FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Pilipiuk "Dziedziczki"
Wersja do druku
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-10-2005, 11:25   Pilipiuk "Dziedziczki"

Juz od kilku miesiecy czekam na 3. czesc przygod kuzynek Kruszewskich i wampirzycy Moniki - i wreszcie jest. Ksiazka lezy na polkach pewnie juz od jakiegos czasu, tylko ja gapa nie zauwazylam i zachwycam sie dopiero teraz ;)
Sa tu moze fani tej serii?

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-10-2005, 11:33   

O ile mi wiadomo ona na tych półkach leży nie dłużej niż tydzień... Jeszcze nie miałem jej w rękach (podobnie jak "Kroków") ale troche się o nią boję.

Pilipiuk wielkim pisarzem jest, a raczej by był, gdyby się postarał, zdarzają mu się utwory bardzo dobre ("Kroki", kilka Wędrowyczy, Kuzynki) jak i tragiczne (kilka wędrowyczy, Księżniczka).

Pewnie kupie jak będę miał pieniądz, ale najpierw chce nadrobić zaległości (Zakon Krańca Świata, "Kroki") i nabyć "Naznaczeni Błękitem".

PS. Witamy na forum.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-10-2005, 11:39   

dziedziczki sa lepsze od ksiezniczki, to im trzeba prznac, w mniejszym stopniu pisane na kolaie - nie widac jak sie skladaja z fragmentow przygotowanych i "wstawek" liczonych na to zeby to sie kupy trzymalo.

jednak, do poziomu kuzynek im daleko, nadal widac osc wyraznie klej ktorym to jest klejone - 2 rozne opowiesci ktore utrzymuje w kupie tylko BARDZO luzne powiazanie. Polowa bohaterow jest wciagnieta za uszy i kompletnie po nic. watek bractwa drugiej drogi jest kompletnie nie w temacie, rozwiniety bez skladu, ladu i sensu, i gdyby go nie bylo, calosc bylaby chyba nawet lepsza - tak to wyglada na wklejanie na sile kawalkow sensacyjnych. i to jeszcze tandetnych na dodatek...... gdyby bardziej skoncentrowal sie na watkach podnoszenia majatku to mialoby szanse byc lepsze. moze mniej magiczno/fantastyczne ale znacznie lepiej czytelne.

Zeg - kroki sa definitywnie bardziej warte uwagi.
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-10-2005, 11:52   

Hm, tydzien, powiadasz? ;) W takim razie kupilam w srode swiezutko wydana ksiazke, hoho.

Zegarmistrz napisał/a:
Jeszcze nie miałem jej w rękach (podobnie jak "Kroków") ale troche się o nią boję.

Dlaczego?
Ja jeszcze nie przeczytalam do konca, wiec nie bede sie na razie wypowiadac. Aktualnie siedze nad inna lieratura, a zabieranie sie za 3 rzeczy na raz nie jest najszczesliwszym pomyslem...

Zegarmistrz napisał/a:
Pilipiuk wielkim pisarzem jest, a raczej by był, gdyby się postarał, zdarzają mu się utwory bardzo dobre ("Kroki", kilka Wędrowyczy, Kuzynki) jak i tragiczne (kilka wędrowyczy, Księżniczka).

Jak kazdemu pisarzowi, nieprawdaz?
Dlcazego wg Ciebie "Ksiezniczka" byla tragiczna?
Ja Pilipiuka akurat bardzo lubie za jego osobowosc i humor. Czlowiek bardzo radosny. Dla niego bylam w stanie po nieprzespanej nocy pojsc na ranna prelekcje, bezczelnie przysypiajac na ramieniu znajomego w pierwszej lawce tuz przed nim, a jednak starajac sie jakos dobudzic i sluchac.

Zegarmistrz napisał/a:
PS. Witamy na forum.

Milo mi. Kolejny pozeracz czasu po IRCu i GG ;)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-10-2005, 12:59   

Cytat:
Jak kazdemu pisarzowi, nieprawdaz?


Nie do końca... Pilipiuk (którego też lubie) ma straszny rozrzut. Niektóre opowiadania są świetne, bardzo dobrze skonstruowane, z pomysłem oraz bardzo śmieszne. Inne - ledwie trzymają się kupy, ich wątki do siebie nie pasują, lub są okrutnie rozbierzne, część pomysłów jest bardzo mało śmieszna i przekracza granice dobrego smaku - nawet jak na książki o Wędrowyczu (np. Wielki Grafoman z owieczką, albo Myślący Bimber). Niektórym z nich w naszej skali dałbym bez wachania 10 (np. "Kroki" opublikowane kiedyś w Science Fiction), innym dałbym 1...

Na uwagę natomiast zasługuje fakt, że Pilipiuk posługuje się dziesiątkami różnych konwencji z tą samą, nierówną wprawą.

Księżniczki nie lubie, bo jest strasznie nierówna. Akcja toczy się powoli, jest wręcz nudna i składa się głównie z tego, jak Sędziwój kuje miecz, Stanisława robi wódkę itd. Potem autor błyskawicznie przypomina sobie, że trzeba kończyć i na szybko zamyka wszystkie wątki...

Cytat:
Tak więc Łowcy Wampirów nagle odkrywają, że się pomylili, śledztwo nagle zostaje bezsensownie zamknięte, a Bractwo wytłuczone w krwawej jatce na pistolety.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-10-2005, 13:33   

Straszny rozrzut to ma moim zdaniem Connie Willis, ale to juz material na nowy temat ;)

Hm, wlasnie kartkuje sobie jeszcze raz ostatnie strony "Ksiezniczki"... w sumie akcja jak z filmu z Jeanem Reno ;) Poza tym, czepiajac sie dalej, motyw ze strzaskana prawa reka nie jest kontynuowany w pozniejszych etapach walki z bractwem. Siedem czy dziewiec posciskow z kalasznikowa wpakowanych w Mistrza Sedziwoja, ktory mimo to wydaje sie byc pozniej calkiem sprawny [tutaj musialby sie wypowiedziec ktos z wieksza wiedza na temat broni niz ja], ale... niezaprzeczalnie ksiazka ma dla mnie swoj urok, ktory odbiera po czesci czepialstwo wlasnie. Jak zazwyczaj po lekturze jakiejs ksiazki czy obejrzeniu filmu w punktach szczegolowo wypisuje wszelakie bledy i niedociagniecia [zalety tez, nie badzmy tacy], tak tym razem klimat ksiazek tej serii po prostu mnie oczarowal.
Zwracalam tez uwage na inne rzeczy podczas lektury np. jak udaje sie przezyc Stanislawie, Monice czy Mistrzowi i nie zostac rozpoznanym w dobie szufladkowania ludzi, katalogizowania, nadajac im przerozne numery identyfikacyjne, dokumenty potwierdzajace tozsamosc etc.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-10-2005, 15:43   

Vardzia łaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Sory za oftop ale nie mogłem sie powstrzymać :P jak zobaczyłem moja ulubiona mieszkanke opolszczyzny :D
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-10-2005, 12:56   

:) <przytul>
Cos taki zdziwiony, przeciez sam mi rzuciles adresem tego forum ;)
Btw, widac, jak czesto mam czas, by tu zajrzec :/

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
porudeq Płeć:Mężczyzna
master_of_monsters


Dołączył: 04 Lis 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2005, 18:00   

Wlasnie zaczalem czytac. Na razie jestem zadowolony. Osobiscie nie wymagam tu zbyt wiele. Ot, latwa i przyjemna lektura- coz wiecej chciec. Fabula nie musi ociekac problemami egzystencjonalnymi. Dobrze, ze Pilipiuk na jakis czas zerwal z pisaniem o Wedrowyczu. Pomysly rzeczywiscie juz mu sie chyba powoli wyczerpywaly. Moze jednak wyszykuje cos ciekawego (oby tylko powiesc, nie opowiadania), czym jeszcze zaskoczy nas wszystkich.

Aha, jak ktos lubi sie meczyc nad wybitnie intelektualnymi ksiazkami polecam cyberpunkowe "Czarne Oceany" Jacka Dukaja. Chyba to jedyna ksiazka, ktora sobie "odpuscilem" w polowie. Tak zagmatwanej, nudnej, trudnej i abstrakcyjnej prozy jeszcze nie czytalem. Jak ktos przez to przebrnie to gratuluje.

_________________
..::Like a bullet in your head::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7983859
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-11-2005, 12:33   

Tak jak uwielbiałem Pilipiuka za opowieści o Jakubie Wędrowyczu, tak Kuzynki mnie starszliwie zawiodły. Może i jestem zboczony, ale gdy czytam o kims kto miał "nosić czarny mundur ss mana jako kapo w obozie koncentracyjnym" to coś się we mnie skręca, zwłaszcza, gdy pisze to osoba mieniaca się historykiem. W Kuzynkach takich wpadek jest od diabła. Dlatego też Księżniczkę jak i Dziedziczki sobie odpuściłem.
Niestety, dziś Pilipiuk to pisarz maszyna, który książek nie pisze tylko produkuje....
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-12-2005, 20:47   

Przeczytałem "Dziedziczkę". Pilipiuk tym razem był w formie i książka jest dobra, da się czytać, ba - da się czytać nawet przyjemnie. Pozbył się nawet tej swojej miłości do caratu i nienawiści do edukacji pozbył.

Po marnym dugim tomie trzeci wychodzi na lepsze.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2006, 13:10   

dobra książka, nie tak dobra jak Kuzynki ale ciekawa. trochę szkoda że
Cytat:
Sędziwój ginie
ale czyta się dobrze. mam nadzieję że wyjdzie następna część
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-02-2006, 13:47   

Czas po temu był najwyższy. To oryginalnie miała być powieść jednotomowoa. Księżniczka i Dziedziczki powstały pod presją wydawcy (co z resztą odbiło się na jakości)

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-02-2006, 16:42   

Dobra, przebrnąłem przez dwa kolejne tomy. Błędów i wpadek znacznie mniej, za to fabuła...tom drugi to droga przez mękę, Pilipiuk cały czas eksploatuje swoje quasi pedofilskie upodobania, zaś akcja opiera się na pretekstach i jest raczej tłem do wygłaszania przez autora sądów "uniwersalnych". Cóż, do Dostojewskiego Pilipukowi dużo brakuje i mógł to sobie darować zaś w zamian za to dać większe pole do popisu swojemu humorowi, któego w dwóch ostatnich tomach jest niewiele.
Komentarze do scen "batalistycznych" sobie daruję, bo tu również można by się ponabijać, ale to w końcu nie powieść realistyczna, skoro mamy wampiry to i bohaterów przyjmujących na klatę serię z kałasza też można strawić.
Powrót do góry
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 18-02-2006, 20:34   

Jakiś czas temu wypożyczyłam 'Kuzynki' i 'Księżniczkę'. I przeczytałam je z dużą przyjemnością, obydwie. Nie zauważyłam żadnych błędów, niedociągnięć itp. Po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi zadrżałam. wygląda na to, że jestem mało wymagającym i bezkrytycznym czytelnikiem. Teraz czekam aż biblioteka zaopatrzy się w 'Dziedziczki'.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group