FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Komedie romantyczne :)
Wersja do druku
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2006, 17:07   

Jak dla mnie ciężko jest ci coś polecić, jeżeli nie sprecyzujesz, czy woliś komedie romantyczne dla chłopaków czy dla dziewczyn. Wbrew pozorom, różnica jest gigantyczna. Te "męskie" zawierają zwykle potężną dawkę fanserwisu, te damskie skupiają się głównie na uczuciach i moga być czasami nieco łzawe. Niemniej jednak: jeżeli preferujesz pierwszy rodzaj, spróbuj Video Girl Ai czy Oh! My Goddess. To pierwsze jest nieco dramatyczne, drugie ciepłe i słodkie. Z drugiego rodzaju polecam Hana yori Dango - jeżeli tylko nie odstraszy cię grafika, warto oglądnąć - albo Gikinjo Monogatari - dosyć szalone i pokręcone (także jeżeli chodzi o kreskę), ale bardzo sympatyczne.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 17:07   

Cytat:
czy woliś komedie romantyczne dla chłopaków czy dla dziewczyn. Wbrew pozorom, różnica jest gigantyczna.


Czy ja wiem czy ta różnica jest taka duża?? Czy mieszkańcy kraju Nippon potrafią zrobić anime - komedię bez jakiegokolwiek funserwisu??

Owszem są takie serie typowe dla dziewuch - Shoujo - z "Biszonenami" - na przykład Peach Girl - obejrzałem jeden odcinek i zrezygnowałem. Chyba żaden "standardowy" facet z ochotą na "Biszonenów" nie będzie patrzał (wiem Yu., że chodziło ci o inny element serii dla dziewczyn) Są też serię, w których funserwis leje się strumieniami - na przykład Green Green - dziewczyną raczej takie rzeczy się nie podobają.

Wydaje mi się jednak, że te serie najlepsze (które powymienialiśmy) są raczej przeznaczone dla ogółu płci - czy kobieta, czy mężczyzna, czy super samiec czy jakaś inna podwójna heterozygota. W takich seriach każdy znajdzie coś dla siebie i co innego będzie się podobać i mam na to dowód. Wymieniony przez wielu Onegai Teacher:
Cytat:
bodajże w 5 odc. jest taki fragment jak on z nią są na tej wieży i toczy się "poważna" rozmowa:
...
- Wiesz, że lubię dziewczyny z dużymi piersiami (ON)
- Postaram się (ONA)
...


Po tej scenie jak oglądalem z Martinezem to przez 5 minut wykonywaliśmy powtarzający się ciąg czynności: śmianie się, spadanie z fotela, przewijanie. Natomiast kiedy oglądaliśmy serię drugi raz z trzema dziewczynami i w wiadomym momencie już przygotowaliśmy się na wybuch śmiechu, i emocje narastały - one patrzyły w skupieniu jak na ekranie toczą poważną rozmowę, a myśmy już szykowali się do spadnięcia z krzesła. I nadeszła ta chwila - myśmy wywalili śmiechem, ale został on zduszony w zalążku przez potrójne żeńskie: "yyyyyy". Były też na seansie takie momenty, że one się śmiały, a myśmy siedzieli i "No z czego one sie śmieją?" - i to właśnie międzyinnymi świadczy o klasie Onegai Teacher. Moim zdaniem chcąc obejrzeć dobrą komedię romantyczną nie sposób, powtarzam nie sposób nie sięgnąć po Onegaie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 19:38   

Azag napisał/a:
Czy ja wiem czy ta różnica jest taka duża?? Czy mieszkańcy kraju Nippon potrafią zrobić anime - komedię bez jakiegokolwiek funserwisu??

Po krótkich rozmyślaniach zmuszona jestem przyznać rację - tylko że fanserwis może być bardzo różny. Tyle że w seriach "męskich" przyjmuje zazwyczaj postać majtek i innych części damskiej bielizny przemykających co jakiś czas po ekranie, w tych "kobiecych" bedą to rzeczywiście wszelkiego typu bizony. Jednakże o to mi chodziło: wytrzymałość na fanserwis (w zależności od rodzaju) może byc różna, dlatego lepiej wiedzieć, czego możemy się po serii spodziewać.
Azag napisał/a:
Owszem są takie serie typowe dla dziewuch - Shoujo - z "Biszonenami" - na przykład Peach Girl - obejrzałem jeden odcinek i zrezygnowałem.

No wiesz, ja też bym zrezygnowała, gdybym nie obiecała, że napiszę recenzję... Ale to offtop.
Azag napisał/a:
Wydaje mi się jednak, że te serie najlepsze (które powymienialiśmy) są raczej przeznaczone dla ogółu płci - czy kobieta, czy mężczyzna, czy super samiec czy jakaś inna podwójna heterozygota. W takich seriach każdy znajdzie coś dla siebie i co innego będzie się podobać

Polemizowałabym, ale ponieważ żadnej z wymienionych przez was serii (z wyjątkiem Chobits) nie ogladałam w całości, nie będę się wypowiadać. Prawdopodobnie mam zbytnio spaczony gust (lub zbyt wielka ze mnie szowinistyczna świnia jest) żeby wytrwać przy takiej Love Hinie na przyklad. Jak dla mnie akurat ta seria do takich "uniwersalnych" nie należy - ale to moje zdanie.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2006, 20:22   

Wiesz Yu. ja Love Hina oglądałem jako drugą anime w życiu (nie licząć Gigi, Yatamana i tak dalej wszyscy wiemy co) i owszem wtedy mi się podobało, ale i tak już wtedy widziałem pewne mankamenty. Teraz osobiście bym tego nie polecał w pierwszym rzędzie bo po doświadczeniach innych serii widzę te mankamenty Love Hina jeszcze bardziej. Co oczywiście nie zmienia faktu, że Love Hina ma też dużo plusów.

EDIT:
A co do samego Chobits: no cóż jak dla mnie komedią jest ta seria wyśmienitą, ale wątek romantyczny z komputerem daleko wykracza poza możliwości mojej percepcji. Nie mówiąc już o tym, że trzeba jeszcze przetrawić CLAMPa - znaczy ja akurat trawie, ale pewnie znajdą się tacy, którzy nigdy w życiu na to do końca nie popatrzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2006, 19:35   

Azag napisał/a:
Cytat:
czy woliś komedie romantyczne dla chłopaków czy dla dziewczyn. Wbrew pozorom, różnica jest gigantyczna.


Czy ja wiem czy ta różnica jest taka duża?? Czy mieszkańcy kraju Nippon potrafią zrobić anime - komedię bez jakiegokolwiek funserwisu??

Hmm, wymienione wyżej Hana Yori Dango? (w wersji mangowej, bo anime nie widziałem, więc nie wiem, czy czegoś tam nie wepchnęli)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2006, 02:03   

Polecam tytul, ktorego jestem wielkim fanem, aczkolwiek zauwazylem ze na tym forum jest malo komentowany, a mianowicie School Rumble, tym bardziej, ze przedwczoraj ukazal sie pierwszy ep. z drugiej serii zatytulowanej School Rumble second semester :]


Ostatnio zmieniony przez akaryuu dnia 10-06-2006, 13:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raistlin Majere
Gość
PostWysłany: 05-04-2006, 15:05   

Wow, dzięki za tyle odpowiedzi! Zaraz po maturce zabiorę się za poszukiwanie tych tytułów i tyle mnie będzie widać do końca wakacji =P.
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-04-2006, 18:20   

Bezimienny napisał/a:
Hmm, wymienione wyżej Hana Yori Dango? (w wersji mangowej, bo anime nie widziałem, więc nie wiem, czy czegoś tam nie wepchnęli)

HYD? Manga ma 36 tomow, naprawde warto przeczytac. Czasem akcja podchodzi troche pod telenowele [brakuje tylko motywu nieslubnego dziecka oraz starej babci/ piastunki wyjawiajacej na lozu smierci tajemnice rodzinne], jednak... cos jest w tej historii takiego, co sprawilo, ze moglam po kilka ladnych godzin dziennie siedziec i czytac, czytac, czytac... :)
Anime ma bodajze 51 odcinkow. Widac od razu roznice, prawda? Wiele watkow z mangi zostalo pominietych badz skroconych. Dosc wiernie odtworzona koncepcja mangi. W anime pojawia sie mnostwo ciekawych gadzetow, ktorych uzywa Tsukushi.
Poza tym jest jeszcze film HYD oraz dwie dramy, japonska i nie-japonska.
Polecam te niejaponska, "Meteor Garden". W drugiej serii glowna aktorka tak niesamowicie realistycznie odgrywa pewna scene w Barcelonie... [O, sam wyjazd do Barcelony mozna krytykowac. Pojawia sie troche ni z gruszki, ni z pietruszki, jak gdyby scenarzysta wyciagnal sobie mape swiata, powiesil na scianie i z zamknietymi oczami trafil szpilka w jakis punkt.]

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kleofas
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 10:43   

Wedug mie najlepszymi komediami romantcznymi są Green Green i Love Hina.Ale Girls bravo niejest takie złe ale GG i LH som lepsze
Powrót do góry
Roscoe Płeć:Mężczyzna
._.


Dołączył: 02 Maj 2006
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 11:03   

Na początek, witam wszystkich jako nowy użytkownik :)

Co do romantycznych serii - ze wszystkich, które oglądałem najbardziej do gustu przypadło mi school rumble. Komedia przez duże "K", a i wątek romantyczny niebanalny. Obecny 2 sezon również trzyma poziom. Sentyment mam też do wspominanej w tym temacie kilka razy serii Love Hina. Ale to chyba tylko dlatego, że to pierwsza seria w tym gatunku, więc mam sentyment :)
A co do wyżej wspomnianego Green Green - ja nie dałem rady. Zasada, że coś jest tak niedorzeczne i głupie, że aż śmieszne na mnie nie zadziałała. Na 4 odcinku zrezygnowałem :)
Seria nie dla każdego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gorol Płeć:Mężczyzna
Hinata Inn


Dołączył: 05 Maj 2006
Skąd: Rybnik
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 20:13   

Czesc jestem nowym :) dopiero zaczełem ogladać anime , wie ktoś skąd moge ściągnąć School Rumble , i Oh! My Goddess z góry dzięki

Pozdrawiam Gorol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1309317
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 20:19   

Konstytucja Forum Tanuki napisał/a:
2. Linki do stron oferujących ściąganie pirackich plików (muzycznych, filmowych lub graficznych), gier i programów, a także linki do stron z crackami i pirackich serwerów będą kasowane. Pytania o takie strony będą kasowane lub ignorowane. Usuwane będą także linki do innych stron, zawierających treści zakazane przez prawo lub naruszające normy obyczajowe.

To chyba jest odpowiedź...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gorol Płeć:Mężczyzna
Hinata Inn


Dołączył: 05 Maj 2006
Skąd: Rybnik
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 20:22   

Ok mój moja wina:) niedoczytałem Regulamin

_________________
www.hi.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1309317
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2006, 23:07   

Od dziś polecam Lamune, recenzja niedługo będzie. Seria bardzo słodka, ale sensowna - napewno nie dla wszystkich. :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 09:02   

Jak obejrzałam pierwsze 3 odcinki Lamune już zwątpiłam ;] Nudne, a bohaterka wygląda i zachowuje się jak słodka idiotka. Dla mnie bardzo trudno jest znaleźć dobra komedię romantyczną która nie wzbudzałaby we mnie poczucia litości tylko śmiech :P

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group