FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Djorn
Gość
PostWysłany: 21-10-2007, 17:04   

spokojnie. czytalem regulamin. dzieki
Przejdź na dół
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 00:23   

Z komediowych fantasy polecam też Mahou Senshi Riui (znane też jako Rune Knight Louie i Rune Soldier)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Red Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 00:38   

Witam was.
Z góry informuję że nie przeczytałem poprzednich 12 stron z kilku powodów, brak czasu na przedzieranie sie przez tyle stron pomimo tego prószę o odpowiedz na moje pytanie :)

Otóż poszukuje anime które będzie spełniało kilka kryteri:
1. Akcja, humor, rozterki bohaterów jak w FMA (Fullmetal Alchemist)
2. Humor i romanse, miłości jak w Love Hina
3. Po części akcja i też motyw romansowy w Raxphonie (chodzi mi o odcinek 19 który wali po mordzie że tak to ujmę)
4. Akcje, humor, rozterki z przeszłości, klimat taki jak w Cowboy Bebop.
5. do tego żeby jeździło po psychice :)
6. Zapewniało nie dosyt po obejrzeniu i zapewniało wiele godzin rozterek...


Jeśli któreś z anime jakie znacie spełni połowę wymagań a najlepiej wszystkie (mało możliwe) to proszę mi polecić je :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 01:52   

Ojej, ciężki orzech do zgryzienia. ;D

Punkty od 4-6 spełnia Neon Genesis Evangelion, jednakże to bardzo kontrowersyjne anime, nie daję głowy, że się spodoba.

3 (?), 6 (to zdecydowanie) oraz chyba 5 spełnia Code Geass, które gorąco polecam.
Poza tym, bardzo niejasne te punkty, wyznacznik "akcja" oraz "humor" pojawiają się w 3/6 punktów, a "romanse" w dwóch. ;D

Stawiam jednak, że Code Geass i Evangelion mogą się spodobać, mi bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Renji09 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 20:04   

Ludziska mam do was zapytanko :D czy ktos z was mogl by mi wskazac komedie typu Lovely Complex albo Love Hina ??

jesli to mozliwe prosil bym o podanie duzej liczby serii :D

EDIT:
Cytat:
2. Humor i romanse, miłości jak w Love Hina


do tego proponowal bym ci Lovely Complex moze nie jest takie bardzo podobne do LH ale tez jest niczego sobie :P

EDIT2:
Cytat:

5. do tego żeby jeździło po psychice :)



jesli bys mi tu wytlumaczyl w jaki sposob ma ci to "jedzic" po psychice to chetnie podam ci jakis tytul :P


Glupi blad na smierc zapomialem o edytorze :P

Zedytowano. Prych! Mai

_________________


Ostatnio zmieniony przez Renji09 dnia 22-10-2007, 20:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-10-2007, 20:22   

Na bogów chaosu!!

W prawym górnym rogu każdego posta jest taki guziczek "Edytuj". Jak sama nazwa wskazuje, służy on do edycji swojego posta. Pisanie TRZECH postów pod rząd jest ogromnym nietaktem i podpada pod spamerstwo.

Renji09 dostaje pierwsze i ostatnie ostrzeżenie słowne.

EDIT: Uświadomiono mnie właśnie, że użytkownik już jedno ostrzeżenie słowne dostał. W związku z tym należy się ostrzeżenie "właściwe". Trzy takie czerwone paseczki pod nickiem oznaczają zakaz pisania na forum, sześć - bana.

Użytkownikowi proponuję ponowną (bo z pewnością czytał regulamin przy rejestracji, PRAWDA?) lekturę Konstytucji Forum Tanuki oraz zapoznanie się z podstawowymi zasadami netykiety.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Djorn
Gość
PostWysłany: 22-10-2007, 21:42   

jeszcze raz dzieki wszystkim, czekam na kolejne propozycje
Powrót do góry
Red Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2007, 21:26   

Renji09 napisał/a:

jesli bys mi tu wytlumaczyl w jaki sposób ma ci to "jedzic" po psychice to chętnie podam ci jakis tytul :P
Zedytowano. Prych! Mai


Chodzi mi żebym czół uraz psychiczny ;p. Jakby to wytłumaczyć... Kojarzysz 19sty odcinek Raxephona? Jak
Spoiler: pokaż / ukryj
Ginie ta co z nią uciekał?
Coś w tym stylu. Ja gdy to zobaczyłem poczułem jakby dostał cegłą ;p No może złe porównanie ale byłem w szoku, czułem te emocje jakie czuli bohaterowie. Ogólnie nie da się tego opisać. Coś jak e Elfen Lied. Te cierpienia jakie przeżywała Lucy gdy była dzieckiem i zresztą każda postać. Albo jak oglądaliście film "Reuqiem for a dream" to jak się film kończy to się jeszcze kilka minut siedzi w szoku ;>

Spoilery się UKRYWA!! Mai
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Renji09 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2007, 22:07   

No myślałem i myślałem co by ci tu zaproponowac Red i pomyslalem o tej serii Iriya no Sora, UFO no Natsu nie wiem czy ci sie spodoba i czy to o taka ci chodzi ale nawet jesli nie trafi to w twoj gust to seria jest raczej warta obejrzenia ^-^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-10-2007, 20:55   poszukuje anime dla mnie

witam szanownych forumowiczów nie mam pojecia czy rejestracja na kolejnym forum jest dobrym pomysłem ale co robić na elektrodzie czy purepc o anime sie nie rozmawia :D

do sedna (jeśli schrzaniłem działy prosze mnie nie banować z miejsca :D )
moja sytuacja w swiecie anime kształtuje sie następujaco
obejazłem ok 245 godzin anime (nie licząc powtórek i serji typu pokemon) i zaczyna mi sie kształtować gust chciał bym wiec za tym podażyć ale jako że moja wiedza o anime jest mizerna i nie bardzo lubie czytać masy recenzji zanim do czegos dobrne ( z reszta i tak nie umiem czytać :P ) z reguły jestem wzrokowcem i połowa anime była wyłowiona po ładnych oczach lub z czegoś w rodzaju toplist
mam 2 podstawowe gatunki których podstawową specyfikacje postaram sie przedstawić

pierwsza grupka
komedia + szkoła + współczesna japonia + zjawiska paranormalne i ich ukrywanie (amnezia, kosmici, vampiry itp) dodatkową wytyczną może być to że lubie absurd i sarkazm a za romansidłami nie przepadam
(flcl, karin, nanaka 6/17, melancholy of harushi suzumiya lekko załapują sie tu jeszcze school rumble i azumasnga)

druga grupa anime które lubie jak chyba wszyscy to
sf + cyberpunk + jakaś katastrofa w tle (w skrajnych przypadkach zagłada ludzkości)
(gits, evangelion, lain, elfen lied, wolfs rain, kurau phantom memory)

moje ulubione anime to
haibane renmei
gits sac sss

jezeli ktoś mógł by mi polecić coś z tej pierwszej grupy lub coś pośredniego obydwu był bym bardzo wdzięczny


Scalono do właściwego tematu. Witamy na forum.

IKa
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demonperes Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 29 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2007, 13:49   

Niedawno skończyłem Darker than Black i Death Note stwierdziłem ze ten kierunek Anime najbardziej mi odpowiada, moje pytanie jest skierowane do was abyście mi polecili coś w tym klimacie. Ewentualnie może to być jakaś smutna i poważna seria.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2007, 14:51   

demonperes napisał/a:
Niedawno skończyłem Darker than Black i Death Note stwierdziłem ze ten kierunek Anime najbardziej mi odpowiada, moje pytanie jest skierowane do was abyście mi polecili coś w tym klimacie. Ewentualnie może to być jakaś smutna i poważna seria.


Polecam:
Monster
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demonperes Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 29 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2007, 02:10   

Dzięki za odpowiedz wymienione tytuły przez ciebie na pewno sprawdzę, i czekam na jeszcze inne propozycję. Darker than Black cenie sobie za wspaniałą kreskę i dobrze przemyślaną historie, choć w tym aspekcie nie mam dużego pola do popisu ponieważ moja lista Anime którą widziałem jest uboga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-10-2007, 21:46   

No dobra ostatnio wcale nie mam pomyslu za co sie wziac. Chcialabym jakis fajny wyciskacz lez. Ogladalam Hanbun no tkuski ga noboru sora, air, saikano, chrono chrusade. Prosilabym o jakas w miare krotka serie nie przekraczajaca 26 odcinkow. Chialabym poryczec sie tak porzadnie, bo naprawde rzadko mi sie to zdarza, a jak juz to trwa to z 10 sekund. Chce szczrze i prawdziwie szlochac. Dobra wiem jestem nienormalna, ale ja naprawde lubie sie wzruszac.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
ClareSilverEyes Płeć:Kobieta
Monika Anna Clare


Dołączyła: 29 Paź 2007
Skąd: Piekło
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2007, 21:56   

Widze Iza tez lubisz tego typu anime ale mnie wzusza kazde anime co ma nutke dramatu
czyli wolf's rain wzrusza ale pod koniec dopiero,jeszcze mnie wzielo anime Air tam to szykuj chusteczki xD

_________________
[*][*]/CzarnaAnielica Niewolnica Diabla\[*][*]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5242415
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group