FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 267, 268, 269  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 15:15   

No ale z monarchizmu czy nacjonalizmu nie wynika propagowanie zabijania. W Wlk. Brytanii monarchiści są ponoć z roku na roku coraz bardziej w mniejszości, ale generalnie zwolennicy dynastii Windsor nie zamierzają zabijać republikanów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-11-2012, 20:26   

Dyrektorka PISF dementuje pomówienia twórców "Pokłosia".

Cytat:
Dariusz Jabłoński, producent „Pokłosia” w Gazecie Wyborczej mówił ostatnio: […] „Pamiętam spotkanie Władysława Pasikowskiego i moje z panią Agnieszką Odorowicz, dyrektorką PISF, myślę, że dla Pasikowskiego bardzo bolesne. Usłyszeliśmy, że chcemy zrobić film antypolski. Po prostu…”

Lubię rozmawiać o faktach, a nie emocjach. Dariusz Jabłoński jako doświadczony producent doskonale zdawał sobie sprawę, że ten sam reżyser w tym samym czasie może uzyskać dofinansowanie na jeden film, nie na dwa. A Władysław Pasikowski otrzymał wtedy już dofinansowanie na film „Stankiewicz”. „Kadisz” (roboczy tytuł „Pokłosia”) dotacji więc nie mógł uzyskać. […]


Wypowiedź niby nieistotna, ale symptomatyczna - pokazuje, że twórcy od początku mieli podejście, że jeśli coś nie wyjdzie, to zwali się na Ży... antysemitów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 20:44   

alosza napisał/a:
No ale z monarchizmu czy nacjonalizmu nie wynika propagowanie zabijania. W Wlk. Brytanii monarchiści są ponoć z roku na roku coraz bardziej w mniejszości, ale generalnie zwolennicy dynastii Windsor nie zamierzają zabijać republikanów.

Pojedynczo nie, ale jak widać, połączenie jednego i drugie, na dodatek w głowie typka, który jest i tak lekko stuknięty, daje mieszankę wybuchową.
Wolski o całej sprawie, niestety dość głupio.

A tu ciekawostka, pomnik katastrofy Smoleńskiej, który wkaczył prawicę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-11-2012, 23:49   

A Braun, jak Pasikowski, wcale nie zamierza przepraszać.

W sumie to może dobrze, teraz coming out nacjonalistycznej ekstremy będzie skompromitowany zanim na dobre się zaczął.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2012, 01:13   

Braun nie jest wart komentowania (przypomina mi się sprawa z śp. biskupem Życińskim, ale zwyczajnie nie warto...).
Ale swoją drogą jak ostatnio widzę nazwisko Hartmana to zaczynam mieć odruch wymiotny - on chyba żyje z bycia etatowym "profesorem" GW.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-11-2012, 04:37   

Wesołe są różne tezy, które padły w tej dyskusji – prof. A. Nowak stwierdził, że "po drugiej stronie mamy przeciwnika, który rządzi nami od lat 70-kilku" (jak rozumiem, Tusk jest duchowym spadkobiercą nie tylko PZPR, ale i NSDAP oraz WKP(b), a może również Ozonu i BBWR-u), zaś Braun wygłosił tam też taki oto skrzydlaty manifest:

Cytat:
Polacy dostali państwo tysiąc lat temu w prezencie od Kościoła Katolickiego. Nie jakiegoś innego – schizmatyckiego, czy heretyckiego, tylko od Kościoła Katolickiego, rzymskiego. I misją i celem istnienia, racją istnienia Polski jest wywdzięczanie się Kościołowi Katolickiemu za ten prezent, któryśmy darmo dostali, darmo wzięli. I mimo naszych niewierności, zdrad, zaprzaństwa jakoś tam, ciągle byliśmy w rezerwie. Sęk w tym, żebyśmy byli nie tylko w odwodach, żeby myśmy nie byli Manderami tego nieistniejącego wojska, tych dywizji, których przecież papież nie ma, tylko żebyśmy byli dywizjami doborowymi, tak?

Na całym świecie różne łobuzy wycierają sobie gębę codziennie, uznają za stosowne i robią rację istnienia z tego, żeby, żeby np. kpić z Ojca Świętego i nie ma żadnej demokratycznej głowy, męża, głowy państwa, męża czy żony stanu, nie ma nikogo, kto by powiedział: odpieprzcie się od Ojca Świętego. Każdy czekista, każdy generał, ubek znajdzie swoich obrońców na tym świecie doczesnym, natomiast paradygmat demokratyczny nie pozwala na to, żeby ten, czy ów prezydent, czy jakiś tam kadencyjny inny premier, żeby powiedział: odwalcie się od Ojca Świętego. Otóż po to Polska ma istnieć i po to się ma modlić o to, żeby jej Pan Bóg dał króla, żeby jak ten król stanie, tak?, żeby tak właśnie mógł powiedzieć. Żeby tak właśnie mógł powiedzieć: odwalcie się od Ojca Świętego. Ponieważ to Kościół Katolicki tworzy na tym świecie… słyszę jęki, słyszę jęki, słyszę znużenie polskich inteligentów, którzy są rozczarowani tym, że misją istnienia Polski miałoby być zabezpieczanie Kościoła Katolickiego, bodaj na naszym terytorium, jeśli nie na innych planetach.

Uważają niektórzy, że to jest mało, że to jest reakcyjne i że to jest démodé – nie! Taka jest racja istnienia Polski, ponieważ Kościół Katolicki swoim istnieniem generuje najcudowniejszą, najpiękniejszą, jedyną, tak?, relatywnie najlepszą sferę wolności i bezpieczeństwa. Więc nawet jeśli ktoś tego Kościoła Katolickiego nie kocha, nie poważa swojego pasterza bliskiego – proboszcza, czy, czy dalekiego, tak?, metropolity, to powinien, po świecku rzeczy ważąc, powinien doceniać, że tworzy Kościół tę, tę sferę, tę strefę bezpieczeństwa i wolności relatywnie najpiekniejszą, a zatem to przy papieżu rzymskim polski król musi stanąć. A skąd się ma wziąć? A tego nie wiemy czy nam Pan Bóg tego króla kiedykolwiek podaruje. Kolejność rzeczy jest taka, że najpierw muszą być wierni poddani, najpierw muszą być jacyś rycerze, a potem być może się znajdzie jakiś Artur, który wyciągnie tam żelastwo z jakiegoś, z jakiegoś kowadła. I do chwili kiedy on to zrobi, to nawet sam Artur nie wie o tym, że jest królem, więc o tym kto nim będzie – nad tym się nie trzeba zastanawiać. Oczywiście żadnych wolnych elekcji, proszę państwa, żadnej, żadnej demokracji, prawda?

No więc żeby to się, żeby to się mogło ziścić, no to recepta, tak? Recepta? Cudowna recepta, odpowiedź. Spotkania, brawo, ale nie w żadnych klubach Ronina, tylko na strzelnicy, na strzelnicy, tak? Niedzielne spotkanie z wnuczkiem, córeczką nie do galerii handlowej, tylko na strzelnicę. To kosztuje parę złotych, to można dziecku kupić na Mikołaja, na imieniny taką frajdę zrobić, że, że babcia stawia paczkę, paczkę śrutu do, do wystrzelania na strzelnicy, prawda? I jaka piękna rzecz, i jak się tak spotkają – parę złotych, to nic nie kosztuje – a ile frajdy. I jak się tak spotkają Polacy, na strzelnicy, to oczywiście pogadają ze sobą. Jak pogadają, to wypiją, umówią się na jakieś piwo. Jak wypiją, to zakąszą. I jeszcze raz pogadają, i coś ugadają, prawda? Na tę strzelnicę, proszę państwa.

I teraz w związku z tym, ja, ja nie daję żadnych insurekcyjnych recept, ja państwa nie namawiam na to, żebyście wylegli tutaj i z plastikowym nożem w zębach porwali najbliższego tutaj czekistę, czy redaktora Gwiazdy Śmierci. Nie, wszystko po kolei, musi być normalne wojsko, żadne tam, żadne tam z butelkami na czołgi, tylko, tylko, tylko solidne rusznice przeciwpancerne, prawda? Z żadnymi butelkami. No więc rzecz wymaga czasu, ona wymaga czasu – muszą ci Polacy na te strzelnice chodzić. Nie wiem ile lat, ale w dwudziestoleciu międzywojennym chodzili, nie nauczyli się innych rzeczy, ale strzelać się nauczyli, więc to jest, wydaje mi się, najprostsza sprawa, to jest najprostsza sprawa, prawda? I teraz żeby to było po kolei wszystko, no to musi ta strzelnica być oparta lewym, czy prawym bokiem, musi być oparta o polską szkołę. Żeby ta dziatwa szkolna nam się wysypywała z tej szkoły po lekcjach na strzelnice, na strzelnice. A teraz ta szkoła musi być oparta o Kościół. O Kościół, który nie jest Świątynią Opatrzności Bożej fundowaną przez właśnie wielopokoleniową tradycję masońską, która jest z gruntu wroga Polsce i Kościołowi, tylko to musi być Wasz Kościół, Wasz proboszcz, Wasza plebania, za Wasze pieniądze.

No i w związku z tym, patrz wyżej, czy niżej, precz z etatyzmem, bo Polacy muszą mieć swoje pieniądze, żeby zafundować sobie ten kościół, tę szkołę i tę strzelnicę, tak? I jak będą te trzy budynki, jak będą te trzy budynki, to wtedy, to wtedy zaręczam państwu, że jeśli będzie parafia, która coś takiego będzie miała, taką triadę – własną, własną strzelnicę, własną szkołę, przy własnym kościele, pobielonym za własne pieniądze, a niekoniecznie z dotacji jakiejś babilońskiej, to wtedy zaczną do Was przychodzić. Zaczną do Was przyjeżdżać, do Grodziska, zaczną… i, i wtedy to oni się będą prosić, różni warszawscy redaktorzy i, i, i różni senatorzy i posłowie, oni będą prosili o, o popołudnie na takiej strzelnicy, jak ona tylko będzie, tak? Jak ona tylko będzie.

Więc to jest, to jest, moja rec… no nic na skróty się nie da, ale teraz z tą Świątynią Opatrzności Bożej. No właśnie wspomniałem o różnych przesądach wcześniej, którym polska inteligencja hołduje, w wersji ekstremalnej, fundamentalistycznej, to są, to są przecież wszystko fundamentaliści­‑demokraci, którzy się dają pokrajać, tak? Judeorealizm, no, panie profesorze, pan rozmawia, pan uprawia dialog, tak? I pan się wdaje w dialog z dwiema czarownicami z Gwiazdy Śmierci, i na co ten dialog? No na to, żeby pan się po raz pięćsetny wytłumaczył z tego, że pan nie jest antysemitą, tak? I oni to drukują, wylegitymował się, nie jest antysemitą, tak?. Po to pan prowadzi ten dialog, żeby się tłumaczyć z tego, że pan nie jest antysemitą? Gdy tymczasem brakuje judeorealistów, tak?, wśród polskich polityków, publicystów, brakuje. Brakuje.

I, i, i to jest jedna kwestia, wspomniałem o Świątyni Opatrzności Bożej – no nie ma żartów, proszę państwa, nie może być, nie może być tak, że książeczka pana Stanisława Krajskiego, Masoneria polska 2012, że jest rozchwytywana i zaczytywana, ale w eleganckich towarzystwach i klubach wszyscy udają, że takiej książeczki nie ma, tak że to nie jest temat do rozmowy. Bo to jest temat do rozmowy, ja uważam że nie we wszystkich konkluzjach być może pan Krajski, być może nie, nie miał pełnych danych, żeby przeprowadzić analizę, która byłaby do obrony na gruncie intelektualnym we wszystkich wymiarach, ale to jest przecież jakiś punkt odniesienia i udawanie w środowiskach inteligenckich, że nie ma takiego tematu, to, no to jest właśnie drugi słoń w składzie porcelany, którego upieramy się, upieramy się nie widzieć. Żeby nie było, że tylko pana Stanisława Krajskiego tutaj reklamuję, to chciałem wymienić lektury tego sezonu, lektury tego sezonu, tak?, które, które polecam z całego serca. Kryptojawna reklama, tak? Koniecznie musi Polak w 2012 roku przeczytać [...] I to jest, to jest lektura obowiązkowa, przymusowa i ja, i to z wnuczkiem na strzelnicy po tej lekturze zapraszam.

Ja pierniczę, facet wyjęty nawet nie jak ze średniowiecza, a jak z okołopalikociarskiej propagandy o agentach Watykanu... Goryszewski ze swoją „Polską katolicką” odpada w przedbiegach.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2012, 10:15   

Cytat:
"po drugiej stronie mamy przeciwnika, który rządzi nami od lat 70-kilku" (jak rozumiem, Tusk jest duchowym spadkobiercą nie tylko PZPR, ale i NSDAP oraz WKP(b), a może również Ozonu i BBWR-u),

A w domyśle - żydem. Bo wiadomo, kto rządzi światem... To przecież elementarna logika, drogi Watsonie...

Cytat:
facet wyjęty nawet nie jak ze średniowiecza,

Jak pisałem wyżej - wrzuć do miksera monarchizm i nacjonalizm, a wyskoczy coś takiego.

Cytat:
okołopalikociarskiej propagandy o agentach Watykanu...

Jest takie chińskie powiedzenie o walce ze smokami...

Owszem, Brauna nawet zdarzało mi się słuchać, bo facet jak się wkręci to nawija jak obłąkaniec, robiąc niezły kabaret. Zresztą, na Youtube jest trochę jego wykładów, w których bez żenady wzywa np. do zamachu stanu w Polsce.
Niemniej, jego "Towarzysz Generał" był jedną z lepszych produkcji dokumentalnych w Polsce ostatnich lat. Podobnie "Parada Zwycięzców". Szkoda, że przy tym nie został...

A dziś, dla odmiany, popisała się druga strona, czyli wpadka Wybiórczej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 10:30   

Wygląda na to, że chętnych do rozstrzeliwania przybywa. Stanowczo, nasi prawicowcy chyba przeczytali "Wieszanie" Rymkiewicza o jeden raz za dużo.

Cytat:
Nazywam się Ewa Stankiewicz i zgadzam się z sensem wypowiedzi Grzegorza Brauna, z której wynika, że jeśli w Polsce byłyby wolne sądy, a władze kierowałyby się racją stanu – to część mainstreamowych dziennikarzy i osób znajdujących się aktualnie na najwyższym szczeblu władzy w Polsce w wyniku wyroków wolnych sądów – należałoby poddać najwyższemu wymiarowi kary.


Macki opadają. Najzabawniejsze jest to, że gdyby w Polsce faktycznie był jakiś straszny reżim, którym straszy ta ekipa, to wszyscy ci pożal się Boże drugoobiegowi patrioci siedzieliby już w więzieniach albo na emigracji, a nie organizowali sobie spokojnie marsze w stolicy i wydawali wysokonakładowe czasopisma...

EDIT: A debili, jak widać, przybywa w tempie wręcz przemysłowym.

Cytat:
„Chociaż zimna dzisiaj noc/ Nie chce protestować się/ Ulica wre, a media milczą/Nie wiesz czemu/Nie przejmuj się, zmienimy to/ Rozgrzej się w dzisiejszą noc, bo płoną wszystkie wozy TVN-u” - od takich słów zaczyna się kawałek „Spłoną wozy TVN-u” autorstwa Ptaku.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 14:18   

Urawa napisał/a:
EDIT: A debili, jak widać, przybywa w tempie wręcz przemysłowym.

Hicior ma miarę Płoną góry, płoną lasy?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-11-2012, 16:29   

Wczoraj poszła informacja o zwolnieniu Karnowskiego, a dzisiaj dowiadujemy się, że również Lisicki i Gabryel lądują poza Uważam Rze...

... mam wrażenie, że Hajdarowicz próbuje wszystkim udowodnić, że przyszedł do Presspublici tylko po to, żeby zrobić czystkę w pismach. Kompletnie nie rozumiem takich działań – nawet gdyby po to tam przyszedł (a jakoś dalej nie do końca w to wierzę), to PR-owo rozgrywa to fatalnie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 16:54   

Morg napisał/a:
Kompletnie nie rozumiem takich działań – nawet gdyby po to tam przyszedł (a jakoś dalej nie do końca w to wierzę)

Sorry, no ale... LOL :P

Nie takie przekręty robiono i będzie się robić. Przecież Mecom, angielski udziałowiec Presspubliki (Rzepa i Urze) chciał wykupić udziały spółki od Skarbu Państwa, ale im nie dali. Po kilku miesiącach Mecom napisał oświadczenie, że ponieważ nie dogaduje się z drugim udziałowcem (czytaj: szykany), to są zmuszeni się wycofać.

Natomiast ten Talaga, v-ce naczelny Rzepy w okresie trotylu, to wielki funfel Sikorskiego, co nigdy nie było tajemnicą. To jest przyczyna, dla której się ostał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 16:56   

A co go PR obchodzi? Dostał zadanie, więc je wykonuje, a że metodami bandziora z blokowiska, no cóż, taka mentalność, jak widać. Żeby było śmieszniej, nowym naczelnym ma być gostek z mocno narodowego "Najwyższego Czasu" i "Nowego Ekranu", zapewne wstawiony tam po to, by ośmieszyć prawicę. A to, że ów nowy naczelny był króciutko szefem "Wręcz Przeciwnie", które padło po kilku numerach, pozostaje tu wymowne.

Szkoda mi Uważam Rze, a jeszcze bardziej mi szkoda Uważam Rze: Historia, jednak los tych mediów jest już przesądzony. Nie sądzę, by większość dziennikarzy pozostała w nich po tej czystce. Cóż, znowu z mediów zostaje mi internet. Klonów GWna kupował na pewno nie będę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-11-2012, 17:03   

Tak, i Hajdarowicz wykłada grube pieniądze na Presspublicę tylko po to, żeby wysługiwać się Tuskowi, którego celem jest kneblowanie mediów w Polsce. Tak, ta teoria zdecydowanie trzyma się kupy i ma sens. Zwłaszcza że najbardziej na tym wszystkim zyskuje nie Tusk (dla którego ta kwestia jest generalnie bez znaczenia), a Sakiewicz i jego Gazeta Smoleńska w objęcia których Hajdarowicz wpycha prawicowych dziennikarzy (choć tak łatwo się nie dają, choćby zakładając ten nowy dwutygodnik W Sieci – zobaczymy co z tego będzie).

Zobaczymy kto będzie dalej w Uważam Rze, ale mam wrażenie, że się z tym pismem pożegnam... Rzeczpospolitą kupuję i kupować będę dalej – przynajmniej póki Hajdarowicz nie zgłupieje do reszty i nie przetrzepie działu prawnego.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 17:11   

Urawa napisał/a:
Szkoda mi Uważam Rze, a jeszcze bardziej mi szkoda Uważam Rze: Historia, jednak los tych mediów jest już przesądzony.

Kurde, fakt... :/ Pewnie Zychowicz też poleci. Rednaczem URze Historia też był Lisicki.
Cytat:
Tak, i Hajdarowicz wykłada grube pieniądze na Presspublicę tylko po to, żeby wysługiwać się Tuskowi, którego celem jest kneblowanie mediów w Polsce.

No na przykład.
Nikt nie zarabia na piśmie bezpośrednio ze sprzedaży i wysokiego nakładu. URze miało znacznie mniej reklam niż prorządowe tygodniki, w których pojawiało się sporo spółek z udziałem Skarbu Państwa. W URze pisowskie SKOK-i.
Poza tym już na samym początku Lisicki mówił, że sukces URze polegał przede wszystkim na tym, że połączono redakcję Rzepy z tygodnikiem, co sprawiło, że koszty tygodnika należało podzielić przez pół; nie trzeba było wynajmować nowych pomieszczeń etc. To było w kontekście zmian, polegających jeszcze na przyjściu Wróblewskiego. Po co wtedy to robił?

Taktyka salami. Proste. Choć moim zdaniem i tak to zrobił niezgrabnie.

Na chwilę obecną przestanę kupować URze. No chyba, że coś się jeszcze wydarzy, co mnie przekona, ale nie za bardzo wiem co by to mogło być.


Ostatnio zmieniony przez alosza dnia 28-11-2012, 17:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 17:16   

Cytat:
Tak, i Hajdarowicz wykłada grube pieniądze na Presspublicę tylko po to, żeby wysługiwać się Tuskowi, którego celem jest kneblowanie mediów w Polsce. Tak, ta teoria zdecydowanie trzyma się kupy i ma sens. Zwłaszcza że najbardziej na tym wszystkim zyskuje nie Tusk (dla którego ta kwestia jest generalnie bez znaczenia), a Sakiewicz i jego Gazeta Smoleńska w objęcia których Hajdarowicz wpycha prawicowych dziennikarzy (choć tak łatwo się nie dają, choćby zakładając ten nowy dwutygodnik W Sieci – zobaczymy co z tego będzie).

Ależ oczywiście. Dla Tuska o wiele wygodniejszą opozycją są szaleńcy smoleńscy spod znaku Gazety Polskiej czy Radia Maryja niż merytoryczne, centroprawicowe medium, mogące się na dodatek pochwalić wysokim nakładem. Sakiewicz jest idealnym medium opozycyjnym - niepoważnym, sensacyjnym i budzącym dużą nieufność. Rydzyk takoż. Nie zdziwię się, jeśli Uważam Rze się skorwinizuje (na co może wskazywać osoba nowego naczelnego) i zleci do poziomu sprzedaży "Tygodnika Powszechnego". Opcjonalnie, zmieni się w wersję soft Newsweeka, pozbawioną lisowego antyklerykalizmu.
Że Hajdarowicz na tym obecnie nie zarobi - to fakt, ale długofalowo może wyjść na swoje, jeśli przerobi te media na całkowicie sobie powolne i zbuduje własny koncern, coś w rodzaju Agory-bis. Oczywiście, całkowicie posłuszny władzy i trzepiący kasę z np. ogłoszeń rządowych czy samorządowych. Pewnie jednego czy dwóch ciut prawicowych dziennikarzy zachowa, w charakterze kwiatków do kożucha, ale wątpię, by większość dała się na to nabrać.
Rozwałka Rzepy to właściwie czytelny symbol - albo jesteś z PO albo wynocha z rynku medialnego. Opozycja niech sobie w dziesiątym obiegu działa, a niech nie myśli o faktycznym kształtowaniu opinii publicznej.

EDIT: Ktoś przytomnie zauważył, że Piński to kumpel Giertycha. Jeśli więc Tusk faktycznie myśli o budowie "własnej" prawicy (tak jak w postaci Palikota wyhodował sobie własną lewicę) z Giertychem, Buzkiem et consortes, to cała rzecz nabiera jeszcze większego sensu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 149 z 269 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 148, 149, 150 ... 267, 268, 269  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group