FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Z jaką klasą postaci mógłbyś się utożsamić

Jaką rolę w drużynie chciałbyś pełnić?
Wojownik
13%
 13%  [ 11 ]
Paladyn
7%
 7%  [ 6 ]
Czarodziej
30%
 30%  [ 26 ]
Uzdrowiciel
4%
 4%  [ 4 ]
Złodziej
13%
 13%  [ 11 ]
Bard
9%
 9%  [ 8 ]
Strzelec
8%
 8%  [ 7 ]
Maskotka/element komediowy
13%
 13%  [ 11 ]
Głosowań: 84
Wszystkich Głosów: 84

Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2008, 08:25   

Ysengrinn napisał/a:
Totem napisał/a:
Mojej postaci, CZARNEGO CHAREKTERU, tradycyjnie brak?


W drużynie?!
Teoretycznie mógłby to być Czarny Charakter dla tych innych drużyn, nie dla swojej :) Np. dla (jak o było? aha) zgrai wiernych orków mógłby być całkiem miły... to źle brzmi... ekhem, wyrozumiały? ;)

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2008, 08:47   

Heh... A dlaczego nie ma archetypicznych typów tylko same profesje, do tego z D&D?

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-09-2008, 13:05   

Ysengrinn napisał/a:
Totem napisał/a:
Mojej postaci, CZARNEGO CHAREKTERU, tradycyjnie brak?

W drużynie?!
Przepraszam bardzo, ale wyliczyłeś głównie członków często spotykanych po "jasnej" stronie przygody.
Wiesz jaki to wysiłek zebrać grupę rębajłów, orków, trolli, demoniszcz, nekromantów i magów mrocznej strony i chaosu by ochronić nawet najmniejszy loszek przed nieustannymi pielgrzymkami tej jasnej szarańczy?
Najmniejsza ruina, i z każdego kąta wystawia nos jakiś nadęty paladyn - samozwańczy dobrodziej świata, co drzewko chcę ściąć na opał to pod nim jakiś elf siedzi, co wieża to nie ma dnia by jakiś wędrowny obszarpaniec z kosturem/różdżką nie próbował jej zająć. A spróbuj takiemu powiedzieć, że to nie JEGO wieża, że to miejsce jest już nawiedzone i że ma się wynosić!

Ech...

O próbie aprowizowania większej organizacji normalną, dziejowo sprawiedliwą, kapitalistyczną, prawnie legitymizowaną przywilejem silniejszego wyprawą łupieżczą nawet nie wspomnę. Wiesz co ten elfio-ludzki pi-ar zrobił z władcą Angmaru? Normalnie draństwo...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2008, 14:20   

Wybrałem Złodzieja - ale tylko z braku Łowcy-Tropiciela - brakuje mi go, czemu go nie ma??

W świecie fantasy zapewne wybrał bym właśnie taką rolę - być jak najdalej od miasta, jego knowań, brudu i hałasu. Jak jednak znam siebie skończyłbym prawdopodobnie jako dowódzca zwiadowców, dzięki kapitalnej, (nie chwaląc się) sprawdzonej w realu, orientacji w terenie - w nocy i w dzień - bez różnicy, a dlaczego dowódzca to trzeba zapytać się tych co w różnych sytuacjach słuchają moich poleceń :)... Gdybym musiał walczyć prawdopodobnie szybko bym zginął - zważywszy, że podczas bitwy byłbym w "pierwszym szeregu" (przeżywalność 5%).

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2008, 14:26   

Cytat:
Heh... A dlaczego nie ma archetypicznych typów tylko same profesje, do tego z D&D?


Mówiąc brutalnie szczerze - bo tak. Jeśli chcesz możesz założyć osobny temat o archetypach - nie zapomnij wtedy dodać "Głównego Złego", bo ta ankieta wyraźnie ogranicza Totema...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2008, 15:09   

Wyraźnie ogranicza nie tylko Totema ale i styl gry.

Można owszem ale powiedzmy sobie szczerze - dla mało wymagających.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2008, 16:01   

Azag napisał/a:
Wybrałem Złodzieja - ale tylko z braku Łowcy-Tropiciela - brakuje mi go, czemu go nie ma??


Bo "ranger" nie ma polskiego odpowiednika, strzelec jest najbardziej bliskoznaczny, a ankieta może mieć maksimum osiem pozycji.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rhey Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2008, 17:37   

Oczywiście czarodziej - wtedy nikogo nie zdziwiłby mój aspołeczny charakter a w razie czego mógłbym wszystko w promieniu 100m zmienić w zgliszcza. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 18-09-2008, 17:48   

Wybrałam Paladyna. Nie wiem czemu, ostatnio naszła mnie ochota na pomaganie ludziom - Paladyn jak najbardziej się do tego nadaje. (nie, nie idę na medycynę...)

Nie mówimy tu o zaszufladkowanym paladynie z wielką tarczą, który zawsze mądrze mówi i wspiera wszystkich dobra radą.
Moja postać pewnie była by swego rodzaju samotnikiem, schowanym w sobie. Po co ludzie muszą wiedzieć czemu chcesz walczyć? Każdy ma jakieś powody, nie każdy chce się nimi dzielić.

Pewnie kopała bym *tyłki* i zaganiała wszystkich do walki.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 18-09-2008, 19:22   

Czarodziejką, wiedźmą, zjawą, czymkolwiek, co dysponuje sporą magią. Nawet nie sporą. Dużą. Bardzo dużą. Z tej prostej przyczyny, że magia od zawsze mnie pociągała. Tylko zamiast alienować się w samotnej twierdzy, alienowałabym się podróżując.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2008, 20:03   

Bard, bo jest majstrem od wszystkiego ale w niczym nie jest mistrzem... Bo siedzi sobie taki w knajpie pyka na lutni, sączy winko... W walce to zapewne latałbym naokoło z jakims instrumentem/przedmiotem magicznym i próbował pomóc kompanom plumkając jakieś ożywcze melodie ;) No i moja ulubiona postać sesyjna, Ezjusz z Amnu, była bardem. bardem który pracował nad wzmocnieniem i spotężnieniem dźwięku swej lutni ;P

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2008, 00:41   

Ysengrinn napisał/a:
Bo "ranger" nie ma polskiego odpowiednika, strzelec jest najbardziej bliskoznaczny, a ankieta może mieć maksimum osiem pozycji.


Nie moglbym bym strzelcem :) - z prostego powodu nie potrafie celnie strzelac - trzesie mi sie reka jak strzelam - przynajmniej przy strzelaniu z wiatrowki :) Wydaje mi sie wiec ze z lukiem, kusza, dmuchawka tez mial bym problem :) Lepiej chyba szlo by mi strzelanie z procy.

Zauwazam natomiast ze w ankiecie wygrywa czarodziej - bardzo duzo czarodziejow - no ale ankieta zadaje pytanie "Kim chcialbys byc" a nie "Kim bys byl" wiec w sumie na zyczeniach i marzeniach mozemy pozostac :)

Acha - sory za brak polskich znakow w tym poscie

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2008, 08:39   

Ysengrinn napisał/a:

Bo "ranger" nie ma polskiego odpowiednika, strzelec jest najbardziej bliskoznaczny, a ankieta może mieć maksimum osiem pozycji.


Najbliższą pod względem funkcjonalnym do Rangera postacią nie jest strzelec (kto gra w DeDeki ten wie, że ten "Strzelec" mało strzela) tylko Łowca albo Tropiciel. Prawdziwy, DeDekowy Ranger oparty jest na postaciach Rangers of the North. Wiadomo, jacy z nich byli strzelcy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Lokstar Płeć:Mężczyzna
Wiejski Głupek


Dołączył: 06 Sty 2009
Skąd: Legnica
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 19:00   

Hmm jako zdeklarowany antyfan dedekowskiej mechaniki, i częściowo świata, z niechęcią wybrałem "wojownika". Zaś opisując postać bardziej, myślę że genialnie czułbym się jako : krasiek , Zabójca Trolli, z oburęcznym runicznym toporem. :P Czytać : postać na 2-3 sesje.


Taki mały offtop, chyba nikt sie nie obrazi, widzę że jeśli chodzi o RPG to będę miał tutaj ciężkie życie :P, gdyż uważam za oczywistą wyższość Warhammera nad Dedekiem :P

_________________
And you will know, My name is The Lord , when i lay my vengance upon them!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2539221
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 20:14   

Wojownik, a raczej wojowniczka co by mogla mieczem wojowac
i podporzadkowac sobie niewierny lud i wszystkich facetow xP


Ostatnio zmieniony przez Issina dnia 06-01-2009, 20:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group