FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
  Katastrofa w Smoleńsku, nie żyje prezydent
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 11:17   

O kwa... jak się o tym po wstaniu dowiedziałem, to dostałem WTFa, potem zerknąłem w informacje i zobaczyłem - zwyczajnie nie chciało mi się uwierzyć...

No i pomijając już wszystko, zapowiada się niezły burdel i przetasowanie na scenie politycznej - jesteśmy krajem cywilizowanym i mamy swoje procedury, więc kraju to sparaliżować nie powinno, ale i tak. I niestety - może nie dzisiaj, może nie jutro, ale obawiam się, że nasi politycy, niezależnie od prezentowanej opcji, dojrzałością się nie wykażą i szybko wykorzystają ten fakt do bieżącej walki politycznej.... a o wymianie tego złomu jakim są nasze samoloty rządowe nikt nie pomyśli.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-04-2010, 11:24   

Cytat:
Aż wole nie wiedzieć co w tej chwili czuje Jaruzelski? Iż "cudem" się uratował?

Coś ci się pomyliło. Jaruzelski to miał lecieć(9 maja) na moskiewskie uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
Więc unikał bym dywagacji na temat tego co czuje.

Irian napisał/a:
Coś czuję, że znowu zrzucą winę na pilota...

Nie wiem czyja to wina, ale ktoś podjął decyzję o tym by w tych warunkach na małym lotnisku lądować.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 10-04-2010, 11:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 11:25   

Yoshik, w komentarzach teorie spisku już nieźle rosną, kwitną i owocują. Szkoda zużywać klawiaturę. Chodziło mi raczej o to, pod jaką presją jest pilot, któremu stado VIPów zza pleców mówi 'musisz wylądować'.

Morg, myślą o tym od dawna, owszem, gadają na ten temat non stop, ale nasza szanowna wierchuszka nie chciała się zniżyć do kupienia - powiedzmy - cessny jeta, czy czegoś w tym rodzaju (małymi biznesowymi jetami przyleciało do Gdańska większość delegacji UE na 1 września). Negocjowali wynajęcie czegoś od LOTa, ale w efekcie chyba obie strony uznały, że się nie opłaca.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 11:33   

Altruista
Asthariel napisał/a:
Podobno miał jeszcze Jaruzelski lecieć, ale w ostatniej chwili zrezygnował.

Dlatego o tym wspomniałem, nie wgłębiałem się w temat dalej.
Irian właśnie widze, tak przyglądam się różnym wątkom na różnych stronach i wszędzie przewija się temat iż to "Ruskie" zaplanowali.
Co do presji nie zdziwiłbym się gdy by na decyzje pilota nie miała wpływu sytuacja z jednym ze wcześniejszych lądowań gdy pilot odmówił czy coś podobnego, już nawet nie pamiętam.
Nie chciał mieć kłopotów i mogło wyjść tak jak wyszło.
A co do kupna samolotów. Po prostu idea planowanego zakupu odpowiedniego sprzętu w Polskim Wojsku nie istnieje. Kupić coś jak najtaniej ewentualnie jak najszybciej i tyle. Myślenie dopiero zaczyna się później. Tak jak to miało miejsce ze sprzętem dla jednostek w Iraku i Afganistanie.
A jeszcze mi się przypomniało. Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać ale przeglądając zagraniczne serwisy informacyjne łatwo można poznać komentarze polaków. Większość pisze o kondolencjach a nasi w tym samym czasie piszą prawie wyłącznie o spiskach i nie chęci innych krajów. Nie ma co, ciekawe.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść


Ostatnio zmieniony przez Yoshik dnia 10-04-2010, 11:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2010, 11:34   

Morg napisał/a:
a o wymianie tego złomu jakim są nasze samoloty rządowe nikt nie pomyśli.


Myślę, że akurat po sprawie tego kalibru rozważą to chociażby na zasadzie zagrania dla opinii publicznej. Jeżeli chodzi o dojrzałość naszych polityków to też szczerze mówiąc nie bardzo liczę na to, że się nią wykażą.

I rany, niezależnie od czyichkolwiek sympatii, wielka tragedia, która bez echa nie przejdzie.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 11:39   

Vodh napisał/a:

I rany, niezależnie od czyichkolwiek sympatii, wielka tragedia, która bez echa nie przejdzie.


Myślę, że to raczej oczywiste - nie ukrywam, że PiSu nie cierpię dość mocno, ale cieszenie się z czyjejkolwiek śmierci jest co najmniej nie na miejscu.

Z bardziej praktycznej strony: osobom, które wybierają się za granicę w najbliższym czasie proponuję wizytę w kantorze. Dzisiaj. Podejrzewam, że złotówka spadnie dość mocno.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2010, 11:41   

W takiej chwili trudno mi cokolwiek napisać. Wielka tragedia, upodobania polityczne w takiej chwili nie ma znaczenia. Może dziwnie to zabrzmi, ale wielkim szczęściem jest to, iż nie zginął nikt ważny z bezpośredniego rządu Polski, inaczej państwo zostałoby rozbite. Kancelarię prezydenta poskładają szybko, podobnie głowy sił zbrojnych - wystarczy podpis premiera. Wybory prezydenckie będą do 20 czerwca. Kryzysu rządu być nie powinno.
Mimo wszystko, długo minie zanim sam naród się po tym otrząśnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 11:52   

piotrekplay napisał/a:
Może dziwnie to zabrzmi, ale wielkim szczęściem jest to, iż nie zginął nikt ważny z bezpośredniego rządu Polski, inaczej państwo zostałoby rozbite. Kancelarię prezydenta poskładają szybko, podobnie głowy sił zbrojnych - wystarczy podpis premiera.

W przypadku ministrów - również. W przypadku premiera - decyzja prezydenta (ew. zastępującego go Marszałka Sejmu) i zgoda Sejmu. W przypadku dowódców sił zbrojnych natomiast niestety trzeba kwalifikacji, a prezydenta - rozpisania wybotów.

A do destrukcji państwowości tak, czy tak by nie doszło - musiałaby nam chyba wyginąć połowa aparatu urzędniczego średniego szczebla.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2010, 11:55   

Też mi się wydaje, że pieniądze na zakup nowych samolotów w końcu się znajdzie.

Na scenie politycznej raczej na pewno będą nie małe zawieruchy, bo w końcu zginęła elita polityczna, osoby pełniące ważne funkcje i jak by na to nie patrzeć rząd będzie miał problem obsadzić te miejsca odpowiedzialnymi ludźmi. Poza tym znając naszych polityków i "ich troskę" o dobro narodowe można się spodziewać kłótni o stanowiska.

Co do samej katastrofy trudno coś powiedzieć. Różne serwisy podają różne możliwości katastrofy.Trzeba będzie poczekać na wyniki śledztwa w tej sprawie.

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-04-2010, 12:07   

Bez jaj, połowa najważniejszych osób w państwie, w tym wierchuszka armii, wpakowała się do jednej latającej trumny? To o czym tu w ogóle mówimy? Na cholerę naszej armii F-16, patriotty i inne szmery bajery skoro nawet podstawowe zasady bezpieczeństwa są jej zupełnie obce?!

Jestem po prostu załamany brakiem wyobraźni ludzi, którzy zawsze myślą, że jakoś to będzie, do momentu, gdy jakoś to nie jest. Powiedziałbym, że za tę bezmyślność powinny polecieć głowy, ale obawiam się, że przynajmniej kilka z nich było na pokładzie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-04-2010, 12:07   

Od siebie dodam, że nasze wojsko nawaliło tu koszmarnie - nikt nie nauczył się niczego na wypadku Casy i bez problemu pozwolono, aby tylu ludzi pełniących ważne stanowiska leciało jedną maszyną. Osobę, która do tego dopuściła winno się pociągnąć do odpowiedzialności - o ile także nie zginęła w tym wypadku.

Na tyle na ile znam okoliczności i mogę to podeprzeć moją wiedzą lotniczą - kwestia wieku maszyny wcale nie musiała być kluczowa. Warunki były koszmarne, lotnisko - niezbyt przyjazne. Tu mógł zadziałać cały splot okoliczności, wśród których kwestia stanu tupolewa była tylko jedną z przyczyn.
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 10-04-2010, 12:08   

Ja wiem, że to raczej nie moja sprawa, nie mieszkam w Polsce i mało co mam wspólnego z Polską ale nie fajnie jak się budzę, wchodzę na MSN a wszyscy Polacy piszą mi o tym co się stało. Tak jak prezydenta nie żałuje (Wybaczcie), tak wszystkich innych członków organizacji Katyńskich, rodzin Katyńskich i całej góry Wojska Polskiego (Tu pewnie będzie Burdel).

To jeden z tych dni kiedy siedzę i oglądam TVN24...

PS:
Dziwi mnie decyzja o czwartym podejściu do lądowania i odrzucenia propozycji lądowania w Moskwie.

Denerwują mnie też komentarze Polskiego Kościoła...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 12:20   

Lila napisał/a:
Ja wiem, że to raczej nie moja sprawa, nie mieszkam w Polsce i mało co mam wspólnego z Polską ale nie fajnie jak się budzę, wchodzę na MSN a wszyscy Polacy piszą mi o tym co się stało. Tak jak prezydenta nie żałuje (Wybaczcie), tak wszystkich innych członków organizacji Katyńskich, rodzin Katyńskich i całej góry Wojska Polskiego (Tu pewnie będzie Burdel).

To jeden z tych dni kiedy siedzę i oglądam TVN24...

PS:
Dziwi mnie decyzja o czwartym podejściu do lądowania i odrzucenia propozycji lądowania w Moskwie.

Denerwują mnie też komentarze Polskiego Kościoła...

To jest moja teoria spiskowa ale możliwe , że Kaczyński nalegał na lądowanie. Raczej żaden pilot przy zdrowych zmysłach nie podchodził by tyle razy do lądowania przy możliwości wyboru innego miejsca. Ale tego się może już nie dowiemy.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-04-2010, 12:20   

Zaraz jak wstałam współlokatorzy poinformowali mnie co się stało i przyznam, że nie mogłam w to uwierzyć. Jeszcze nam telewizję odłączyli.
Zgadzam się, że samolot był nie najlepszy i nikt wcześniej nie pomyślał, żeby zakupić nowe, ale pogoda też miała na to wpływ i pewnie jeszcze parę innych czynników.
Premier zwołał na 13 nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów. Wtedy będzie wiadomo coś więcej. Jakie decyzje podjęto. Na razie raczej nic nowego się nie dowiemy. Dziennikarze na miejsce katastrofy nie są wpuszczani.
Jak by nie było Kaczyńskiego nie darzyłam jakąś przesadną sympatia, ale nikt z nich tam nie był taki, żeby zasłużyć na śmierć. Straszna tragedia.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 12:21   

Ja bym odużyszkodniczo prosił o nie licytowanie się kto więcej zrobił i nie wdawanie się w spory polityczne. Zwyczajnie nie wypada. Myślałem, że to jest dla wszystkich jasne, widać jednak że nie - przykre.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group