FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Czy warto umierać za pierwiastek
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-06-2007, 09:13   

Ysengrinn napisał/a:
Ja nie dość, że nie widzę sensu w samym pomyśle (UE miała być gospodarczą potęgą, a wyrasta na monstrualną Szwajcarię, bez przerwy plującą na opiekujące się nią Stany; nie uśmiecha mi się to), to jeszcze nie widzę w zasadzie nikogo, kto byłby tym zainteresowany.

Powiedziałbym, że do kierowniczej roli aspirują zwłaszcza Niemcy i Francja. Zresztą całości moich zapatrywań nie wyłożę, bo Zeg się znowu wścieknie XD

Ysengrinn napisał/a:
Jak mamy być traktowani poważnie w Europie, skoro ten głupi komuch kwacze na podstawy systemu demokratycznego, a Instytut jawnie sobie kpi z prawomocnych wyroków i "pozwala na przecieki"?! To prawie równie idiotyczne jak trucie Juszczenki we własnej ambasadzie.

Ysen, a JESTEŚMY poważnie traktowani? Sugerowanie nam w raportach, że powinniśmy zliberalizować ustawę aborcyjną to jest poważne zachowanie? Przecież tego rodzaju przepisy wyraźnie są pozostawione do samodzielnego uznania każdego z krajów! >< Ja rozumiem, że można ujednolicać przepisy odnośnie handlu, ale to już lekki przesadyzm. I to dość niebezpieczny przesadyzm, bym powiedział.

Teukros napisał/a:
Małym państwom łatwiej przeforsować swoje interesy za pośrednictwem machiny biurokratycznej niż głosowań.

I nie przyjdzie nikomu do głowy, że przy realnej oligarchii Francji i Niemiec musiałyby niemal błagać ich o łaskę? >< Wychodzi, że te wszystkie lata niewoli jednak wyszły nam na dobre. Nie dajemy się tak łatwo nabierać na stare numery. ><

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2007, 12:52   

Bo dziisiejsza UE najpierw funkcjonowała jako układ kilku państw europy zachodniej dotyczący wymiany chandlowej głównie w przemyśle ciężkim. Potem powstała EWG dołączając do siebie jeszcze kilka krajów dalej była to organizacja hadlowo, gospodarcza. Pomysł na federaję państw, organizację o wspólnej walucie, prawie, polityce zagranicznej jest stosunkowo młody powstał w okresie upadku ZSRR. Przy czym nowa wersja pomysłu na WE nie jest wcale lepsza, spadł wzrost gospodarczy krjów człnokowskich w porównaniu z tym z epoki EWG a próba ujednolicenia przepisów spowodowała rozrost biurokracji.

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2007, 18:58   

LunarBird napisał/a:
Ysen, a JESTEŚMY poważnie traktowani? Sugerowanie nam w raportach, że powinniśmy zliberalizować ustawę aborcyjną to jest poważne zachowanie? Przecież tego rodzaju przepisy wyraźnie są pozostawione do samodzielnego uznania każdego z krajów! >< Ja rozumiem, że można ujednolicać przepisy odnośnie handlu, ale to już lekki przesadyzm. I to dość niebezpieczny przesadyzm, bym powiedział.


Wiem że to lekki off-top w tym temacie ale kwestia aborcji która tak podnosi Ci ciśnienie - jest kwestią czysto etyczną osób które się na nią decydują - a nie ustawodawstwa - nie funkcjonujemy w idealnym świecie gdzie wszyscy ludzie są odpowiedzialni za swoje poczynania - brak im wyobraźni i stąd się to bierze. Warto mieć na uwadze ze podziemie aborcyjne było, jest i będzie nawet bo kobietą które z niej korzystają zapewnia całkowitą anonimowość - ktoś kiedyś oszacował że w Polsce rocznie przeprowadza się do 70 tysięcy takich nielegalnych zabiegów. I naprawdę LunarBird szkoda twojego zdrowia żeby się przejmować.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-06-2007, 19:48   

Przywołuję panów do porządku. Jeszcze jedno słowo na ten temat, a obu wyostuję, takoż każdego, kto do tego tematu powróci, bo jako żywo to z "pierwiastkiem" nic wspólnego nie ma. Jest opcja PM - proszę jej używać.

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-06-2007, 20:53   

Cytat:
Bo dziisiejsza UE najpierw funkcjonowała jako układ kilku państw europy zachodniej dotyczący wymiany chandlowej głównie w przemyśle ciężkim.


Nieprawda. Przed powstaniem EWG była tylko Wspólnota Węgla i Stali, której funkcja była zupełnie inna - uniemożliwić ponowny wyścig zbrojeń w zachodniej Europie, przez bezprecedensowe zrzeknięcie się części suwerenności przez członków na rzecz władz wspólnotowych. Po prostu Niemcy nie mogą rozpocząć zbrojeń przeciw Francji, gdyż nie mają władzy nad własnym przemysłem ciężkim i nie mogą zarządzić przejścia na produkcję wojenną.

I nie ma sensu mówić, że Unia "najpierw funkcjonowała" w kontekscie czasów sprzed EWG i Euratomu, bo dopiero wszystkie trzy wspólnoty łącznie utworzyły podstawy UE.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2007, 10:07   

I jak? Co by nie mówić, udało się wywalczyć chyba najlepsze z możliwych rozwiązań.
Powrót do góry
keeveek
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2007, 10:54   

Też mi się tak wydaje. nie było warto upierać się przy swoim, jeżeli, poza Czechami, nikt naszych pomysłów nie popierał. Dzięki tym decyzjom udało się także pokazać, że Polska jest krajem, z którym można owocnie negocjować, który jest skłonny do kompromisów, nie "wymachując szabelką" bez przerwy. Niepotrzebne były te odwołania do drugiej wojny światowej, to napsuło trochę krwi, ale na szczęście nie powtarzano tego zbyt często. Muszę to przyznać po raz pierwszy: jestem zadowolony z postawy prezydenta, uznaję, że godnie nas reprezentował.
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-06-2007, 12:44   

Ta, zwłaszcza, że co moment dzwonił do brata po opinię... Nie wiadomo, kto się tam bardziej nanegocjował. :P

Ale sam efekt zacny.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-06-2007, 14:54   

Nie jest żle, ale mogłoby być lepiej. Chociaż samo podpisanie można uznać za sukces. Francuzi wzieli sie ładnie do roboty wczoraj.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2007, 14:56   

A ja juz ostatecznie wiem ze sie stad wynosze. Nie mam zamiaru zyc w zgodzie z kacza moralnoscia.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2007, 15:55   

A ktoś cię, kocie, zmusza do tego? Zresztą, co ma piernik do wiatraka?

Czytam sobie wypowiedzi różnorakich mędrków na temat tej sprawy i nagle dowiaduję się, że albo ponieśliśmy klęskę albo że Polska prowadziła negocjacje awanturniczo (Geremek, ten sam, który, jak sam twierdzi, nienawidzi Polaków). SLD z kolei stwierdził, że Polska miała rację (choć wcześniej jego partia była przeciw walce). PO natomiast twierdzi, że nasz rząd zbyt łatwo ustąpił (tja, łatwo mówić z perspektywy czasu).

Wcześniej uważałem, że kaczyńska dyplomacja (spod znaku Fotygi) nie jest naszą najlepszą stroną. Okazuje się, że tu radzą sobie nieźle.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2007, 18:17   

Grisznak napisał/a:
SLD z kolei stwierdził, że Polska miała rację (choć wcześniej jego partia była przeciw walce).

Skoro SLD było od początku przeciwne walce o pierwiastek, to jest dość jasne że odstąpienie od tego stanowiska przez Polskę uznają za dobry krok (a jeśli spojrzeć poza te optymistycznie brzmiące peany na cześć naszych negocjatorów, to okaże się że tak na prawdę musieliśmy zgodzić się na stanowisko Niemiec, wywalczywszy tylko odroczenie wprowadzenia go w życie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2007, 22:45   

Grisznak napisał/a:
A ktoś cię, kocie, zmusza do tego? Zresztą, co ma piernik do wiatraka?


zobacz sobie do "pakietu dodatkow" - oni wpisali do karty, ze unia nie ma prawa mieszania sie do "moralnosci publicznej". Z ich punktu widzenia jest to dobry krok. z mojego oznacza m. in. tyle ze nie mozna niczego zrobic delikwentowi ktory probuje zamknac klub, w ktorym wystepuje grupa o nazwie "suka off", nie wiedzac kompletnie nic o ich tworczosci oprocz faktu, ze maja zla nazwe i "sa sado-maso".
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2007, 10:45   

I dobrze, dla mnie UE ma być związkiem o charakterze gospodarczym, nie pakującym się w inne sprawy. Podejrzewam, że większość wychodzi z takiego założenia. UE jest wspólnotą wielu państw, w których podejście do pewnych spraw jest bardzo różne.

Tym bardziej mnie to cieszy, że jeśli Kaczki z naszej paczki mają przegięcia w jedną stronę, tak rządzące w UE lewactwo potrafi przeginać w drugą. Ja naprawdę nie chcę w Polsce sytuacji takich jak ta z "Przedludzi" Dicka.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2007, 12:22   

obawiam sie, ze jest miedzy nami jedna podstawowa roznica. ty nie jestes kobieta. wiec ciebie wiekszosc kaczych "akcji moralych" dotknie co najwyzej wyjatkowo posrednio.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group