FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Polityka i religia na forum

Czy powinien zostać wprowadzony zakaz prowadzenia dyskusji polityczno-religijnych?
Tak
52%
 52%  [ 11 ]
Nie
47%
 47%  [ 10 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 10:43   

Avellana napisał/a:
Moja złośliwa natura każe mi przypuszczać, że to doskonały sposób reagowania, kiedy ktoś odpadł od dyskusji i skończyły mu się argumenty, bo jakoś wcześniej sobie o owej niesprawiedliwości nie przypominał. Niestety, moje obowiązki każą mi przynajmniej sprawę przemyśleć, a prawda jest taka, że jak ktoś się zaczyna czuć urażony, to zabawa się kończy.

nie chodzi o to, że mi się argumenty skończyło, tylko o to, że zaczęto mnie w każdym poście objeżdżać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-05-2006, 10:52   

/offtop kompletny, ale trudno/
Wiesz, Nezumi, Avellana specjalnie napisała posta w tym temacie (uwaga - dotyczącym polityki moderacji forum, czyli sprawy ważnej dla ogółu użytkowników), żeby zawrzeć tam zawoalowaną uwagę na temat Twojego i tylko Twojego zachowania. Nie daj się zwieść, wszystko, co piszemy na tym forum, tak naprawdę powstaje wyłącznie po to, żeby Cię przesladować...

A bardziej serio: rany boskie, Ty naprawdę uważasz, że ludzie nie mają nic lepszego do roboty, niż prześladowanie Cię? ^^" Prowokujesz - obrywasz, wydaje mi się, że to naturalna kolej rzeczy. Bo tak, post powyżej to BYŁA prowokacja, jako że wypowiedź Avellany nie dotyczyła NIKOGO konkretnego, ale ogółu zjawisk. Nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie - jeżeli tego typu posty uznajesz za najazd na siebie, to nic dziwnego, ze Ci się wydaje, że wszyscy Cię tępią. I naprawdę robisz z siebie ofiarę nawet tam, gdzie nikomu prze myśl nie przeszło, że to mogłoby być o Tobie - to jest wkurzajace...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 10:57   

Prosiłabym o powrót do tematu, bo jak to się zmieni w "co jeden forumowicz o drugim myśli", to ja temat zamknę, jako kompletnie nonsensowny.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-05-2006, 12:30   

Jestem przeciw.
Głównie dlatego że nie jestem przekonany by on coś dał.
Jest IMO oczywiste że są na tym forum użytkownicy, którzy albo wogóle nie widzą potrzeby przedstawiania/obalania argumentów, albo, gdy skończą im się argumenty, przechodzą do wycieczek osobistych. (Z góry zastrzegam - nie chodzi mi o to by kogoś "wytykać palcem", zwyczajnie stwierdzam fakt).
Są też raptusi jak ja których to skrajnie denerwuje, i których w efekcie bardzo łatwo wciągnąć w pyskówkę.
W tych warunkach nawet dyskusja o pogodzie czy o kolorze włosów Chidori może się zrobić nieprzyjemna.
Inna rzecz że jako nie-mod mam ten luksus że jeśli jakiś wątek przestaje mi się podobać, zwyczajnie go ignoruję. Modzi nie mają tego luksusu, i nie wiem czy to nie ich głos powinien być przede wszystkim wysłuchany i uwzględniony.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-05-2006, 14:01   

Głosuje za zakazem, zwłaszcza, że tematyka tych dyskusji z dnia na dzień staje się coraz głupsza, a radykalizm poglądów części urzytkowników po mału staje się niebezpieczny.

Osobiście uważam, że ta ankieta jest niepotrzebnym błędem. Powinniśmy ukręcić głowę sprawie odgórną decyzją.

Smoczek napisał/a:
Bardzo możliwe, ja na forum długo nie jestem, ale jeżeli tylko odpowiednio dba się o poziom dyskusji to nie ma z tym problemów, nie można jednak przeginać w drugą stronę


Udai napisał/a:
Ja jestem przeciwny zakazowi - prowdzenie "trudnych" rozmów to sztuka - jeśli społeczność forum zdecyduje się na takie posunięcie niewykluczone że wiele rozmów,


Sądze, że nie radzimy sobie ani z prowadzeniem rozmów, ani też z dbaniem o ich poziom. Dotyczy to tak moderatorów jak i użytkowników. Zwłaszcza, że część tych drugich lubi bawić się w prowokowanie w nich kłótni... Powoduje to, że każdy tego typu temat jest potencjalną awanturą - co zresztą widać.

Moim skromnym zdaniem nie ma co liczyć, że sytuacja ta nagle się poprawi. Uważam tematy polityczne za ogniska choroby na naszym Forum. Pozbywanie się wulgaryzmów, karanie ostuyjących etc. jest tylko leczeniem objawowym. To jak zwalczać gangrenę maskując dezodoratem zapach gnijącej kończyny.

Bardziej potrzebny jest chirurg i szybka amputacja ognisk zarazy. Ciosem siekiery, jeśli będzie to konieczne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 14:58   

myślę że to nie jest dobre podejście. dobrym podejściem jest właśnie "leczeni objawowe". zakazami nie wpłynie się na poziom dyskusji, bo kłócić można się na temat wszystkiego, nie tylko na temat polityki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 15:46   

Też jestem za zakazem, choć z ciężkim sercem. To są tematy, w których najłatwiej parę osób może się do siebie zniechęcić, co z kolei wpływa na atmosferę całego forum. Sama staram się nie zabierać w takich dyskusjach głosu, a przynajmniej nie wdawać się w bitwy, bo wiem, że nerwy mogą mi popuścić. A skutecznych metod leczenia objawów w tym przypadku raczej nie ma, no bo jak? Wycinać lub edytować poszczególne posty? To nie będzie wiadomo, o co chodzi w następnych. Dawać osty? Forum by się szybko wyludniło...

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 30-05-2006, 07:19   

Za zakazem.

Niepotrzebnie psują atmosferę i zapychają offtopic. Aż głupio przy nich wyskoczyć z czymś lżejszym.
I tak zazwyczaj kończą się kłótniami, zamykaniem tematu, ewentualnie ostami, więc po co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 10:15   

Ostami itp kończą się, gdy wskoczy jakiś "mądry inaczej" i zaczyna gadać bzdury a jeden Grisznak z drugim Totemem nie wytrzymują u jadą po cepie.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 10:50   

A ja jestem za zakazem - wprowadzić zakaz - po co psuć atmosferę - zawsze znajdą się ludzie, którym w takich momentach puszczają nerwy (w tym i Ja niestety). Dzieje się przy takich tematach wiele innych nieciekawych rzeczy. Zamknąć szlaban i dać sobie z tym spokój. Jest przecież tyle innych ciekawych tematów.

Inna sprawa, że jak ktoś będzie chciał się z kimś o coś pokłucić to każdy temat bedzie dla niego dobry by to zrobić, ale nic już taka natura.

Wprowadzić zakaz!

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-05-2006, 11:52   

Zagłosowałam przeciw zakazowi.

Nadal wierzę że da sie tu spokojnie porozmawiać na każdy temat jeśli tylko nie wypowiada się parę istot. Gożej jak już się wypowiedzą a najgożej jak jedną z tych istot jestem ja.
Zakaz dyskutowania o polityce nie byłby też szczegulnie skuteczny. Jak to ma być? Ost za żart o Kaczce? Zakaz wspominania o Grzybobraniach? Edukacja tematem zakazanym?

Nie jestem modem [a wiesz Mai... Jako istota obecna na forum okazjonalnie nie boję się twojej groźby za bardzo... ;D] ale mnie też przeszkadza kiedy dwóch takich żuci się sobie do gardeł z jakichś bliżej nie znanych przyczyn [@Ysen: Z tego właśnie wyprowadzam pogląd że Tanuki są Zestresowane i Zangstowane. Potrafią się naprawdę zacząć kłucić o wielkie nic] ale tylko z powody tych idiotów nie chcę rezygnowac z przyjemnosći poznania opinii innych Tanuki w danym temacie...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 30-05-2006, 13:10   

Grisznak napisał/a:
Ostami itp kończą się, gdy wskoczy jakiś "mądry inaczej" i zaczyna gadać bzdury a jeden Grisznak z drugim Totemem nie wytrzymują u jadą po cepie.


Widzisz Grisz - ale jednak. I tym samym kolejny argument za zakazem - po co macie sobie nerwy psuć na takich "mądrych inaczej"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 08:29   

Grisznak, czy w każdym temacie musisz na mnie najeżdżać? to się robi nudne po prostu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2006, 09:30   

Nezumi, a czy on cokolwiek powiedzial o TOBIE? czy ty koniecznie musisz probowac soba zatkac kazda dziurke? to sie juz dawno zrobilo nudne
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2006, 09:59   

Ysengrinn napisał/a:
Tego raczej nikt nie zagwarantuje, bo kto wie jak bedzie wygladac dyskusja. Ale moze bedziesz mial szczescie


Cóż okazuje się że nie mam szczęścia, wielka szkoda chociaż jednocześnie biorąc pod uwagę ilość prywaty jaka wylewała się na tym forum to skłamałbym mówiąc że zamknięcie go było dla mnie niespodzianką na miarę wczorajszego meczu Polska - Kolumbia ;). Szkoda bo znalazłem parę ciekawych argumentów i w dodatku chciałem się zgodzić z Grisznakiem w paru miejscach, a tak to nie ma takiej opcji. Nie wiem nie widziałem na tym forum za wielu jawnych prowokacji a jak już coś to w wykonaniu jednej osoby, ubolewam że nie udało mi się udwodnić jej że chęci ma może dobre ale z tym wykonaniem to coś nie za bardzo ... Bo w końcu ile razy Nezumi można zasugerować Grisznakowi żeby chwycił karabin w dłoń i zaczął naprawiać świat albo że ta i ta osoba jest nie tolerancyjna - liczą się argumenty a nie osobisto-emocjonalny stosunek do rozmówcy.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group