FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Precz z Spamboksem!!!
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-05-2005, 10:20   

Zeg, o ile wiem, telepatia nie jest naukowo udowodniona, a nie wiem, czy takie zdolności rozwinęły się u co poniektórych osób na forum. Skąd u licha mozna wiedzieć co ty o tym sądzisz, skoro nic nie mówisz?

(ps. co ten text robi w "Podpisach"?)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-05-2005, 10:20   

A było tam jasno powiedziane - Robimy Spamboksa? Kto jest za? Kto jest przeciw?

Jedynie krótka notka użytkownika, który podczas swej obecności zdołał wyrobić sobie bardzo wątpliwą opinię i parę notek, które jak na mnie zamykały temat!

Cytat:
(ps. co ten text robi w "Podpisach"?)


Wyraża moje zadowolenie z faktu liberalnego omawiania wszelkich ważnych kwestii.

PS. Co do tego, co uważam za ważną kwestię, to odsyłam do mojego poprzedniego postu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 15-05-2005, 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2005, 10:22   

Cytat:
Powtarzam - obiecuję wszystko konsultować, ale pod jednym warunkiem. Będę wieszać wszelkie kwestie na forum. Kto nie odpowie, zakładam, że się nie sprzeciwia. Czy to sprawiedliwy układ?

Przepraszam, ale proszę o odpowiedź na pytanie... Bo już drugi raz zostało zignorowane.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-05-2005, 10:38   

Avellana napisał/a:
Powtarzam - obiecuję wszystko konsultować, ale pod jednym warunkiem. Będę wieszać wszelkie kwestie na forum. Kto nie odpowie, zakładam, że się nie sprzeciwia. Czy to sprawiedliwy układ?


Pod warunkiem, że będzie z tego jasno wynikało, że mamy do czynienia z pytaniem o to, czy coś wprowadzić, czy nie... A nie jak w wypadku tego całego Spamboksa!

Informowanie na bierząco o zachodzących zmianach nie jest złym pomysłem... Przydałoby się to nam.

Co do omawia tychże zmian... Jak już wspomniałemm dwa razy - to zależy od kalibru. Kosmetyczna zmiana graficzna wlaściwie dotyczy kilku osób. Zmiany w rodzaju wprowadzenia nowej opcji (zwłaszcza kontrowersyjnej), czy gatunku (zwłaszcza kontrowersyjnego) powinna natomiast być kosultowana z wyprzedzeniem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-05-2005, 11:14   

Zeg, świrujesz. Świrujesz jak nieprzymierzając mój ojciec, a z pewnością wiesz z czyjego powodu nie mam gg, Ikarisa, czy choćby przeglądarki odmiennej od tego szalonego IE? Bo przecież wszystko to to chłam i potencjalna droga dla wirusów (i nie da sobie wytłumaczyć, że się myli). Twoje zachowanie jest identyczne.

Spróbuj się przekonać, czy to naprawdę ostatnie zło tego świata. Było jak wół, że SB wchodzi na próbę. Nie masz się o co pultać.

Natomiast co do teoretycznego "spisku". Bzdury pan pleciesz. Było w temacie jak byk, że SB zostanie wprowadzony na próbę - choć nie podano konkretnego terminu. Pultasz się jak dla odmiany Martin, który się pultał o domenę. Większa ilość osób stwierdziła (w temacie lub na chacie), że SB na próbę można włączyć. Nie odezwałeś się, znaczy nie masz zdania. Twój błąd.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-05-2005, 11:16   

Zeg, wybacz, ale trochę mnie zatkało, jak to przeczytałam. Robisz z igły już nie widły, tylko iglicę Pałacu Kultury __^__. Ja rozumiem,że Ci się ten wynalazek nie podoba. Ale to nadal nie zmienia faktu, że robienie dziekiej afery z czegoś, co zostało wprowadzone na próbę na kilka dni (żeby zobaczyć, jak działa w praktyce), jest przegięciem. O podciąganiu to pod "politykę redakcji" nie wspominając, przy 17 osobach w redakcji omawianie każdego szczegółu jest po prostu niewykonalne... Co zresztą widać: jak dla mnie kwestie laya SĄ ważniejsze, a bywało, że wypowiadała się tam jedna osoba, bo innym, obawiam się, zwisało i powiewało. A skąd możemy wiedzieć, jaka kwestia okaże się nagle Niezwykle Istotna dla niektórych, skoro dla nas to jest nic nie znaczący drobiazg? _^_

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-05-2005, 11:56   

Zeg -> sie przylacze, przesadzasz.

1) opcja jest kontrowersyjna - i nie mozna bez testow powiedziec, do czego bedzie uzywana. no taka jest prawda. zastosowanie spamboxa zalezy od sredniej poziomu uzytkownikow, ktora na kazdym forum jest inna. A prawda jest taka, ze czatu forum (nie staffu) nie ma.

2) jezeli glosujemy na wszystkie tematy, to warto dodac nowa grupe topicow, "techniczne - glosowania", zeby po prostu bylo widac - tych spraw troche jest.

3) dziewczyny maja racje, "Ysen to dobrze ujal to ja nic nie mowie" nie przeklada sie na to ze o tym wiemy. Ysen to jest 1 glos sprzeciwu.....

4) shoutbox by any means NIE JEST jakas super wazna kwestia.... przykro mi. To jest "ficzer"....... jesli ktos go nie lubi to sie go nie oglada, a jak stwarza klopoty to sie go bez bolu usuwa. Sorry, ale to jest mniejsza zmiana niz powiedzmy przeredagowanie linkow (z pelna zmiana struktury i zalozen), na temat ktorego NIKT sie nie wypowiedzial.
Powrót do góry
Zeg_
Gość
PostWysłany: 15-05-2005, 12:08   

Serika w odróżnieniu od tego, czy jedna ikonka będzie w lewo czy w prawo wprowadzenie nowego środka komunikacji - zwłaszcza tak niewydarzonego jak Spamboks - jest istotną zmianą. Ja to odbieram tak, jakbyśmy nagle wywalili cały lay i zastąpili innym, nikogo przy tym nie uprzedzając. Albo np. wywalili wszystkie strony.

Kwestie layu są owszem istotne, ale zwykle nie są rewolucyjne - w 99% procentach sprowadzają się do drobnych zmian. W nieznaczny sposób wpływają na funkcjonowanie strony. To naprawde średnio istotne, czy kotek ma oczy niebieskie, czy zielone, ważne żeby był to kotek, a nie rower górski. Wygląda lepiej lub gorzej, ale to tylko forma... Puki nie przeszkadza, lub nie jest naprawde oszałamiająca jest drugożędna.

Dodanie nowego gatunku i wrzucanie do niego w sposób nieuzasadniony kolejnych tytułów jest czymś innym. Odbija się bowiem na pracy jakichś 20 osób (17 mówicie?). Powinno być z nimi skonsultowane, jako z rzeczoznawcami. Równie dobrze ja, nie konsultując tego z nikim mógłbym "poprawić" nasze logo i zastąpić swoją lepszą pracą... Ciekawe co byście wtedy powiedziały?

Tak samo jest z Spamboksem. Z owego tematu wynika tylko, że Crack może coś takiego włączyć i że Ysen stwierdza, że nie jest to potrzebnem, wydawałoby się sprawa zamknięta. Nie jest podawana rzadna data, ani w ogóle ostrzeżenie o planach zrealizowania czegoś, co odbije się na pracy 450 ludzi! To mnie denerwuje! Nie chodzi mi o rzaden spisek, ale o pominięcie zdania wszystkich w czymś, co musi w istotny sposób wpłynąć na ich konfort... Ba! Wpłynąć prawie na pewno w sposób destruktywny.

Pytanie - czy świruje? Gdyby ktoś z nagła zrewolucjonizował wam lay też byście świrowały. Tak nie mówiąc nic o tym wam... Na próbę... Na kilka dni...

O tego rodzaju rzeczach należy ostrzegać w wyraźny sposób, z ustaleniem dnia i godziny wykonania, najlepiej w osobnym, przyklejonym temacie, tak, żeby wszyscy wiedzieli o tym z góry! Po to się to robi, by uniknąć takich nieporozumień jak to!

Ten, kto tego nie zrobi sam sobie jest winny!

Mai_chan napisał/a:
Spróbuj się przekonać, czy to naprawdę ostatnie zło tego świata. Było jak wół, że SB wchodzi na próbę. Nie masz się o co pultać.


O dziwo to się nawet sprawdza... na stronach mających wyświetlaność w granicach 1- - 50 osób dziennie. Na Warowni albo Stronie Muszona byłoby jak znalazł! Niestety na większych organizmach kończy się to zawsze źle. Widziałem coś takiego na forum nowego Top Secretu (nie istnieje od jakiś 2-3 lat)... To, co się tam działo było czystym, żywym koszmarem, którego nie dało się w rzaden sposób kontrolować - nawet Banowanie kogo popadnie tego nie uspokoiło, a o dziwo większość urzytkoników była ludźmi w wielku 18+. Położyło temu kres dopiero bankructwo pisma i wywalenie forum razem ze spamboksem z serwera.

Z pewnych rzeczy po prostu się wyrasta!
Powrót do góry
Zeg
Gość
PostWysłany: 15-05-2005, 12:20   

Bianca napisał/a:
4) shoutbox by any means NIE JEST jakas super wazna kwestia.... przykro mi. To jest "ficzer"....... jesli ktos go nie lubi to sie go nie oglada, a jak stwarza klopoty to sie go bez bolu usuwa. Sorry, ale to jest mniejsza zmiana niz powiedzmy przeredagowanie linkow (z pelna zmiana struktury i zalozen), na temat ktorego NIKT sie nie wypowiedzial.


Nie zgodze się... To jest zmiana porównywalna z powiedzmy wyrzuceniem / wrzuceniem nowego działu bez informowania o tym innych. Nie robisz tego... Linki zostaną na miejscu... Swoją główną rolę (nabijanie google rating) będą nadal spełniać. To, że będą inaczej poukładane zmieni niewiele... Odbije się na konforcie pracy potencjalnie 4-5 osób...

Dodanie / ujęcie czegoś na forum odbije się na konforcie pracy potencjalnie 450 osób, a faktycznie jakichś 30. To co robisz jest jedynie zmianą kosmetyczną - być może donośną w skytkach, dodanie Spamboksu jest zmianą gruntowną - całkowicie zmienia działanie forum...

Co więcej w sposób wyraźny poinformowałaś mnie i wszystkich zaiteresowanych, co zamierzasz zrobić... a nie wprowadzasz to nagle, w porozumieniu z 2 osobami.

Powtarzam to jeszcze raz - porównywalne by to było, gdybyś wzięła te linki i w porozumieniu ze Mną i Tilkiem wywaliła to w cholere, nie informując nikogo więcej... Nie diwiłbym się absolutnie, gdyby przybiegło tu wówczas z pyskiem kierownictwo każdej strony, jaką tam mamy i odstawiło nam podobną scenkę.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-05-2005, 12:21   

Cytat:
Zeg... dlaczego TY nic tu nie napisałeś? Takie małe pytanko?


W owym temacie było miliard argumentów by nie wprowadzać spamboxa, więc większość myślała, że to przesądzone. A tu nagle po poscie Cracka Seri i Avellana zmieniły front. Moje "nie chcemy" miało w założeniach podsumować sprawę. Przez myśl mi wtedy nie przeszło, że faktycznie będzie ten shoutbox_^_.

Cytat:
Ryu ma rację, kiedy shoutbox był omawiany, to prawie nikt się nie wypowiedział.


??? Mai, Yubby, Ika, Serika, ja i ty wypowiedzieliśmy się, to mało? Dodam, że o ile ty Seri nie widziałyście zarówno za jak i przeciw, to reszta widziała.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-05-2005, 12:34   

PS - pozwoliłem sobie przenieść, bo robimy sobie kiepską reklamę przed nowymi_^_. Jakkolwiek uważam, że Zeg faktycznie przesadzasz trochę, to jednak masz sporo racji - w życiu bym się nie domyślił, że tamten temat służy dyskusji. Jeden mały troll zaproponował zmiany, które większości wydały się beznadziejne, zostało to ładnie wyłożone przez kolejnych zabierających głos i podsumowane przez mnie. Skoro ja nie wiedziałem, że to dyskusja, podejrzewam, że reszta też i dlatego nie zabrała głosu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 15-05-2005, 12:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-05-2005, 12:36   

natomiast pytanie (juz proceduralne): jak dlugi czas powiniem uplynac od zadania pytania, zakladajac, ze nikt sie nie wypowie (albo malo kto sie wypowie), bo rowniez nie mozemy odwlekac zmian w nieskonczonosc
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-05-2005, 12:40   

Pytanie powinno bć wpierw SFORMUŁOWANE. Wyraźnie. A nie pisanie "można założyć shoutbox na próbę, jeśli chcecie".

EDIT = co do lay outu. Ja również się tamnjie wypowiadam, ale nie dlatego, że ów temat mi wisi. Po prostu o layoucie nie mam wielkiego pojęcia, więc wolę zamilczeć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-05-2005, 12:46   

Ysen -> ok, wszyscy sie zgodzili ze powinno. dyskusja w tym topicu jest o robienie slonia z muchy (tak, na ile duza jest ta mucha jest dyskusyjen, ale nie o to w tym poscie chodzi) a nie o zasadnosc muchy. natomiast teraz ja zadalam pytanie proceduralne. Pytanie jest sformulowane, ile czasu czekac by uznac ze wszyscy sie zgodzili? (albo nie zgodzilo sie powiedzmy 3 osoby a reszta sie zgadza bo nic nie mowi)
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-05-2005, 12:51   

Jakieś trzy dni chyba. W tym czasie wypowiada się zwykle większość. Potem mało.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group