FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  polityka zagraniczna: masowa glupawka czy mania wielkosci?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-08-2005, 10:21   

Bianca napisał/a:
wiesz, ale po tym co maja (bo maja nadal) w afganistanie........ chyba z 90% analitykow mowila ze plany blitzcriegowe sie na bank nie udadza.


Spróbuje odtworzyć tok myślenia decydentów "Nie wiesz póki nie spróbujesz".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2005, 11:08   

Zegarmistrz napisał/a:
Bianca napisał/a:
wiesz, ale po tym co maja (bo maja nadal) w afganistanie........ chyba z 90% analitykow mowila ze plany blitzcriegowe sie na bank nie udadza.


Spróbuje odtworzyć tok myślenia decydentów "Nie wiesz póki nie spróbujesz".

Cytat z pewnego znanego filmu "Trzeba myśleć pozytywnie".

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2005, 12:44   Status quo

Wa-totem twoje moralizatorskie zapędy są powalające, przykład rodzin obdarowanych samochodami na ogniwa energetyczne jest wzruszający wręcz wycisnął mi łzy z oczu. Ale mam nadzieję, że wiesz iż Utopię próbowano zbudować już pare razy, niestety po większości tych prób ślad zaginął.
Natomiast jedno nie ulega dyskusji Amerykanie są głupi, choć prawdopodobnie nasze argumenty na to stwierdzenie będą sie różnić, wniosek pozostaje ten sam.
PS. ja naprawdę nic nie mam do Amerykanów. Jedynie ciągłe próby uszczęśliwiania innych nacji na siłę doprowadzają mnie do białej gorączki.
Obecnie kompletnie nie wierzę w światowy terroryzm oraz to, że Husain czy nawet Bin Laden są złem wcielonym, najgorsi są tacy figuranci typu Busha, są niczym kurek na dachu idealnie wyczuwają ciąg powietrza. A za ich plecami kryje się kłębowisko różnej maści węży o wspólnej nazwie "grup nacisku".

Blizkrieg to cudowne słowo niestety w języku wojskowym to synonim cudu, obecnie najbliższe ideałowi Blizkrieg jest zrzucenie na wroga bomby atomowej - całkowite i definitywne zwyciąstwo, a to że teren przez kilka stuleci będzie świecił w nocy to tylko skutek uboczny. I nie bójmy się "człowiek" to tak inteligentna bestia, że i z tym sobie poradzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-08-2005, 13:38   

Hmmm...

No to wychodzi na to że się zgadzamy co do wniosków, ale nie co do drogi myślenia. Bywa ^_^

Co do utopii, zaręczam ci, że darmowe rozdawnictwo samochodów jest tańsze i MNIEJ utopijne od ekonomicznego sensu zaprowadzania demokracji bagnetami tudzeż "zdobywania kontroli nad ropą". Tylko jakoś mało kto chce w tą smutną prawdę uwierzyć, właśnie dlatego że tak surrealistycznie to brzmi... -__-"

Niestety, co do broni atomowej jestem pesymistą - jak widać po Hiroszimie i Nagasaki, nikt tam nie świeci w nocy, tylko więcej nieco jest martwych urodzeń, białaczek, raków itp itd. Już widzę jak w Pentagonie się tym przejmują. Ostatnio były obchody rocznicowe, i można sobie wyobrazić jak jakiś amerykański oficjel wraca i mówi w kuluarowych dyskusjach - "Boys, mam dowód że możemy spokojnie walnąć w Teheran atomówką - w Hiroshimie ludzie nie świecą w nocy!" -__-"

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-08-2005, 13:58   

Cytat:
Niestety, co do broni atomowej jestem pesymistą


Tam chodziło o coś trochę innego - wiele wskazywało na to, że jeśli Hamerykańcy wylądują w Japonii, to ona się będzie borniła do ostatnego żywego człowieka. Podobno nawet planowano uzbronić młodzież w bambusowe naginaty. Więc postanowili użyć czegoś, co by wykazało Japończykom bezsens oporu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-08-2005, 14:21   

Wiem, Ysen, ba - twierdzę nawet że w tamtej sytuacji amerykanie jako napadnięci mieli prawo wybrać taką metodę zmuszenia agresora do kapitulacji, która kosztowała _amerykanów_ najmniej ofiar w ludziach (bo ze środkami, jak by wycenić cały projekt manhattan, to kto wie co by wyszło).
Niestety smutna prawda jest taka, że dramat nielicznych pozostałych przy życiu, do tego zredukowanych po wojnie do społecznego statusu podludzi jak burakumin, nie jest tak "medialny" jak widok ładnie odbudowanej i kwitnącej Hiroshimy pełnej zdrowych, normalnych ludzi.
A teraz wystarczy że znajdzie się głupek, który spróbuje tego użyć jako uzasadnienia dla swojej decyzji o użyciu bomby...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2005, 15:50   

Cytat:
Blizkrieg to cudowne słowo niestety w języku wojskowym to synonim cudu, obecnie najbliższe ideałowi Blizkrieg jest zrzucenie na wroga bomby atomowej - całkowite i definitywne zwyciąstwo, a to że teren przez kilka stuleci będzie świecił w nocy to tylko skutek uboczny. I nie bójmy się "człowiek" to tak inteligentna bestia, że i z tym sobie poradzi.

Mylisz się...Blitzkrieg oznacza unieszkodlwienie armii wroga przez szybkie wbicie się na jego terytorium celem opanowania go w jak najmniejszym stopniu zniszczenia. Dlatego też ze strategiczną bronią atomową nie ma on nic wspólnego.
Blitzkrieg zastsowała koalicja podczas pierwszej wojny w zatoce a także pośrednio w drugiej, jesli chodzi o przykłady. Zajęcie Afganistanu tez było formą tego typu działań. Szczeółów nie chce opisywać, bo zrozumiałe by były jedynie dla Czerwonego i jemu podobnych a oni i tak to wiedzą.
Powrót do góry
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2005, 18:26   

Broń atomowa może być teoretycznie użyta podczas "blitzkriegu" jako środek przełamania tak jak to było w doktrynie zimnowojennej > wybuch atomowy robił wyłom luke w liniach wroga a przez co umozliwial wdarcie sie na zaplecz i przełamanie frontu. Ale na starych zimnowojennych doktrynach sie nie znam.
Za to co do awganistanou to byłyto raczej działania nieregularne gdyz jako tako nie było tam okreslonego stricte frontu który by szło przełamać. Pierwszą i druga wojne w iraku ( w przypadku drugiej liczymy czas do ogłoszenia przez Busha "końca wojny " :P) można teoretycznie nazwac "blitzkriegiem" działnia wojenne nosiły pewne znamiona blitzkriegu ale nie do końca. Tak naprade w histori naszych wojen był jeden tylko przykład prawie idealnego 'blitzkriegu" a mainaowicie mało znana operacja Mandżurska w 1945 roku ostanie 4 tygodnie wojny z japończykami podczas których armia czerwona ozgramiała japońską armie kwańtuńską w Mandżurii w Chinach. Ta operacja to wrecz podrecznikowy idealny "blitzkrieg" . Ale współczenie czyty blitzkrieg z udziałem dużej liczby pancerno motorowych taktycznych związków lądowych wojsk operacyjnych nie ma już takiego sęsu , teraz wiekszy priorytet zyskały operacje lotnicze , powietrznodesantowe i działania nieregularne.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2005, 19:46   

Dlatego tez użyłem określenie "strategiczna" bo to o czym mówisz to tzw taktyczna broń jądrowa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group