FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Bohomazy Cromella
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-04-2010, 21:23   

Spróbuj robić im jakieś wyraźniejsze zdjęcia, bo na tym niewiele tak naprawdę widać. Wydaje mi się, że rysunek nie jest zbyt czysty - nie jestem na 100% pewien czy to nie są cienie, ale jeżeli nie, to musisz nad tym popracować. Podkładaj sobie kartkę pod dłoń, na koniec wytrzyj tło gumką. Poza tym nos jest dziwny. Oczy faktycznie trochę skopałeś. Dobrze, że próbujesz nadać włosom połysk i że w przedziałku są ciemne, natomiast samo wykonanie trudno ocenić, bo jest w kij niewyraźny skan/zdjęcie.

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pannacotta Płeć:Kobieta
holy cow bow wow wow~!


Dołączyła: 21 Mar 2010
Skąd: neverland~
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 11:09   

Hmm, mam wrażenie, że oczy są trochę za blisko siebie, ale oprócz tego praca jest całkiem ciekawa. Podoba mi się ten wyraz twarzy, fryzura też jest bardzo fajna...^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-04-2010, 11:22   

Cromell, czy ty czasem w swoim rysunku nie ucharakteryzowałeś faceta na kobietę?
Powrót do góry
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 12:26   

Altruista napisał/a:
Cromell, czy ty czasem w swoim rysunku nie ucharakteryzowałeś faceta na kobietę?


Pytaj się mnie, a ja ciebie. Ale raczej nie facet.

Dziękuję za wszystkie opinie. :) Ćwiczę intensywnie rysowanie oczu bo jak widać mi jeszcze nie wychodzą, a przydaloby się nie tylko żeby rozstaw był odpowiedni, ale też oba były takie same... co niekoniecznie zawsze mi się udaje.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 12:38   

Rozstaw oczu można bardzo łatwo ustalić - odległość między nimi jest po prostu równa szerokości każdego z nich. Tworząc portret zacznij od narysowania krzyża, a potem na poziomym ramieniu odłóż trzy odcinki o równej długości - jeśli jesteś dokładny to cyrklem, jeśli nie to palcami.
W ogóle to radziłabym zacząć od rysowania postaci en face, bo jest to stosunkowo proste i łatwiej da się wyliczyć proporcje. Na 3/4 czas przyjdzie, kiedy nabierzesz biegłości.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 18:32   

http://img709.imageshack.us/img709/6435/zdjcie0036w.jpg

Kolejny rysunek. Pomysł na niego pojawił się dziś i nie dawał mi spokoju póki go nie narysowałem, co zajęło mi grubo ponad godzinę ^^ Po części zainspirowane wiedźmińskim ekwipunkiem, a po części sam nie wiem czym.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-04-2010, 18:46   

To może od góry:
- głowa nieco za mała w stosunku do korpusu
- górna część korpusu - klatka piersiowa i ręce - wyszły ci naprawdę nieźle
- za to niestety od pasa w dół jest tragicznie - postać nie ma w ogóle tyłka, a pokaźny biust sugeruje, że nie powinna być w tych okolicach płaska jak decha :) Nogi są nieco przykrótkie oraz, przede wszystkim, cienkie jak patyczki i strasznie krzywe.

Główny problem polega na tym, że górne okolice sugerują dobrze zbudowaną kobietę, a dół wyraźnie przeszczepiono jej od niedojadającego chucherka. Przyjrzyj się zdjęciom stojących kobiet i przerysuj nogi, a powstanie solidna praca.

Jakbyś jeszcze do tego robił zdjęcia mniej rozmazane...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 18:59   

Właściwie mogę się podpisać pod postem Gonik, przy czym dla mnie od pasa w dół pani wygląda jakby miała złamany kręgosłup. Mam wrażenie, że nogi są po prostu narysowane pod niewłaściwym kątem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 19:08   

http://img401.imageshack.us/img401/7035/zdjcie0037s.jpg

Poprawka tyłka ;P
Nie przesadzacie trochę? Bo pomyślę, że narysowałem mutanta z Czarnobyla.
Ta "krzywość" nóg to tak zwane kolano. I chciałem żeby nogi były odrobinę zbyt szczupłe... możliwe że trochę za bardzo :P. Wiem że kąty nie są idealne, ale od razu "złamany kręgosłup"?

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 19:19   

Okej, jak narysowałeś pupę, jest lepiej. I już wiem, co mi nie grało: po prostu odległość od talii do końca pupy jest zbyt duża, w sensie, ten odcinek ciała jest za długi. Poza tym, wiesz, szczupłe nogi swoją drogą, ale pani nie ma łydek... I ta krzywizna, o której pisała Gonik, niestety nie ma nic wspólnego z kolanami :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group