FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 13-11-2011, 10:36   

I może wtedy już będą narzędzia które pozwolą ich "zachęcić" do czegoś kreatywnego, a nie darcia mordy na ulicy, jakby to coś mogło zmienić...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 12:56   

Połowę szkopskich zadymiarzy już zwolniono:
Cytat:
Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek, sędziowie rozpatrujący policyjne wnioski o ukaranie za wykroczenie 40 cudzoziemców zatrzymanych na Nowym Świecie (39 z nich to Niemcy oraz jeden Belg) uznali, że należy przesłuchać w tej sprawie dodatkowych świadków. Dlatego 39 z 40 rozpraw odroczono na grudzień, a obwinionych, którym grozi grzywna lub areszt, zwolniono do domów. Jedną sprawę sąd zwrócił prokuraturze do uzupełnienia i uznał, że nie kwalifikuje się ona do trybu przyśpieszonego.

Już ja widzę, jak oni w grudniu wracają do Polski na rozprawy... Naiwność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest urocza. A jakby jeden z drugim posiedzieli w polskich więzieniach z naszym rodzimym elementem, to może przeszłaby ochota na kolejne wizyty w Polsce.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 12:59   

Urawa napisał/a:
Połowę szkopskich zadymiarzy już zwolniono:

Ciekawe jak nasze bydło co rozrabiało potraktują.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2011, 13:21   

Urawa napisał/a:
Już ja widzę, jak oni w grudniu wracają do Polski na rozprawy... Naiwność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest urocza.

O ENA nie słyszał? Poza tym jeśli żadnemu z nich nie zarzucono przestępstwa, to cóż...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 13:50   

Morg napisał/a:
Urawa napisał/a:
Już ja widzę, jak oni w grudniu wracają do Polski na rozprawy... Naiwność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest urocza.

O ENA nie słyszał? Poza tym jeśli żadnemu z nich nie zarzucono przestępstwa, to cóż...

Już ja widzę, jak nasz "wymiar sprawiedliwości" to robi. A niemieccy anarchiści się tym przejmują... Tak jak tymi rzekomymi grzywnami. Parodia, który to zresztą już raz?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2011, 14:10   

Generalnie sprawa wygląda tak, że to nie kwestia wymiaru sprawiedliwości, tylko polityków, którzy chcą się pochwalić szybkimi efektami. Zamiast więc poczekać na obróbkę materiału filmowego, żeby postawić delikwentów w stan oskarżenia (czyli zarzucić przestępstwa), to puszcza się ich od razu do sądu pod zarzutami jakichś wykroczeń... ale widać i tego nasza wspaniała prokuratura nie potrafiła jednoznacznie udowodnić. Natomiast Europejski Nakaz Aresztowania to jest narzędzie (i to bardzo skuteczne narzędzie) stosowane na porządku dziennym i o ile nie wyjadą z Unii, to ta, czy inna policja ich znajdzie i to raczej prędzej, niż później. A karę ostatecznie i tak by odbywali na terenie Niemiec, bo takie mamy umowy międzynarodowe, a wątpię, żeby któryś z nich nie złożył odpowiedniego wniosku jak przyjdzie co do czego.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-11-2011, 14:11   

Akurat Polska znana jest z tego, że stosuje ENA jak głupia, do najprostszych spraw, więc nic nie jest przesądzone.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 09:17   

Jestem chyba jakąś wróżką. Kilka postów wcześniej napisałem, że Kotliński będzie dla Palikrzyża źródłem kolejnych problemów, no i proszę, wygadałem. Jak myślicie, czas spisywać swoje "Centurie"?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2011, 10:40   

A to ci heca.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 15:46   

Co do rozprawy "Późniejszym terminie" dla "gości z Niemiec" to akurat uważam, że to zadziała (raczej nie będą jeszcze później ryzykowali zaostrzenia kary, lub nawet listu gończego).

Ja tam uważam, że źle są zorganizowane te sady 24 godzinne -> rozprawa powinna trwać krótko, ale powinny móc się odbyć później (kiedy dowody zdąży się obrobić).

Uważam też, że na każdych 10-20 policjantów powinien znajdować się specjalny gościu którego zadaniem byłoby filmowanie -> jeszcze do kamery dołączyć karabinek z paintballa "na tego mam dowód i możecie go wrzucić do lodówy".

Też uważam, że działanie szybko jest złe -> jak się da to niech siedzą w areszcie ten tydzień lub dwa. Może to, że szef bezie na nich zły zmusi gości do myślenia.

Co do szybkiego wypuszczenia członków Antify - no a co innego było - goście zostali chyba spacyfikowani zanim zdążyli rozpocząć rozróbę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 16:05   

NiBl napisał/a:
ważam też, że na każdych 10-20 policjantów powinien znajdować się specjalny gościu którego zadaniem byłoby filmowanie -> jeszcze do kamery dołączyć karabinek z paintballa "na tego mam dowód i możecie go wrzucić do lodówy".

Jak słuchałem dzisiaj wywiadu z rzecznikiem stołecznej komendy, to tylko z jednej telewizji mają 24 h materiałów filmowych. A są też inne telewizje, internet, monitoring. Zanim pozbiera się i przejrzy dowody, trochę to potrwa. A trzeba zaznaczyć, że same zeznania policjantów mogą nie wystarczyć, bo podczas takich akcji występują spore emocje, co niekorzystnie wpływa na percepcję (w każdym razie taka byłaby linia obrony).

NiBl napisał/a:
Uważam też, że na każdych 10-20 policjantów powinien znajdować się specjalny gościu którego zadaniem byłoby filmowanie -> jeszcze do kamery dołączyć karabinek z paintballa "na tego mam dowód i możecie go wrzucić do lodówy".

Wtedy na każdej zadymie mielibyśmy gości z karabinkami painballowymi, którzy mają na celu zmylić policję.

A trzeba zachować wstrzemięźliwość, bo dobrzy chłopcy chuligani z chęcią poprzekręcają informacje. Policja winna burdzie, jak nic!
http://redaktor24.salon24.pl/363976,to-prawdziwy-policjant-brutalnie-pobil-przechodnia
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 16:39   

vries napisał/a:
A trzeba zachować wstrzemięźliwość, bo dobrzy chłopcy chuligani z chęcią poprzekręcają informacje. Policja winna burdzie, jak nic!
http://redaktor24.salon24.pl/363976,to-prawdziwy-policjant-brutalnie-pobil-przechodnia
Chuligan, nie chuligan, w tym wypadku to mało ważne. Widziałem ten filmik (jest go teraz wszędzie pełno), i jeśli to faktycznie był policjant, to zdecydowanie przekroczył wszelkie możliwe uprawnienia (i to w sposób klasyfikujący się do kryminału).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 16:58   

Bezimienny napisał/a:
Chuligan, nie chuligan, w tym wypadku to mało ważne. Widziałem ten filmik (jest go teraz wszędzie pełno), i jeśli to faktycznie był policjant, to zdecydowanie przekroczył wszelkie możliwe uprawnienia (i to w sposób klasyfikujący się do kryminału).

News jest tak samo istotny, co komentarze. Ludzie zwyczajnie uważają, że policja jest stronnicza i celowo katuje biednych ONRowców i kibiców, którzy chcieli się przejść po warszawie machając flagami, a chroni bojówki lewackie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-11-2011, 18:14   

Well, najgorsze, że z filmika wcale nie wynika, by ofiara była manifestantem, równie dobrze mogła faktycznie tam tylko przechodzić.

Szwabscy bandyci tłumaczą się, że nie mogli demolować Warszawy... bo wyłapali ich zanim zamieszki się zaczęły - wnioski, poza masakryczną ignorancją tych ćwoków, są mimo wszystko nieco budujące. Policja najwyraźniej miała na nich oko i przy pierwszej okazji wyłapała jak raki z saka, zanim zdołali przyłożyć raciczki do ogólnego burdlu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-11-2011, 19:02   

Lol, znaleźli już pierwszego prowokatora - rozwój techniki może nieźle namieszać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 65 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group