FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Baldurs Gate [UWAGA! SPOILERY!]
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-08-2007, 20:51   

Twój pomysł z Edwinem jest pewnym rozwiązaniem na brak maga( imoen miałaby co prawda szerszy repetuar magiczny , ale mnie ich było). w takim razie zastanwiam czy jest sens wziecia Corana(znam jego zalety), jeżeli mam siostrzyczkę. Zamiast Branwen może pozniej wział Yeslicka. Pewne bedzie mnóstwo roszad w moim zespole.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2007, 22:54   

Cytat:
od którego poziomu dualować Imoen na maga( kto jest lepszym osoba czarującą ona czy dynaheira)

Pytanie brzmi, czy używasz dodatku "Opowieści z Wybrzeża Mieczy"? Jeżeli tak, to możesz ją dualować na 7 poziomie. Jest to jak najbardziej opłacalne - do tego czasu Imoen powinna mieć wszystkie istotne zdolności złodziejskie na poziomie 90 - 110 %, czyli więcej niż potrzeba w BGI. A dodatkowy mag zawsze się przyda. Natomiast między Dynaheir a Imoen raczej nie ma porównania - to zupełnie różne postacie, do różnych celów służące. Imoen to przede wszystkim jeden z najlepszych złodziei w grze; Dynaheir to jeden z najlepszych magów w grze. Osobiście radzę wziąść obie, i zanadto nie kombinować (przynajmniej na początku).

Cytat:
czy jest sens wziecia Corana

Średnio. Coran jest niezły, ale ma istotną wadę - w momencie, w którym można przyłączyć go do drużyny, ma większość umiejętności rozdanych, najczęściej tam, gdzie normalnie się ich nie daje. Niemniej jednak, to rozsądne rozwiązanie.

Cytat:
Zamiast Branwen może pozniej wział Yeslicka.

Zamienił stryjek... obawiam się, że to niezbyt dobra zamiana. Przypatrzmy się ich statystykom:

Yeslick:
SI ZR KO INT WIS CHA
15 12 17 7 16 10

Branwen:
SI ZR KO INT WIS CHA
13 16 15 9 16 13

Jak widać, w statystykach "kapłańskich" Branwen jest nieco lepsza. Yeslick, jako wojownik, teoretycznie lepiej walczy, ale niska Zręczność sprawa, że łatwo będzie go trafić. Wreszcie, ze względu na multiklasowość, nigdy nie będzie ani dobrym kapłanem, ani wojownikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-08-2007, 16:28   

po cuś sa przeciez rękawice zręczności. wisdom maja na tym samym poziomie. W TDD Yeslick był lepszym kapłanem niż postac stworzona przez multyego.
Corana zobaczymy czy przyda sie na pózniejszym etapie. mój woj ma już 3 * w łukach. Czytałem gdzies na baldursowym forum że w jedynce wystarczy jeden mag.
Teukros napisał/a:
Pytanie brzmi, czy używasz dodatku "Opowieści z Wybrzeża Mieczy"?

tym razem bez dodartków patchy, modów i innego łajtajstwa

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2007, 19:14   

Akurat "Opowieści..." wręcz należy zainstalować. Po prostu sporo bugów jest tam poprawionych, a do dodatkowych lokacji nawet nie trzeba wchodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-10-2007, 17:26   

zegarmistrz napisał/a:
1) W Kniei Otulisko (gdzieś):
- Jakiś łamaniec, chyba Łowca / Wojownik czy coś takiego.
- Chyba bard albo złodziej.
Obie postacie są kłopotliwe. Jedna jest zła i ma bardzo niską tolerancje na postacie dobre, łatwo odchodzi. Druga posiada związany ze sobą quest o krótkim przedziale czasu (i też jest zła i buntownicza), którego nieukończenie sprawia, że może zwiać. Obie postacie są takie sobie.


W kniei Otulisko spotykamy:
1) Wymienioną już druidkę cienia Falgorn.
2) Barda, o charakterze Neutralny Zły. Ma przywiązany do siebie Quest i tendencje błyskawicznego znikania z drużyny o wysokiej reputacji.
3) W kopalni krasnokudzkiego Kapłana - Wojownika, który jest wyborem nienajgorszym, jeśli ktoś lubi łamańców.

Pytanie:
Najważniejsze przedmioty magiczne w BG 1 i Opowieściach z Wybrzeża Mieczy i ich lokalizacja:

- Zbroja płytowa z Ankhega:
Przedmiot mało przydatny, ale opłaca się go używać na poczatku, z tej przyczyny, że jedna zbroja leży sobie ukryta, na zaoranym polu w Nashkel. Trzeba nieco jej poszukać.
Generalnie lepsza jest zwykła zbroja płytowa, bo pokrywa się z działaniem pierścieni ochrony.

- Miecz Długi +2 +1 od Zimna:
W kopalniach Nashkel, na powierzchni. Odnajdujemy artystę, który wyrzeźbił twarz kobiety. Nagrywamy stan gry. Rozmawiamy tak długo, aż pojawia się łowca nagród. Prowokujemy go do walki i zabijamy. Przy zwłokach znajdujemy artefakt.

- Miecz Dwuręczny +2 "Zguba pająków"
Idealna broń dla Minsca, przynajmniej do wizyty w Wierzy Durlaga. Znajduje się w Kniei Otulisko, w leżu pająków.

- Miecz Dwuręczny +3
Znajduje się w Wierzy Durlaga. Ma go Szachowy Król.

- Pierścień Czarów:
Pierścień podwaja liczbę czarów 1 kręgu u magów. Jest w Baldusr Gate, w lokacji z taką niebieską pagodą. Dostajemy tam quest zabicia nimfy. Questu nie wypełniamy, likwidujemy zleceniodawce. Przy jego zwłokach znajdujemy ten artefakt.

- Amulet metamagii:
Ma go drugi mag zawikłany w Quest ninfy we Wrotach Baldura. Dodaje jeden czar 2 poziomu magowi.

- Sejmitary Drizzta.
Ma je Drizzt. Drizzt jest na jednej z lokacji na południowo - zachodnim krańcu mapy. Ścigają go gnolle. Jest trudnym przeciwnikiem, ale zabijalnym (dzięki różdżce przywołania potworów, albo lepiej od razy dwóm). Nie pamiętam ich statystyk, ale to najlepsza broń w grze.

- Strzały Wybuchów:
Genialne pociski! Wybuchają jak ogniste kule. Sprzedaje je czarodziej w "Czarodziejskich Rozmaitościach", sklepie na pierwszej planszy Wrót Baldura. Dzięki nim możemy przywitać atakujących wrogów istną nawałom ognistych kul.

Kto wie, gdzie są:
- wszystkie księgi podnoszące statystyki?
- pierścień ochrony +2 (znalazłem, ale nie pamiętam gdzie)
- pełna zbroja płytowa +2
- hełm Baldurana
- hełm Chwały
- płaszcz ochrony +2

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-12-2008, 12:15   

A ja mam pytanie: korzystając z remontu w pracy i dnia wolnego postanowiłam sobie grę dokończyć, właśnie wybieram się do wieży Durlaga. Tyle, że właśnie wróciłam z wyspy łakowilków i było ciężko - bardzo, bardzo ciężko (choć może dlatego, że w połowie zadanai skończyły mi się strzały _^_). Czy ktoś może pamięta, jaki orientacyjnie poziom powinna mieć drużyna, żeby pójść dalej? Bo coś czuję, że jestem potężnie niedopakowana.

Skład:
ja - wojownik (miecze dwuręczne/łuk) lvl8
Dynaheir lvl8
Minsc lvl7 oraz Boo, lvl epicki
Imoen - złodziej, bez dwuklasowości lvl9
Kivan lvl7
Viconia lvl8
(ta ostatnia dwójka to zresztą moi absolutni faworyci, zwłaszcza ich przeurocze rozmowy :D)

Zedytowane. tak lepiej? :D

_________________


Ostatnio zmieniony przez Serika dnia 03-12-2008, 12:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 12:58   

Jak już to tylko Boo - Minsc był dla mnie najbardziej irytująca postacią obu serii i jak tylko nadarzała się okazja wyrzucałem go z drużyny :D

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 12:58   

Serika: mniej - więcej ten, co masz obecnie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 14:30   

Przyznam, że ja miałem w Wieży problemy z nieco bardziej rozwiniętą drużyną. Ale cóż, ja preferowałem taktykę "na rympał", bez większego deliberowania co do ustawienia postaci, broni, specjalistycznych zaklęć itp., to w sumie miało prawo być ciężko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 15:29   

Teukros napisał/a:
Przyznam, że ja miałem w Wieży problemy z nieco bardziej rozwiniętą drużyną. Ale cóż, ja preferowałem taktykę "na rympał", bez większego deliberowania co do ustawienia postaci, broni, specjalistycznych zaklęć itp., to w sumie miało prawo być ciężko.


Wieża jest dość skomplikowaną, trudną lokacją. Walki w niej niestety należą do dość skomplikowanych. Jednak w tej grze nie da się nabić wyższego poziomu, niż 9... Drużyna powinna być już gotowa...

Serika: masz strzały wybuchów i różdżkę przyzwania?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-12-2008, 15:50   

Mam jedno i drugie, póki co oblazłam całą górę i nie miałam specjalnych problemów (poza tym, że sukkub mi nawiewa). Jedyce, co do tej pory było trudne, to oh the horror (bitewny).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 16:04   

Serika napisał/a:
Mam jedno i drugie, póki co oblazłam całą górę i nie miałam specjalnych problemów (poza tym, że sukkub mi nawiewa). Jedyce, co do tej pory było trudne, to oh the horror (bitewny).


Dół jest dużo trudniejszy. Prawdziwa wieża to właśnie podziemne poziomy. Warto tam zejść, znajdziesz wiele mocnych przedmiotów.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 18:07   

Złodziejem, bardem i druidem da się dojść do 11. poziomu, magiem (i magiem - specjalistą) do 10. Rzeczywiście, podziemia są o wiele trudniejsze, i niestety, o wiele nudniejsze. Na zmianę tłucze się tam potwory i rozwiązuje idiotyczne zagadki logiczne. Uwaga - bez podpadkowanego złodzieja, najlepiej z dopalaczami w postaci eliksirów, raczej nie ma co tam wchodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-12-2008, 14:06   

A ja znowu z pytaniem do specjalistów:
przeszłam dodatek, jestem w labiryncie, idę zdjąć mojego kochanego braciszka Sarevoka. I teraz pytanie: jeśli chciałabym eksportować postać do dwójki, to co warto wziąć ze sobą? I czy to, co biorę ze sobą, wystarczy mieć w inwentarzu, czy trzeba mieć na sobie?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2008, 14:18   

Eksport postaci do BG 2 razem z przedmiotami jest trochę skomplikowany. Otóż aby to zrobić, trzeba przede wszystkim zapisać postać. Gra zapisuje postać z całym ekwipunkiem (i tym założonym, i tym w inwentarzu). Miejsca masz dosyć, więc najlepiej "zabrać" z postacią wszystkie ciekawsze przedmioty magiczne, co lepsze zbroje (np. zbroja z ankhega), można nawet kilka różdżek. Nie ma sensu brać tylko księżycowego ostrza - nikt nie będzie w stanie go użyć, ani nawet wyrzucić.

Jak będziesz tworzyć postać w BG 2, po prostu wczytaj ją z pliku (zdaje się, że trzeba postać przekopiować do odpowiedniego katalogu w BG 2, żeby gra ją widziała). Zostanie zaimportowana razem ze wszystkimi przedmiotami. Po rozpoczęciu gry okaże się, że potać straciła wszystkie przedmioty... Ale jest na to rada. Zanim zacznie się film z Irenicusem, gdy ekran jest czarny, trzeba szybko spacją włączyć pauzę, wejść w ekwipunek, i rzucić wszystko na ziemię. Gdy po filmiku odzyskasz kontrolę nad postacią, trzeba wszystko podnieść.

I tak to mniej więcej wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group