FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Obraza flagi narodowej

Czy uważasz, że prawo do wolności wyrażania przekonań jest ważniejsze od godności symboli narodowych/religijnych?
Tak, ludzie powinni mieć prawo do wyrażania swych przekonań - nawet przez obrażanie/niszczenie np. flag państwowych
18%
 18%  [ 6 ]
Nie, pewne symbole powinny być szanowane bez względu na czyjeś odczucia czy zapatrywania
59%
 59%  [ 19 ]
Prawo powinno chronić tylko symbole państwowe, religijnymi nie powinno się interesować
21%
 21%  [ 7 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 01-12-2011, 21:23   

Ysengrinn napisał/a:
Gdyby nie było Newtona nie byłoby teorii Einsteina. Gdyby nie było Bolesława Chrobrego nie byłoby Kazimierza Wielkiego, a gdyby nie było wzmacniającej państwo polityki Kaźka, to Jagiełło dostałby wpierdziel od Krzyżaków. Gdyby nie było prawa rzymskiego nie powstałoby współczesne prawo karne i cywilne. Gdyby było braci Wright...

Twój argument jest inwalidą.

Nie, to twój argument jest inwalidą, ponieważ ludzie, których podajesz nie żyli w tym samym czasie, a więc nijak nie da się ich zsumować. Oni się implikowali. Przez suma rozumiem tutaj koniunkcję. Wspólnota by być prawdziwą wspólnotą musi być nią dla wszystkich jej członków, ponieważ jak wiadomo koniunkcja jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy gdy wszystkie jej człony są prawdziwe. Co jest do osiągnięcia niemożliwe, no bo jak inaczej wyjaśnić flagopalaczy?

Co do reszty... wydawało mi się, że powiedziałam o co mi chodzi, ale skoro nie, to muszę to zwalić na nieumiejętność jasnego formułowania myśli. Dobrze więc, powiedzmy, że jestem przeciwna jakiejkolwiek formie patriotyzmu poza podtrzymywaniem tradycji i języka. Tak więc to co osłabia chęci by za ojczyznę umierać wydaje mi się słuszne. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!



Ostatnio zmieniony przez Sasayaki dnia 01-12-2011, 21:33, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-12-2011, 21:33   

Cytat:
Nie, to twój argument jest inwalidą, ponieważ ludzie, których podajesz nie żyli w tym samym czasie, a więc nijak nie da się ich zsumować. Oni się implikowali. Przez suma rozumiem tutaj koniunkcję.


... O-K, wybacz, przykłady ludzi którzy żyli w tym samym czasie i którzy osiągali rezultaty tylko dzięki na współpracy (armie, korporacje, drużyny sportowe etc.) wydały mi się zbyt oczywiste by je przytaczać...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2011, 21:59   

Sasayaki napisał/a:
Dobrze więc, powiedzmy, że jestem przeciwna jakiejkolwiek formie patriotyzmu poza podtrzymywaniem tradycji i języka. Tak więc to co osłabia chęci by za ojczyznę umierać wydaje mi się słuszne. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.
Jak długo istnieje wspólnota, tak długo istnieje chęć obrony tej wspólnoty - i odwrotnie, gdy chęć obrony wspólnoty przez osoby ją współtworzące zanika, to i sama wspólnota dąży do rozpadu.
Niestety, to właśnie wspólnota i prawa w niej panujące odpowiada za pilnowanie pewnych zasad mających na celu chronienie nas przed nami samymi - bez niej otrzymujemy anarchię, gdzie ludzie palą nie tylko flagi, ale i domy sąsiadów.
A co do symboliki - tak się jakoś dziwnie składa, że umysł ludzki ma tendencję do upraszczania pojęć i redukowania ich do poziomu mniej lub bardziej abstrakcyjnych symboli. Tak swoją drogą powstały mowa i pismo, bez których ciężko obecnie byłoby się obejść.

Sasayaki napisał/a:
To, że skoro uważam, że należy porzucić nadmierne przywiązanie do symboli, to wolność słowa nie ma się już z kim bić.
Jakoś nie wierzę w tych demonstrantów, którzy zamiast palenia flag wdają się w wielogodzinne dysputy o naturze filozoficzno-politycznej. Już prędzej znajdą sobie inny symbol, i np spalą Sejm albo pałac prezydenta (no, bo skoro przy flagach nikt nie protestował...).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 01-12-2011, 22:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-12-2011, 22:06   

Sasayaki napisał/a:
Tak więc to co osłabia chęci by za ojczyznę umierać

(...) kto chce zachować swoje życie, straci je; (...)

Cytuję z bardzo starego źródła, by przypomnieć że ci którzy nie uczą się z historii, skazani są ją powtórzyć.

Eh. Heinlein miał rację. >__>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2011, 00:28   

wa-totem napisał/a:
Cytuję z bardzo starego źródła, by przypomnieć że ci którzy nie uczą się z historii, skazani są ją powtórzyć.

Historia uczy nas również, że szukając w niej odpowiedzi na współczesne problemy można się nieźle przejechać. Ale to wróćmy do tematu flagi...

Bezimienny napisał/a:
jest odpowiednikiem użycia wiązanki wyzwisk w miejsce dyskusji opartej na argumentach.

Biorąc pod uwagę, że flagi pali się publicznie podczas manifestów i demonstracji, to raczej nie ma tam mowy o dyskusji. Jawne wyrażenie sprzeciwu wobec pewnej idei często wydaje się niemoralne i wulgarne, ale nie da się tego inaczej wykonać.
Nie jest prawdą, że dzięki temu wspaniałemu przepisowi nie jestem w stanie poniżać Polski i Polaków. Zwyczajnie nie jestem w stanie znieważyć flagi. Uwierzcie mi, tego typu przepisy nie sprawią, że Polacy staną się bardziej dumni z Polski.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-12-2011, 00:39   

vries napisał/a:
Nie jest prawdą, że dzięki temu wspaniałemu przepisowi nie jestem w stanie poniżać Polski i Polaków.

Ale jest prawdą, że gdyby tego przepisu nie było, to Polskę i Polaków można byłoby poniżać na jeden sposób więcej (bezczeszcząc flagę).

Przecież palący flagę nie ma żadnego urazu do flagi jako flagi. Nie bezcześci jej dlatego, że ten wzór mu się nie podoba. Powiem nawet więcej - takie działanie nie jest znieważaniem flagi, bo i nie flagę bezczeszczący chce znieważyć. Chce znieważyć to, co ta flaga reprezentuje. A reprezentuje Naród Polski i państwo polskie. Czemu więc (reprezentujące Naród) państwo miałoby pozostać wobec takiego aktu bezczynne?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2011, 07:24   

Morg napisał/a:
Ale jest prawdą, że gdyby tego przepisu nie było, to Polskę i Polaków można byłoby poniżać na jeden sposób więcej (bezczeszcząc flagę).

Bo tyle osób nie nic lepszego do roboty, tylko poniżać Polskę i Polaków...
Weźmy takie USA. Widziałeś kiedyś demonstracje mającą na celu poniżenie tego kraju?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2011, 16:07   

vries napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Cytuję z bardzo starego źródła, by przypomnieć że ci którzy nie uczą się z historii, skazani są ją powtórzyć.

Historia uczy nas również, że szukając w niej odpowiedzi na współczesne problemy można się nieźle przejechać.
Nic bardziej mylnego. Prawdziwie nowych problemów społecznych jest naprawdę mało. Zdecydowana większość to wałkowanie w kółko tego samego od tysiącleci

vries napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
jest odpowiednikiem użycia wiązanki wyzwisk w miejsce dyskusji opartej na argumentach.

Biorąc pod uwagę, że flagi pali się publicznie podczas manifestów i demonstracji, to raczej nie ma tam mowy o dyskusji.
Oczywiście, to właśnie chciałem powiedzieć. Ci którzy idą na taką manifestację nie są zainteresowani dyskusją. Podobnie jak ci którzy zamiast argumentów używają wyzwisk.
vries napisał/a:
Jawne wyrażenie sprzeciwu wobec pewnej idei często wydaje się niemoralne i wulgarne, ale nie da się tego inaczej wykonać.
Oczywiście, że się da. Istnieją tysiące sposobów wyrażania swoich poglądów. Większość z nich nie jest ani niemoralna, ani wulgarna, ani sprzeczna z prawem.
A od palenia flag naprawdę jest już tylko krok do palenia budynków rządowych - co pokazywały już wielokrotnie różne co większe zamieszki na całym świecie.

vries napisał/a:
Bo tyle osób nie nic lepszego do roboty, tylko poniżać Polskę i Polaków...
Weźmy takie USA. Widziałeś kiedyś demonstracje mającą na celu poniżenie tego kraju?
Pełno... Nie rozumiem za bardzo co chciałeś tu powiedzieć. Jaki niby inny cel w paleniu flag widzisz? Artystyczny happening?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2011, 22:48   

Bezimienny napisał/a:
Artystyczny happening?

To jeszcze jeden sposób przekazu.

Bezimienny napisał/a:
A od palenia flag naprawdę jest już tylko krok do palenia budynków rządowych

Ile budynków rządowych spłonęło w wyniku rewolt w USA ostatnio?

Bezimienny napisał/a:
Oczywiście, to właśnie chciałem powiedzieć. Ci którzy idą na taką manifestację nie są zainteresowani dyskusją.

Bo na demonstracje idzie się gdy:
-Jesteśmy w grupie słabo reprezentowanej i walczymy o swoje prawa.
-Zawodzą inne środki komunikacji.

Innymi słowy to swoisty pokaz siły.

Bezimienny napisał/a:
Nic bardziej mylnego. Prawdziwie nowych problemów społecznych jest naprawdę mało. Zdecydowana większość to wałkowanie w kółko tego samego od tysiącleci

Naprawdę? Osobiście uważam, ze wręcz przeciwnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-12-2011, 22:55   

W zasadzie jedyne naprawdę nowe, nigdy niespotykane dotąd, problemy społeczne to te związane z emancypacją kobiet. Wszystko inne zdarzało się w tej czy innej formie od starożytności.

Cytat:
Weźmy takie USA. Widziałeś kiedyś demonstracje mającą na celu poniżenie tego kraju?


... Nie, wcale.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-12-2011, 23:06   

vries napisał/a:
Uwierzcie mi, tego typu przepisy nie sprawią, że Polacy staną się bardziej dumni z Polski.


Nie, ale sprawią, że nie będą z Polski dumni mniej, przynajmniej z tego powodu. Bo oglądanie w telewizji jak na kolejnej manifestacji jakieś oszołomy palą sobie symbol Polski może stymulować patriotyzm tylko u tych, u których w zasadzie już nie trzeba bo zostali wychowani na patriotów. Natomiast cała reszta będzie tam widziała oznakę słabości i brak szacunku do samej siebie. I tak, to właśnie myślę o USA kiedy widzę jak się pali flagę USA - "Och, jak wspaniale że ci ludzie mogą tam wyrażać swoje zdanie również przez bezczeszczenie symboli narodowych" znajduje się dość daleko na liście wrażeń. Ponadto samym manifestantom też niczego dobrego nie przynosi, bo walczy o ich sprawę równie dobrze, co rzucona kostka brukowa.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 16:47   

vries napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Artystyczny happening?

To jeszcze jeden sposób przekazu.
Wyzwiska też są formą przekazu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie formy przekazu są sobie równe.

vries napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
A od palenia flag naprawdę jest już tylko krok do palenia budynków rządowych

Ile budynków rządowych spłonęło w wyniku rewolt w USA ostatnio?
Zależy co rozumiesz przez "ostatnio". ja tam jeszcze wzglednie dobrze pamiętam zamieszki w Los Angeles. Od tego czasu, jeśli mnie pamięć nie myli, były jeszcze ze dwa-trzy mniejsze wydarzenia tego typu. Przypominam też ostatnie wydarzenia z Wielkiej Brytanii.

vries napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Oczywiście, to właśnie chciałem powiedzieć. Ci którzy idą na taką manifestację nie są zainteresowani dyskusją.

Bo na demonstracje idzie się gdy:
-Jesteśmy w grupie słabo reprezentowanej i walczymy o swoje prawa.
-Zawodzą inne środki komunikacji.

Innymi słowy to swoisty pokaz siły.
Gdy używa się pokazu siły wobec państwa, należy się liczyć z tym, że państwo odpowie tym samym. Domaganie się czegoś innego jest czystą hipokryzją.

vries napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Nic bardziej mylnego. Prawdziwie nowych problemów społecznych jest naprawdę mało. Zdecydowana większość to wałkowanie w kółko tego samego od tysiącleci

Naprawdę? Osobiście uważam, ze wręcz przeciwnie.
Ysen odpowiedział tu za mnie wystarczająco dobrze. Tak naprawdę większość "nowych" problemów socjalnych to kwestie od dawna znane, tylko przedstawione nieco inaczej.

Edit: Poza tym podpisuję się obiema nibyłapkami pod postem Vodha.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-05-2013, 15:04   

Lepszego tematu nie widzę (do polityki po namyśle uznałem, że pasuje to mniej), więc pozwolę sobie zreaktywować ten, acz kierując go w nieco inną stronę.

VaGla popełnił kolejny tekst (pierwszy tutaj) na temat Orła Może. Warto przeczytać także komentarze, przynajmniej do późniejszego artykułu.

Moim zdaniem bardzo dobry i oddający istotę problemu – problemu, którym jest w gruncie rzeczy nieznajomość i brak przywiązania do symboli narodowych. Nie tylko ze strony zwykłych ludzi (choć również), ale przede wszystkim ze strony organów i instytucji państwa.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-05-2013, 15:21   

Akurat ja nie mam nic przeciwko temu, żeby różne instytucje i osoby cywilne stosowały sobie niestandardowe wersje białego orła na czerwonym, bo generalnie lubię koloryt, a tak czy siak będzie się to i tak polsko kojarzyć. Faktycznie jednak w przypadku instytucji publicznych przydałoby więcej konsekwencji, bo momentami można wręcz odnieść wrażenie, że się wstydzą godła.

offtop - przy okazji sprawdzania czy faktycznie strony premiera i prezydenta mają inne orzełki (mają, niestety) zauważyłem, że Gowin dalej wisi jako minister sprawiedliwości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group