FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
  Tanuki Anime - layout
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-04-2005, 23:29   Tanuki Anime - layout

Temat ma być poświęcony dyskusji na temat wystroju graficznego strony.

Wprowadziłem na testową (http://wanime.czad.org/ - zapamiętać ten adres! Wszystkie nowe zmiany będą się najpierw pojawiac tutaj) proponowane przez Dark Raela zmiany w wystroju graficznym widoku recenzji. Nowe formatowanie pojawiło się w tabeli danych, technikaliów oraz zrzutek.

Główne pytanie dotyczy czcionki. Aby wszystko mieściło się należycie, użyłem w tabeli węższej czcionki. Ponadto niewielkiej redukcji uległa czcionka samej recenzji - zmiana mająca na celu zredukowanie różnicy pomiędzy czcionką w tabelach a czcionką tekstu. Pytanie brzmi - czy całość nadal jest czytelna?

Proszę też o zgłaszanie uwag dotyczących wystroju, zarówno obecnego, jak i testowego.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-04-2005, 00:02   

Zgłaszam uwagi :>
- czy te zielone paski tabelki nie powinny być ciut ciemniejsze? Ja wiem, ze tam jest tekst, ale są mało wyraziste... Może jak na główniej albo tylko trochę jaśniejsze? Przy tym tutuł mógłby być na przyklad pogrubiony.
- i czy one nie są za szerokie? Zwłaszcza ten, na którym nic nie ma... Moim zdaniem są przytlaczające przy niedużej czcionce.
- tlo pod gwiazdkami albo ujednolicone z resztą, albo wyraźniej odgraniczone (raczej to pierwsze) - bo wygląda, jakby dopasowywanie odcienia nie wyszło...

- I mówię zdecydowanie nie zmniejszaniu czcionki w recenzji! W technikaliach - ok, czemu nie? Ale recenzja wyglada z mniejszą czcionką jak okropnie zbity blok tekstu, źle się czyta. Ewentualnie większe odstępy miedzy wierszami... Ale poprzednia czcionka była moim zdaniem akurat.

(I kotka z copyrightem nie widać...)

A tak poza tym wygląda świetnie!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2005, 00:26   

Serika napisał/a:
- czy te zielone paski tabelki nie powinny być ciut ciemniejsze? Ja wiem, ze tam jest tekst, ale są mało wyraziste... Może jak na główniej albo tylko trochę jaśniejsze? Przy tym tutuł mógłby być na przyklad pogrubiony.

Uwaga raczej do Dark Raela, sprowadzić go tu :) Ja tu tylko składam.
Serika napisał/a:
- i czy one nie są za szerokie? Zwłaszcza ten, na którym nic nie ma... Moim zdaniem są przytlaczające przy niedużej czcionce.

W projekcie, jaki otrzymałem, dolny pasek BYŁ zagospodarowany, tylko tyle, że obecnie funkcjonalności tam ukazanej nie posiadamy.
Serika napisał/a:
- tlo pod gwiazdkami albo ujednolicone z resztą, albo wyraźniej odgraniczone (raczej to pierwsze) - bo wygląda, jakby dopasowywanie odcienia nie wyszło...

Bo w ogóle się nie odbyło! Projekt nie jest ostateczny, więc nie wprowadzam takich zmian na wypadek, gdyby ktoś się jeszcze namyślił.
Serika napisał/a:
- I mówię zdecydowanie nie zmniejszaniu czcionki w recenzji! W technikaliach - ok, czemu nie? Ale recenzja wyglada z mniejszą czcionką jak okropnie zbity blok tekstu, źle się czyta. Ewentualnie większe odstępy miedzy wierszami... Ale poprzednia czcionka była moim zdaniem akurat.

Tak myślałem. Przywracam poprzednią czcionkę.
Serika napisał/a:
(I kotka z copyrightem nie widać...)

Konsekwencja zmian. Na upartego można pomyśleć o przywróceniu go pod sam tekst recenzji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2005, 09:04   

Nie, moim zdaniem pasek ma dobry kolor, tylko trzeba by spróbować wytłuścić sam tytuł główny. I spróbować dwóch wariantów: tekst tytułów głównego czarny albo zielony (ta ciemniejsza zieleń, jak na stronie głównej).

To jaśniejsze tło pod tabelką z technikaliami bardzo mi się podoba. Gdyby zostawało, tak jak będziesz przerabiał gwiazdki od ocen, proponuję rozjaśnić trochę tę szarość - będzie lepiej kontrastować z częścią zamalowaną, a na jaśniejszym tle i tak je będzie widać.

Na ten pasek między technikaliami i recenzją - może np. zrzucić tam datę dodania?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2005, 17:39   

Wprowadzone: wytłuszczenie, pochylenie, kolor zielony.
Zmieniłem też wygląd głównej według otrzymanego schematu. Zmiany, jak się domyślam, mają na celu zachowanie spójnego wyglądu nagłówków i tabel w serwisie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-04-2005, 22:28   

W tabelce: lepiej! Ale stara strona główna moim zdaniem byłą dużo ładniejsza.

(czy tylko ja tu marudzę? _^_)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2005, 22:43   

No właśnie jest tu dziwnie cicho. Czy nikomu nie zależy na tym, jak ta strona wygląda?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-04-2005, 00:02   

hmm.. chodzi o to, że buttonki "Wprowadzenie " i "ostatnio dodane" na projekcie są jaśniejsze niż teraz na głownej - przez to sa mniej widoczne i mniej sie odcinają od tła. Ujednolicenie, ujednoliceniem, ale one sa po prostu za jasne =='

Czcionka jest lepiej widoczna - ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2005, 01:33   

Mógłby ktoś łaskawie sprowadzić tu Dark Raela? Naprawdę on to powinien czytać. Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył - zajmuję się kodem i składem, a nie grafiką.

Edit: Eksperymentuję z nagłówkami. Zastąpiłem czysto tekstowe nagłówki graficznymi na wielu podstronach. Czy wygląda to sensownie? Jeśli chcemy zachować ten styl, należałoby się zastanowić nad wyglądem nagłówków niższego rzędu we "Współpracy".

Ponadto wprowadziłem wiersz "wypełniający" do tabeli danych o pozycji, gdyż gdy kolumna ze zrzutką i dwoma zdaniami jest wyższa, wszystkie wiersze ulegały rozciągnięciu. Niestety, prawdopodobnie nie ma sposobu, aby wyłączyć wypełniacz, gdy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Patrz: seria ze zrzutką, seria bez zrzutki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-04-2005, 15:47   

Do tego wypełniacza można by przenieść komentarze, tzn.
Kod:
+------------+-------------------------------+
| Komentarze:| przeczytaj (ilość komentarzy) |
|            | dodaj                         |
+------------+-------------------------------+

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2005, 15:59   

Komentarze zostały umieszczone na dole ze względu na sugestie pewnych osób mówiące, że ludzie spodziewają się zobaczyć odnośnik do komentarzy na dole, w miejscu łatwo dostępnym po przeczytaniu tekstu. Można by ewentualnie umieścić odnośnik do komentarzy i na górze, i na dole.
Ale przysunąłeś mi pomysł: zamiast używać wypełniacza, umożliwić rozciąganie ostatniego wiersza.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2005, 16:53   

Mnie się wszystko razem podoba. Mam tylko uwagę wiążącą się z wywołaną przez czytelników-użytkowników paranoją. Jeśli na liście tytułów dajemy główny tytuł prosty, a alternatywny kursywą, to może nie dawać w widoku recenzji odwrotnie - nawet jeśli wydaje nam się, że nikt tego nie pomyli...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2005, 20:22   

O, IE nie rozumie regulacji wysokości wierszy tabeli. Grr.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2005, 20:57   

Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale cos sie rozjechało na tym pasku zaraz pod bannerami, mianowicie odnośniki do "forum" i "oekaki" wywindowały pod niebo. Poza tym mała uwaga. Na moim szkolnym komputerze strona kompletnie się rozwala, a przeciez i przeglądarka i rozdzielczość się zgadza. Czy nie da się czegoś z tym zrobić?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2005, 20:59   

Yumegari - nie tylko u Ciebie, u mnie w Firefoxie raz na jakiś czas się to pojawia. Odśwież, to się będzie wyświetlało prawidłowo.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 17 Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group