FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Jakim programem oglądacie anime ?
Wersja do druku
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 23:50   

Jeszcze, za czasów kiedy posiadałem XP'ka (a później Vistę) używałem SubEdit Playera, aczkolwiek po tym jak przesiadłem się na 7 a autor tego zacnego programu przestał go wspierać i porzucił zacząłem szukać alternatywy (Jako, że mam sentyment do programu, po dziś dzień, co jakiś czas zaglądam na stronę autora, czy aby nie pojawiła się aktualizacja). Wiem, że istnieją sposoby uruchomienia programu na 7, ale jest to dużo roboty a program się starzeje.

W trakcie swoich poszukiwań dobrej alternatywy dla SubEdit'a, przeszedłem wiele stron u wujka google, wiele programów przejrzałem i długo szukałem zastępcy. Po drodze próbowałem używać AllPlayer'a, który jak dla mnie robi wszystko, prócz poprawnego wyświetlania filmu. Później był Media Player Classic, który okazał się programem bardzo dobrym, aczkolwiek używam go jako alternatywy, dla moich dwóch aktualnych ulubieńców. W trakcie błąkania się przez bezkresne podstrony w wyszukiwarce, w końcu trafiłem na VLC. W bardzo krótkim czasie stał się on moim faworytem, ponieważ bije wiele innych programów pod względem łatwości obsługi, wyglądu i funkcji. Jednak u mnie ma problem z odtwarzaniem filmów 1080p (używam kodeków K-Little Code Pack w wersji Full), dokładniej mam lagi podczas oglądania, które powodują, że przyjemne spędzenie 30 min. przed monitorem, podziwiając japońską sztukę animacji staję się katorgą nie do zniesienia. Tak więc znów zacząłem wypytywać wujka google, a ten zaproponował mi KMPlayera. Program równie zacny co VLC, choć trochę za skomplikowany interface ma. Łatwo się w nim odnalazłem, ale za dużo naraz opcji jest rzuconych. Nie mniej, po krótkiej konfiguracji (skróty klawiszowe) pokazał pięknie i ładnie, że potrafi odtwarzać filmy w 1080p bez najmniejszego problemu.

Tak więc, reasumując, aktualnie używam trzech odtwarzaczy. Moim podstawowym jest VLC, później KMPlayer, który służy mi do odtwarzania filmów Full HD a potem Classic Media Player jeżeli potrzebuję zrobić np. Snapshot'y.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Devius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2010
Skąd: Świecie
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2010, 10:59   

SubEdit nigdy mi jakoś nie podpadał, mimo, że miałem wszystkie sterowniki nie odpalał mi formatów .avi
Potem zacząłem używać AllPlayera, używałem go jakoś przez dwa lata, lecz najnowsza wersja ma u mnie jakieś błędy. Teraz używam moim zdaniem najlepszego (który jest w pakiecie ze sterownikami K-Lite) programu - Classic Media Player. Odpala praktycznie wszystko, a że anime oglądam w większości w formacie .mkv to nadaje się idealnie.
Czasami też obejrzę coś w VLC, ale tam napisy jakoś dziwnie się odtwarzają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-09-2010, 12:41   

Infero93 napisał/a:
w końcu trafiłem na VLC. W bardzo krótkim czasie stał się on moim faworytem, [...] Jednak u mnie ma problem z odtwarzaniem filmów 1080p (używam kodeków K-Little Code Pack w wersji Full), dokładniej mam lagi podczas oglądania, które powodują, że przyjemne spędzenie 30 min. przed monitorem, podziwiając japońską sztukę animacji staję się katorgą nie do zniesienia.

VLC nie korzysta z systemowych kodeków. Może twój komputer jest za słaby do dekodowania H264 1080p za pomocą dekodera z VLC. Możesz spróbować Media Player Classic z CoreAVC, chyba najszybszym obecnie dostępnym dekoderem.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2010, 20:30   

Crack napisał/a:
VLC nie korzysta z systemowych kodeków. Może twój komputer jest za słaby do dekodowania H264 1080p za pomocą dekodera z VLC. Możesz spróbować Media Player Classic z CoreAVC, chyba najszybszym obecnie dostępnym dekoderem.


Nie, raczej nie. :)
Posiadam AMD Dual Core 2,2 GHz, 2GB RAM DDR2 (tutaj planuje rozszerzyć jeszcze o 2GB), NVIDIA GeForce GT 220 1GB DDR3. Komputer raczej niezły, może nie jakieś mistrzostwo, ale jest dobrze. Wiele nowych produkcji chodzi mi płynie przy wysokich ustawieniach.

Może źle użyłem słowa "lag", miałem na myśli raczej coś takiego, że film leci płynie do pewnego momentu, potem wraca znów na początek i leci od nowa do tego samego momentu i od nowa. Tak w kółko, nie wiem czym to jest spowodowane, ale mam w planach przyjrzenie się temu bliżej. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-09-2010, 20:36   

Infero93 napisał/a:
film leci płynie do pewnego momentu, potem wraca znów na początek i leci od nowa do tego samego momentu i od nowa. Tak w kółko, nie wiem czym to jest spowodowane, ale mam w planach przyjrzenie się temu bliżej. :D

To nie jest objaw za słabego komputera, bo wtedy audio się z video rozjeżdżają.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2010, 20:50   

Po tym, co powiedział Crack, że VLC korzysta z własnych kodeków, podejrzewam, że może zachodzi jakiś konflikt między kodekami wew. i zew.. BTW, zaczyna się robić mały offtop. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
quidam Płeć:Kobieta
a rebours

Dołączyła: 02 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2010, 02:25   

Objawy, jakbys mial wlaczona funkcje A-B Repeat.... ;)

Co do playerow... przewinelem sie przez wiekszosc. Po testach moim faworytem okazal sie The KMPlayer. Program byl najbardziej funkcjonalny i konfigurowalny ze wszystkich dostepnych. I ta dominacja trwala ladnych pare lat. Niestety, po tym jak koreanski autor sprzedal swoje dziecko Pandorze, rozwoj sie zatrzymal i zal bylo patrzec, jak KMP powoli umiera. Ostatnio wyszla nowa wersja, ktora dodala obsluge dxva, wiec jest jeszcze jakas licha nadzieja, ze cos sie ruszy. Ale ja juz w miedzyczasie zdarzylem sie przestawic - tym razem wybor padl na PotPlayer.

I tu niespodzianka - autorem jest ten sam koreanczyk. ;) Program to w zasadzie mlodszy brat KMP, kto zna, ten odnajdzie w interfejsie wiele podobienstw. Dynamicznie rozwijany, bez uciazliwych bugow z KMP, na czasie z nowosciami technicznymi z branzy. Rewelacja. Choc, tak samo jak KMP, aby w pelni wykorzystac jego zalety, warto poswiecic troche czasu na konfiguracje.

Dla mniej obeznanych polecalbym MPC HD dolaczony do pakietu kodekow skladanych przez spolecznosc bliska swiatkowi anime - CCCP. Prosty, banalny, ale robi swoje. http://www.cccp-project.net/

Nie polecam VLC - niby łyka wszystko, ale problemy z napisam, pare upierdliwych bugow.

Odradzam rowniez wszelkie nakladki na windowsowski WMP w stylu SubEdita czy BestPlayera.

Tyle w temacie. Sluze pomoca w konfiguracji KMP/PotPlayera. ;)

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=148745 - PotPlayer po angielsku.

_________________
Proszę żadnego świństwa z tom świniom świnia świński ryj świniopas świntuch świnia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2010, 11:35   

quidam napisał/a:
Objawy, jakbys mial wlaczona funkcje A-B Repeat.... ;)


No tak to wygląda, ale nie mam jej włączonej.
Swoją drogą, nie wiedziałem, że autor KMPlayera porzucił go kiedy oddał swoje dzieło w ręce Pandory, może jednak warto zobaczyć jego najnowsze dziecko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 17:45   

KMPlayer i kodeki shark pod win7. Kmplayer przede wszystkim dlatego że w tej konfiguracji odtwarza praktycznie wszystko no i ma funkcję eksploracji napisów dzięki której nawet nie zsynchronizowane napisy nie stanowią problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-10-2011, 20:20   

KMPlayer na siódemce potrzebuje kodeków, czy używasz do jakiś dziwnych/mało popularnych formatów go?
Ja używam KMPlayera na Viście bez żadnych dodatkowych kodeków i całkowicie zaspokaja moje potrzeby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 20:26   

Używam go do wszystkich formatów video a kodeki instaluje profilaktycznie. Mam wrażenie że bez kodeków nie działa tak płynnie jak z kodekami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-10-2011, 20:47   

Eee... nowa wersja śmiga świetnie. Stare miały problemy przy przewijaniu i się często przy tym zawieszały, ale ta wersja co mam teraz (już pewnie jest nowsza, ale nie wiem) ani razu mi takiego numeru nie zrobiła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 20:58   

Jedyne problemy jakie zauważyłem to: jeśli było więcej niż jedna ścieżka dźwiękowa to po zmianie np z angielskiego na japoński same krechy było widać na ekranie. Trzeba było wtedy odpalić plik od razu zastopować i wtedy zmienić. No i eksplorator napisów nie zawsze po zmianie lini synchronizacji efekt był trwały ale to zależnie od napisów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-10-2011, 21:51   

Z tymi krechami, to można też na playliście zmienić pozycję i wrócić do poprzedniej. Też kasuje ten efekt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lord87 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2012, 17:49   

JetAudio
Narazie mnie nie zawodzi :)

_________________
http://myanimelist.net/profile/Lord87
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
35145009
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group