FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Czy głosowaliście w wyborach?

Czy byłaś/eś głosować?
Nie i mam to w nosie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie, nie było na kogo
6%
 6%  [ 3 ]
Tak, z obowiązku
57%
 57%  [ 29 ]
Tak, mam partię, którą popieram
26%
 26%  [ 13 ]
Niepełnoletni/a - ale bym poszedł/poszła
10%
 10%  [ 5 ]
Niepełnoletni/a - ale i tak bym nie poszedł/poszła
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 11:40   Czy głosowaliście w wyborach?

Emocje pewnie nieco opadły, a mnie - szczerze mówiąc - nurtuje ciekawość. Wbrew pozorom ten temat nie narusza zakazu dyskusji politycznych na forum. Bardzo bowiem proszę o powstrzymanie się od podawania konkretnych nazwisk i nazw partii. Nie interesuje mnie, że parta A jest taka, a B siaka, że Iksiński to złodziej, a Ygrekowski bęcwał. Posty zawierające konkretne (dające się identyfikować) nazwy i określenia wylecą, bo inaczej zaraz tu będzie draka.

Ciekawi mnie czy głosowaliście i dlaczego. Wymyśliłam chyba najbardziej prawdopodobne opcje:

Nie i mam to w nosie - nie byłem/am na wyborach i generalnie niespecjalnie mnie one interesują.

Nie, nie było na kogo głosować - nie poszedłam/szłam na wybory, bo nie znalazłem/am odpowiedniej opcji politycznej.

Tak, z obowiązku - byłem/am głosować, chociaż nie było partii, którą zdecydowanie popieram

Tak, mam partię, którą popieram - byłem/am głosować na partię, z której programem się zgadzam

Ostatnie dwie opcje są z myślą o osobach, które jeszcze głosować nie mogły, a też chciałyby jakąś opinię wyrazić.

...Zapraszam do głosowania. Mój głos - niestety - "z obowiązku".

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-10-2007, 11:48   

Byłem głosować, oddałem głos na partię której nie popieram, prowadzoną przez nieporadnego paralityka, którego nie lubię. W innych okolicznościach głosowałbym na kogoś innego, albo w ogóle nie poszedł.

Wybrałem - co tu kryć - mniejsze zło. Było to koniecznością. Mogłem zagłosować tak, albo zezwolić na to, by Polska nadal zaprzedawała idee leżące u podstaw ducha tego narodu. Wybrałem zachód i - mam nadzieje - jasną stronę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-10-2007, 12:10   

Wybrałam trzecią opcję, ale w moim przypadku to nie do końca prawda. Głosowałam na osobę, nie na partię. Obu kandydatów miałam przyjemność poznać osobiście, zanim jeszcze postanowili "bawić" się w politykę, szanuję ich jako ludzi, wiem że potrafią coś zdziałać. Nie czaruję się, że spełnią wzystkie obietnice i staną się wzorami do naśladowania, ale wiem też że nie wpakują się w jakieś bagno.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 12:42   

Oczywiście głosowałem
W sumie to chciałem mieć pełne sumienie narzekać potem...
Poza tym miałem już dość obecnych rządów. Fakt faktem bardziej patrzałem na osobę niż na partię.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-10-2007, 12:58   

Głos na partię którą popieram, ale zależy jak to rozumieć. Nie powiem by był to mój ideał, ale też nie mogę powiedzieć, bym się musiał zmuszać do głosowania. Ma zalety i wady, mam wrażenie, że w lepszych proporcjach niż konkurencja. Nie miewam zbyt wielkich skrupułów, jeśli chodzi o udzielanie poparcia, więc granica między głosowaniem "bo trzeba", a głosowaniem "bo chcę" jest dla mnie bardzo płynna - to praktycznie to samo. Tak jak nie ma idealnych ludzi tak nie ma też idealnych partii, więc w zasadzie zawsze będzie to "mniejsze zło".

A tak poza tym, to uważam system, w którym głosuje się na partie zamiast na ludzi (czyli właśnie nasza kochana ordynacja proporcjonalna, z pierwszymi miejscami na liście i tak dalej), za chory i niedemokratyczny==. Ludzie głosują na kogoś, kto się nie dostanie, a wepchnie do parlamentu jakąś mendę z "jedynki".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-10-2007, 13:48   

Nie głosowałem, ponieważ nie dopełniłem w porę wszystkich formalności potrzebnych poza stałym miejscem zameldowania.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 14:24   

Opcja 3, niestety. Z niecierpliwością (ale bez specjalnej nadziei) czekam na pojawienie się partii, na którą mógłbym zagłosować z czystym sumieniem i bez wątpliwości.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 14:25   

Ciężko powiedzieć, żebym głosował faktycznie z poczucia obowiązku, ale ta opcja najbardziej pasuje. Ogólnie nie przepadam za tymi przepychankami głównie dlatego, że odbywają się zawsze w takiej a nie innej aurze - na tego nawrzucać, tamtemu wytoczyć proces i tak dalej. Ale skoro państwo daje mi szansę...

Mój cel był prosty - przyczynić się do znaczących (mam nadzieję) zmian i zobaczyć, co one przyniosą. Poza tym równie mocno chciałem wziąć udział w dokopaniu kilku politykom, co się niezaprzeczalnie udało (oh joy :3).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-10-2007, 15:01   

Byłem, głosowałem na partię, którą popieram. Jak w każdych chyba wyborach, w których do tej pory głosowałem (a było już ich trochę), głosowałem zgodnie z własnymi poglądami, wbrew większości i wbrew mediom. Trochę romantyczne podejście, wiem, ale ja zawsze tak miałem.
Powrót do góry
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 15:17   

Opcja numer dwa.
Odniosłem wrażenie że dano mi do wyboru czy wolałbym zostać rozstrzelany czy powieszony.
Partia którą popierałbym ze względu na program jest zadziwiajaco niekompetentna a programy pozostałych są dla mnie niedopuszczalne ( lub nierealne ew. inteligentne inaczej ).
Dlatego stwierdziłem że tym razem sobie odpuszczę.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 15:25   

opcja 3 ale tylko w szkole
nie wiem czy to sie liczylo ale glos poszedl
(niepelnoletni ;P)

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 22-10-2007, 15:33   

Bliżej mi do opcji nr 2, mimo że miałem dwóch kandydatów, na których spokojnie mógłbym zagłosować. Powodami braku mojego głosu są.
- mało merytoryczna i "agresywna" kampania.
- 2 lata temu politycy zrobili mi psikusa.
- nie podoba mi sie system głosowania, gdzie niby wybiera sie ludzi , a tak naprawdę partię.
- demokracja polega na tym, że każdy ma swoją własna wolę.
- jestem przeciwko podziałom społeczweństwa na tych i na tamtych.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 16:17   

Trójka, chociaż głosowałam nie na mniejsze zło (zakładając, że i tak większość to zrobi), a na zło, moim zdaniem, najmniejsze. I przy okazji na znajomą matki na liście senatorskiej, ale i tak była w partii, na którą głosowałam, więc w zasadzie się zalicza. Wybrałam ją dlatego, że chociaż nie interesuję się polityką dogłębnie, to akurat poglądy na te sprawy, jakie mnie dotyczą (względnie - jakie ja dostrzegam) partia ta ma podobne do moich. No i wiedziałam, że jednak wejdzie do sejmu, więc głos się nie zmarnuje i nie będę miała wyrzutów sumienia, że nie zagłosowałam na 'mniejsze zło'.


I jakoś jednak brakuje mi opcji "stwierdziłam, że pierwszej okazji nie przegapię, poczuję się fajna i dorosła i zagłosuję" XD Poniekąd prawda, nie wiem, czy za parę lat miałabym motywację nawet w momencie, kiedy wstyd byłoby mi za to, co się w moim kraju dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2007, 17:34   

Oddałem swój głos dlatego, że uważam, że głosowanie jest moim prawem, którym mogę zadecydować o przyszłości tego kraju.
Wybór był przemyślany z rozważeniem wszystkich za i przeciw - dosyć jednak klarowny. Pomimo, że do kilku spraw mam do "mojej" partii poważne pretensję uważam, że na chiwlę obecną jest to najlepsza grupa ludzi, która może, a właściwie to mogłaby, rozwiązać najbardziej ciążące mi społeczne problemy.

Wybór podjąłem już na początku kampanii i zdania nie zmieniłem, raczej wątpie by w najbliższym czasie cokolwiek skłoniło mnie do zmiany opcji politycznej. Na pewno nie dałem się nabrać na głupie hasełka tej idiotycznej "bez programowej" kampanii wyborcej - żałuje, że wielu ludzi w Polsce zachowuje się jak chorągiewki. Zagłosowałem na ideały, światogpogląd, jasny jak dla mnie program wyborczy, stawiając sukcesy ponad niepowodzeniami.

Mam nadzieje, że Polska będzie dalej się rozwijać, i że nie zmarnujemy naszego potencjału.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-10-2007, 17:39   

Głosowałam. Z obowiązku. Nie do końca zgadzam się z partią na którą zagłosowałam, ale temu co się działo ostatnio mówię zdecydowane NIE i dlatego zagłosowałam tak a nie inaczej. Kierowałam się rozsądkiem - przypuszczałam, że bliższa mi programowo partia i tak wejdzie do parlamentu, więc poparłam ugrupowanie które może zmienić obecny stan rzeczy

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories



Ostatnio zmieniony przez Sakura_chan dnia 22-10-2007, 18:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group