FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-06-2012, 05:35   

Nie no, rozumiem z czego to może wynikać - facet wyraźnie jest empatą i czytuje prasę "opiniotwórczą", która faktycznie robi wszystko by stworzyć taki właśnie obraz permanentnej wojny wewnętrznej. Obrazu permanentnego dziadostwa tworzyć nie muszą, bo on głęboko siedzi w narodzie, ale też z nim w ogóle nie walczą. Efekt? Co bardziej wrażliwym, którzy się tym przejmują, odbija szajba.

Ja już zdążyłem zauważyć, że to bardziej kwestia specyficznie polskiego sposobu dyskusji społecznej, który w specyficzny sposób zafałszowuje obraz rzeczywistości. I dlatego np. najlepsze książki o historii Polski piszą obcokrajowcy bądź Polacy mieszkający na Zachodzie, bo piszą po prostu na temat, a nie jako głos w długoletnim sporze. Niestety historycy i dziennikarze to chyba najbardziej zdogmatyzowane grupy w społeczeństwie, więcej skupione na nieistotnych dyrdymałach niż faktycznych problemach.

Przy okazji Euro to wychodzi na wierzch i macha czułkami - pozwolę sobie zauważyć, że dla większości prawicy to nie jest nic więcej niż propagandowa impreza Tuska, służąca odwróceniu uwagi od złej pracy rządu. I dobrze, że nasi przerżnęli, bo wreszcie nie można się zasłaniać entuzjazmem i wszyscy zobaczą "prawdziwe problemy". A w ogóle to kibice z Zachodu to pewnie nie kibice tylko przebierańcy, których Tusk zatrudnił z państwowych pieniędzy, żeby robili wrażenie, że coś znaczymy na świecie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2012, 05:48   

Hahahaha, a to ciekawe. Nowi, lepsi Polacy narzekają, że Polacy ciągle narzekają i marudzą. Próbują być jakoś bardzo niepolscy, ale polska słoma z butów im dalej wystaje.

A z tymi kibicami-przebierańcami za pieniądze to dość poważny temat. Bo nie wiem, na jakich podstawach opierasz ten swoj pogląd. Ale przyjmijmy, że masz rację i tak faktycznie jest. Irlandczycy są jednak prawdziwi. http://www.youtube.com/watch?v=mmCosY56lRI&feature=related Odkąd stadiony reprezentacji opusztoszały z bandytów i ostali się sami prawdziwi kibice to taki wysiłek byłby już dla tych normalnych kibiców nieosiągalny. Zresztą, im kibicowskiego polotu starczy co najwyżej na okrzyki, że gramy u siebie, w Warszawie, lol.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2012, 16:01   

Swarga napisał/a:
A z tymi kibicami-przebierańcami za pieniądze to dość poważny temat. Bo nie wiem, na jakich podstawach opierasz ten swoj pogląd.
Na żadnych. Jeśli uważniej przeczytasz post Ysena, to zauważysz że jest to opinia którą on cytuje, a nie którą wyraża.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-06-2012, 16:20   

... Wut? nie mówcie mi, że ktoś mógł wziąć to na poważnie, proszę Was...

Also - wolność słowa w Polsce (w osobie Dody) zagrożona!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2012, 16:35   

I bardzo dobrze.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2012, 17:29   

Slova napisał/a:
I bardzo dobrze.

Ditto. Choć pewnie Palikot zaraz ruszy do ataku. Przy okazji, w tekście jest fotka z Korą. Całkiem niedawno oglądałem akurat z rodzicami jakiś program, w którym Kora zapewniała, że nigdy w życiu nie piła alkoholu. Rodzice, którzy mieli okazję ją znać w początkach rockowej kariery, mało nie zeszli ze śmiechu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-06-2012, 19:13   

Notabene jeszcze co do Petelickiego - biorąc pod uwagę jak działają samobójcy bardzo możliwe, że "zaraził się" pomysłem od prokuratora Przybyła.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2012, 19:32   

No ja znalazłem żadnych przesłanek, które by świadczyły, że to cytat. Z kogo jest ten cytat? Ale skoro tak mówisz, a sam Ysen temu potem nie zaprzeczył, to wam wierzę.

No i ładnie: wyszedłem na diotę 2 razy, najpierw nie zauważyłem, że to cytat a potem dałem się nabrać na oczywisty trolling.

Lol z tłumaczenia Dody, zapewne Kora "prawie umarła" z szoku, jak można było nie uznać tego tłumaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2012, 11:07   

Czempiński o Petelickim.

Cytat:
Porównując jego wiedzę i moją, moja jest dwu-, trzykrotnie większa. To nie oznacza, że mam bać się żyć w tym kraju. Nie sądzę, żeby wiedza jaką posiadał, tworzyła zagrożenie dla jego życia.

Może i coś w tym jest, ale niedawno z jakiegoś powodu siedziałeś Pan w areszcie, czyli ktoś do żopy dobrać Ci się chciał... i niewykluczone, że Petelickiemu też.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2012, 11:18   

Znaleziony ostatnio w necie post:

Cytat:
1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera, Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał też dostęp do najściślejszych danych. 2. Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarł" 31.03.2010r. 3. Grzegorz Michniewicz - Dyr.Kancelarii Tuska. Powiesił się 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym. 4. Mieczysław Cieślar, "zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Plicha po katastrofie. 5. Krzysztof Knyż - operator Faktów, 10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkiem przemilczana. 6. Prof.Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej - zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska. 7. Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą. 8. Ryszard Kuciński - prawnik A.Leppera - "zmarł" w maju 2011 r. 9. Wiesław Podgórski - był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo. 10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych. 11. Róża Żarska - adwokatka Leppera - "zmarła" w lipcu 2011 r. w Moskwie. 12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

W zasadzie dorzuciłbym tu jeszcze Blidę i byłby komplet. Wymowne natomiast, że niezależnie od prawdziwych lub domniemanych przyczyn, panuje w polskich mediach zaskakująca (w porównaniu z zachodnimi) wiara w ustalenia policyjne. Nie wiem, kto jeszcze w USA wierzy w to, że Lee Oswald działa sam, a Jackiem Rubym powodowało współczucie do rodziny zamordowanego - mimo że tak ostatecznie stwierdzono po zakończeniu śledztw.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2012, 11:38   

O więzieniach CIA po raz kolejny... jeśli ktoś faktycznie podsunął Amerykanom do podpisu umowę, to...

...

... dżizas, nie, po prostu brak mi słów.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2012, 20:21   

Ale wynika z tego, że nasze amatorstwo nas uratowało...

Kolejna ofiara "seryjnego samobójcy".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2012, 21:09   

http://www.rp.pl/artykul/869104,894902-Opozycja-stawia-na-gospodarke-i-prace.html
Gdy skończy się EURO i wakacje, politycy opozycyjni szykują ofensywę... Autentycznie czekam na propozycje PiS. Ograniczenie umów śmieciowych też może być ok, o ile Palikot to dobrze rozegra.

http://www.rp.pl/artykul/738666,894757-Trzy-kroki-Kaczynskiego-do-naprawy-polskiej-pilki.html
Tym czasem Jarek naprawia Polską Piłkę Nożną. Zabawne jak to w jego świecie, by coś naprawić trzeba stworzyć jakąś organizację z urzędnikami, która będzie to naprawianie nadzorować.

http://www.rp.pl/artykul/10,894910-Ziobrysci-zyskuja-kosztem-PiS.html
Jestem ciekaw, czy polska prawica będzie się dalej podgryzać. Tym razem chodzi o przestrzeń biurową.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2012, 21:35   

vries napisał/a:
Ograniczenie umów śmieciowych też może być ok

Ale to jest pusty slogan. Nie ma czegoś takiego jak umowa śmieciowa... To znaczy zjawisko istnieje, ale nie da się go "ograniczyć" przepisami.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-06-2012, 21:41   

shugohakke napisał/a:
Ale to jest pusty slogan. Nie ma czegoś takiego jak umowa śmieciowa... To znaczy zjawisko istnieje, ale nie da się go "ograniczyć" przepisami.

Da się - i jest to teraz ograniczone. Umową wyłączną dla umowy o stosunek pracy jest umowa o pracę. Jeśli ktoś ma inną umowę, to może wystąpić do sądu o ustalenie stosunku pracy. I wtedy sąd wyrokiem zamienia taką umowę zlecenia, czy umowę o dzieło w umowę o pracę.

Jedyne więcej co możnaby zrobić, to zwiększyć uprawnienia kontrolne PIP - i dać im prawo występowania z takimi powództwami niezależnie od samego pracownika (bo ten jest przecież pod presją szefa – przynajmniej póki pracuje). Cała reszta to tani populizm.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 118 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group