FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-12-2008, 10:38   

Z tego co wiem, będąc Gundamolaikiem, nie ma żadnych przeszkód. Sam oglądałem na razie tylko 00 i bez znajomości innych bawiłem się doskonale, za SEEDa zamierzam się zabrać wkrótce ;)

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2008, 11:53   

Można oglądać bez przeszkód, bo akcja nie odbywa się w oryginalnym uniwersum (spora część gundamów z oryginałem nie ma zbyt wiele wspólnego).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-12-2008, 12:09   

Shizuku napisał/a:
Od dłuższgo czasu zastanawiam się nad Gundamami. Nie żebym jakoś specjalnie przepadała za mechami, ale słyszałam, że Gundam Seed jest naprawdę dobrą serią. Czy mogłabym zacząć oglądać jeśli wcześniej nie widziałam, żadnych Gundamów?
Daburuoł, tak samo jak SEED, ma swoje własne "kontinuum fabularne" i znajomość innych serii nie jest do niczego konieczna.
Zasadniczo, poza samymi mechami (jako takimi), wspólny motyw to kwestia wojny oraz obecność "genetycznie ulepszonych". W SEEDzie Koordynatorów, w Daburuoł - Innowatorów.

Oglądaj spokojnie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2008, 17:02   

Potrzebna mi produkcja wyróżniająca się jak najlepszymi projektami postaci. Ilość nieograniczona, co wam przychodzi do głowy?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-12-2008, 17:10   

Toshokan Sensou, Legend of the Galactic Heroes, Arslan Senki, ale najlepsze projekty postaci widziałem w Oniisama E...
Więcej grzechów nie pamiętam. Powyższe tytuły mają świetne projekty postaci pod względem psychologicznym. Jeśli chodziło Ci o graficzny, to nie kojarzę nic takiego w tym momencie (pomijając fakt, że we wszystkich tych produkcjach - może oprócz Arslan Senki, bo tutaj widać 'zestarzenie się' serii - grafika stoi na wysokim poziome).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2008, 17:11   

Zależy jakie projekty postaci uważasz za najlepsze? Jeśli chodzi o orginalność, zgodność anatomiczną, piękno?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2008, 17:17   

Chodzi mi o projekt graficzny. I o ogólnie rozumiane właśnie piękno. Że każdy widzi je trochę inaczej, to po prostu proszę o te produkcje, których postaci wy tak oceniacie. Coś z tego na pewno się nada.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-12-2008, 17:32   

Zapytam jeszcze czy chodzi o jakość grafiki, czy wrodzone piękno samych postaci. Bo np. we wspomnianym przeze mnie Oniisama E... mamy bardzo dobrą (w moim własnym odczuciu) grafikę i pięknie narysowane postacie. Natomiast postacie same w sobie oszałamiającymi pięknościami nie są. Myślę, że coś mógłbyś znaleźć w tym temacie. Fakt, że sama płeć piękna. Co do bizonów, to nie bardzo się orientuję - kojarzę tylko, że w Utenie było ich sporo - sama zaś grafika jest conajwyżej ponadprzeciętna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-12-2008, 17:35   

No to wchodzisz na kwestię diabelnie subiektywną, bo nie istnieje tu jeden, ogólnie przyjęty kanon mangowego piękna. Graficznie bardzo wysoko oceniam tak odważne i mało mainstreamowe, nawiązujące do niekoniecznie realistycznych nurtów sztuki produkcje jak Utena lub Belladonna of Sadness ale i choćby urocze w prostocie realizmu Maria Sama ga Miteru Bardzo dobre wrażenie jeśli chodzi o grafikę robi Magnetic Rose a trudno odmówić zapierającej dech w piersiach jakości graficznej takiemu Final Fantasy VII: Advent Children Ile ludzi, tyle głosów.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-12-2008, 17:37   

Costly napisał/a:
Potrzebna mi produkcja wyróżniająca się jak najlepszymi projektami postaci.

Wybacz ale to bardzo subiektywna kwestia.

Co to znaczy "dobry"? I czy oceniamy sam wygląd czy "kompletną" postać z charakterem itp itd?

W projektach postaci generalnie celuje Kyoto Animation, w ich produkcjach animacja postaci jest też nieprzeciętnie staranna. A zatem Clannad/Kanon 2k6, ale tu wielu widzom przeszkadzają WIELKIE oczy.

Przemyślane i staranne są też projekty postaci w takim DABURUOŁ, czy SEED, choć te ostatnie już się zdążyły nieco postarzeć po stronie graficznej - bo od strony psychologicznej Lacus wciąż nie ma w nowszych produkcjach konkurentki.

Dobre były też projekty do produkcji którym trudno przypisać jakąś metkę, jak Ookami to Koushinryou czy Kuro no Keiyakusha.

A jeżeli bardziej ma to iść w artyzm, to szukałbym raczej produkcji Makoto Shinkaia, albo niektórych głośnych kinówek - jak Toki wo Kakeru Shoujo. Jeżeli zaś szukasz bardziej archetypicznych postaci, uznanych przez fandom, to lepszym przykładem będą filmy z serii Kara no Kyoukai - co Type-Moon, to Type-Moon (Shikiii~ *__*)

No i może też być kwestia wrażenia - wśród absolutnych nowości staranną animacją i "urokiem osobistym" niewątpliwie wyróżniają się postaci w Kannagi.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-12-2008, 17:44   

Właśnie o takie opinie mi chodziło, subiektywność jak najbardziej wskazana. Nie chce oczywiście zaczynać dyskusji, tylko zebrać pewną ilość tytułów, dzięki za pomoc.

Jak komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy, to będę wdzięczny, potrzebuje jak najwięcej wartościowego materiału.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-12-2008, 21:26   

Wiem że to zabrzmi dziwnie ale w anime o grze komputerowej jakim jest ./hack przynajmniej w 4 pierwszych moim zdaniem występuje duża dbałość o szczegóły strojów. Możliwe że się mylę ale nie pamiętam żeby guziki znikały czy coś zmieniało kolor bez powodu :P

O ile dobrze pamiętam Asatte no Houkou ubrania są dość szczegółowe i zmieniają się. Poza tym szczegółowość polega tam również na odwzorowaniu zachowań np wyrzucenie nieudanej pieczeni :P

Figure 17 w każdym odcinku inne ubranka zmiana pór roku dużo detali.

Zastanawia mnie czy istnieje dużo anim w których ubrania są rzeczywiście przedmiotowe a nie ogólnikowe. Czyli kilka różnych kompletów ubrań które się faktycznie niszczą plamią i wycierają (jak w haibane renmei) a nie jak w "komediach szkolnych" istnienie ubrania ogranicza się do jednego na stale określonego mundurka.
Znacie coś to polećcie chętnie zobaczę po świętach :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ayufan200 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2008, 13:00   Jakie anime obejrzeć?

Witajcie!

Fakt faktem anime sie interesuję od ok. miesiąca ale to szczegół. Oglądałem już "Shakugan no Shana" oraz "Sola", więc chciałbym Was prosić o tytuły podobne do podanych.

Z góry dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-12-2008, 13:56   

To akurat dość ciężka sprawa, bo Sola i Shana różnią się niemal wszystkim. A na dodatek Sola jest jednym z niewiele tytułów, przy których serio nie jest łatwo wskazać coś bardzo podobnego. No ale, mogę coś polecić rozbijając to:

Podobne do Shakugan no Shana: Zero no Tsukaima, Vandread, Chrno Crusade

A do Soli: Kanon (choć akcja tu przewija się śladowo), Ef - A Tale of Memories (a tu nie ma jej prawie wcale), Toshokan Sensou (tu z kolei bardziej na wesoło i bez mistycyzmu). Wszystko to od Soli się różni, ale ma podobny nastrój (może poza ostatnim tytułem).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-12-2008, 14:57   

Jakie znacie anime od typemoon? Szukam wszelkich TV, movie, OVA.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 88 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group