FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
  Gry w uniwersum Warhammer 40 000
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-03-2009, 22:44   

Slova napisał/a:
Z doświadczenia nabytego przez te 5 lat jedynki: nie, nie wyszłoby.



Pierwsza kwestia: Mówimy o żywotności i miodności singla czy o multi i "użyteczności" dla "sceny"? Jeżeli chodzi o multi, to faktycznie dodawanie ras nie wpływa sprzyjająco na balans, natomiast DoW 2 różni się od jedynki dość znacząco więc przenoszenie na niego doświadczeń z niej może okazać się błędem.

Natomiast zwiększenie ilości kampanii i ras byłoby znaczącym ulepszeniem zarówno miodności (nie każdy jest fanem space marines) jak i żywotności trybu single, który z tego co widziałem stanowi bardzo duży atut tej gry. Zwłaszcza w połączeniu z trybem co-op. Owszem, dla lig to niezbyt użyteczne, ale niestety 90% nabywców i fanów raczej w żadnej lidze nie zagra, natomiast potłamszenie orków sterowanych przez komputer wspólnie z kumplem brzmi bardzo zachęcająco i jeżeli Relic nie próbuje stworzyć niszowej gry do zbalansowanych rozgrywek ligowych, tylko fajną rozrywkę na wieczór, to rozwój elementów wpływających na tę drugą jest wskazany.

Poza tym well, nikt nie zakazuje przy okazji poprawiać balansu i ulepszać trybu multi (nie co-op).

Poza tym weź pod uwagę to, że Relic to też ludzie i jeżeli podczas jedynki i wypuszczania dodatków dużo schrzanili, a gracze narzekali, to w dwójce mogą naprawić te błędy.

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-03-2009, 18:18   

Relic nie nadaje się do prowadzenia gier "użytecznych dla sceny". udowodnił tow iele razy. 9 ras dało się zbalansować, pokazali to twórcy najnowszej odsłony DoWpro: SSPro 3.54. Balans, skill, miód i orzeszki.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-03-2009, 19:19   

Wiele razy? Z tego, co twierdzi o ilości gier wydanych przez Relic Wikipedia miał okazje dwie, czyli DoW i CoH. Z DoWem sam wiesz najlepiej, jak wyszło, z CoHem nie mam pojęcia. Oczywiście jeżeli rozpatrzymy każdy dodatek z osobna to faktycznie można trochę pomnożyć, ale well, DoW 2 to nowa gra i może im się tym razem udać, ja w każdym razie nie tracę nadziei na względny balans.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-03-2009, 07:16   

W CoHu raz, że nie było balansu przez większość czasu, to jeszcze i rozgrywka jest taka, że nie może być mirrorów, jest skrajnie uproszczona i mało wymagająca, przez co, dla przykładu, polska scena tej gry ogranicza się do jednej strony, na której zamieszkuje jeden klan.

DoW2 już na starcie im średnio wyszedł. Najpierw masa różnych kolekcjonerskich edycji ze świecidełkami, które wcale nie są takie super, bo w grze na multiplayer mozna nawet lepsze zdobyć. Potem bardzo prosta, ale nieco bardziej taktyczna niż w CoHu rozgrywka. Gracze z CoHa zaadaptowali się po około 30 minutach trwania wersji beta. Może jedynie fakt, że ludzie z DoWa chcą dwójeczkę podtrzymać, ratuje tę grę przed zapomnieniem na ESL.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-09-2009, 20:13   

http://www.youtube.com/watch?v=smg7-_qruHM&feature=player_profilepage#t=94

Nowy dodatek na 2010 zapowiedziany, będzie chałas, a wraz z nim napływ świeżości w postaci nowych map, nowego trybu MP, nowej kampanii (tylko SM). Najprawdopodobniej herosami Chaosu będą Chaos Lord, Sorcerer i Bloodcrusher, jako nawiązanie do nowej edycji i codexu demonów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-11-2009, 19:07   

Halloween 40k.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-11-2009, 21:16   

Ten koleś przebrany za Dranona mnie rozmiata...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-11-2009, 18:25   

http://wh40k.gram.pl/index.php?what=article&id=145

Recenzja świetnej modyfikacji zamieniającej zwykłego DoWa w grę stołową w czasie rzeczywistym.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2009, 23:55   

firestorm jest przeciez stary jak diabli
A i czy to jest wersja stołowa ?? jednostki sa , limity niby sa. Wierność kodeksom tu róznie zwłaszcza ze IG jest ze starego. Ale przynajmniej dali rozne wynalazki z Chapter approwed jak np Damocles comand vehicle . Jedno z ciekawszych HQ.
Mimo wszystko wydaje mi sie że jednostki dlalej szarżuja nawalajac z rapidfire wepon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-12-2009, 11:48   

Dobra, z duużym poślizgiem sięgnąłem po niesławnego Soulstorma. O tym, że dodatek ssie wie każdy, więc nie będę się rozpisywał o wszystkich krokach wstecz w porównaniu do Dark Crusade, skupię na wrażeniach z grania siostrami wojny.

Początkowo wydawało mi się, że armia zupełnie nie ma klimatu, obecnie jestem w stanie stwierdzić, że ma - klimat Monty Pythona. Naprawdę, brakuje tylko dwóch rzeczy - świętego granatu ręcznego i... poczucia humoru. Niestety nawet sado-maso zakonnice z oddziału Repentia nie wyglądają śmiesznie, a po prostu idiotycznie.

Taktyka... Bardzo wyraźnie widać, że ta armia to część składowa większej całości, bardzo silnie wyspecjalizowana. Praktycznie wszystkie ich jednostki to oddziały szturmowe, o dużej sile ognia i szybkości oraz co najwyżej przeciętnej wytrzymałości. Szczerze mówiąc brakuje mi jakiejś elitarnej formacji w rodzaju terminatorów czy ogrynów, którą możnaby wbić w pozycje wroga i nie martwić się, że zostanie wybita nim otrzyma wsparcie. Siły pancerne przeraźliwie słabe - immolator to taki lepszy hellhound, a repent machine to taki gorszy drednot, zupełnie nie wiem czemu położony tak wysoko na drzewku technologicznym.

Magia "kościelna" ma niegłupi system, ale nie zachwyca efektywnością. Jest za to elementem z prawdziwego 100%-owego fantasy, bez wciskania kitu, że to psionika czy cuś. Nomen omen spowiednik jest o wiele potężniejszym magiem niż czarnoksiężnik chaosu, co jest dość śmieszne.

Na razie walczyłem tylko z Gwardią i mhocznymi eldarami - ciężko jednak się wypowiadać o skuteczności, bo grając Gwardią komputer niemalże nie używał pojazdów, a grając eldarami - magii, w obydwu zaś przypadkach są to największe atuty armii.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-12-2009, 14:48   

Ysen, źle to odbierasz, SS to takie odstępstwo od klimatu serii, komedia z wariackim humorem typu "whee are the spehss mahreens" albo "we have faild the emprah!". Ogólnie w całym Dawn of War była masa śmiesznych sytuacji, ale w Soulstormie jest ich najwięcej. A siostry mają najgorsze tekstury ze wszystkich nacji.

Mortimern, Recka miała się ukazać miesiąc wcześniej, zaraz po wyjściu wersji 3.5, ale były problemy z CMSem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-12-2009, 17:18   

A ja SS katuję i miło mi się w to gra. Oczywiście gram SM więc nie ma na mnie twardych gości - jak komp nimi gra oczywiście. Po kolei twierdze padają.

Jak wyrżnę wszystkich w Imię Jego sięgam po Chaos i zrobię to samo dla Bogów ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2010, 12:49   

Pozwolę sobie odkurzyć temat. W40K:DAW to jedna z moich ulubionych gier (części drugiej nie widziałem bo obecnie bardzo mało gram i nie będę specjalnie dla niej kupował grafy, a mój GeForce się spalił). Czy ktoś może gra jeszcze w pierwszą część? Ja scirmishuję w wersję Dark Crusade (bez dodatku Soulstorm).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2010, 13:58   

Zachęcony Steamową promocją kupiłem wczoraj w Saturnie Złotą Edycję (czy jakoś tak) DoW2, ale zanim ruszę multiplayer planuję przejść całego singla. Patrząc na ilość wolnego czasu przez najbliższe dwa miesiące zapewne nie nastąpi to jednak szybko.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-05-2010, 21:09   

Ja Chaos Rising tylko dla Single kupiłem, ale nawet nie instalowałem jeszcze.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group