FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 19:23   

LOL, to kompletnie nie o to chodzi w definicji leminga.

Ziemkiewicz był tym, który to rozpropagował, ale to już wcześneij było w obiegu. Nie chce mi się teraz tego poszerzać, więc chociażby ta definicja, która już cokolwiek PRĘDZEJ nakreśla:
http://www.miejski.pl/slowo-Leming

Chodzi o to, że lemingi to takie stworki, co idą po kolei jeden za drugim, bezmyślnie, aż do przepaści i giną. Gra przecież kiedyś była taka w latach 90-tych albo i nawet wcześniej.

A ten fragment:
Cytat:
Jak wygląda świat idei leminga?

Lemingi, jak i całe pokolenie, zostali wychowani w paradygmacie między von Hayekiem a Balcerowiczem, gdzie najważniejsza jest konkurencja, walka o byt. Są pełni niechęci dla słabszych, dla tych, którym się nie udało. Sukces za wszelką cenę jest nie tylko cechą pożądaną, ale stał się uświęcony moralnie. Gdyby nawet chcieli wyrwać się z tego wzorca, to nie mają żadnej wiedzy. Nie wiedzieliby, ku czemu się zwrócić.

to po prostu eksces Chwedoruka, lewicowca, kierującego SLD-owskim think tankiem, który hejtuje PO i Palikota, który ich obszedł z lewej. Ale to już taki lewicowie ideologiczny, a nie wydmuszka jak Palikot czy Miller bądź Kwaśniewski, którzy gadają tak jak wiatr akurat zawieje. I zwyczajnie Chwedoruk chciał przemycić diss na ideologię liberalną. Po prostu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 20:23   

Ysengrinn napisał/a:
Chętnie poznam Twoją definicję leminga.

Leming to taka figura w polskim społeczeństwie, która dla własnej wygody, zamanifestowania swojej pogardy względem biedniejszych nazwie się liberałem oraz wolnościowcem i pod takich będzie się podpinać, gdyż to brzmi lepiej niż wszystko inne. Rzecz jasna z wolnością utożsamiana jest Unia Europejska. W takim razie leming liczy na "wolnorynkowe" dotacje z Unii Europejskiej. Dlatego w państwie Hayeka by się, jak to wcześniej powiedziałem, zesrał. Tym bardziej, co wynika z moich, a pewnie i waszych doświadczeń, wyborcy PO i RPP pracują najrzadziej i znacznie dłużej są nie tylko utrzymywani przez rodziców, ale i ci spełniają ich zachcianki. Z takiej pozycji łatwo sobie być jakimś liberałem. Mam trochę znajomości na lewej i wiem, że ich na wiele więcej stać niż takiego gościa z młodzieżówki PO.


Ostatnio zmieniony przez Swarga dnia 25-06-2012, 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2012, 20:39   

Cytat:
Leming to taka figura w polskim społeczeństwie, która dla własnej wygody, zamanifestowania swojej pogardy względem biedniejszych nazwie się liberałem oraz wolnościowcem


Znaczy prawicowiec?

Cytat:
to po prostu eksces Chwedoruka, lewicowca, kierującego SLD-owskim think tankiem, który hejtuje PO i Palikota, który ich obszedł z lewej.


Cóż, zatem trochę mu nie wyszło, skoro nakreślił wizję której wcale nie uważam za tak paskudną.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 21:34   

Skądże znowu. Nic takiego nie powiedziałem. Pisząc wolnościowiec miałem na myśli to, że on [leming] afiszuje się z wolnością i niesieniem polskiego katolickiemu ciemnogrodowi pochodni.
Są owszem, niestety, przygłupy i kabany, które są raczej tylko marzycielami niż amatorskimi filozofami czy tam ideologami, którzy posługują się kilkunastoma przykładami (najczęsciej zasłyszanymi od Korwina) i słusznymi w sumie tezami, których nie potrafią bronić. A jeśli by nawet potrafili, to są zbyt miękcy (tak to się pisze?).
Żeby było jaśniej, dla uniknięcia dalszych nieporozumień biorę te wolnościowe dotacje z posta wyżej w cudzysłów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2012, 21:39   

Cholernie mi się podoba określenie "leming" w stosunku do wyborcy PO (i idei okołorządowych). Bo z lemingami to zabawna sprawa... Ich głupota jest kłamstwem medialnym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-06-2012, 22:19   

Vries ma trochę racji - lemingi to sympatyczne stworzonka, które nie popełniają samobójstwa, ale masowo emigrują za morze, gdy bieda przyciśnie. Więc tak, pasuje jako demonim.

Cytat:
Skądże znowu. Nic takiego nie powiedziałem.


Terminu "poglądy wolnościowe" używają głównie (tylko?) prawicowcy, nie spotkałem się jeszcze z takimi określeniami wśród innych ugrupowań (inna rzecz, że w ustach prawicowców to jest bardzo bałamutne). To raz.

Dwa - liberalizm nie jest trendy od przynajmniej 10 lat. Odkąd skompromitowały go wielkie afery lat 90. nikt nie afiszował się ze swym liberalizmem i wolnorynkowością, poza wariatami w rodzaju Korwina-Mikkego i Palikota. Wszystkie liczące się partie to mniej lub bardziej zagorzali etatyści.

Trzy - nie zauważyłem szczerze mówiąc prawidłowości odnośnie dojrzewania. Ze znanych mi osób im lepiej ktoś sobie radzi w życiu i im cięższy miał start, tym większym jest liberałem bądź konserwo-liberałem. Co dość logiczne. Natomiast dostrzegam pewną zależność między poglądami prawicowymi a różnego rodzaju stanami niepokoju duchowego, kulturowego, socjalnego...

... oraz między poglądami lewicowymi i niedouczeniem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-06-2012, 18:05   

Boni znowu ustąpił.

Strach się bać. Jak tak dalej pójdzie jeszcze się okaże, że stworzyliśmy społeczeństwo obywatelskie, żeby nie powiedzieć informacyjne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2012, 09:35   

Przyjmijmy, że powiedziałem to lekkomyslnie, a nie z niedouczenia czy własnej głupoty. "Wolnościowość" lewicy rozumiem jako wolna Polska - *pukać* katolików.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2012, 15:28   

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego antyklerykalizm (na który, tak swoją drogą, lewica wyłączności nie ma) z wolną Polską. Można oczywiście go nazywać "wolnościowością" - żyjemy w końcu w wolnym kraju - ale w losowym dobieraniu terminologii sensu nie widzę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2012, 22:47   

Już nie czepiajcie się tak mnie, że użyłem po pijaku tego słowa.
Poza tym jestem prawicowcem, konkretnie takim jakby narodowym liberałem/libertarianem, ale jeśli chodzi o stosunek do Kościoła, to pod moimi rządami Michnik, Urban i Szczuka by szli na czele pielgrzymek do Częstochowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2012, 18:29   

Gazeta Polska otworzyła własną platformę blogową, z jakże uroczym regulaminem.
W zasadzie trzeci punkt regulaminu eliminuje zdecydowaną większość fanów Sakiewicza.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-06-2012, 18:33   

Cytat:
5. Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego.

Czyli propagandę np. niemiecką, czy unijną uprawiać można? ;P

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2012, 18:37   

Na początku przeczytałem "czeskiej" i zastanawiałem się, czym Sakiewiczowi i jego sekcie Czesi zawinili...
A co do niemieckiej - pewnie zakładają, że i tak cała Unia, z Niemcami włącznie, jest w rękach Putina.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-06-2012, 18:43   

A serio, to mam dwie refleksje.

1. Nie wiem w czym to ma być lepsze od Salonu24...
2. Kusi mnie straszliwie, żeby ich zgłosić na Policję, że popełnili wykroczenie z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną niespełniając obowiązku informacyjnego, ale wtedy Sakiewicz miałby kolejny dowód na to, że reżym go prześladuje...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2012, 18:57   

Może to przedśmiertne pobekiwania? xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 121 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group