FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Komedie romantyczne :)
Wersja do druku
Raistlin Majere
Gość
PostWysłany: 30-03-2006, 20:45   Komedie romantyczne :)

Witam,
zakładam temat, bo mam jedno pytanko :).
Jakie polecacie komedie romantyczne? Ofkors mangi lub anime ;).
Jak dotąd przeczytałem mangę I"s, a także obejrzałem serię Chobits i Love Hina. Wszystkie strasznie mi się podobały :). Niestety nie znam zadnych innych pozycji utrzymanych w tych klimatach.
Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi ;).
Przejdź na dół
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2006, 23:08   

no to koniecznie Oh My Goddess! Poza tym DNA^2 (tego samego autora co I's). Fan DragonLance, jak widze... :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2006, 23:12   

myślę, że swoją odpowiedź dostałabyś gdybyś skorzystał z działu "Szukaj" na Tanukach. Po zazaczeniu gatunków: Komedia i Romans zwróci ci prawdopodobnie kilkadziesiąt recenzji PO POLSKU!!!!, razem z ocenami redakcji i urzytkowników. Zawsze możesz jeszcze skorzystać z serwisów zagranicznych w ten sam sposób, gdyby interesowało Cię co o tym myśli szersza grupa ludzi (moim zdaniem tamte oceny są wiarygodniejsze - choć nie zawsze - bo tam głosuje więcej ludzi).
Ja osobiście polecam oba Onegaie: Czyli Onegai Teacher i Onegai Twins - bardzo dobre 13 epkowe serie, poza tym Suzuka, Green Green (ale tu jest fanserwis który nie każdy trawi) Midori no Hibi i Honey and Clover (to też nie wszystkim może się podobać) - wszystkie wymienione przeze mnie w moim odczuciu lepsze od Chobits i Love Hina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-03-2006, 09:46   

Jeszcze do tego: Hand Maid Mai, Ai Yori Aoshi... Ale one wszystkie są takie same.

Możesz spróbować Kanon i Air ale TO NIE SĄ komedie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-03-2006, 09:49   

Jeszcze na przykład Mahoraba i Ichigo 100%.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-03-2006, 10:16   

A ja polecam KareKano - może trochę mniej komedia, a bardziej obyczajowa, ale i tak bardzo mi się podobała.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2006, 14:35   

Wg mnie fajne romantyczne komedyjki to Love Hina i Happy LEsson(no i jeszcze School Rumble:)

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2006, 16:04   

Love Hina jest fajne ale jak dla mnie zbyt dziecinne czasami - i wogóle motyw z mechaniczną myszą... A Happy Lesson to jest komedia - romansu tam tyle co krwi w pokemonach moim zdaniem. School Rumble to jest też typowa komedia choć jakiś wątek romantyczny już można spotkać, ale cóż z tego skoro za parę minut jak sie pojawi natychmiast ten romans jest obracany w żart z któego można boki zrywać.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
AmpeZ
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2006, 22:49   

"Love hina" jest fajna XDDD
Oprócz tego z mniej smiesznych "Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora"- zacząłem oglądać z przeświadczeniem ,że będzie to bardzo poważna seria ,a elementów komediowych jest tam całkiem sporo. Oczywiście nie zmienia to faktu ,że pomimo tego jest to raczej poważniejsza seria...Ale jaka dobra!!
No i jeszcze "Onegai Twins" :D
Powrót do góry
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 02-04-2006, 12:54   

'Love Hina' jest fajna (wypowiadam się na podstawie mangi). Ale romantyzmu za wiele to w tej serii nie widziałam. Za to główny bohater dużo lata. Z mang, i to do tego wydanych w Polsce polecam 'Marsa' i 'Paradise Kiss'. Nie są to wprawdzie komedie, ale natknąć się można w nich na sporo sytuacji i wątków powodujących śmiech.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 15:58   

Onegai Teacher i Onegai Twins - krótkie, wesołe i nawet ciekawe.
Story of the First Kiss - tak romantyczne jak tylko można, do wyżygania wręcz.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2006, 16:01   

Grisznak, na Boga, nie wymawiaj nawet tego tytułu, bo jeszcze ktoś obejrzy i będzie miał skazę na psychice. First Kiss Story NIE NALEŻY oglądać. Nigdy. Nawet do fazowego obśmiania się nie nadaje, jest zbyt żenujące.

Ja bym natomiast poleciła Oh my goddess - wprawdzie bardziej komedia niż romantyczna, bo ten związek posuwa się w tempie iście żółwim, ale jednak sympatyczne.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 16:05   

Wiesz, ja wychodzą z założenia, że skoro u mnie, jako mało romantycznego orka wywołało to torsje, to ludziom szukającym w aniem romantyzmu, powinno się spodbac.
Można by dodac jeszcze Video Girl Ai, tak przy okazji....
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2006, 16:10   

Grisz. Ja jestem miłośniczką romansów. Ja kiedy to włączałam spodziewałam się sympatycznej, nieco naiwnej historyjki miłosnej. Ja temu dałam 1, a dałabym zero gdyby się dało. Albo i nawet minus jeden.

To było 1. nudne 2. irracjonalne 3. bohaterowie byli durniami 4. przesłodzone do bólu.

Wśród romansów zdecydowanie można znaleźć pozycje o conajmniej trzy klasy wyżej.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 16:27   

No dobra, mnie za miłośnika romansów trudno uznać....Niemniej głupie i irracjonalne a także obdarzone zdurniałymi bohaterami jest jakieś 80 % mang romantycznych jakie znam. Cóż, tu po prostu przekroczono Rubikon...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group