FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Kod Leonarda Da Vi(e)nc(e)i a sprawa polska
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-05-2006, 16:09   

<to mowiac Nezumi zakryl sie krzeslem i czekal na cegly i butelki, a moze i upragnionego bana>

Akurat malzenstwo z Magdalena jest najmniej chamska czescia tej teorii, acz dziecinnie latwa do obalenia. Po prostu - czemu Maria nazywala sie Magdalena? By odroznic ja od innych Marii w Ewangeliach, napisano, ze pochodzi z Magdali. Jakby byla zona Jezusa nazwano by ja, szok, Maria, Zona Jezusa. I wsio.

O wiele gorsze sa bzdury, ze chrzescijanstwo na poczaktu bylo wiccanskim kultem plodnosci, a Chrystus nie synem bozym, a potomkiem i spadkobierca krolow Izraela. I jakkolwiek pan Dawn Bron czy jak mu tam nie widzi w tym nic obrazliwego, to mi nie podoba sie insynuacja, ze Chrystus jest tylko legalnym wladca jakiegos tam ludu, niewazne, Zydow, Zulusow czy Laponczykow.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2006, 18:02   

no, w to ja akurat nie wierzę. i w to, że go przegłosowali w wyborach też nie. ale:
1. każdy ma prawo do własnych poglądów, nawet jeśli są sprzeczne z naszymi
2. dla ateistów to jest prawda
Ysengrinn napisał/a:
O wiele gorsze sa bzdury, ze chrzescijanstwo na poczaktu bylo wiccanskim kultem plodnosci

tak, to już bezsens. tak samo jak to, że hexagram (gwiazda Dawida) to symbol seksu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-05-2006, 19:03   

Nezumi napisał/a:
1. każdy ma prawo do własnych poglądów, nawet jeśli są sprzeczne z naszymi


Niestety, nawet wtedy, gdy wynikają z nadmiernie rozbujałej wyobraźni, niedokształcenia lub ordynarnej głupoty jak u pana Browna.

Cytat:
Akurat malzenstwo z Magdalena jest najmniej chamska czescia tej teorii, acz dziecinnie latwa do obalenia.


To tylko heraldyczny mit Medyceuszy, który wymyślili sobie, by wywyższyć się nad innych włoskich książąt - kupców. Przetrwał jak widać dłużej niż sami Medyceuszowie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2006, 19:16   

Cytat:
. dla ateistów to jest prawda

Co niby jest prawdą dla ateistów ? To że Jezus rzekomo ożenił się z MM ? Mam nadzieję, że nie bo mogłem się z wieloma spośród nich nie zgadzać ale za kretynów nie brałem.
Poza tym ateizm nie ma charakteru organizacyjnego i wydaje mi się, że bardzo niewiele jest kwestii w których większość ateistów zgadza się ze sobą...
Ps. czekam na trzecią część cyklu, w której Brown będzie dowodził że wszyscy papieże byli ze sobą spokrewnieni a ich wspólnym przodkiem jest Judasz, co oczywiście jednoznacznie wynika z "Czarnego Kwadratu" Malkiewicza i tzw Ewangelii Judasza. Idę o zakład, że znalazło by się sporo takich, którzy by w to uwierzyli.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 11:40   

Ysengrinn napisał/a:
Akurat malzenstwo z Magdalena jest najmniej chamska czescia tej teorii, acz dziecinnie latwa do obalenia. Po prostu - czemu Maria nazywala sie Magdalena? By odroznic ja od innych Marii w Ewangeliach, napisano, ze pochodzi z Magdali. Jakby byla zona Jezusa nazwano by ja, szok, Maria, Zona Jezusa. I wsio.

niekoniecznie, bo jeżeli ktoś chciałby to zataić, to by jej tak nie nazywał, tylko nazwałby ją na przykład właśnie Magdaleną.
Grisznak napisał/a:
Ps. czekam na trzecią część cyklu, w której Brown będzie dowodził że wszyscy papieże byli ze sobą spokrewnieni a ich wspólnym przodkiem jest Judasz, co oczywiście jednoznacznie wynika z "Czarnego Kwadratu" Malkiewicza i tzw Ewangelii Judasza. Idę o zakład, że znalazło by się sporo takich, którzy by w to uwierzyli.

ogólnie takich bzdur jak ewangelia judasza nie słyszałem. ale ogólnie rzecz biorąc, w niektóre teorie dotyczące zakazanych ewangelii czy jak to się nazywa wierzę. czemu? bo jest wielce prawdopodobne, że Kościół chciał coś ukryć, przecież w średniowieczu i renesansie, a nawet wcześniej, no i oczywiście teraz, robił różne głupstwa żeby nic nie zachwiało ich potęgi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-05-2006, 18:42   

Nezumi napisał/a:
takich bzdur jak ewangelia judasza nie słyszałem

ekhem... google kłamie? tłumaczenie z oryginału też?
Nezu, ignorancja nie może być podstawą żadnej dyskusji. Zanim coś powiesz chociażby 'use google' albo 'check wikipedia'. Ostatnio jest o tym naprawdę głośno.


Nezumi napisał/a:
Kościół chciał coś ukryć, przecież w średniowieczu i renesansie, a nawet wcześniej, no i oczywiście teraz, robił różne głupstwa żeby nic nie zachwiało ich potęgi.

... a żydomasoni rządzą światem, pomaga im w tym zakon Templariuszy...
Swoją drogą, to pięknie w legendy obrósł ten zakon: św Graal, ukrywanie na terenie Francji Jezusa, Marii Magdaleny i ich nielegalnego małżeństwa, jego istnienie do dziś jako tajnej organizacji rządzącej światem... cuda niewidy i bzdury tysiąclecia.
Przystępnie historię zakonu podaje Pomocnik Historyczny 'Polityki' 19/2006 w artykule 'Krzyż na stos'. Przyznam, że tekst podobał mi się.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2006, 18:44   

Co do ewangelii Judasza, to nawet w Gościu Niedzielnym o tym pisali :p

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 19:04   

Goniu, czytanie to dziś umiejętność będąca w zaniku. Nezumi pewnie czyta Wyborczą ( i nie zdziwiłbym się, gdyby to były strony sportowe ). Tak przynajmniej wnioskuję z wypowiedzi tegoż...
Pomocnik Historyczny zacna rzecz, a mówi to osoba, która za Polityką nie przepada ( a Passenta z Paradowską wysłała by na Kubę z biletem stałego pobytu, bez możliwości powrotu... ). Artykuł o templariuszach, aczkolwiek z natury swej skrótowy, był w sumie dość uczciwy.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-05-2006, 19:45   

Nezumi napisał/a:
ogólnie takich bzdur jak ewangelia judasza nie słyszałem

Zatem prosze sobie zrobic prasówkę cofając sie jakieś 2-3 tygodnie wstecz - w każdej gazecie/programie informacyjnym było o Ewangelii Judasza i jej tłumaczeniu... A potem się prosze wypowiadać na temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-05-2006, 19:51   

Wielkie mecyje, odkryto, że sekta gnostyków potrafiła pisać (!), a nawet zdolna była do wymyślenia fabuły(!!!). Oczywiście gdyby szary człowiek wiedział, że gnoza istniała nie byłoby tego całego hałasu, ale cóż... "Fakty historyczne" na których opiera się "Kod..." też były powszechnie dostępne od lat, a teraz jest afera.

Cytat:
niekoniecznie, bo jeżeli ktoś chciałby to zataić, to by jej tak nie nazywał, tylko nazwałby ją na przykład właśnie Magdaleną.


To by nie przeszło. Po prostu. Kościół to nie KGB czy Mossad, a nawet tym nie wszystko wychodziło.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2006, 20:07   

Well... nioe chciało mi się czytać, tylko przedstawię moją opinie.
Kod Leonarda DaVinci? Średnia ksiazeczka. Bardzo średnia. Nie podobała mi sie.
Film? Załatwię sobie. Do kina nie pujdę.
Zamieszanie? A czemu nie. Teraz, kiedy kościul zrobił się taki "medialny" stara się dbac i o te sprwy. A ze to głupie? Ja tam instytucji kościoła nie powazam szczegulnie.

Ewengelia Judaszowa: Et. dlaczego nie? Zwrot akcji który nikogo chyba nie zaskoczył. Historia Judasza była och jak dramatycznaze aż za bardzo. Tyle.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 20:20   

Cytat:
To by nie przeszło. Po prostu. Kościół to nie KGB czy Mossad, a nawet tym nie wszystko wychodziło.

Widzisz, problem w tym, ze oni po lekturze takich Brownów i innych głupków sa przekonani że kościół jest takim mega KGB.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-05-2006, 20:36   

Szkoda, że nie. Pozdejmowałby trochę idiotów...

A co do Judasza to w sumie nie jest takie głupie - może facet zdradził właśnie dlatego, że jego własne poglądy oscylowały wokół gnostycyzmu i nie spodobało mu się, że Jezus jednak twierdzi co innego? A potem napisał własną wersję wydarzeń na potrzeby swoich popleczników...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kagami_chan Płeć:Kobieta
pragnąca iśc za nim


Dołączyła: 13 Maj 2006
Skąd: Polska ;)
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 12:38   

Podobno Benedykt XVI zabronił nam iść na ten film do kina. Słyszałam, że to temu bo podobno to działa jak reklama, ze coś pomimo wszystko zostanie u nas w głowie. No i jest jeszcze jeden powód. CHodzi jeszcze oto, ze to w pewnym sensie grzech, że idąc na ten film to jakbyśmy go popierali. jeżeli duzo osób na niego pujdzie to powstanie kolejny i kolejny o podobnej tematyce. To tyle :D

_________________
Wkrada się ogień w serca, a wzniecony
już nie może być płomień utajony,
niewoli dusze, choć raz zniewolona,
panuje miłość - miłością zwabiona.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-05-2006, 13:34   

Niczego nie zabrobił...owszem, wyraził się na temat tego filmu ostro ( co zrozumiałe ) ale byłoby śmieszne, gdyby papież zabraniał chodzic na filmy i Ratzinger zdaje sobie z tego sprawę.
Inna bajka, że film cieniutki jak d**a węża.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group