FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Ratunku? ^^;;
Wersja do druku
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2006, 19:55   Ratunku? ^^;;

Ekhm, sytuacja bardzo świeża, ale zważywszy na wiekowość komputera i po raz kolejny nienajlepszą sytuacją finansową wolę reagować od razu, tym bardziej, że to nie wygląda na drobiazg ^^;

Resetuje się. Sam z siebie, ale wtedy, kiedy musi nad czymś pomyśleć. Przykłady - odpalenie filmu, kliknięcie na link, otworzenie programu, powrót do full screena po zminimalizowaniu filmu... Kiedy resetuje się sam z siebie, system otwiera się bez problemu.

Gorzej, jeśli się zawiesi i ręcznie resetuję albo po prostu chcę go włączyć (zgasiwszy, coby odpoczął). Podczas otwierania resetuje się/zawiesza średnio po 5 razy, za każdym razem dochodząc troszeczkę dalej niż poprzednio.

Co prawda robi to od paru godzin i do końca nie obbadałam jeszcze różnych zależności (typu - ostatnim razem wyjęcie płyty z napędu podziałało i otworzył się za 3 próbą...), ale nie wiem, czy powinnam szybko reagować i skombinować kogoś do zajrzenia wewnątrz, czy może po prostu zgasić go na czas dłuższy, bo np upały mu zaszkodziły (wakacje = nie ma co robić = komputer w użyciu cały czas)? Zdecydowanie nie chcę, żeby stało mu się coś jeszcze, zwyczajnie nie mam na nowy ^^;;

Wiem tyle, że to raczej nie wina zasilacza, bo ten niedawno był wymieniany (a padnięcie poprzedniego wyglądało inaczej), systemu chyba też nie - przywracałam i dalej to samo...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-08-2006, 20:06   

Napięcie może, albo się przegrzewa :o
(tzn ja sie nie znam ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2006, 20:12   

Też myślałam, że napięcie, ale jakoś nie widać tego po innych sprzętach domowych... ^^;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 01-08-2006, 20:20   

Katuś, a temperaturę na procesorze i płycie głównej sprawdziłaś na wszelki wypadek? W biosie się sprawdza, albo jakimś programem (ktoś by musiał podsunąć jakim, ja tam się nie znam) - nie jestem pewna, czy to objawy przegrzania, ale zawsze to jakaś możliwość.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2006, 20:23   

Er, sprawdziłabym, gdyby nie fakt, że wolę nie wychodzić z systemu, skoro już cudem się odpalił ^^; Czy to jest jakoś związane z tymi temperaturami, które pojawiają się przy włączaniu na urywki sekund? Jeśli tak to tamte są mniej więcej takie jak zwykle ^^;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-08-2006, 21:18   

A ja nie chce zapeszać, ale niedawno koleżanka miała problem podobny. W najlepszym momencie komp wlączał się prawie godzinę, bo resetował się i resetował po załadowianiu biosa... Winna okazała się płyta główna i jej zużycie...

A do którego momentu ci się ładuje przy włączaniu? To może być też doszczętnie skopany/zwirusiony system <hail sprzętowi mego ojca i jego zużyciu fizycznemu...>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2006, 21:38   

Um, włączanie najczęściej wygląda tak: parę resetów zanim w ogóle cokolwiek pokaże się na ekranie (widoczne są te resety jedynie przez mruganie przycisku na monitorze no i czas, upływający od wciśnięcia power do piknięcia płyty czy co to tam właściwie pika na początku ^^;), następnie parę przed początkiem ładowania windowsa. Następnym razem dochodzi do pola wyboru użytkownika, zawiesza się bądź resetuje. Potem jeszcze parę razy reset przy otwieraniu programów z autostartu i jest w porządku...

W tej chwili wszystko działa dobrze (od włączenia tak gdzieś 2 godziny temu, włączanie jednak wyglądało jak w opisie powyżej), przedtem dałam mu odpocząć przez jakiś czas... Próbuję go przeładowywać dużą ilością programów i zobaczyć co będzie, przestawiłam mu automatyczny reboot na wywalanie errorów krytycznych ^^;

W zasadzie odetchnęłabym z ulgą, gdyby to była jedynie płyta... Bo rzeczywiście jest stara i przeszła dużo (między innymi dwie wymiany kondensatorków czego-się-podobno-teoretycznie-nie-robi ^^; Kondensatorki oczywiście sprawdziłam od razu, w porządku xD) i właściwie należy jej się ^^; Obawiam się tylko o inne, nowsze i co za tym idzie - bardziej wartościowe części... Czy ja w takim razie powinnam dla bezpieczeństwa tych innych części odstawić kompa do szafy do czasu zakupienia nowszej płyty/obejrzenia tego przez kogoś, kto jest w stanie stwierdzić, czy to rzeczywiście jej wina? ^^;;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2006, 22:35   

hmm.......... katus, wez wylacz go, odlacz zasilanie, wyjmij wszystkie kable do zasilania, wcisnij power i przetrzymaj 30 sekund, a potem podepnij z powrotem..........
Powrót do góry
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2006, 00:06   

Um, nic nie dało. Ale za to odkryłam pewną zależność... Wspominana wyżej płyta w napędzie...

Płyta była - po kilka razy próbował zacząć się otwierać (nie dochodząc do "powitalnego piknięcia"). Wyjęłam płytę. Otworzył się dalej bez problemu. Zamknęłam, wciąż bez płyty. Od początku do końca otworzył się gładko.

Chciałam zobaczyć jeszcze raz, co będzie po wsadzeniu płyty i zamknięciu. Wsadziłam. Reset samoistny w chwili zamknięcia napędu. Kiedy otworzył windowsa, chciałam wyjąć płytę. Zwis ^^;;

Po tym zwisie, chociaż płyty już w napędzie nie było, znowu zaczął się zapętlać przy otwieraniu. Tym razem się zawieszał, najpierw raz, przy logowaniu użytkownika (napęd coś w tym momencie zamiędlił), potem kilkakrotnie dokładnie w tym momencie, kiedy wejść można w biosa. Resetowałam - to samo, zwis przy biosie. Zamknęłam powerem, włączyłam, otworzył się gładko O.o

Wszystko przy jednej płycie. Tej samej, którą oglądałam przy 2 pierwszych zwisach i która była w napędzie przy kolejnych... Jutro zobaczę, czy na inne też tak reaguje (czyżby komputerkowi memu też nie podobało się FMA? xD) ^^;

Pytanie - napęd, płyta główna nie wyrabiająca z pracującym napędem, czy może jednak jakiś wirus? O.o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-08-2006, 01:12   

Czy napęd, to łatwo sprawdzić, wystarczy wymontować... Ale obstawiałabym chyba niestety plyę...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Herself Płeć:Mężczyzna
Eraser


Dołączył: 19 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2006, 06:35   

Mniej więcej dwa lata temu miałem problem prawie identyczny jak ka_tka. Okazało się, że wiatraczek od procka się sfajczył i nadmierna temperatura była przyczyną tych resetów. Sprawdź temperatury Speed Fanem, link poniżej. Jeżeli temperatury będą w normie (< 60*C) spróbuj odłączyć napęd i zobacz czy komp dalej będzie wariował.

http://www.almico.com/sfdownload.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5060883
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2006, 09:58   

Um, zgłupiałam, nie mam pojęcia która temperatura się do czego odnosi ^^; (na screenach ze strony głównej było ich mniej i inaczej nazwane! xDD). Ale ta pierwsza na liście (zaznaczona) mnie intryguje - oscyluje gdzieś pomiędzy -140 a 140 stopni ^^;

Trzecia na liście też się trochę waha i czasem przekracza 60, ale nie w takim stopniu ^^;;

nyan.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 60,85 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-08-2006, 11:09   

Płyta w napędzie?
Mnie to wygląda na problem z napędem raczej.
Widzę że pierwsze problemy wyłażą przy autodetekcji przez bios, potem przy ustalaniu sewencji boot (kiedy sprawdzane jest czy płyta w napędzie jest systemowa), potem gry bootujące z dysku windows samo też obmacuje napęd a potem jego zawartość....
Oczywiście to może mieć związek z konkretną płytą, tym jak ona współpracuje z danym napędem, jak i z samym napędem. Licho wie, ale raczej obstawiałbym napęd.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2006, 13:03   

czy to się dzieje z konkretną płytką, czy gdy jakakolwiek płytka jest w napędzie?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2006, 13:15   

W tej chwili zawiesza się średnio raz na 5 minut, przed każdym zwisem 'sygnalizując' przez międlenie napędu... Nawet jak jest pusty, ba, nawet jak jest wysunięty i teoretycznie nie ma czym międlić ^^; Za to bez płyty wewnątrz otwiera się dobrze... I już wcale nie resetuje sam z siebie... Mueh >.>

W zasadzie to ja ten złom po prostu zaniosę do serwisu. Jak płyta - trudno, przeboleję, i tak wkrótce przydałoby się zmienić... Jak napęd - doskonale, na gwarancji jeszcze ;3

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, mogę się przynajmniej duchowo nastawić i porównać ewentualne koszty z zawartością portfela xDD

EDIT:

Bezimienny - płyta byla cały czas ta sama, ale jak już opisałam wyżej w tym poście - teraz i bez płyty dziwne rzeczy się dzieją... Aha, poza dziwnym zachowaniem całego komputera płyta zdawała się być całkowicie w porządku, normalnie chodziła...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group