FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Palenie książek & ksiażki kontrowersyjne
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 12:23   

Jakiego kościoła ????
Z tego co mi wiadomo, w XX wieku palenie książek masowo uskuteczniali Chińczycy ( rewolucja kulturalna anyone ? ) i Niemcy ( czasy rządów Hitlera ). Może mi powiesz, że jednym i drugim kazał to robić kościół ?
Przejdź na dół
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-05-2006, 12:26   

Grisznak - bo te odjazdy kościelne są odpowiednio nagłaśniane... Vide Pokemony, Harry Potter czy właśnie Kod...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 18:08   

Grisznak, racja. A Hitler i komuchy byli o wiele gorsi, zgadzam się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-05-2006, 19:48   

Cytat:
niedługo zaczną ludzi palić za herezję.


Cieszmy się, cieszmy się! Najwyższy czas. Proponuję zdobyć spis nazwisk Rodziny Radia Maryja, kiedy "niedługo" nadejdzie może się bardzo przydać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 15:59   

mnie chodzi o to, że właśnie RM będzie to robić. banda fanatyków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2006, 16:23   

Jak wiekszosc heretykow. W piekle maja dla takich osobny kociol.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-05-2006, 21:02   

Nezumi napisał/a:
mnie chodzi o to, że właśnie RM będzie to robić. banda fanatyków


Ciekawe. Cytaty, nazwiska, godziny emisji prosze.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 14:57   

Skoro topic dotyczy kontrowersyjnych książek to chciałem przedstawić swoje stanowisko dotyczące "Kodu..." a więc wg. to nie jest tak naprawdę pozycja która zasługujaca na to miano - we mnie nie wzbudziła żadnych emocjonalnych rozterek czy też przemyśleń - to tak naprawdę historia oparta na łatwo przewidywalnych prostych schematach - napisanych w zwiewny sposób - potarfiący wciągnąć - to taki książkowy odpowiednik filmowych adaptacji komiksów Marvel - tak naprawdę wszyscy wiedzą czego sie spodziewać, wciąga i wystarczy...

Nie wiem też po co to całe zamieszanie związane z wątkami religijnymi - chyba u nikogo ta fikcja literacka nie spowoduje odejścia od wiary cz też zmiany światopoglądu.

Dla mnie kontrowersyjnymi ksiązkami(filmami) są te opisujące emocjonalną kondycję człowieka - z książek będzie to dla mnie "Heriona" Tomasza Piątka opisująca istotę szczęścia - i największego ludzkiego dramatu czyli pustki i rozgorycznenia bezsensem swojego zycia - takiej obawy przed uciekającym czasem i rezygnacji rzeczami które udało sie zdobyć życiu - coś w stylu "że to nie tak powinno być". Wynikiem tego podejścia jest ucieczka w heroine - z tej ksiązce zestawiana jest w parze z takimi słowami - jak szczęście, miłość, matka - zastanawiające są też przemyślenia autora który twierdzi że największym dramatem człowieka jest to że może odczuwać szczęście. I to wg mnie jest kontrowersyjna książka.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2006, 11:38   

Udai, IMO mianem książki kontrowersyjnej można określić taki tytuł, który zaprzecza ogólnie przyjętym rzeczą i wywołuje (shit!) kontrowersje, a "Kod..." IMO jak najbardziej do tej grupy się zalicza, tak smao zresztą jak np. Harry Potter, etc. Oczywiście, książką kontrowersyjną można również nazwać prawie każde dzieło, które podejmuje trudne tematy i do tej kategorii bez wątpienia zaliczy się tytuł który podałeś ^^.
A pytanie odnośnie "zamieszania związanego z wątkami religijnymi" najlepiej zadać tym którzy te zamieszanie wywołują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-06-2006, 12:02   

Smoczek, eee........ a w czym jest kontrowersyjne jedno i drugie?

znaczy harry potter to fantasy dla dzieci - calkiem zreszta sztampowe. KAZDE fantasy ci bedzie zaprzeczac ogolnie przyjetym rzecza, szczegolnie jak jest osadzone w naszym swiecie. bo np. kazde bedzie twierdzilo ze istnieje magia.

kod... to powiesc sensacyjna z elementami poczerpnietymi z historii religii. o dziwo, nie pierwsza, prawdopodobnie tez nie ostatnia


wg. mnie w jednym i drugim przypadku "kontrowersyjnosc" tytulow jest rozdmuchiwana w celu robienia im reklamy
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-06-2006, 21:48   

Cytat:
A pytanie odnośnie "zamieszania związanego z wątkami religijnymi" najlepiej zadać tym którzy te zamieszanie wywołują.


W tym wypadku Ty, bo Ty zakładasz temat.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 14:24   

Ja temat założyłem (co już piszę trzeci raz), aby podjąć dyskusje o książkach kontrowersyjnych, nie koniecznie o "Kodzie...".
Żadnego zamieszania nie wywołuję (przynajmniej sam nie zauważyłem by mój temat spowodował jakiekolwiek zamieszanie na forum, a wątpie by jego treść wyszła gdzieś dalej).
A cytat który dałem na początku, wrzuciłem jako swego rodzaju ciekawostkę i pewne rozwinięcie tematu, bynajmniej nie chciałem by temat koncentrował się na powieści Browna.

Bianca - oczywiście, że jest rozdmuchiwane, ja temu nie przeczę... Jak już wspomniałem, książka kontrowersyjna to według mnie książka wywołująca kontrowersje. Sama w sobie kontrowersyjną być nie musi xP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group