FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-02-2013, 18:52   

Pozwoliłem sobie dodać ankietę, bo to ciekawa kwestia z punktu widzenia porządku demokratycznego, której nie zaszkodzi trochę. Z jednej strony na szali powaga sejmu (nie śmiać się!), z drugiej prawa konkretnego stronnictwa politycznego do udziału w procesie regulowania prac ustawodawczych. Nie dobrych rozwiązań sytuacji, którą wywołali Palikot i Nowicka, ale pytanie brzmi, jakie byłoby mniejszym złem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-02-2013, 19:27   

Troszkę ta ankieta bezkompromisowa. Ja na przykład sądzę, że to żadna tam ważna zasada - ot stary zwyczaj i wicemarszałków powołuje i odwołuje Sejm w głosowaniu, to jakimi się kieruje motywacjami to już zupełnie mnie nie obchodzi.
Więc zaznaczę, że dobrze zrobił, ale nie ma nic wspólnego z potrzebą zachowania powagi urzędu.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2013, 19:49   

Gdyby przyjąć zasadę mniejszego zła - to jednak sejm zrobił dobrze. Bo faktycznie, za kilka miesięcy wyczerpałby się lans na Grodzką i Palikot w jej miejsce wsadziłby np. Biedronia, a potem może jeszcze Kotlińskiego.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2013, 21:49   

Ciężko mi się odnaleźć w tych odpowiedziach, ale stanęło na: "Sejm postąpił źle - złamano ważną zasadę, że wicemarszałków mianują i odwołują kluby".

Rozdzielmy kilka rzeczy. Zasadniczo, w mojej opinii jest taki obyczaj, a nawet coś więcej - norma leciutko zahaczająca o moralność, granie fair, elementarną lojalność względem nawet przeciwników politycznych, by zezwalać im na posiadanie swojego reprezentanta na stolcu wicemarszałka.

Jeśli dany klub wystawia danego kandydata, to zasadniczo powinno się go przepuścić. W skrajnej przecież postaci można by w przeciwnym wypadku zrobić 4 wicemarszałków z PO+PSL, bo mają większość. Analogicznie: jeśli dany klub chce swego reprezentanta odwołać, to zasadniczo powinno się zagłosować zgodnie z jego wolą.

Podkreślam zasadniczo, ponieważ uznaję, że nadzwyczajne okoliczności (oceniane w sposób oczywiście arbitralny przez każdego posła), które pozwalają na przełamanie reguły. Takim wyjątkiem dla mnie mogłyby być wyjątkowo mizerne kwalifikacje moralne kandydata.

Przeszłość w życiu prywatnym Bęgowskiego/Grodzkiej oceniaj pod względem moralności na tyle negatywnie, by nie widzieć powodu, by była za to nagradzana wysokim urzędem w państwie (karanie to nie moja broszka, bo nie popełniła przestępstwa). W dodatku swoją działalnością demoralizuje społeczeństwo, co tylko potęguje moją negatywną ocenę. W związku z tym jestem przeciwko wyniesieniem jej na wicemarszałka i to, że nim nie została, uznaję za rzecz dobrą.

Co zaś się tyczy Wandy Nowickiej, to jest to w mojej opinii osoba o znacznie gorszych kwalifikacjach moralnych od Grodzkiej, z uwagi na AFAIK uzyskiwanie profitów z przemysłu aborcyjnego. To już ją dyskwalifikuje, choć swoją wartość dla wyniesineia na ten urząd próbowała uargumentować od strony bardziej merytorycznej niż Grodzka i nie powoływała się na przemysł aborcyjny jako coś co ją nobilituje, a wręcz procesowała się z bodajże Joanną Najfeld, która o tym napisała. Zatem w jednym aspekcie jest gorsza od Grodzkiej, a w innym lepsza.

Niemniej jednak tym marszałkiem Nowicka już została.

Lojalność, nawet względem Ruchu Poparcia Palikota, w pewnych zakresach obowiązuje. Tym zakresem jest objęta współpraca wewnątrz Sejmu. Stąd uważam, że względem Palikota postąpiono nie fair. Nie mogę pochwalić postępowania nie fair.

Aczkolwiek - i to kolejna, inna sprawa - uważam, że wszyscy w RPP są siebie warci, nie jest mi ich żal, gdy widzę, że mają problemy, ba, z uwagi na subiektywnie oceniane dobro Polski wydaje mi się, że to nawet dobrze.

W sumie z mojego punktu widzenia powstał taki dość ciekawy dylemat moralny - między aspektem utylitarnym (moralność z uwagi na skutki) a absolutystycznym (moralność bez względu na skutki; moralność wyabstrahowanego czynu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-02-2013, 12:17   

Postąpiono dobrze, angażowanie się w szopkę Palikota byłoby wyzbyciem się przez Sejm resztek powagi, jakie jeszcze tej instytucji pozostały.

Jestem co prawda zwolennikiem szanowania zwyczajów, ale obecny ustrój ma dopiero 16 lat i te sejmowe obyczaje dopiero się kształtują. Osobiście zaś uważam że zwyczaj "każdy klub który uzyskał poparcie w wyborach ma prawo do powołania swojego wicemarszałka, ale odwołać go może tylko z ważnych powodów (które ocenia Sejm w głosowaniu)" jest lepszym zwyczajem niż "każdy klub ma prawo do powoływania i odwoływania swoich wicemarszałków podług własnego widzimisię" – powaga Sejmu jest jednak ważniejsza niż wewnątrzpartyjniacka polityka, czy potrzeby medialne któregokolwiek klubu, a stabilność w Prezydium też jest pewną wartością.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2013, 15:39   

I Wandzia poleciała... Na do widzenia usłyszała jeszcze coś o "k***twie". Takiego języka nawet Lepper nie używał...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-02-2013, 16:25   

Urawa napisał/a:
I Wandzia poleciała... Na do widzenia usłyszała jeszcze coś o "k***twie". Takiego języka nawet Lepper nie używał...

Dochodzi jeszcze kwestia daty wniosku... normalnie powiedziałbym że to zwykła pomyłka - ktoś zamienił miejscami dzień i miesiąc, ale po słowach Penkalskiego, rzecznika dyscypliny (a więc człowieka, który chyba najlepiej powinien znać sprawę), że o premiach "wiedzieli wcześniej", to nie jestem już taki pewien.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2013, 16:30   

A to paradne... niemniej, po raz kolejny pozostaje mi pogratulować feministkom ich politycznego idola.

Ciekawe, co teraz będzie z Nowicką. Jest zbyt betonowa, żeby weszła do PO. Miller jakoś się nie rwie z zapraszaniem jej do SLD, szczególnie, że feministki za nim chyba też nie przepadają. Jednak innej partii, poza postkomuchami, która byłaby w stanie wziąć ją do siebie, w sejmie nie widzę. W chwili obecnej bowiem jest wicemarszałkiem reprezentującym... samą siebie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-02-2013, 14:10   

Za tydzień zmiany w rządzie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2013, 14:28   

Ciekawe, czy zamiast Go-win będzie teraz Go-down? Tusk ma powody by być na niego zły.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-02-2013, 14:38   

Urawa napisał/a:
Ciekawe, czy zamiast Go-win będzie teraz Go-down? Tusk ma powody by być na niego zły.

Wątpię. Nie po tym jak powiedział publicznie że "nie ma potrzeby do tego [sprawy ze związkami – przyp. mój] wracać, chyba że będzie się to powtarzać", a następnie zaproponował Gowinowi napisanie drugiego projektu.

Minęło za mało czasu, wyszedłby na skończonego hipokrytę [którym zresztą jest, ale co by nie mówić, to dba o to, żeby nie było tego aż tak widać].

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-02-2013, 20:40   

Cóż, moim zdaniem sejm postąpił dobrze - teoretycznie każdy klub ma prawo wystawić własnego wicemarszałka. W praktyce jednak nie sposób nie odnieść wrażenia, że nawet przed wywaleniem z klubu Nowicka była wicemarszałkiem jednego człowieka - Janusza Palikota. RPP jest tak wodzowski, że w tym wypadku skojarzenia z faszyzmem wcale nie są przesadzone - gros jego posłów zachowuje się jak bezwolne kukiełki, które na zawołanie skaczą, tańczą i przebierają się.

Mówimy Ruch, w domyśle Palikot, mówimy Palikot, w domyśle... no, w drugą stronę to nie działa. Jak sądzę posłowie nie zdecydowaliby się na ograniczenie zwyczajowego prawa reprezentacji części narodu gdyby nie było tak ewidentne, że to prawo przywłaszczył sobie jeden egocentryczny troll i wykorzystywał je do robienia siary.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2013, 21:03   

Ysengrinn napisał/a:
RPP jest tak wodzowski, że w tym wypadku skojarzenia z faszyzmem wcale nie są przesadzone

A moim zdaniem takie porównania są zdecydowanie nie na miejscu. Inflacja słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-02-2013, 22:52   

Wygląda na to, że PJN z partii staje się think tankiem. Zresztą wbrew własnej woli.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2013, 10:11   

Ale może nawet z pożytkiem dla prawicy, kto wie?

Tymczasem Sakiewicz i s-ka znowu jadą na Węgry. Zaś Duda na dobre stara się uwolnić do wizerunku Solidarności jako pisowskiej przybudówki i coraz lepiej mu idzie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 166 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group