FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legacy of Kain
Wersja do druku
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2004, 10:50   Legacy of Kain

Tak sobie pisze, czytam, siedze, obserwuje, rozmawiam itp.
I doszedłem do wniosku że osób grających w serie: "Legacy of Kain" jest dosyć mało, więc teraz zastanawiam się czy na tym forum wśród Mazoku, chimer, czarownic, zwykłych ludzi, bogów (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) uchowała się choć jedna osoba, poza starym Shinmą która grała w którąkolwiek część sagi? Czy ktokolwiek pamięta jeszcze Soul Reaver? Blood Omen? Czy może takie świetne gierki umarły zagrzebane przez kiczowate rodzeństwo - Tomb Raider (chyba każdy z którym rozmiawiałem zgadzał się ze od 3 części do Angel of Darknes przygody Lary były tylko gorsze i gorsze, jeśli ktoś się nie zgadza to sorry...)
Więc teraz bez owijania w bawełne:
"Grał ktoś w Legacy of Kain?"

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2004, 11:53   

Soul Reaver... cudowna gierka, której jednak nie zdołałem ukończyć. Mam jednak zamiar do niej wrócić. Teraz zaś pojawiła się kolejna częśc: Defiance, w której wcielamy się zarówno w Raziela jak i Kaina. Ponoć bardzo dobra.

W Soul Reavera grało się bardzo fajnie, z jednym problemem- sterowanie. Udziwnione i za dużo klawiszy oraz kombinacji. Z tego co wiem, podobnie jest w najnowszej serii. Jednak to jeden z niewielu mankamentów.

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2004, 09:45   

W Soul Reaver 2 dochodzą jeszcze 2 klawisze :)
tam to dopiero jest ciężkawo... zwłaszcza przez brak Glifów...
A gdzie doszedłeś?

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-03-2004, 21:06   

Soul Reaver to jedna z moich ulubionych gier, pamiętam moje zdenerwowanie, kiedy na końcu wyskoczyło "To be continued". SR 2 niestety mnie nie wciągnął, gra jest przegadana i na siłę udziwniona. Co do Defiance, to trzeba sobie załatwić :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2004, 12:45   

Zegis Black Priest napisał/a:
A gdzie doszedłeś?


Bardzo... blisko ^^" To już było dawno więc zbytnio nie pamiętam, a chyba grałem w pełną wersję z CDA... Dawno, ale nie zapomnę tej rozgrywki. Ale daleko nie byłem- chyba gdzieś po pierwszym bossie ^^" Mam zamiar się za gierkę kiedyś wziąć, ale jak na razie zbyt wiele czasu nie mam...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2004, 23:21   

Defiance przeszedłem <jako jedyną gre z całej serii, W Blood Omenie 2 utykam w twierdzy Serafana, w 1 SR przy Dumie, zaś w 2 SR w Air Forge>
Jednakże stwierdzam że bez znajomości chociaż częśći wydażeń z SR 2 i Blood Omen 1 pełne zrozumienie Defianca jest niemożliwe, swoją drogą końcówka Defiance też sugeruje następną część... ale nie będę spoilerował
<chyba że mnie ktoś poprosi :)> Jednakże w tej części nieciekawie rozwija się wątek wampirów.
A tak w ogóle czy Turel był wspomniany w jedynce?
Pamiętam tylko tyle że klan Raziela po "buncie" Raziela został przechszczony na Turelim (czy jakoś tak), zaś sam Turel opowiada w pewnym momęcie o wrażeniach z egzekucji Raziela.
Jak ktoś wie to prosze o odpowiedź bo nie chce mi się od nowa zaczynać SR (do Dumy dochodze w 5 h, a mam lepsze pomysły na ich spędzenie).
Tak na marginesie to ciekawostka:
W instukcji do SR pisze że w imperium była zasada iż Kain pierwszy ewolułował zaś po nim porucznicy w przeciągu 10 lat, w tejże instrukcji pisze że Raziel został ukarany za złamanie zasady (ewolułował pierwszy rozwijając skrzydła)
Zaś w instrukcji do Defiance pisze że Kain był zazdrosny o te skrzydła.
Taka ciekawostka :)

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2006, 17:37   

grałem tylko w SRa 1 i jest to całkiem ciekawa gra, ale jest kilka o wiele lepszych i bardziej wciągających
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-04-2006, 18:16   

<mi się nigdy nie chce szperać w dawno zapomnianych tematach, a tu coś takiego...>

Boże, przecież ja w to namiętnie pogrywałam swego czasu, demko SR2 mnie urzekło, miłość od pierwszego wejrzenia, słowo daję. W sumie przeszłam całego SR2, w SR1 zabiło mnie sterowanie, a w Defiance wkurzyłam się na to, że daleko miałam save pointa [jak się spadło z kolumny i trzeba było od nowa leźć przez pół domeczku Voradora to się krew w dziecku zagotowała i rzuciło to w diabły], wpisałam kod na filmy i obejrzałam sobie wszystkie nie przechodząc gry ^^
Chociaż i tak w Defiance save pointy były naprawdę blisko jak na tą serię...

A Amy Hening, autorce scenariusza i głównej pomysłodawczyni, należy się Oscar [chociaż dałabym jednak Nobla :P] za skomplikowanie fabuły i zsupłanie czasu i alternatywnych rzeczywistości.

Grafika jest naprawdę dobra, wiele razy zdarzało mi się przystanąć i gapić się dookoła z rozdziawionymi ustami. Szczególnie Twierdza Serafitów i chałupka Voradora rządzą pod tym względem.
Muzykę też ma świetną, motyw 'Pillars' usłyszany w środku nocy z zaskoczenia potrafi wzbudzić dreszcze. Takie sobie plumkanie na klawiszach...

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z moich ulubionych cykli.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2006, 01:33   

Od samego początku byłem fanem Soul Reavera. W Blood Omen nie grałem bo jak się zorientowałem, że coś takiego było to już nie było gdzie tego dostać, a poza tym nie wiem... Kain to zawsze mnie jakoś odpychał, ale w sumie chętnie bym tą historię obejrzał bo nie wiem czy grać by mi się chciało - ale czytałem o tym co się wydarzyło w tej grze. Bo wogóle to mie się najbardziej w tym wszystkim podob ta fabuła. Soul Reaver (1) był świetny. długo musiałem czekać bo mój staruszek komp by nie wyrobił, ale potem jak miałem już możliwość i jeszcze gre można było kupić oryginalną w gazecie za marne pieniądze nie wachałem się ani chwili - mowa o Soul Reaverze 2, który pod wieloma względami był lepszy, ale pod pewnymi był gorszy. Fabuła jednak ciągle fenomenalna. Potem zacząłęm troche pogrywać w Defiance, ale to już nie było to: wkurza mnie jak w sequelach i wogóle w grach kładzie się nacisk na to: "na ile sposobów można kogoś wyrnąć" i "co zrobić by walka i otoczenie walki było bardziej widowiskowe". Oczywiście lubie ładną grafikę i popieram takie rzeczy, ale strasznie mnie wnerwia jak ktoś partoli serię przez przerost formy nad treścią. No i jeszcze ten Kain... Dlatego pozostałem na SR2, które jak dla mnie skończyło się całkiem fajnie. O BO2 nie wiem prawie nic.

Ogólnie to historia gry była świetna, a Raziel do dziś jest jedną z moich ulubionych postaci. Tamtej zimy dostałem taki szeroki szalik i sobie go od czasu do czasu podczas ubierania tak "zarzucałem" jak Raziel resztki swojego płaszcza.

Ogólnie lubie historię o wampirach od czasu do czasu. Możecie polecić najlepszą serię anime o wampirach jaką znacie, co warto by obejrzeć - o jeden tytuł, waszym zdaniem najlepszy prosze bo ja jeszcze nic nie widziałem (swoją drogą to nie wiem sam jak to się stało, że jeszcze żadnej anime o wampirach nie widziałem)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2006, 09:19   

GoNik napisał/a:
Boże, przecież ja w to namiętnie pogrywałam swego czasu, demko SR2 mnie urzekło, miłość od pierwszego wejrzenia, słowo daję.


Nie tylko ciebie urzekło! Pierwszy raz grę pokazał mi kuzyn, bardzo mi się spodobała! ;)
Swoją drogą, bardzo ciekawie się rozwala wszystko na swojej drodze i to przeróżnymi rzeczami... ^^ Nawet Raziel zrobił na mnie pozytywne wrażenie.
Cytat:
Tamtej zimy dostałem taki szeroki szalik i sobie go od czasu do czasu podczas ubierania tak "zarzucałem" jak Raziel resztki swojego płaszcza.

Dobry pomysł, muszę poszukac ulubionego szalika na przyszłą zimę. ;)

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-04-2006, 09:46   

Azag napisał/a:
Możecie polecić najlepszą serię anime o wampirach jaką znacie, co warto by obejrzeć - o jeden tytuł, waszym zdaniem najlepszy prosze bo ja jeszcze nic nie widziałem (swoją drogą to nie wiem sam jak to się stało, że jeszcze żadnej anime o wampirach nie widziałem)

Czemu tylko jeden? Są różne;

  • schizolskie i przeładowane symbolami - Hellsing
  • prymitywne i pompatyczne ,ale przyjemne w oglądaniu - Nightwalker
  • niezrozumiałe - Blood The Last Vampire [ale jak zacząć oglądać po nim Blood+ to sie powoli wszystko wyjaśni]
  • poetyckie - Shingetsutan Tsukihime [to polecam z czystym sercem]
  • jak to gdzieś nazwał: z fetyszem chrześcijańskim - Trinity Blood
  • i oczywiście klasyka, czyli Vampire Princess Miyu [ale seria tv, nie oavka; oav był jedna wielką pomyłką]


to tyle, jeżeli chodzi o serie o wampirach, które widziałam i mam...

a wracając do głównego tematu: "Fear the tube!" Jeżeli ktoś nie wie co to za bzdurny cytat, niech włączy Defiance i wpisze kod na 'alternatywną broń Kaina'... Przyznam, że mało nie spadłam z krzesła.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Koron
Gość
PostWysłany: 16-04-2006, 17:44   

Prześlijcie poradnik do Soul Reavera 2 mój e-mail to hobit@op.pl
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 10:38   

Cytat:
a wracając do głównego tematu: "Fear the tube!" Jeżeli ktoś nie wie co to za bzdurny cytat, niech włączy Defiance i wpisze kod na 'alternatywną broń Kaina'... Przyznam, że mało nie spadłam z krzesła.

nie mam defiance. daj jakiś screen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-05-2006, 11:15   

@Koron
www.gamefaqs.com?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-05-2006, 11:22   

Nezu: TU masz screena.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group