżeli nie trawisz jej konwencji, to od ręki mogę polecić Ars Magica 5ed. (oczywiście, o ile konwencję tego akurat trawisz). Nawet mimo tego, że nie znam tego ;)

(no, wyjątek poczynić można, jeśli spodobają się obrazki :P)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group