FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Bishojo Game/Dating Sim/Visual Novel
Wersja do druku
ConRed Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2007, 20:28   Bishojo Game/Dating Sim/Visual Novel

Jak na forum o Manga/Anime to coś nie widze w dziale GRY obszernego rodzaju japońskich gier czyli wszelakiej maści Dating Simów Noveli itp. Może ktoś się podzieli jakimś dobrym tytułem (oczywiście w języku english lub polskim).
I nie mam namyśli tu totalnych hentai w której gracz wciela sie w właściciela domu w którym biegają pokojówki, ale jakieś gry które mają dobrą fabułe i można się oswoić z postaciami. Jak ktoś nie wie o co mi chodzi to przytocze przykład gry:

"Ever17 Out of infinity" które jak na razie jest moim ulubionym tytułem, po krótce opowiada ona o 7 osobach uwięzionych w podwodnym parku rozrywki,mają tylko kilka dni na to żeby sie wydostać zanim konstrukcje zatoną do reszty, jak by tego było mało uwolniony zostaje śmiercionośny wirus. Porusza wielefilozoficznych zagadnien jak np klonowanie lub nieśmiertelnośc

Samo intro mówi za siebie,
http://www.youtube.com/watch?v=5uz3yQmPsrY

Muzyka ładnie dobrana(pianino w smutnej scenie mocny rock/techno podczas akcji)
Każda postac sie odzywa(oczywiscie pinknym japonskim) więc nie czujesz sie jakbys czytał nudną książke(apropo to gra w stylu wybierz odpowiedz/droge)Postacie do wyboru są dwie(wesołek i chłopak z amnezją)i każdy z nich ma 2 dobre i złe zakończenia, po odblokowaniu wszystkich dobrych zakończeń udostępnia sie nam"true path" czyli kampania która rozwiazuje wszystkie tajemnice które sie mnożą przy każdym z zakończeń. Polecam gre bardzo, mogę się założyć że emocje w was wzbudzi i nie raz posmiejecie i popłaczecie(i to nawet twardziele). Gierka krązy na necie w wersji angielskiej i japońskiej.

Z sim date mogę również wymienić gry takie jak "Piece of wonder"
(z elementami rpg) oraz Xchange3(erotyczny Sim date, ale ciekawy dlatego ze potrafi połączyć sceny seksualne z romantyczną fabułą,to nie jest typowe "idziesz 10 metrów i sex" jedyną naiwną i uległą osobą jest sam bohater)
Mam nadzieje że też coś polecicie ciekawego
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kogut Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2007, 21:24   

elo jako,ze gralem w pare tych gierek to moge ci polecic Crescendo bo ma jako taka fabule i fajne postacie ale wiekszosc gier z tego gatunku to jednak slabe pozycje

_________________
hentai.xxx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ConRed Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 08:36   

Dzieki, to już zawsze coś ^^

Chociaż widzę że to eroge to i tak zobacze bo rzeczywiscie bardzo mało jest dobrych gier z tego rodzaju, z całego spisu którego przejrzałem na stronie Peach Princess tylko te były warte uwagi. Najlepszy wydawca tych gier to studio KID za serie infinity(szkoda tylko ze zbankrutowali) oraz niektóre gry Crowdu są dobre. Szkoda bo czasami można znaleźć wśród nawału nudnych sim date pare wciągających historii doprawione znakomitą narracją które przypominają połączenie anime z książką
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-09-2007, 08:52   

ConRed napisał/a:
Najlepszy wydawca tych gier to studio KID za serie infinity(szkoda tylko ze zbankrutowali)

Chyba jednak nie byli najlepsi...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ConRed Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 09:55   

no tak, ale Black isle wydało słąwne serie baldur gate, icewind dale i planescape torment a również zbankrutowali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2007, 10:10   

Oni nie zbankrutowali, pracowników BIS zwolnił Interplay, który znalazł się w poważnych tarapatach finansowych.
Wiki napisał/a:
Dnia 8 grudnia 2003 roku Interplay zwolnił pracowników Black Isle z działu zajmującego się produkowaniem gier na komputery PC. Powody stojące za tą decyzją nigdy nie zostały wyjawione


Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że najlepsza z tej grupy gier zdecydowanie jest klasyka. Może stare tytuły nie mają tak ładnie narysowanych CG artów, ale przynajmniej gracz ma w nich dużo decyzji do podejmowania i gra nie sprowadza się do 5 wyborów na krzyż, jak w nowych produkcjach. True Love, May Club, Nocturnal Illusions to prawdziwe perełki tego gatunku.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2007, 10:27   

Jedyne moje doświadczenia z tego typu grami to pisanie części dialogów do serii Sailor Moon Dating Sim - http://www.sailorvgame.org/mg/smds/index.html
Z opinii graczy wynika, ze seria jest raczej zacna.
Powrót do góry
ConRed Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2007, 13:56   

hmmm a jakieś z gatunku Visual Novel? Bo takie by były najciekawsze ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zorba128 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2007, 20:53   Re: Bishojo Game/Dating Sim/Visual Novel

ConRed napisał/a:
Jak na forum o Manga/Anime to coś nie widze w dziale GRY obszernego rodzaju japońskich gier czyli wszelakiej maści Dating Simów Noveli itp. Może ktoś się podzieli jakimś dobrym tytułem (oczywiście w języku english lub polskim).


He he... wczoraj pytalem o to samo, tylko - juz mniej oczywiscie - 日本語で :). Nie znam japonskiego na tyle zeby sie polapac w ichnich stronach (a japonski web design wcale tego nie ulatwia :) - a poza nimi nic mi sie nie udalo znalezc...


pozdrawiam,
marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-12-2007, 10:04   

Podać adresów nie możemy, bo to by było piractwo, a tego zabrania regulamin forum.
Powrót do góry
zorba128 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2007, 21:36   

Grisznak napisał/a:
Podać adresów nie możemy, bo to by było piractwo, a tego zabrania regulamin forum.


Bardziej myslalem o czyms darmowym/online/etc... Z naciskiem na online, bo wtedy jest duze prawdopodobienstwo ze bedzie dzialac copy-paste do slownika :)

dzieki, pozdrawiam
marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sawassas Płeć:Mężczyzna
Pan ^_^


Dołączył: 26 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 11:45   

Nie grałem w żadnego visual novel, a z dating sim tylko w te podróbki online (wszystkie z Naruto oczywiście :/). Wczoraj szukałem i szukałem i znalazłem darmowy program do tworzenia Visual Novel o nazwie Ren'Py. NIestety całość po angielsku i tworzenie gry polega na wpisywaniu skryptu, ale może ktoś się spróbuje nauczyć obsługi (ja zaczynam naukę). Na stronie jest cała masa gier VN na licencji freeware (dla niekumatych - darmowe), ale jeszcze żadnej nie próbowałem. Może się wam przyda ^^
http://renpy.org/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3497935
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 23:53   

Przeszedłem sobie VN'y Type Moon'a F/SN i Tsukihime, to samo z Ever17 Out of Infinity (na szczęście były dostępne tłumaczenia na angielski). Tak ogólnie to chcę więcej :) Tego typu gry mają wiele denerwujących wad (przynajmniej dla mnie to są wady) jak osadzanie najgłupszego z całej gromadki bohaterów w roli głównej, albo kończenie każdego logicznego wyboru śmiercią postaci i w rezultacie końcem gry... No ale nadrabia za to fabuła, zapięta na ostatni guzik i wogóle cacy. Znacie jeszcze jakieś ciekawe tytuły VN (mogą być z elementami eroge, byleby to nie był regularny Dating Sim ;) ) które charakteryzowałyby się właśnie wymiatającą wszystko po drodze fabułą? Bo chętnie bym sobie jeszcze coś poczytał ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NoOne3 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2009, 00:04   

Ok, przeprowadzam małe wykopalisko, ale ten temat jest tym czego szukam.

W sieci pojawiło się demo fanowskiej "Visual Novel", o dość nietypowej tematyce: "Katawa Shoujo".

O projekcie można sobie poczytać na wikipedii, na stronie projektu, lub na blogu developerskim projektu.

Fabuła z jednej strony powiela znane z różnych pozycji M&A schematy, opowiada o losach młodego człowieka w nowej szkole. Dość nietypowy jest natomiast powód dla którego znalazł się on w nowej sytuacji, a postaci pozostałych bohaterów (no, nie oszukujmy się - bohaterek) na pewno nie można uznać za schematyczne (wielbicieli Rosario Vampire rozczaruję - nie jest to szkoła dla potworów). Za dużo zdradzać nie chcę, mała niespodzianka każdemu się należy (choć wszystko można wyczytać na stronach projektu).

Demo jest, według zapewnień devów i mojego rozeznania produktem wolnym od scen erotycznych (słyszę to westchnienie zawodu), choć w końcowym produkcie może się coś takiego znaleźć. Dodatkowo demo, jak i planowana pełna wersja to produkty na licencji Creative Commons (CC-BY-NC-ND), czyli całkowicie bezpłatne, legalne do ściągania i darmowej dystrybucji.

Póki co demo umożliwia wybór języka angielskiego i włoskiego. Prace nad tłumaczeniem na różne języki trwają równolegle z rozwojem gry, póki co nie ma jednak ekipy zajmującej się tłumaczeniem na polski.

Demo jest do pobrania na stronie projektu o tutaj.
Życzę przyjemnej lektury.

_________________
People try to put us d-down
Just because we get around
Things they do look awful c-c-cold
I hope I die before I get old
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-05-2009, 20:49   

Ja mam takie pytanko, bo przyznam, że nie znam się kompletnie na grach Visual Novel. Czy wszystkie japońskie gry z tej kategorii zawierają w sobie elementy erotyki?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group