FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legacy of Kain
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-08-2006, 03:22   

*ściska przedmówcę MOCNO* bracie w wierze...

już ci chciałam o Lost Worlds przypomnieć... no właśnie, to chyba największa kopalnia wiedzy o... wszystkim. ale skoro admin zna się z Amy Hening z częstych wycieczek do Crystal Dynamics...
a z artów: TU oraz na devianta - http://lokclan.deviantart.com
swego czasu spory folder grafik się uzbierał, wiekszość to były arty z Deva właśnie, w życiu nie zapomnę paru komiksów <'Legacy of Strange' przede wszystkim. ta pani miała chore pomysły>

Postać, powiadasz? Zacznijmy od tego, ze mogę się nazwać szalonym fangirlem Raziela XD Pomijając oba Blood Omeny których nawet nie zaczęłam z braku czasu, to praktycznie cały czas idziemy za Razielem i zbieramy kawałki układanki, chaotycznie rozrzucone. Nie wiem czemu, ale niebieskie wampirzydło od początku pasowało mi na poetę.... może to głos Michaela albo zwyczajowe Raziela teksty, nie wiem. Poza tym czasem lubiłam sie nad paskudstwem poznęcać :}

Po zastanowieniu na poważnie to Kaina lubię najbardziej. Twórcom udało się zrobić postać genialną, graficznie prezentował się dokładnie jak powinien z takim charakterem, podeściem do sprawy i swoją perfidią. Z kolei Simon Templeman świetnie potrafił zaakcentować wszystkie dialogi. Podobało mi się to, w jaki sposób Kain przyjmował te wszystkie przepowiednie, wyroki losu, machinacje Moebiusa i zboczonej ośmiornicy: oleję i zrobię po swojemu.

Tak na marginesie:
Moebius dostaje punkty za pojawianie się znikąd, wyglaszanie chamskich komentarzy, robienie bałaganu i swój dramatyczny koniec. Nawet zabijać go trzeba było dwa razy, profesjonalny strażnik czasu XD
Jeszcze ciekawostką był Turel z Defiance, za dramatyzm i 'I know that voice...'. A grając w SR1 zastanawiałam się gdzie też się mógł podziać i co z niego 'wyrosło'...
A z tą ośmiornicą to od poczatku wiedziałam, że zrobi jakieś swiństwo. Głos miała 'za bardzo'. I nie lubię natchnionych pogadanek.

Mi sie niesamowicie podobało krążenie w tych samych miejscach po różnych ścieżkach. Przez wszystkie części np. w Avernus czy Twierdzy Serafitów było się tyle razy... I za każdym podejściem odkrywało się kolejny kawałek lokacji. Chyba właśnie Twierdza będzie tu najlepszym przykładem. Defiance zaczyna się przecież w części budowli, o której w SR2 nawet nikt nie marzył...

O właśnie, Zegis: nie miałeś podczas gry w Defiance momentów, w których machałeś ręką na pasek energii i stałeś jak głupi i rozglądałeś się dookoła? Bo ja i owszem ^^ Nawet w niebo...

<nie chwal się tak, może nie o północy i nie całą, bo w BO nie grałam żaden, ale potrafię fabułę wydukać w miarę składnie. i też 3 fora...>

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2006, 20:03   

Nie zamierzałem się chwalić, a uświadomić, że nie jestem graczem, a maniakiem. Whatever...

W defiance akurat nie, w blood Omen i Soul Reaverze - wiele razy, zwłaszcza w sequelach (pech ~~).
W ogóle Defiance to cenie tylko za "dokończenie" wątków. Bo jak dla mnie ani to-to zagadek nie ma dobrych (ach, pamętam jak w SR głowiłem się jak dojść na terytorium Melchiacha XD), ani takich elementów zręcznościowych jak chociażby drugi PoP czy pierwszy Blood Omen, ani "przestrzeni życiowej" (porównać Blood Omen do Defiance to trochę jak porównać Spiderman the movie na PC i PS, a dla niezorientowanych -> w BO można było praktycznie po całym Nosgoth pieszo połazić, a nie po kilku lokacjach :/), ani długości. Właściwie tylko walka i walka. Do tego dosyć mocno uproszczona, bo broni to w Defiance nie było za dużo, a możliwość enchantowania Wraith Blade kiedy chce, była dla mnie zarżnięciem pomysłu "ołtarzy" z drugiego Soul'a.
Chociaż poważny plus za "bonusy" w stylu concept-artów, oraz rozwinięcie częśći lokacji już odwiedzanych.
Na marginesie - podoba mi się system exp z defiance, chociaż jak na mój gust trochę to-to uprościli.

Jeśli pozwolisz - Turel był dosyć "dziwną ciekawostką" ponieważ wystąpił jako już wyrośnięty, na conajmniej parę lat przed założeniem Imperium Kaina. Czyż za sam ten fakt nie powinien "zająć" miejsca Raziela w historii?
Zastanawiające jest również, że Turel wspomina, zdarzenia z SR dużo przed tym jak się zdarzyły...*
Ale przyznam, że równierz miło było mi obserwować ostatniego z poruczników. I z równie wielką satysfakcja zabrałęm ostatni, brakujący mi z SR dar ^_^

Moebius... cóż, a Ty byś taka nie była majac różdżkę "kontrolującą" wampiry, wyznając "boga", który często daje o sobie znać i wiedząc, że przed tym, a tym dniem nic Ci się nie stanie? Pozatym jak dla mnie miał dosyć "odpowiednie kwestie". W końcu mając pod nogami kogoś, kto próbuje podskoczyc wyżej niż ma 4 litery można mu dogadać, a że później taka ofiara nam daje do wiwatu to inna sprawa. Jak dla mnie jedyną wadą była jego usprawiedliwiona pewność siebie.

Racja, głosy aktorów są genialne i największą zbrodnią byłoby tłumaczyć z dubbingiem serie. Mam nadzieje, że nie dożyje takiej chwili xD
A Kain jak dla mnie jest super jesli chodzi o teksty i pewną "przemianę". W Blood Omenie I szukał lekarstwa na wampiryzm i chwalił się szlachectwem (1 rozmowa na początku gry). Aż trudno uwierzyć, że wyrósł na Imperatora...


*Dla nie zorientowanych -> Varador został zabity zanim mają miejsce wydarzenia z Blood Omen 2, dokładnie podczas trwania Blood Omen I, zaś defiance jako Raziel spotyka Turela tuż przed morderstwem Varadora.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
J.K.Tank Płeć:Mężczyzna
kloszard

Dołączył: 14 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2006, 06:43   

Cytat:

Jeśli pozwolisz - Turel był dosyć "dziwną ciekawostką" ponieważ wystąpił jako już wyrośnięty, na conajmniej parę lat przed założeniem Imperium Kaina. Czyż za sam ten fakt nie powinien "zająć" miejsca Raziela w historii?
Zastanawiające jest również, że Turel wspomina, zdarzenia z SR dużo przed tym jak się zdarzyły...*
Ale przyznam, że równierz miło było mi obserwować ostatniego z poruczników. I z równie wielką satysfakcja zabrałęm ostatni, brakujący mi z SR dar ^_^


>>>Akurat na wyjaśnienie tego jest jedno i to dośc oczywiste wytłuamaczenie. Turell został przniesiony w przeszłość. Jak, kiedy przez kogo i dlaczeego nie wiadomo.

_________________
Zgadnij kto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzeslaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2006, 10:09   problem z przejsciem

witam wszystkich graczy Lok mam problem z przejsciem tej gry otoz zatrzymalem sie w rozdziale 8 a dokladniej w sali w ktorej zdobywa sie blood drinkera, heart seekera itd... Problem polega na tym ze nie wiem jak zdobyc tego drugiego hearth seekera jest jakas kolejnosc zapalania tych globow dark reaverem czy jak ?? kurcze jest to pewnie banalny motyw ale za cholere nie moge sobie z nim poradzic bardzo prosze o pomoc gdyz stracilem juz cierpliwosc i wszystkie pomysly!!
z gory dziekówka pozdrawiam!![/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2006, 10:15   

www.gamefaqs.com, po raz chyba 3ci...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
grzeslaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2006, 16:32   :(

Do Keii:


Chodzilo mi raczej o jakis krotki opisik jak mam postepowac bo te cale FaQ na tej stronce nic mi nie mowi niestety:(

Licze na to ze znajdzie sie ktos cierpliwy ktory to przeszedl i udzieli mi kilku rad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-08-2006, 16:42   

Do grzeslaf:


Bo te całe FaQ na tej stronce nie jest SOLUCJĄ. Solucja też jest na gf. Znalezienie jej nie jest trudne, wystarczą dobre chęci.

A ja po raz drugi w tym samym temacie piszę, że te gry są na tyle pokręcone, że nie da się spamiętać zagadek chociażby z jednego rozdziału! Jeżeli raz grę przeszedłeś, to wiesz mniej więcej gdzie co i jak, ale na sucho się tego nie wytłumaczy.

Ludzie, gamefaqs jest naprawdę łatwe w obsłudze i userfriendly!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grzeslaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2006, 16:51   ?

do GoNik:

No skoro tak mowisz to pewnie tak jest widzisz ta gre przechodze pierwszy raz i zawiesilem sie jest mi troche trudno
shit troszke kiszka bo chcialbym zobaczyc co sie stanie dalej a nie potrafie poradzic sobie z jakimis glupowatymi globami heh

dzieki za wszystko Keii & GoNik

Apaluje do wszystkich korzystajacych z forum jezeli ktos zna odpowiedz na moje pytanie to bardzo prosze PISAC:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2006, 17:10   

Wytłumaczę prosto. Masz swój problem -> nie wiesz, czy globy trzeba zapalać w odpowiedniej kolejności czy coś.
1. Wchodzisz na gamefaqs.
2. Wyszyukujesz Blood Omen (bo chyba o pierwszy Blood Omen chodzi...).
3. Wybierasz "FAQs and Guides".
4. Wchodzisz na losowe Faq, najlepiej to, które jest pierwsze.
5. I tutaj masz 2 wyjścia:
a) Szukanie po słowach kluczach, np. "heart seeker", "globes", "dark reaver", jeśli któreś będzie w VIII rozdziale, to całkiem możliwe, że to rozwiązanie, którego szukasz
b) Przewinięcie solucji do VIII rozdziału (są nagłówki) i znalezienie tam rozwiązania swojego problemu

To nie takie trudne, prawda?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-08-2006, 17:15   

Nie wiem dlaczego to robię, ale niech będzie.... pierwszy i ostatni raz <a jak jeszcze ktoś zapyta 'jak przejść...' to słowo daję, napiszę solucję do korzystania z gf! *zgrzyta zębami*>

TU jest solucja. Rozdział 8 to już chyba znajdziesz...


Bu! Keii, zapostowałeś pierwszy... i to był Defiance, nie BO

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2006, 17:37   

Może Defiance, niech wpisze w tym szukaniu co chce. A linka specjalnie nie podałem, coby się nauczył korzystać :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
grzeslaf Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2006, 11:21   Hmm...

tak tak juz wszystko znalazlem bez problemu:)
z tym ze K***A nic mi ta solucja nie daje, nie rozumiem pewnych rzeczy np.
(You will need to use the Dark Spell)<----- jak skorzystac z tego zaklecia??Jak go uzyc???
i tu znowu wracam do punktu wyjscia dalej nie wiem co zrobic:P chyba po prostu odinstaluje LoK co by nie kusiła:)
ale jestem zly i czuje straszny niedosyt prawdziwa porazka dla kazdego gracza:(

Oto solucja:

HEART SEEKER

In this area you will need the Dark Reaver to darken the lighted globes.
You will need to use the Dark Spell for the majority of these tests so make
use of the charge stone. Also any you don't need the spell for will have
an *.

1) * The Globe on the stairs behind the statue.

2) Hit the TK switch above the last globe and glide to the fallen
chandelier. Now wait for it to go up and use the spell. Now cross the
spike railings quickly to the orb on the other side.

3) Up the scalable wall to the right of the windows.

4) Smash the odd looking window form the windows with TK and darken the orb.

5) The fireplace on the other side of the room form the windows.

6) form the entrance jump on the pillar to the left. You will be standing
on a switch that will make some ledges come out of the wall above the
fireplace. Use your spell now and Jump the three ledges to the orb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Methos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2006, 14:25   

Z serią Legacy of Kain mam do czynienia odkąd ukazała się pierwsza część Blood Omen , i do dzisiaj jest to jedna z moich ulubionych serii gier.
Nie pamiętam ile razy przeszedłem pierwszego Blood Omena ale chyba z kilkanaście.
Mój problem hest innego rodzaju otóz dopóki nie miałem XP wszystko działało dobrze , nistety wraz ze zmianą systemu Soul Reaver przestał działać. Czy ktoś wie jak go uruchomić pod XP ?
Sprawdzałem już GameFaqs oraz kilkakrotnie próbowałem zrobić to tak jak radzili na stronie The Lost Worlds. Otóz mój problem polega na tym iż po właczeniu gry ekran robi się czarny , tak jakby miała się uruchomić gra a potem wyskakuje bład Windowsa.
Xp jest po formacie więc odpada bład Windowsa , zresztą przed formatem też tak robił , najlepsze jest to że na pudełku pisze że Soul Reaver działa pod XP !!!

Pamiętam że kiedyś udało mi się uruchomić tę grę pod XP . Kurcze to jedyna część serii która nie działa pod tym systemem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-08-2006, 14:33   

a) Spatchuj SR
b) Ustaw zgodność z jakimś starszym windowsem
Takie luźne propozycje, nie wiem, czy pomogą ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Methos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2006, 14:40   

Grę spatchowałem to była pierwsza rzecz jaką zrobiłe :) Próbowałem zgodności ze wszystkimi wersjami Windows jakie mozna było ustawić. I nic dalej wyskakuje błąd.
Ściągnąlem jak już wspomniałem pliki z The Lost World i wykonałem zawarte do nich instrukcje i nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group