FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Zemsta Sithów
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2005, 10:46   Zemsta Sithów

Dobra, ciekaw jestem jakie macie odczucia po obejrzeniu trzeciej części....
Ja po wyjściu byłem zachwycony. Lucas w pełnie zrehabilitował się w moich oczach za niezbyt udaną część pierwszą.
Fabulranie film jest spójny, logiczny, fabuła potrafi zaskoczyć, zaś postacie są psychologicznie wiarygodne. Aktorzy też postarali się ( jedynie Kenobi prezentuje się nieco mniej ciekawie niż w dwóch poprzednich częściach ). W sumie godne ukoronowanie całości.
Mam nadzieję, że nie będę zmuszony czytać tu jakichś głupawych komentarzy jakie widziałem już w necie na zasadzie "Słabe, bo gorsze o pierwszej trylogii". Przyznaję brutalnie: "Zemsta Sithów" spokojnie dorównuje klasyce.
Przejdź na dół
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2005, 17:35   

Również mi się podobało. Pierwsza część filmu aż tak zbytnio ambitna nie była- ale kiedy już zaczął się upadek Anakina (żaden spojler, każdy wie, co w tym filmie będzie, o ile jeszcze nie widział), to było genialnie. Na pewno znacznie lepszy niż dwie poprzednie części.

Na wszelki wypadek, zasłonię:
Cytat:
Zawiodłem się na kilku rzeczach- Dooku ginie trochę za szybko i za łatwo, a walka z Grieviusem... ech, naprawdę mi szkoda, strasznie go lubiłem, po tym, jak wymiatał w Clone Wars, spodziewałem się świetnego pojedynku, a on trochę pokręcił mieczami, stracił dwie ręce, po czym zaczął dawać drapaka i ostatecznie zginął od blastera... Również dziwna wydawała mi się scena po śmierci Windu, kiedy Anakin, właściwie już beż żadnych wątpliwości i rozpaczy po zabiciu przeciwnika Palatine'a, od razu klęka i oddaje się pod władzę Imperatora. Można to jednak wytłumaczyć faktem, że decyzję podjął już wcześniej i był zbyt zaślepiony strachem o Padme.
Same sceny zabijania Jedi, połączone ze świetną muzyką, proces upadku Anakina, ostateczna walka z Obi-Wanem i tragizm głównej postaci (okazał się sam być przyczyną śmierci Padme, przed którą tak bardzo chciał ją uratować)- miodzio ;]


Efekty, muzyka- chyba nie trzeba komentować. I podsumowując- moim zdaniem, obejrzeć warto ;3

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-05-2005, 23:10   

III Epizod jest naprawdę dobry, trzeba przyznać. I godny wymieniania obok starej trylogii. Dobra fabuła z pomysłowymi rozwiązaniami, sensowne, ciekawe postacie, jak zwykle perfekcyjna muzyka i efekty.

Jedyną wadę, jaką zauważyłem, to przyczyny upadku Anakina. Ja rozumiem, że on miał taki charakter, że często się wszystkim sprzeciwiał. Że to było kluczem do jego zguby. Ale chyba odrobinę zbyt łatwo przeszedł na Ciemną Stronę, był zbyt naiwny. Mimo wszystko to był Jedi...

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2005, 09:24   

no to tak, sithów już obejrzałem, a ten post to będzie jeden olbrzmi spoiler:P

Cytat:
otóż film owszem przypomina dobrą starą trylogię, ale naprawde dobijały mnie niektóre efekty, jak w pierwszej walce z doku gdzie obi-wan zostaje przygnieciony jakimś stropem czy czymś, tan manekin był tka tani że do mnie naprawde gryzło:|
poza tym zastrzeżeń już mniej, wreszcie wykorzystali to że roboty nie oddychają w kosmosie na przykładzie generała armii sithów, no i stale zastanawiało mnie jak imperator przekabaci armię klonów na swoją stronę, a że cała armia służyła setnatowi to ot też mi sie w sumie podobało^^" no i jeszcze jako tako dobiło mnie to że padme umiera przez to że anakin chce by nie umarła, a chwilę potym Yoda ma zamiar nauczyć obi-wana jak nie umrzeć a scalić się z mocą (ironia, ale to by mnie na jego miejscu załamało niemożebnie) i troche głupio zrobili jak został anakin poinformowany o tym że to on zabił padme, na ój gust to powinien wanąć sobie w łeb albo coś a nie zyć dalej długo i mrocznie...no i troszke za chętnie stanął po stronie imperatora na końcu, tego sie nie spodziewałem tak bardzo, ale zato urzekła mnie gwazda śmierci we wczesnych fazach:P no i jar-jar ma tu swoją najlepszą rolę, nic nie mówi tylko sie pokazujeprzez sekundę^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2005, 14:23   

Spoilerów ciąg dalszy...
Cytat:
Fakt, że Grievious nie oddycha w przestrzeni kosmicznej jest właśnie... błędem, bo on oddycha :D To nie do końca robot, płuca bowiem ma (przymiażdżone nieco przez Windu, stąd ta "astma" :P) i powinien się udusić- ale można założyć, że wstrzymał oddech XD
Sekunda Jar-Jara, to o sekundę za dużo :P


To w sumie żadne spoilery, ale jak już zaczęliśmy, to zabielajmy do końca...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2005, 14:37   

poprawka, jar jar jest w dwóch ujęciach!tylko że w pierwszym go ledwo widać bo stoi tyłem i naprawde mały ułamek sekundy:P
a cyz ma płyuca czy płuc nie ma, wg mnie to jak ma wystające gałki oczne i kawałki skóry to już troche dziwne że to przeżył ale co tam:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-06-2005, 09:32   

http://www.newgrounds.com/portal/view/174837
To jest Rap Star Wars...
mam nadzieję że się wam spodoba :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2005, 23:08   

Świeżo po obejrzeniu jestem, na temat fabuły się wypowiadać nie będę, bo bez bicia przyznaję, że dwójki nie widziałam i nie do końca wiedziałam, co i jak czasami XD Natomiast stronę techniczną chętnie skomentuję.

Po pierwsze - ooogień... w niektórych ujęciach on był o wiele mniej przekonujący niż w niejednym anime (oczywiście tam, gdzie używali komputera) ^^''

Po drugie - spadłam z kanapy, kiedy zobaczyłam przejścia pomiędzy niektórymi scenami. AMVka wykonana przez jakieś bezguście w windows movie makerze, anyone? ^^''

Po trzecie - momentami walki wyglądały tak, jakby celowo błyskami z mieczy chciano zasłonić postaci. Czy mi się wydaje, czy oni, przy tych wszystkich sprzętach nowoczesnych, gorzej pokazali ruch niż w tych klasycznych częściach? ^^''

Po czwarte - nienawidzę filmów, w których zaraz po tym, jak głośno stwierdzisz "ach, jesteś taka piękna" czy "kochałem cię", powtórzą to na ekranie XD Albo jakby na twoją komendę zaczną się całować... nie dość, że każdy wie, co będzie dalej, to niczym drobnym nie zaskoczą widza, nooo

No i ten taki świecący się Vader mi się nie podobał, ale można to pewnie zrzucić na fakt, iż w starszych częściach był matowy ze starości materiału XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-07-2005, 11:31   

Obejrzałem. Wady:

1. Miłośne sceny Arlekina i Alemidali - takich nijakich momentów w życiu nie widziałem. Twórcy zupełnie nie włożyli do tego serca, usypia się na tym.
2. Darth Vader krzyczący "NOOOOOOOOOOOO!!!" to pomysł eee... kontrowersyjny...
3. Aktor grający Arlekina jest beznadziejny IMHO.
4. Dowcipkujący Kenobi jakoś mi nie podchodzi. Poza tym ten jego angolski akcent jest zabójczy;>.
5. I szturmowcy znowu padają jak domino, hiphiphura.
6. Czemu słowo "demokracja" najczęściej wypowiada władczyni absolutna (nie widziałem tam parlamentu ani premiera) Naboo:>?
7. Odkryłem, że nie lubię Wookich...

Zalety:

1. Efekty?
2. Jar Jar nie otwiera paszczy.
3. Ten robogenerał ma fajną eskortę.
4. Jedi giną.

Ogólnie trudno powiedzieć, żebym się rozczarował, ale ostatnia bitwa w ep. II była ładniejsza, tutaj wszystko naciągane. Jak już wspomniałem sceny miłosne wyglądały jakby był skrojone dla przedszkolaków i zakonnic (co zapewne jest prawdą) i są nieciekawe jak sto diabłów. Tak więc zadowolony niestety nie jestem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2005, 12:52   

Ysen-tylko że widzisz, wsyzscy pomijają jeden fakt, że ten epizod powstał w sumie tylko z myślą o fanach i osobach które SW lubią, i widziały wszystkie części, bez tego niesposób docenić tego filmu, walki wg mnie takie naciągane nie są, a najbardzije dobijały mnie luki w wyglądzie poszczególnych scenografii-typu co ujęcie mają inne meicze, albo upadł jakiś klocek ważący kilka ton na środek areny, a tu nagle w następnym ujęciu nei ma po nim śladu...
co do wybijania jedi i tego że jar jara praktycznie nei ma sie zgodze, na tym film bardzo skorzystał, ale szkoda że jar jara nie zabili-wtedy ludzie jeszcze bardziej pokochali by imperatora!
a że sturmowcy tak giną, w końcu armia klonówi wygądało na to że było ich kilkanaście milionów:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2005, 14:06   

Ysengrinn napisał/a:
Obejrzałem. Wady:

1. Miłośne sceny Arlekina i Alemidali - takich nijakich momentów w życiu nie widziałem. Twórcy zupełnie nie włożyli do tego serca, usypia się na tym.
2. Darth Vader krzyczący "NOOOOOOOOOOOO!!!" to pomysł eee... kontrowersyjny...
3. Aktor grający Arlekina jest beznadziejny IMHO.
4. Dowcipkujący Kenobi jakoś mi nie podchodzi. Poza tym ten jego angolski akcent jest zabójczy;>.
5. I szturmowcy znowu padają jak domino, hiphiphura.
6. Czemu słowo "demokracja" najczęściej wypowiada władczyni absolutna (nie widziałem tam parlamentu ani premiera) Naboo:>?
7. Odkryłem, że nie lubię Wookich...

1. Bez przesady, chciałbyś "Przeminęło z Wiatrem" ??
2. Dlaczego ??? Przeciez przeszadł na ciemną Stronę by ratowac Padme, a wtedy jeszcze było w nim wciąz sporo z Anakina. Tak więc to "noooo" jest ostatecznym symbolem jego porażki.
3. Bredzisz....Choć to Twoja opinia. Dla mnie Hayden wypadł w tej roli świetnie. Zagrał u boku aktorów większego formatu w roli, co do której wszyscy mieli nie wiadomo jakie oczekiwania. W kilku scenach był naprawdę świetny a w reszcie co najmniej dobry.
4. Akcent akcentem...Przeciez Kenobi zawsze miał poczucie humoru, odsyłam mr abnegata do poprzednich części...
5. Bo taka już ich rola...
6. Królowa na Naboo jest wybierana kadencyjnie, trudno w tym przypadku mówić o władzy absolutnej. Poza tym królową nie jest już od dawna...
7. Twoja strata. Błędem filmowców było pokazanie powierzchni Kashyyk ( bo takiej de facto nie ma ), ale to duperel.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-07-2005, 15:29   

- Ukhu...ukhuu...Anakinie! (khu khu) Przejdź na ciemną stronę bo jest lepsza!
- Ummm... tego... okej! ^_^v

Tak to należy podsumować, a mnie to sprowadza ROFLowaniem do parteru. Jego ukochana w ciąży, a on niby tak pozbawiony zdolności myślenia, że wcaaaale mu się nie skojarzyło jak poszedł mordować dzieci?

No i jeszcze jedno... nie przekonuje mnie pomysł z kobietą którą "opuszcza wola życia" świeżo po porodzie, gdy jej dzieci jej potrzebują a ojciec zmył się na orgietkę mordu i przemocy z sithami... -__-

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2005, 15:44   

wa-totem napisał/a:
- Ukhu...ukhuu...Anakinie! (khu khu) Przejdź na ciemną stronę bo jest lepsza!
- Ummm... tego... okej! ^_^v

Tak to należy podsumować, a mnie to sprowadza ROFLowaniem do parteru. Jego ukochana w ciąży, a on niby tak pozbawiony zdolności myślenia, że wcaaaale mu się nie skojarzyło jak poszedł mordować dzieci?


Po pierwsze, powiedziane jest, że Annie miał miał zdrowo nakręcone w głowie, widać, że wszystko mu się miesza i kręci ( choćby nie zauważona przez niemal nikogo scena na Mustaphar, gdzie płacze ). Owszem, mogło mu się skojarzyć, dobrze, że chociaż widzom się skojrzyło ( choć nielicznym... ).
wa-totem napisał/a:

No i jeszcze jedno... nie przekonuje mnie pomysł z kobietą którą "opuszcza wola życia" świeżo po porodzie, gdy jej dzieci jej potrzebują a ojciec zmył się na orgietkę mordu i przemocy z sithami... -__-

Mnie też, ale znane są przypadki, gdy kobieta wyczerpania i pod wpływem szoku umiera podczas porodu.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2005, 20:31   

Grisznak napisał/a:
Mnie też, ale znane są przypadki, gdy kobieta wyczerpania i pod wpływem szoku umiera podczas porodu.


To sredniowiecze, czy bajka o statkach kosmicznych? Opieki medycznej najwyższej klasy dla światowych przywódców tam nie mają? Tego typu zgony to raczej historia niż codzienność, nie są trudne do leczenia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2005, 21:02   

Bo to jest baśń, na Rebelię ! Jeśli chcesz odbierać ten film dokładnie pod względem technicznym to polecam zająć się czymś innym, gdyż jest to dość jałowe zajęcie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group