FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Zemsta Sithów
Wersja do druku
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2005, 21:52   

A propos ciąży, to tak mi się jeszcze tekst, który zwalił mnie z kanapy, przypomniał.

A: Padme, trzęsiesz się, dobrze się czujesz?
P: Jestem w ciąży!

Mój natychmiastowy dialog z ciocią, matką również będącą:

K: A to jak się jest w ciąży to się trzęsie?
C: No, może na tej planecie tak...

XDD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-07-2005, 22:53   

Grisznak napisał/a:
Bo to jest baśń, na Rebelię !
Baśń baśnią, żeby bajka była wiarygodna powinna zawierać ziarnko prawdy. Tu nawet tego zabrakło...

Grisznak napisał/a:
Trzy rzeczy, bez których świat byłby lepszy:
- yaoi
- gotyckie lolity
- "nyu"


Pierwsze dwa rozumiem. Ale jak można żyć bez "nyu"?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Saluchna Płeć:Kobieta
evil baka heavy metal fan


Dołączyła: 30 Mar 2004
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2005, 23:29   

Hmmhmm.... "Zemsta Sithów" to niewątpliwie najlepsza z części nowej trylogii, ale do starych, prawdziwych SW się nie umywa. Jednak trzeba przyznać, że klimacik całkiem, całkiem... gdyby nie melodramatyczny romans Padme i Anakina -.- W sali szkolnej dałabym 4-, za głupawe rozmowy, romans i skocznego Yodę (to mnie dosłownie dobiło....)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2005, 10:10   

Cytat:
Baśń baśnią, żeby bajka była wiarygodna powinna zawierać ziarnko prawdy. Tu nawet tego zabrakło...

Ech, gadanie...To świat Gwiezdnych Wojen, cos co miąło miejsce dawno, dawno temu w odległęj galaktyce. Przekładanie tego na realizm jest głupie. Prawdy ? Co przez to rozumiesz ?

Cytat:

Pierwsze dwa rozumiem. Ale jak można żyć bez "nyu"?

Bardzo dobrze, zwłąszcza, gdy osoby na devie ani na gg nie zamęczają cię tym kretyński słówkiem, chcąc być bardziej "kawaii"
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-07-2005, 10:36   

Grisznak napisał/a:
Ech, gadanie...To świat Gwiezdnych Wojen, cos co miąło miejsce dawno, dawno temu w odległęj galaktyce. Przekładanie tego na realizm jest głupie. Prawdy ? Co przez to rozumiesz ?


Wiesz, to się nazywa "hak do zawieszania niewiary". Można na nim na czas oglądania filmu powiesić własne życiowe doświadczeni i zaakceptować, że: w Gwiezdnych Wojnach biją się na miecze świetlne, w Sailor Moon obrońcami ludzkości jest banda dziewczynek z liceum, w 7th Sea Bohater może jednym uderzeniem położyć 2-3 drabów, a w DnD heros przeżyć trafienie z rusznicy przeciwpancernej.

Niestety pewnych rzeczy zaakceptować się nie da: faktu, że w Star Warsach zaawansowana cywilizacja kosmiczna nie potrafi zagwarantować opieki medycznej jednej ze swych przywódczyń, w Sailor Moon nikt nie potrafi rozpoznac bohaterek, mimo, że widuje je na codzień w szkole, w 7th Sea statki pływają z niką do nikąd nic nie worząc, tylko po to, by mogli je napadać piraci, a w DnD heros, który na planie Mechanus wpadnie między Tryby Wszechświata doznaje 2k6 ran co ture i może próbować się zapierać, by powstrzymać ruch takich przekładni wielkości kontynentów.

Wówczas hak do zawieszania niewiary pęka i pada komentarz: "przecież to jest bez sensu!"

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2005, 10:45   

Uczepiłeś się tej medycyny...A dziwne, że nie przeszkadzają ci np. eksplozje w przestrzeni kosmicznej ? Ja np rozumiem Twoje wątpliwości bo też je miałem w momencie śmierci Padme ( zwłaszcza, że urodziła dzieci i miała motywację, aby żyć a w VI EP. Luke pytając Leię czy znała swoją matkę słyszy że umarła, gdy ona była młoda ), jednak jak już powiedziałem, w filmie jst kilka groszych wpadek ( np czemu szyba zbita podczas pojedynku Mace Windu z Palpatinem pojawia się w kolejnych scenach ? ), jednak odbierajac ZS jako romantyczną opowieść ( przy czym romantzym rozumiem jako konwencję a nie jako coś rożsamego z Harlequinem ) mogę przyjąć tego typu braki w logice.
Zwłaszcza, że film jest w całości pieknie zrobiony i co ważne, wierny klimatowi całej sagi.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-07-2005, 14:49   

Cytat:
i skocznego Yodę

No to jak miał walczyć, turlać się;>?
Cytat:
w Star Warsach zaawansowana cywilizacja kosmiczna nie potrafi zagwarantować opieki medycznej jednej ze swych przywódczyń


Teoretycznie tak, ale nie mamy pojęcia, "w co im poszła para". Może akurat medycyna u nich kulała, bo... nie była trendy? Takie spartańskie "będzie zdrowy albo rzuci się go wilkom"?
Cytat:

zwłąszcza, gdy osoby na devie ani na gg nie zamęczają cię tym kretyński słówkiem, chcąc być bardziej "kawaii


Kobita w pracy używa "nyo, a dam głowę, że w życiu nie widziałą anime-_-

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-07-2005, 18:15   

Grisznak napisał/a:
Prawdy ? Co przez to rozumiesz ?
<Kłania się głęboko w stronę Zega który rzecz czytelnie wyłożył>

Grisznak napisał/a:
nie przeszkadzają ci np. eksplozje w przestrzeni kosmicznej ?
Nie. Nie utożsamiaj 'eksplozji' z niekontrolowanym utlenianiem. Fakt, głowice z np. prochu strzelniczego wymagałyby atmosfery. Ale już głowice atomowe (bez względu na schemat reakcji, od prostego rozszczepienia po rozszczepienie-fuzja-rozszczepienie) żadnej atmosfery nie potrzebują. Emisja fotonów i tak by nastąpiła, zresztą za większość efektów wizualnych odpowiadałby zamieniony w gorącą plazmę cel. A gdy źródłem tlenu może być trafiony statek...
Ysengrinn napisał/a:
No to jak miał walczyć, turlać się;>?
Walić młotkiem po palcach u nóg ~_^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-07-2005, 20:37   

To by nie było jodastajl:P. Musiał pomachać świetlówką.

Z innej beczki: zamieńcie świat science fiction na fantasy. Czy fabuła doznałaby JAKIEGOKOLWIEK uszczerbku:P? Obawiam się, że wręcz przeciwnie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2005, 14:47   

Dawno nie widziałem czegoś tak nierealistycznego psychologicznie jak przemiana Anakina w Dartha Vadera. W człowieku są pewne stałe elementy. Wyznawane wartości. A dla Anakina nie było problemem zdradzić całe swoje środowisko, wymordować niewinne dzieci. Mimo, że już wiedział, że Palpatine kłamał. Jego decyzja byłaby zrozumiała, gdyby dążył tylko do potęgi i uznania, a wszelkie ludzkie zasady moralne były dla niego bez znaczenia. Ale jak w takim razie mógł pokochać Padme i jak ona mogła go pokochać? Jeśli jest się z kimś w zwiazku to czuje się, jaka jest ta osoba.

Oglądając dalszy ciąg nie mogłem się otrząsnąć ze zdumienia. I pomyśleć, że taki Rodion Raskolnikow miał jakieś rozterki moralne po zabiciu lichwiarki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-04-2009, 21:21   

Może moderacja mnie zabije za odkopywanie staroci ale co tam.
Link o Panu Generale o 4 rączkach http://starwars.wikia.com/wiki/Grievous
Gdy Leila mówiła w VI epizodzie o swojej matce miała na myśli żonę senatora Organy.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group