FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
  Zjawisko brutalności gier w mediach
Wersja do druku
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 09:33   

Jeśli twierdzą, że gry uczą brutalności, to szkoda, że nie robią takich awantru względem filmów czy seriali, która pokazują przemoc, którą posługują się realni ludzie np. może głupi przykład ale nawet polski serial M jak Miłość, w którym było pokazane jak młoda kobieta popchnęła gościa na skały i tak się go pozbyła ;d Wydaje mi się, że cała ta afera jest tylko dlatego, bo gry zarabiają większą kasę niż filmy czy seriale, które ostatnimi czasy są coraz gorsza. Oczywiście nie mówię tutaj o wszystkich, wyjątkiem są na pewno zagraniczne
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2013, 10:29   

Luksor45 napisał/a:
gry zarabiają większą kasę niż filmy czy seriale

Nie.

Luksor45 napisał/a:
filmy czy seriale, które ostatnimi czasy są coraz gorsza

I nie. Śledzę 11 emitowanych obecnie seriali, z czego o 5 mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że są po prostu bardzo dobre. Wśród pozostałych tylko 2 są kiepskie i oglądane wyłącznie dla fazy, reszta trzyma się na poziomie "w porządku, przyjemnie się ogląda".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 11:03   

GoNik napisał/a:
Luksor45 napisał/a:
gry zarabiają większą kasę niż filmy czy seriale

Nie.

Luksor45 napisał/a:
filmy czy seriale, które ostatnimi czasy są coraz gorsza

I nie. Śledzę 11 emitowanych obecnie seriali, z czego o 5 mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że są po prostu bardzo dobre. Wśród pozostałych tylko 2 są kiepskie i oglądane wyłącznie dla fazy, reszta trzyma się na poziomie "w porządku, przyjemnie się ogląda".


Uważasz, że gry nie zarabiają więcej pieniędzy niż filmy ? Oczywiście, nie każda gra zarobi więcej niż film, jednak porównując np. GTA 5 a np. Avengers to można tutaj pogdybać

O jakich serialach mówisz ? ja śledzę głównie seriale zagraniczne ponieważ nie podoba mi się powielanie tematyki w polskich serialach, jednak polskie seriale także ukazują przemoc a nikt nie ma temu nic przeciw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 12:30   

Luksor45 napisał/a:
porównując np. GTA 5 a np. Avengers to można tutaj pogdybać

Sądzisz, że GTA zarobiło ponad miliard dolarów?

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 12:54   

Uważasz, że nie ? Po paru dniach osiągnęła już taką sumę, warto poczytać artykuły na ten temat. Nie wiem ile dokładnie zarobił thor jednak gta mogło osiągnąć lepszy wynik. Najlpeiej byłoby porównanie zarobków w konkretnych odstepach po premierze tu i tu. Jednak nie odbiegajmy od tematu ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-11-2013, 19:47   

Dla osoby pojedynczej może duża, uważasz że tak długa praca nad tak wielką grą nie kosztowała więcej :] (ktoś tym programistom płacił przez kilka lat za codzienną pracę, a nie było ich mało) Gta jest może brutalne, ale przynajmniej dobrze zbudowane. Ma scenariusz, wielki świat, dużo sekretów, wielki świat, zawsze klimatyczną muzykę, wielki świat, i przede wszystkim wiel... przepraszam ciekawy marketing, który dusi ile można na konsolach by cokolwiek na tym zarobić i dopiero puszcza wersje , które jakoś wyglądają na pc-ty. Z drugiej strony wiele gier jest brutalne bez sensu, np cale bestselerowe strzelanki jak unreal, quake, czy doom. Carmageddon był swego czasu najkrwawszą grą w historii, puki nie wyszło diablo2. Co prawda wszystkie te gry to ucieleśnienie brutalnej gry, ale co z tego. Fajnie się grało.
Jedne miały fabułę, inne rozbudowaną grę sieciową, (niektóre wszystko). Nie mam nic przeciwko brutalnym grom, w końcu też kiedyś w grze chodziłem kupić mleko. Nie mam też nic przeciwko twórcom zarabiającym na tchy grach kokosów. Niestety Gta to już chyba ostatnia z cyklicznie wydawanych gier, która coś jeszcze sobą reprezentuje. Niech sobie chłopaki z Rockstara zarobią. I oby na tym nie zbankrutowali :P
GoNik,
Że tak zapytam oftopowo. Ile z tych seriali pochodzi z importu? (kucyków nie liczę :P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2013, 20:02   

kokodin napisał/a:
Że tak zapytam oftopowo. Ile z tych seriali pochodzi z importu?

Wszystkie. W sumie nie zauważyłam, że tam w poście wyżej chodziło o polskie filmy i seriale, tak chaotycznie napisane to było.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 21:10   

Ogólnie co do seriali, to można zauważyć dwie tendencje. Chłamu jest coraz więcej, i jest coraz gorszy, ale seriali dobrych też jest więcej, i potrafią być naprawdę fenomenalne. Znika to, co kiedyś stanowiło środek - seriale solidne, ale bez przesady. No i oczywiście nie dotyczy to Polski, tu tych dobrych nie ma, bo nie ma ani pieniędzy, ani chęci.

GoNik napisał/a:
kokodin napisał/a:
Że tak zapytam oftopowo. Ile z tych seriali pochodzi z importu?

Wszystkie. W sumie nie zauważyłam, że tam w poście wyżej chodziło o polskie filmy i seriale, tak chaotycznie napisane to było.
Patrząc na tamten post, nie wydaje mi sie by chodziło o seriale polskie - chyba że porównywano je z grami zagranicznymi, co by miało średni sens.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2013, 09:13   

Akurat zagraniczne seriale wyróżniają się tematyką dzięki czemu dobrze się one bronią. Jednak powielanie tematyki w polskich seriali robi się tak monotonne, że na pewno polskie gry więcej zarabiają od polskich seriali

Dużo znajdziemy tytułów gier w których nastawienie jest na typową siekankę bez fabuły. Jednakże uważam, że Rzecznik, która twierdzi, że GTA presperuje tylko brutalność, to nie zaznajomiła się za bardzo z tytułem tylko zobaczyła parę brutalnych scen i zaczęła twierdzić co twierdzi. Jak to się mówi ''należy poznać wroga przed walką'' dlatego powinna najpierw zapoznać się z całością gry, to wtedy wiedziałaby, że nie jest do końca tak jak ona twierdzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-11-2013, 10:25   

tja.... Zdefiniuj słowo brutalność. Gta od zawsze było grą o zabijaniu ludzi dla kasy. Od pierwszej części (poczytaj te recenzje).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2013, 13:56   

kokodin napisał/a:
tja.... Zdefiniuj słowo brutalność. Gta od zawsze było grą o zabijaniu ludzi dla kasy. Od pierwszej części (poczytaj te recenzje).

Chyba nie zrozumiałeś mojego postu i stąd to twoje oburzenie ;] Wiesz, znam serię i doskonale wiem o czym jest gra. To że gta przedstawia zabijanie to znaczy, że prosparuje tylko brutalność i nic wiecej ? Z twojego postu tak właśnie wynika ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2013, 13:01   

Średnio filmy zarabiają więcej niż gry. Łatwiejsza i krótsza produkcja. To nie zmienia faktu, że takie GTA może zarobić sporą sumkę... ale już 10 innych gier, które nie są "must have" nie zarobi.

Wracając do brutalności. Gry nie są winne. Ludzie są winni. Poza tym o ile się nie mylę nadal funkcjonują jakieś kategorie wiekowe dla treści zawierających akty przemocy. Dziwni ludzie istnieli jeszcze przed pojawieniem się jakichkolwiek gier...

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 17-10-2017, 11:41   

Głos Zegarmistrza:

https://fanbojizycie.wordpress.com/2017/10/16/czy-pozwolilbym-swojemu-dziecku-grac-w-brutalne-gry-komputerowe/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group