FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Bishojo Game/Dating Sim/Visual Novel
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2010, 21:34   

Cytat:
A tak z ciekawości to przeszedł ktoś Sekien no Inganock? Jestem ciekaw opinii innych bo to dość nie typowa produkcja jak na VN XD


Sekien no Inganock- jedna z najlepszych Visual Novel w jakie grałem, wspaniały klimat, oryginalny i niezwykle ponury obraz świata, wymieszanie cyberu ze steampunkiem i retro sf, zamkniętymi w wyizolowanej Dystopii, w nieokreślonych czasach. Opowieść ponura, o utracie sensu i nadziei, ale bardzo wciągająca, kompletnie zrywająca ze znanymi z japońskich produkcji schematami. Bardzo oryginalna. Również grafika, utrzymana w ciemnych, stonowanych i brudnych barwach, przetykana niekiedy jaskrawymi barwami. I ciekawie zaprojektowane "wybory". Normalnie jest to wybieranie opcji dialogowych. Tutaj zaś w formie historii każdej postaci i historii miasta, opowiadanych w specjalnym panelu, między kolejnymi rozdziałami.

Oczywiście jest kilka niedociągnięć, ale całość jest znakomita.

Zdecydowanie póki co najbardziej wyróżniająca się i nietypowa produkcja Visual Novel w jaką grałem. Polecam gorąco.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2010, 08:26   

Jestem wprawdzie dopiero na 3 chapterze ale zgadzam się w 100% Klimat tego miasta jest niesamowity i tak naprawdę nie wiele na początku wiadomo o jego przeszłości.Ostania novelka w jakiej był równie ciężki klimat to chyba stare poczciwe Nocturnal Ilusion.
A tak swoja droga to trochę szkoda ze akurat ta produkcja nie została do tej pory zanimowana >.>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2010, 11:44   

Cytat:
Ostania novelka w jakiej był równie ciężki klimat to chyba stare poczciwe Nocturnal Ilusion.

Spróbuj w takim razie sięgnąć po Divi-Dead, recenzja na Inner World powinna być jakoś na początku 2011, o ile dobrze pamiętam.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2011, 11:25   

Ja póki co z Visual Novel kończę Kirę Kirę .Jestem przy wątku z Chie-nee.
Ocena gry narazie bardzo dobra. Warto w nią zagrać ze względu na muzykę i zabawną miejscami fabułę.
Jednocześnie z gier Otome gram w Starry Sky in spring:Ścieżka Kanaty.
Skończyłam z takich gier Dating sim też otome. Tokimeki Memorial Girl's side 1st love plus po angielsku na DS-A.
Ilu tam ładnych chłopców*.*Zwłaszcza Kei i Sakuya, którzy są moimi faworytami*.*
Fabuła jest prosta jak budowa cepa,ale najwięcej frajdy sprawia zdobywanie chłopaków i nabijanie wszystkich potrzebnych parametrów do zdania testów/powodzenia w czasie szkolnego festiwalu/odblokowania scen CG zwane też jako cutscene/do zakończenia pozytywnie gry. Wszystkich z wyjątkiem Keia jest dosyć łatwo zdobyć ale przy Keiu trzeba się postarać.Oprócz statystyk trzeba mieć odpowiednią strategię.
Zdążyłam przejrzeć sieć żeby się dowiedzieć,że większość osób grająca w tą grę właśnie z tym bohaterem ma największy problem. Coś w tym jest,że trzeba średnio 2-3 razy ten wątek przechodzić żeby udało skończyć go pomyślnie.
Ta gra jest o wiele trudniejsza niż przy visual novel gdzie tylko klikam prawidłowe odpowiedzi
Przy zakończeniu z Keiem płakałam. Nie dość ,że muzyka i słowa były dobrane wręcz perfekcyjnie to jeszcze osiągnęłam zadowolenie z powodu przejścia jego wątku.
Zamierzam zagrać w drugą osłonę Tokimeki Memorial Girl's side 2kiss.Szczególnie,że niedawno wyszło do niego angielskie tłumaczenie.
Co do Visual Novel polecam:
True Remembrance
Katawa Shoujo-Ze względu na tematykę osób niepełnosprawnych
Yume miru Kusuri-Plus fabuła i muzyka.
Kanona-Klasyczna Visual Novel z wątkiem Nakige
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2011, 16:39   

Doczekaliśmy się chyba pierwszego polskiego visual novel. I na tym się dobre wiadomości kończą, bo gra jest, z tego widzę w wyróżnikach, o gejach. Ech, ciekawe, czy kiedyś się doczekamy polskiego bishojo?

EDIT: Lepszą wiadomością jest premiera angielskiej wersji "My Girlfriend is the president". Ktoś jeszcze pamięta kultowy trailer?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2011, 18:46   

Jednego z niewielu, to tak, ale pierwszego to chyba jednak nie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2011, 19:39   

O, czyli jednak Nemo ukończyli? Muszę się temu przyjrzeć dokładniej, tam, z tego co widzę, gejów niet.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2012, 10:09   

Po pięciu latach czekania Katawa Shoujo (czyli "Nie mam rączki, nie mam nóżki") wreszcie ujrzało światło dzienne.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2012, 15:48   

To będzie pierwsze VN, w które zagram (w sumie to chyba bardziej dating/eroge, nie?). Clannada nie udało mi się odpalić : D

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2012, 18:01   

Keii, rzucić okiem, choćby ze względu na pewne rozwiązania graficzne zastosowane w Mahoyo, warto.
Przy okazji tematu, jak skończę demo, biorę się za Katawa Shoujo, bo wreszcie trzeba. Grał już w to ktoś?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-02-2012, 18:20   

Urawa napisał/a:
Keii, rzucić okiem, choćby ze względu na pewne rozwiązania graficzne zastosowane w Mahoyo, warto.

Ok, ściągnę jutro i chwilę się pobawię. O ile serwer będzie działał, bo obecnie wszystkie 3 ddl mirrory zdechły, a akademiku nie używam torrenta, żeby ludziom łącza nie zapychać.
Urawa napisał/a:
Przy okazji tematu, jak skończę demo, biorę się za Katawa Shoujo, bo wreszcie trzeba. Grał już w to ktoś?

Na GAFie jest strasznie długi temat i wrażenia są ogólnie pozytywne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-02-2012, 06:31   

Urawa napisał/a:
Przy okazji tematu, jak skończę demo, biorę się za Katawa Shoujo, bo wreszcie trzeba. Grał już w to ktoś?

Ja trochę, choć podchodziłem do tego jak pies do jeża. Po pierwsze odstraszał mnie hype (tak już mam), a po drugie i dużo ważniejsze nie wierzyłem że autorzy odpowiednio do tego podejdą; traktowanie zaś niepełnosprawności jako nowego fetyszu mam za cokolwiek gorszące. Z ciekawości jednak łypnąłem, uznając że najwyżej po kilku minutach ciepnę toto w cholerę.

Póki co jednak wrażenia raczej pozytywne. Gra co prawda nie jest szczególnie odkrywcza, ale wydaje mi się, że twórcom (przynajmniej odnośnie tego co zobaczyłem) udało się ująć tematykę z właściwą ilością wrażliwości, nie popadając ani w jedną ("to przecież nic takiego"), ani w drugą ("ach, jacy ci ludzie biedni!") przesadę... i próbują, mam wrażenie, pokazać, że to tacy sami ludzie, jak wszyscy inni. Z charakterami, planami, marzeniami, ze swoimi wadami i zaletami.

Niby to oczywiste (i dlatego też gra nie uważam, żeby gra była jakoś szczególnie odkrywcza), niewymagające tłumaczenia, czy ukazywania, ale z własnego doświadczenia wiem, że przyjęcie tego do wiadomości to jedno, a umiejętność zachowania się z jednej strony naturalnie, z drugiej z odpowiednią dozą wrażliwości, a z trzeciej bez stwarzania wrażenia żałowania takiej osoby to drugie. Co zresztą gra chyba również próbuje pokazać.

Fabuła, z tego co póki co widzę, jest... no, jest. Nie jest szczególna, ale też nie nokautuje swoją banalnością. Postaci (znów zastrzegam, że nie widziałem całej gry, więc...) są żywe, ale jakiejś nadzwyczajnej głębii psychologicznej nie ma się co spodziewać. A co do strony technicznej... muzyka jest dobra i nie narzekam, choć mam wrażenie troszkę wąskiego repertuaru. Grafika jest niezła, ale trzeba się przygotować na to, że tworzona przez więcej, niż jedną osobę i zmiany w stylu są aż nadto widoczne. Za to, biorąc pod uwagę, że to produkcja fanowska, animacja zrobiła na mnie wrażenie.

Tl;dr – twórcy spróbowali się wziąć za trochę poważniejszy temat i (przynajmniej wnioskując z tego co przeszedłem) wyszło im to nawet nieźle. Choć, nie oszukujmy się, wiekopomnego dzieła nie stworzyli. Na pewno też mogło być lepiej. Jednak na tyle, na ile grę widziałem, to odstraszać ludzi od tego tytułu nie mam powodu. Nie jest to gra wybitna, ale nie jest też zła i spokojnie można po nią sięgnąć. Ot, w miarę porządne rzemiosło próbujące poruszyć nieco poważniejszą tematykę.

+ Tutaj jest całkiem sporo o Katawa Shoujo mówiący artykuł (bo recenzją tego nie nazwę, jako że skupia się na tym czym ta gra jest, a nie na jej ocenie oraz przedstawieniu zalet i wad).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 12:10   

Ok, dziś odpaliłem "Katawa Shoujo". Na razie robi bardzo dobre wrażenie - choć może szkoda, że gram zaraz po demówce Mahoyo, które graficznie miażdżyło. Ale "Katawa Shojo", na moje oko, trzyma przyzwoity poziom gier japońskich, gdyby nie fotograficzne tła i brak seiyuu, to mógłbym nawet uwierzyć, że gram w coś stricte japońskiego. Bardziej przeraża mnie fakt, że to jest eroge, bo scen seksu z niektórymi bohaterkami wolę sobie nawet nie wyobrażać, mam nadzieję, że będą one dopiero pod koniec, nie zaś w trakcie gry. Fabuła rozwija się powoli, a podejście do tematu niepełnosprawności wydaje mi się odpowiednie. I jeszcze jedno - nigdy wcześniej poparzenie połowy twarzy nie było tak moe. Dotarłem do drugiego aktu, zobaczymy, jak będzie dalej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-02-2012, 12:23   

Urawa napisał/a:
Bardziej przeraża mnie fakt, że to jest eroge, bo scen seksu z niektórymi bohaterkami wolę sobie nawet nie wyobrażać, mam nadzieję, że będą one dopiero pod koniec, nie zaś w trakcie gry.

Mnie może nie przerażało, ale ogólnie, to nie są one historii potrzebne... zasadniczo jest opcja wyłączenia i nic się na tym nie traci. Nie ma ich zresztą dużo, są krótkie i są późno. No i nie o nie tu chodzi (tzn. zależy oczywiście jak dla kogo, ale to zawsze tak jest).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 12:32   

Cytat:
to nie są one historii potrzebne...

Takie właśnie mam jak na razie wrażenie. O ile niektóre bohaterki (jak np. Lily) od biedy jeszcze wyglądają tak jakoś normalnie, tak w przypadku Hanako wydaje mi się to po prostu dziwne, zaś odnośnie Emi czy Rin jakoś nie mogę się oprzeć tyleż śmiesznym co niesmacznym skojarzeniom. Chyba skorzystam z twojej rady i poszukam opcji wyłączenia erotyki.
Aha, ten Harry Potter z pokoju naprzeciwko jest skjeri.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group