FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2013, 07:19   

alosza napisał/a:
Pewnie, że Sawicka kręciła lody, ale to już insza inszość, niż sama zasadność wyroku.

Tak naprawdę główne pytanie brzmi, czy Sawicka kręciła jakieś lody poza prowokacją CBA. Jeśli istnieją ku temu poszlaki, to powinni ją wsadzić do pierdla. Jeśli nie, to ja myślę, ze te państwo ma problem.

alosza napisał/a:
Gadanie o terrorze CBA czy coś tam, to tuleyizmy. W ogóle z Tuleyą była inna sytuacja, bo to co on mówił, epitety, było nie do przyjęcia. W przypadku teraz Rysińskiego, to nawet jeśli orzeczenie wadliwe, to zwyczajnie sąd mógł się pomylić, w bardzo niełatwej sprawie. Inaczej przecież orzekł sąd pierwszej instancji czy inaczje to widział sąd nadzorujący.

Czy ja wiem. Jak dla mnie brązowe koperty to teraz tylko haczyk na idiotów. Zawyżanie wartości usług dla państwa/samorządu, dobre stanowiska dla członków rodzin to znacznie fajniejsze i trudniejsze do udowodnienia granty.
To trochę tak jak z Garlickim, gdzie trudno było powiedzieć, czy wymagał kasy za zabiegi (nie brał nic przed zabiegiem), czy ludzie mu płacili, bo zostali skundleni przez komunę i przyzwyczajeni do takich praktyk. Z drugiej strony kasy przyjmować nie powinien. I równie trudno powiedzieć, jak dalece zakrojone były czynności operacyjne wobec niego.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-04-2013, 11:31   

alosza napisał/a:
Zresztą i te owoce z zatrutego drzewa (pośrednia bezprawność dowodu = jego bezprzedmiotowość procesowa) winny już być w Polsce wdrażane z uwagi na oczecznictwo ETPCz i raczej to kwstia czasu (lat, może dekad).

Powiedziałbym że prędzej, niż później. Przygotowany przez KKPK projekt zmian w prawie karnym, wprowadzający m.in. kontradyktoryjność w procesie, jest już procedowany w Sejmie (druk nr 870, obecnie prace nad nim trwają w podkomisji NKK), a proponowany w nim art. 168a wprost wprowadza do naszego porządku prawnego doktrynę owoców zatrutego drzewa. Zgodnie z nim, niedopuszczalne ma być „przeprowadzenie i wykorzystanie dowodu uzyskanego do celów postępowania karnego za pomocą czynu zabronionego”. Jest to ujęcie szersze nawet niż w Stanach, gdyż nie przewiduje istniejących tam czterech wyjątków (w przypadku przynajmniej jednego z nich mzd. raczej niesłusznie i zapewne, jeśli projekt zostanie uchwalony, zostanie to wypracowane przez judykaturę).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2013, 12:21   

vries napisał/a:
Tak naprawdę główne pytanie brzmi, czy Sawicka kręciła jakieś lody poza prowokacją CBA. Jeśli istnieją ku temu poszlaki, to powinni ją wsadzić do pierdla. Jeśli nie, to ja myślę, ze te państwo ma problem.

Z tego, co słyszałem, to problem leży właśnie w tych "lodach poza prowokacją". Podobno CBA podjęło swoje działania bez jakichkolwiek podejrzeń o korupcję, jakichkolwiek sygnałów. Ot tak, z tyłka zrobili prowokację. Byc może potrzebowali spektakularnego sukcesu - no to mają, jak na beton przystało.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2013, 20:15   

Morg,
przeszło pół roku temu, w bliźniaczo podobnej do Sawickiej sprawie, pytałem się Hofmańskiego (jeden z autorów nowelizacji) jak ocenia rozumowanie... niemal kropka w kropkę podobne względem tego, co zaproponowali obrońcy Sawickiej i na ile nowelizacja przewiduje jakies zmiany. Powiedział, że nowelizacja jest... o czymś innym XD A do samego rozumowania mówił: "niegłupie", "coś w tym jest", ale ostatecznie argumentował: "a gdyby chodziło o trupa?" jako argument, że w najpoważniejszych sprawach dawałoby to niesprawiedliwe wyroki. (Choć Amerykanie oczywiście uważają inaczej).

Pozostaje kwestia weryfikacji tego, co mówił Hofmański, czy rzeczywiście nowelizacja nic nie mówi. Nie wiem, nie sprawdzaiłem. Jeśli piszesz, że
Morg napisał/a:
Zgodnie z nim, niedopuszczalne ma być „przeprowadzenie i wykorzystanie dowodu uzyskanego do celów postępowania karnego za pomocą czynu zabronionego”

to to też przy sprawie Sawickiej nie jest jednoznaczne. Czyn zabroniony - czyli sam suchy opis przestępstwa z kodeksu karnego (bez dodatkowych przesłanek przestępstwa typu pczytalność itd.) tutaj nie został stwierdzony, a przecież miał na to szansę, kiedy Sawicka zawiadamiała prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa i prawomocnie jej odmówiono/umorzono postępowanie w tej sprawie.

Na pierwszy rzut oka nie utożsamiałbym czynu zabronionego z bezprawnością dowodu, aczkolwiek to takie moje zdanie przedstaionwe na forum mangu i animu, bez możliwości weryfikacji tego ze zdaniem orzecznictwa czy piśmiennictwa (którego póki przepisu nie istnieje, nie ma).


BOReK napisał/a:
Z tego, co słyszałem, to problem leży właśnie w tych "lodach poza prowokacją". Podobno CBA podjęło swoje działania bez jakichkolwiek podejrzeń o korupcję, jakichkolwiek sygnałów. Ot tak, z tyłka zrobili prowokację. Byc może potrzebowali spektakularnego sukcesu - no to mają, jak na beton przystało.

Tak, wydaje mi się, że właśnie to jest istota rzeczy, choć media też nieumiejętnie to przedsawiają. Dodatkowo oczywiście zakładamy, że CBA se to zrobiło z dupy, pomijam wariant i argumenty, że jednak nie, bo tl;dr.

Tyle, że rodzi się kolejna wątpliwość: ok, stenogramy z samej czynności wręczenia wyrzucamy do kosza, ale co z resztą dowodów? I czy w ogóle są? Na to w mediach nie zwracają uwagi. Chodziłoby tu o przyznanie się Sawickiej (ok, płacz przed kamerami może nie być dowodem w sprawie, bo to by był zakaz zastępowania wyjaśnień z treści "dokumentów", ale mógłby się znaleźć jakiś świadek, który potwierdziłby, że ona mu się żalił na CBA, że dało jej w łapę). Potencjalnie można by było znaleźć i inne dowody tego typu. Jeśli nie było ich w akcie oskarżenia, a sąd już chciał się przychylić do rozumowania obrony, to powinien był z urzędu takie dowody przeprowadzić.

Właśnie z pośrednimi dowodami, jako dopuszczalne miałem problem w sprawie, w której ja broniłem, ale tam chodziło o przeszukanie, jako potencjalną nielegalną czynność. Tutaj dostrzegam różnicę w tym, że "zakup kontrolowany" to może być inna rodzajowo czynność, bo z samej istoty stanowi zainicjowanie czynu zabronionego przez organy ścigania; tutaj: w sposób wadliwy. Odpowiadam sobie jednak na to w ten sposób, że ta rodzajowa odmienność nie ma znaczenia dowodowego (bo tu jednak sytuacja analogiczna), ale dla popełnienia czynu zabronionego. A na tej płaszczyźnie - przyjęcie łapówki nie przestanie być przyjęciem łapówki przez sam fakt, że wręczające ją CBA przeprowadza ją w sposób prawnie wadliwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-04-2013, 20:46   

Cóż, kwestię owoców traktuję niejako pobocznie. Sędzia Rysiński w powodach wyroku mówił wprost o dowodach bezpośrednio skażonych (a więc mamy sprawę prima facie właściwie analogiczną do tej, w której zapadło postanowienie SN III KK 152/10) – to dziennikarze i "eksperci" (nie wątpię w wiedzę prof. Kruszyńskiego, ale z każdym takim wywiadem zaczynam traktować go coraz mniej poważnie) zaczęli nawijać o "owocach" i "wychodzeniu przed szereg". Żadne tam owoce i żadna tam nowatorska teza.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2013, 21:09   

Świetne orzeczenie dałeś, dokładnie odnosi się do czegoś takiego jak w sprawie Sawickiej. Pomijam różnicę CBA a Policja i ustawa o CBA a ustawa o Policji, bo regualcje są bliźniacze.

Przeczytałem ten judykat, istota zawiera się na stronie 9-10 (dla leniwych). W tej sprawie SN zwrócił uwagę, że nie ma innych dowodów pośrednich, więc dziękuję dobranoc, kasację oddalono.

Dobrze więc kombinowałem, że można próbować ratować akt oskarżenia w sprawie Sawickiej doszukując się innych dowodów, takich jak to: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sawicka-placze-zabito-mnie-za-zycia,37492.html Nie no, sarkam sobie :F, bo ze wskazanych wyżej powodów to nie mógłby być raczej dowód (kwestia zakazu ze 174 kpk), ale można wziąć świadków, którzy potwierdziliby okoliczność, jak ona się żali na CBA, że dała, ale ją wkręcono.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-04-2013, 21:43   

Tam sprawa była o tyle inna, że mieliśmy zarzuty p-ko f-uszom, a w sprawie f-uszy rozpracowujących Sawicką mamy prawomocne umorzenie post. przygotowawczego (nie znalazłem niestety na jakiej podstawie). No ale tak czy inaczej sąd nie jest takimi ustaleniami związany, więc różnica kosmetyczna…

I może możnaby dowody pośrednie przedstawić, ale przypuszczam że prokuratura działała wg swojego standardowego modus operandi, tj. "wysyłamy jak jest, a jak sąd będzie potrzebował jakiegoś dodatkowego dowodu, to sobie sam przeprowadzi". W końcu się na nich zemściło…

Naprawdę jestem ciekawy jak sobie będą radzić po wejściu kontradyktoryjności, bo póki co, to „ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę!”

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2013, 09:56   

Kolejny "dowód" Macierewicza.
Cytat:
Dodał jednak, że jest - jako szef smoleńskiego zespołu - w posiadaniu materiału, którego jeszcze nie może publicznie pokazać, ale już się z nim zapoznał. A jest to materiał - jak się wyraził - "przesądzający w ogóle" ws. teorii wybuchów na pokładzie maszyny


Facet nie ma wstydu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-04-2013, 14:53   

No i Gowin poleciał. Marek Biernacki nowym MS.

Poleciał też zarząd PGNiG. Oj, mamy dzisiaj dies irae

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2013, 15:52   

Beka z Gowina, bo po to duszę sprzedawał, żeby teraz być i tak wyrzuconym. Jak już poszedł w grę o tron i w ogóle tam nie wiem, kieszonkowy Littlefinger czy Tyrion Lannister, to dał się ograć.

No chyba, że coś szykuje i miał to keikkaku doori, ale wątpię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-04-2013, 15:57   

alosza napisał/a:
Beka z Gowina, bo po to duszę sprzedawał, żeby teraz być i tak wyrzuconym. Jak już poszedł w grę o tron i w ogóle tam nie wiem, kieszonkowy Littlefinger czy Tyrion Lannister, to dał się ograć.

Cóż, stare, ale w pewien sposób dzisiaj szczególnie aktualne… ;)

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-04-2013, 22:46   

Kolenda-Zaleska się oburza na oburzanie

Cytat:
Przyznam, że zarówno pytanie, jak i sugerowane warianty odpowiedzi wprawiły mnie najpierw w zdziwienie, a potem we wściekłość. Jaką trzeba mieć butę, żeby jednym odmawiać prawa do patriotyzmu, a innym samozwańczo to prawo przyznawać?! Jak można wyśmiewać ("kuriozalne hasła") sposób identyfikacji z własną ojczyzną?


Tak popatrzyłem o co chodzi z tym całym "Orzeł może"... Najpierw stawiamy tezę, że Polacy nie umieją się cieszyć wolnością (bo na świętach narodowych wykrzykują brzydkie rzeczy pod adresem rządu i jedynie słusznej gazety/telewizji), a potem organizujemy imprezę żeby z tak zdiagnozowanym problemem walczyć. Tym samym dając do zrozumienia, że sposób świętowania innych obywateli jest niewłaściwy i należy z nim walczyć.

I teraz pani Kolenda pluje się, że ktoś nie akceptuje ichniego dowodu braku akceptacji. Hipokryzja się wylewa uszami.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-04-2013, 23:11   

Ysengrinn napisał/a:
Hipokryzja się wylewa uszami.

Co poradzisz? Taka prasa.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2013, 09:55   

Naddawałoby siię do humoru, ale w sumie polityka, więc - Ożeł (sic!) Bronisława Komorowskiego.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2013, 10:22   

Cóż, dobrze podsumował to Vagla, niestety...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 182 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group