FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Defincja RPG... A to się tak da?
Wersja do druku
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2009, 23:50   

Far Cry 2 jest najlepszym wydanym ostatnimi czasy RPG w jakie grałem.

Pożyczonego Total Wara oddałem następnego dnia - albo nie mam teraz ochoty na takie gry, albo to wina tej części. W medievalu po tutorialu i pierwszej turze czułem się jak w domu, tutaj tak długo nie wiedziałem co robić, że skasowałem grę.

_________________
Kolorowe groszki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
papi89 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2009, 00:39   

demiCanadian napisał/a:
Far Cry 2 jest najlepszym wydanym ostatnimi czasy RPG w jakie grałem.

Far cry RPG'iem? oj coś ci się musiało pomylić :) Ostatnimi czasy katuję personę 3 FES, na liczniku już ok. 60 godzin. Odświeżyłem też Okami i znów się przekonałem, że jest to najbardziej miodna gra jaka kiedykolwiek wyszła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2009, 23:52   

papi89 napisał/a:
Far cry RPG'iem? oj coś ci się musiało pomylić


W nazwie Role Playing Game nie ma ani słowa o tym że taka gra musi zawierać sławne "elementy rpg" :)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
papi89 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 05:49   

Możesz trochę jaśniej bo za bardzo nie rozumiem. Wg. mnie jeśli gra ma podlegać pod gatunek RPG, musi spełniać pewne schematy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 11:26   

moim zdaniem far cry ma więcej wspólnego z rpg, niż przeciętna gra w "zabij smoka, aby dostać ikspeki na umiejętność czytania". Nie ma tu statsów pod C ani inventory pod I, ale blisko mu do "gry w odgrywanie postaci"

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Kyo Płeć:Mężczyzna
Like wrestling a gorilla.


Dołączył: 10 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 11:46   

Dla mojej matki, na przykład, takie "Mortal Kombat" to puzzle. Ponieważ dla niej każda gra, do obsługi której potrzeba więcej niż dwóch klawiszy poza kursorami to autentyczne puzzle. A do szeroko pojętego RPG można zaliczyć każdą grę, poczynając chociażby od "Transport Tycoona" a kończąc na wszelakich Dumach, Kłejkach i Anrilach, to tylko kwestia wyobraźni. Chociaż z drugiej strony takie "Diablo" to dla mnie żaden erpeg, tylko zwykła izometryczna siekanina. Coś jak bardziej złożone "Commando", które - aczkolwiek - przy odrobinie dobrej woli można też zaliczyć do erpegów.

MPB, ja sposób rozumowania DemiCanadiana rozumiem, ale może trzymajmy się jednak powszechnie panującej klasyfikacji, coby fermentu nie siać, i zanim ktoś z rozpędu zaliczy do erpegów "Mirror's Edge".

_________________
Call me Bubbles, darling! Everybody does!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 14:20   

Kyo napisał/a:
Chociaż z drugiej strony takie "Diablo" to dla mnie żaden erpeg, tylko zwykła izometryczna siekanina.

Właśnie tym jest Diablo, słynie jako jeden z najlepszych hack'n'slashów, a nie najlepszych rpg'ów. Wśród rpg najbardziej rozpoznawalnym klasykiem jest chyba Baldur's Gate ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 19:30   

Mimo iż rozumiem wprowadzone przeze mnie zamieszanie, nadal będę uważał, że far cry 2 to najlepszy komputerowy rpg ostatnich miesięcy.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Kyo Płeć:Mężczyzna
Like wrestling a gorilla.


Dołączył: 10 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 19:59   

Ja z kolei uważam, że najlepszym erpegiem ostatnich miesięcy jest mimo wszystko Empire: Total War.

_________________
Call me Bubbles, darling! Everybody does!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 21:49   

A nie Monopoly? Tam też wcielasz się w postać i wyczyniasz rzeczy, których w normalnym życiu nigdy byś nie zrobił.

Powoli kończę kampanię w Medieval, do zdobycia zostały mi resztki państwa bizantyńskiego i kilka prowinicji arabskich. Prosta, efektowna i nader racjowna gra. Zagrałbym w jej mutację w realiach tolkienowskich, Dagor Bragollach w ty wydaniu mogłoby być ciekawe.
Powrót do góry
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 22:42   

wiecie misie, jak sto lat temu rodzina przysłała mi z hameryki gameboya, to tak wczuwałem się grając w mario, że biegałem z tym gameboyem razem z panem hydraulikiem :) Ale co np taki Drakensang ma wspólnego z grami rpg, nie licząc karty postaci i pedeków?

Żeby nie offtopować za bardzo podzielę się jeszcze moim spostrzeżeniem co do poleceń głosowych w endwar - świetnie nadaje się do krzyczenia "unit 3 retreat" ale każda inna komenda wymaga aby znać numerek przypisany danej jednostce wroga, a to wymaga kliknięcia na daną jednostkę - innymi słowy po co mi to?[/b]

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 23:00   

W takim razie wszystkie gry są rpg'ami bo w każdej się w kogoś wcielasz :P. Far Cry 2 na dodatek słaby jest ;( W ogóle wszystkie gry ostatnio są słabe, nie to co kiedyś. :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-03-2009, 12:01   

demiCanadian napisał/a:
moim zdaniem far cry ma więcej wspólnego z rpg, niż przeciętna gra w "zabij smoka, aby dostać ikspeki na umiejętność czytania". Nie ma tu statsów pod C ani inventory pod I, ale blisko mu do "gry w odgrywanie postaci"


Jeśli gra nie posiada elementu dynamicznego rozwoju postaci, to nie może być ona RPG, gdyż ta właśnie cecha jest kluczem dla tego gatunku. Jest w najlepszym razie przygodówką.

Gry W Pełnienie Ról (ang. Role Playing Games) by takimi być potrzebują bowiem mechanicznego nardzędzia, które a) narzucałoby ci sztywne ramy twej roli b) nagradzało za dobre pełnienie tej roli, niezależnie czy będzie się to odgrywało na poziomie pscyhologicznym postaci (np. odgrywanie samotnika, ogrywanie starca, odgrywanie Hamleta), mechanicznym (odgrywanie wojownika, czarodzieja, złodzieja) czy też roli pełnionej w drużynie (np. tanka, buffera, healera, strikera)...

Dlatego właśnie Diablo, które posiada te elementy (i nagradza pełnienie określonych ról w drużynie)n jest RPG, a FarCry nie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-03-2009, 15:09   

Zegarmistrz napisał/a:
demiCanadian napisał/a:
moim zdaniem far cry ma więcej wspólnego z rpg, niż przeciętna gra w "zabij smoka, aby dostać ikspeki na umiejętność czytania". Nie ma tu statsów pod C ani inventory pod I, ale blisko mu do "gry w odgrywanie postaci"


Jeśli gra nie posiada elementu dynamicznego rozwoju postaci, to nie może być ona RPG, gdyż ta właśnie cecha jest kluczem dla tego gatunku. Jest w najlepszym razie przygodówką.

Gry W Pełnienie Ról (ang. Role Playing Games) by takimi być potrzebują bowiem mechanicznego nardzędzia, które a) narzucałoby ci sztywne ramy twej roli b) nagradzało za dobre pełnienie tej roli, niezależnie czy będzie się to odgrywało na poziomie pscyhologicznym postaci (np. odgrywanie samotnika, ogrywanie starca, odgrywanie Hamleta), mechanicznym (odgrywanie wojownika, czarodzieja, złodzieja) czy też roli pełnionej w drużynie (np. tanka, buffera, healera, strikera)...

Dlatego właśnie Diablo, które posiada te elementy (i nagradza pełnienie określonych ról w drużynie)n jest RPG, a FarCry nie.


Hmmm.... Diablo NIE JEST RPG ;) Diablo zapoczątkowało nowy typ gier - hack & slash.

Z resztą się zgadzam, aczkolwiek STALKER Cień Czernobyla dla mnie jest bardzo rpgowy ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 17:21   

Cytat:
Hmmm.... Diablo NIE JEST RPG ;) Diablo zapoczątkowało nowy typ gier - hack & slash.

Zauważ, że Diablo było widziane przez ich twórców jako RPG. A sam H'n'S to poniekąd podgatunek RPG.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group