FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Co sądzicie o Pyrkonie?!
Wersja do druku
soluffka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2017
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2017, 20:02   Co sądzicie o Pyrkonie?!

Powiedzcie szczerze, byliście na Pyrkonie?!

https://www.youtube.com/watch?v=hmIZrk1GcRY
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-05-2017, 07:53   

PO tym, jak pyrkon potraktował ludzi zajmujących się organizacją M&A jak szmaty, mam o tym konwencie jak najgorsze zdanie. Komercha, nic ponad to.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 09-05-2017, 08:52   

Slova napisał/a:
jak pyrkon potraktował ludzi zajmujących się organizacją M&A jak szmaty, mam o tym konwencie jak najgorsze zdanie.



Ale jak to? :(
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-05-2017, 07:39   

Dwa albo trzy lata temu - sala do prelekcji nie nadająca się do prowadzenia prelekcji, deficyty sprzętu, ogólny chaos i ignorancja wobec ludzi, którzy chcieli coś robić.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 10-05-2017, 08:10   Re: Co sądzicie o Pyrkonie?!

soluffka napisał/a:
Powiedzcie szczerze, byliście na Pyrkonie?!

https://www.youtube.com/watch?v=hmIZrk1GcRY


Great danceoff.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 10-05-2017, 10:46   

Slova napisał/a:
Dwa albo trzy lata temu - sala do prelekcji nie nadająca się do prowadzenia prelekcji, deficyty sprzętu, ogólny chaos i ignorancja wobec ludzi, którzy chcieli coś robić.



No tak, szkoda strzępić ryja, cytując Stonogę...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-05-2017, 15:58   Re: Co sądzicie o Pyrkonie?!

soluffka napisał/a:
Powiedzcie szczerze, byliście na Pyrkonie?!


Byłem, było super, choć poziom prelekcji taki sobie, jak zwykle zresztą.

Filmiku może nie będę komentował, bo poza chamstwem tam wiele treści nie ma.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-05-2017, 08:13   

Ysengrinn napisał/a:
Filmiku może nie będę komentował, bo poza chamstwem tam wiele treści nie ma.

Toż sama prawda i szczerze to piszę. Jako aktywny konwentowicz uważam to samo.

Gość napisał/a:
No tak, szkoda strzępić ryja, cytując Stonogę...

Wiesz, chętnie bym się rozpisał, ale już dużo zapomniałem. Na pewno hitem była sala prelekcyjna z dziurą w podłodze do sali prelekcyjnej niżej, dzięki czemu obie się zagłuszały. Tam była masa takich niby błahych niedociągnięć, które jednak ostatecznie świadczyły o tym, że organizacja Pyrkonu ukłon w stronę społeczności M&A robi tylko dlatego, że ta jest bardzo liczna i bardzo łatwo przychodzi jej wydawanie pieniędzy. Gdy robi się imprezę FULL PROFESZYNAL należy wykazać się PROFESZYNAL podejściem do sprawy, a nie impreza pro, ale podejście takie wciąż od fanów dla fanów. Nie. Pyrkon trzepie grubą kasę, tam wszystko powinno chodzić jak w zegarku.

Smk napisał/a:
Great danceoff.

Chłopie, ostrzegaj, prawie zwróciłem śniadanie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 12-05-2017, 11:52   

Slova napisał/a:


Smk napisał/a:
Great danceoff.

Chłopie, ostrzegaj, prawie zwróciłem śniadanie.

Jaki kraj taki danceoff.


No fun zone?

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-05-2017, 19:12   

Cytat:
Toż sama prawda i szczerze to piszę. Jako aktywny konwentowicz uważam to samo.


No właśnie ja nie dowiedziałem się co facet uważa, poza tym, że ma problem, że przyjechał na konwent i spotkał tam konwentowiczów. Narzekanie na warunki w sleeproomie też jest trochę z żopy - jak się chce spać jak ludź to trzeba skołować nocleg na mieście, wiadomo jakie warunki sypialne można stworzyć w wielkiej pustej hali bez łóżek.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-05-2017, 12:58   

Ysengrinn napisał/a:
Narzekanie na warunki w sleeproomie też jest trochę z żopy

Nie narzeka na warunki, tylko na ludzi, którzy się w sleepie nie umieją zachowywać.
Znam ludzi, którzy potrafią uciszać innych charyzmą. I siłą werbalnej perswazji. Niestety są starzy i już rzadko kiedy się pojawiają.

Ysengrinn napisał/a:
ma problem, że przyjechał na konwent i spotkał tam konwentowiczów

Ha, w animatsuri mamy nawet powiedzenie, że super konwent był, tylko potem uczestników wpuszczono.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2017, 14:45   

jeśli wychodzi się z założenia, że konwent jest dla organizatorów to wszystko przeszkadza...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2017, 06:38   

Ja tam byłem tylko w sobotę (niedzielę miałem zajętą, a piątek byłem zmęczony po proacy) i nawet mi się podobało.
Z tym, że byłem na prelekcjach właściwie tylko z jednego pokoju (dla początkujących, i się z kumplem śmialiśmy, bo tak początkujący nie byliśmy) z 4 prelekcji w tamtym pokoju 2 były ok, jedna pewnie bardziej dla może bardziej zainteresowanych (i będąca właściwie reklamą dla innego panelu prowadzącej) i jedna była słaba (niestety związana z tematyką anime).
Później kręciłem się wokół sali RPGowych (w jednym slocie czasowym miałem nawet 3 interesujące prelekcje, niestety jako że nie doczytałem i odrobinę się spóźniłem wylądowałem na prelekcji LARPowej (nie to by była ona zła) no i na koniec byłem na... zajęciach integracyjnych (to chyba najlepsze określenie) z tworzeniem systemu RPG (to była najciekawsza rzecz w której brałem udział. niestety musiałem opuścić przed końcem).
Czyli właściwe do sal M&A (czy jak to tam było fantastyki dalekowschodniej) jakoś nie doszedłem - tym bardziej, że były trochę na uboczu. Z tego co widziałem było tam chyba najwięcej paneli (najdłużej zostawała otwarta), no i niestety część interesujących paneli była zupełnie po nocach (przeszedłbym się na ten o Yokai, ale nie o tej porze (ciekawi mnie to, bo właściwe to nie pierwszy rok kiedy on się tam pojawia)).

Co do zasłyszanych rzeczy.
To słyszałem, że ogólnie organizatorzy poszli bardziej na "family friendly" przez co pewne bardziej ryzykowne panele się nie dostały / dostały późne sloty czasowe (no jest to o tyle ciekawe, bo prelekcja o Hyperdimension Neptuni była w środku dnia, chyba jedyna z M&A gdzie nie dotarłem, a mogłem).
Dopchać się do co ciekawszych prelekcji po prostu nie dało nawet jak pojawiłeś się na pół godziny przed.
Poza tym słyszałem, że nie zawsze organizatorzy wywalali ludzi z sali po prelekcjach przez co po prostu nawet jak wcześnie ustawiłeś się w kolejce. wychodziło, że się nie dostałeś bo ludzie nie wychodzili.
No i część sal mogła by być większa (nie spodziewałem się takiego ruchu na "panel" tworzenia PRG i część osób po prostu nie mogła wejść, głównie ponieważ sala miała mało krzeseł -> może 20-30.

Co do dziury w podłodze. to nie widziałem, ale brzmi okropnie. Z pewnością takie coś powinno być zgłoszone (może nawet podczas Pyrkonu, tak by organizacja dostała za coś takiego po uszach).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-05-2017, 08:20   

NiBl napisał/a:
Co do dziury w podłodze. to nie widziałem, ale brzmi okropnie. Z pewnością takie coś powinno być zgłoszone (może nawet podczas Pyrkonu, tak by organizacja dostała za coś takiego po uszach).

Znaczy, to była dziura która miała ponoć być, taka konstrukcja budynku. I orgowie o tym wiedzieli.

NiBl napisał/a:
Dopchać się do co ciekawszych prelekcji po prostu nie dało nawet jak pojawiłeś się na pół godziny przed.

To jest następna bieda związana z tym konwentem. W przypadku tak zorganizowanej imprezy powinie funkcjonować system karnetów na prelekcje, by wszystko rezerwować wcześniej.
Z drugiej strony wtedy w łeb idzie idea tego, że w imprezie uczestniczą bez problemu ludzie z ulicy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2017, 09:40   

Nie wiem jak bardzo rozpowszechnione są takie karnety (na typowym konwencie to tylko na Pyrkonie byłem). Chociaż z tego co słyszałem, to nawet w USA nie na wszystkich konwentach takie rzeczy robią.
Poza tym, takie coś jest PitA do zorganizowania.

Acha i wspomnę też o tym, że w tym roku lepiej było zorganizowane wejście na imprezę (zeszły rok jak kolejka sięgała przystanku na Bałtyku albo i dalej). Kasy były czynne całą dobę i chyba było ich więcej.

Nie byłoby też złym pomysłem zwiększenie ilości sal (bo tak nie wiem, czy coś więcej wykupują), a może nawet zorganizowanie kilku overflow roomów, gdzie można by usiąść i na jakimś ekranie obejrzeć te prelekcje, które mogą być bardziej oblegane.

Jeszcze coś niewielkiego odrobinę związanego z filmikiem. Mogliby w programie lepiej zaznaczyć "punkt naprawy cosplayu" (bo takie coś doszukałem się w programie, ale do końca nie wiem gdzie, a rok temu z pewnością przydałoby się kumplowi).
No i uszczypliwa uwaga co do toalet. Były toalety damskie, oraz toalety koedukacyjne, bo panie co chwila wchodziły do męskiej sprawdzając czy są wolne miejsca (ale dotyczyło to właściwe tylko toalet w pawilonie z jedzeniem, bo w innych miejscach nie były tak oblegane).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group