FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Gry, a płeć piękna
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2008, 08:44   

Cytat:
Jak2 to napewno za dużo pań nie gra - nie wszytskie są user friendly

Po pierwsze, naucz się mówić po polsku, bo to jednak polskie forum.
Po drugie, na jakiej podstawie wyciągasz swoje wnioski? Gdzie prowadziłeś badania i na jakiej grupie reprezentacyjnej?
Siedzę w grach od jakichś 20 lat. Jedyne co mogę kategorycznie stwierdzić, to fakty brzmiące mniej więcej tak:
Panie raczej nie lubią:
- gier sportowych typu wyścigi/piłka nożna
- gier ekonomicznych typu menadżerskiego (typu First Menager)
- gier strategicznych typu historyczno - militarnego (typu Panzer General, Harpoon itd)
Przy czym warto zauważyć, że wszystkie trzy to nisze. Na zasadzie pewnej analogii można stwierdzić, ze panie nie grają w gry hentai - bo nie są one z zasady adresowane do nich.
Panie generalnie preferują:
- gry z dopracowaną fabułą (mile widziany wątek miłosny)
- gry z przymrużeniem oka, wesołe, typu właśnie wspomnianego Mario czy z innej beczki - Kingdom Hearts
- gry estetyczne graficznie
Stąd np tak duża popularność FF wśród graczek - w niemal każdej mamy bogatą fabułę, bardzo mocny wątek miłosny i grafikę na najwyższym poziomie. Powiedziałbym, że panie mają nawet skłonność do większego wgłębiania się w fabułę gier niż panowie - wniosek na bazie obserwacji dyskusji na forum IW, gdzie to właśnie panie nieraz wykazywały się znajomością faktów, o których mało kto wiedział.

Zaś gry z gatunku hc to gry siłą rzeczy niszowe - w taką Contrę na PS2 dłużej grało z pewnością równie niewielu graczy jak i graczek.
Przejdź na dół
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2008, 14:48   

Grisznak napisał/a:

- gry estetyczne graficznie


Jak żyję nie słyszałem o takich grach. Chodzi Ci o gry z grafiką w stylu 'Worms Armageddon' czy jakiegoś Pinballa? Bo wywnioskowałem, że dziewczyny bardziej przyciąga grafika niż sama miodność w grze. :)

Swoją drogą, z tego co też obserwuje już od paru lat płeć piękna zaczęła interesować się grami MMO (via WoW/GW/L2 ). Nie tylko po to by 'wbić' sobie maksymalny poziom ale też po to by sobie wspólnie pograć z innymi, poznać ludzi itd. .

@down - O czym właśnie mówię TT


Ostatnio zmieniony przez Grethort dnia 01-04-2008, 15:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 01-04-2008, 15:12   

Grisznak do Twojej wypowiedzi generalnie się zgadzam, ale kilka kobiet tutaj wypowiedziało się, że nawet lubi gry wyścigowe :) I ja podpisuje się pod tym hasłem: Need for Speedy, Gran Turismo itp nie są aż tak bardzo obce kobietom. Dodatkowo myśle, że kobiety z gier sporotywch lubią grać...w tenisa!! Znam 2 kobiety lubiące w to grać więc chyba nie jest tak źle? Zresztą nie jest im obcy m.in. Tony Hawk (czyli jak się zastanowić, jednak znam kobiety nie grające tylko w pasjansa - to dobrze:)). Po prostu wszystko zależy od zainteresowań.

A z tą grafiką...Grethort nie tylko grafika się liczy! Do tej pory jeszcze przechodzę Baldur's Gate czy Icewind Dale - a to już dzisiaj najpiekniejsza grafiką nie grzeszy! Ale miodność jest super. Gry mogą być piękne, jest to mile widziane, ale bez grywalności czy midoności - kobiety też nie pograją, wierz mi!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2008, 19:04   

Grisznak, przepraszam że jestem taki ELO ;( mam nadzieję, że dałes radę ze słownikiem sobie to przetłumaczyć ;(



pozatym

Cytat:
Panie generalnie preferują:
- gry z dopracowaną fabułą (mile widziany wątek miłosny)
- gry z przymrużeniem oka, wesołe, typu właśnie wspomnianego Mario czy z innej beczki - Kingdom Hearts
- gry estetyczne graficznie


piszesz właściwie to co ja.

Cytat:
bez grywalności czy midoności - kobiety też nie pograją, wierz mi!

logiczne, że dobre gry to dobre gry, a takie nie składają się tylko z jednego wybitnego elementu ale cłąej ich palety (grafika, dźwięk, animacja, soundtrack, replaybility, gameplay, ilośc bonusów, interakcja, 'plastyczność', eliminacja loadingów, dobra praca kamery, scenariusz, postaci etc.)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Altramertes Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Gru 2008
Skąd: Opoczno
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 22:13   

Cóż, chyba każda gra która jest dobra pod każdym względem ( grafika, dźwięk itd. ) powinna przyciągać zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak też facetów. Fakt jest jednak faktem: bez obrazy, ale dziewczyny uważają gry za coś dziecinnego i niewartego marnowania na to czasu. Dedukcja ta jest wynikiem licznych dyskusji z żeńskim środowiskiem, stanowiącym większość moich znajomych. Nieistotna była fabuła, muzyka, grafika czy inne elementy składniowe. Temat był dyskryminowany przez samą jego nazwę.
Jeśli jednak pojawiła się jakaś dziewczyna lubiąca gierki, to najczęściej takie z dobrą grafiką i fabułą ( to drugie grało zdecydowanie pierwsze skrzypce ). A odnośnie gier z wątkami miłosnymi, to o ile orientuje się w temacie, to poza jRPG takich pozycji jest niewiele ( a szkoda, bo temat dodaje pozycjom pewnej... pikanterii:) ). By nie być gołosłownym wymienię tylko Mass Effect i serię Prince of Persia ( co do najnowszej odsłony nie jestem pewien, bo nie grałem ).
Na zakończenie dodam jedynie, że to z paniami, choć jest ich mało, najchętniej gadam o grach i anime, a to dlatego, że potrafią się rozwodzić nad pięknem jednego elementu, jak i nad całością. Faceci niby też, ale brakuje im tej szczypty romantyzmu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6953258
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 22:44   

Cytat:
ale dziewczyny uważają gry za coś dziecinnego i niewartego marnowania na to czasu

Ja jako przedstawidzielka kobiet musze sie zgodzić z Altramertes'em.
O ile ja sama grywam w co sie da (głownie FPP'y) to wiekszosc moich kolezanek krzywo patrzy na gry, a jak już sa jakies ktore graja to glownie Tomb Raider, FF czy Simsy "tak z przyzwyczajenia bo za mlodu sie grało" czy "bo moj brat ma je akurat"
A o grach gadam tylko praktycznie z facetami xP
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Unknown Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 17:38   

Obecnie nie gram w żadne gry, ale za czasów braku internetu była to moja jedyna działalność na tym starym grzybie (czyt. komputerze). Grywałam we wszystko co mi koledzy wciskali w łapki. Owszem - grałam także w te bardziej "babskie" gry, za które uważane są simsy, ale nie ograniczałam się jedynie na takowych. Lubiłam próbować różne gatunki gier. Jakieś wyścigi, strategiczne, zręcznościówki etc. - w to też lubiłam grać. Jednymi z lepszych były FPP'y - chodzenie wszędzie po świecie, rozwalanie ludzi różnorodną bronią - to jest dla mnie. Bardzo wciągały mnie gry pokroju HoM&M (gdyby nie to, że mój komputer jest za słaby na takie bajery pewno do tej pory bym w to grała godzinami - mówię przede wszystkim o V części). Dużo też grałam w gry typu gta - podobała mi się w nich ta swoboda poruszania się po świecie (mam tu głównie na myśli te "nowsze", ale najlepsze gta wg mnie - możliwości z SA, ogrom lokacji do zwiedzania z LC i klimat z VC - wypisz wymaluj prawie jak idealna gra dla mnie x]). No i wyścigi - głównie grywałam w NFS, ale nie gardziłam takimi produkcjami jak Colin McRally (2 cześć była moją pierwszą grą na komputerze).

Ogółem to gry komputerowe są dla mnie raczej przeszłością, ale gdy dostanę w końcu porządny sprzęt z pewnością znów wróci mi dawna mania i będę grała w coraz to nowsze gry ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 18:06   

Unknown napisał/a:
grałam także w te bardziej "babskie" gry, za które uważane są simsy

Żadne tam babskie! Mężczyźni też palili, topili i głodzili ludzi. Poza tym Simsy dzielą się na budowanie z klocków i zabawę lalkami, więc dla każdego coś miłego. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-04-2009, 19:10   

BOReK napisał/a:
Żadne tam babskie! Mężczyźni też palili, topili i głodzili ludzi. Poza tym Simsy dzielą się na budowanie z klocków i zabawę lalkami, więc dla każdego coś miłego. ;]


Ale do tego lepsze jest Cyvilization. W mojej idealnej demokracji nigdy nie było niezadowolonych, a jeśli już byli, to szybko trafiali na Kołymę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 19:38   

...demokracji? przecież wszyscy wiedzą, że najlepszym ustrojem w Cywilizacji jest komunizm!

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-04-2009, 20:00   

Herr Bezimienny nie ma racji. Ein Civilization, Ein Volk, Ein Fuhrer - faszyzm jest zdecydowanie lepszy, przy podobnym posłuszeństwie daje lepsze wyniki gospodarcze. Szkoda, że go w pierwszych częściach nie było.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-04-2009, 18:09   

No powiem wam tak:
Kobiety lubią MMORPG ale takie gdzie można wziąć ślub
Np: W Cabala nie gra dużo kobiet, bo niestety tam nie można wziąć ślubu, a w takim Metinie, NosTalu, albo i takiej głupiej Tibi<bez obrazy dla tibijczyków> można wziąć ślub

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Dingo boy Płeć:Mężczyzna
Strażnik Snów

Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: z Wiochy
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2009, 18:32   

MegamanNoTsukaima napisał/a:
No powiem wam tak:
Kobiety lubią MMORPG ale takie gdzie można wziąć ślub
Np: W Cabala nie gra dużo kobiet, bo niestety tam nie można wziąć ślubu, a w takim Metinie, NosTalu, albo i takiej głupiej Tibi<bez obrazy dla tibijczyków> można wziąć ślub

A jak nie można wziąć ślubu to się wypuszcza patcha i po sprawie.;)

Tak, tak to jest. Współczesne gry są fajne. Nie tylko dla facetów.

Pozdrawiam - nowy użytkownik, Dingo boy.

_________________
Jak mówię, że mówię to mówię. A jak nie mówię, że mówię to słuchaj uważnie bo nie będę powtarzał. Rzekłem.

Nie przejmujta się kmiotem co się sam rąbie jak to drewno na opał. - Pozdrawiam Was, Dingo boy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
10604282
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-04-2009, 19:48   

To może na ten temat niech się wypowiedzą kobiety, czy najbardziej lubią rpg w których można wsiąść ślub.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group