FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  moe-kawaii eufemizmy, ciąg dalszy...

Czy znasz pojęcie "Eufemizm"?
tak
68%
 68%  [ 11 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
coś mi się kojarzy
0%
 0%  [ 0 ]
zonk486 ma fioła na punkcie słowa kawaii!!
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 07-11-2009, 09:49   

zonk486 napisał/a:
dla mnie pojęcie moe-kawaii eufemizmy, to taki rodzaj eufemizmu, który zazwyczaj niest niepotrzebnie nadużywany tylko po to, by np. nazwać "złodziejstwo oprogramowania komputerowego" piractwem, mimo tego, że te dwa pojęcia z samego założenia nie mają nic ze sobą wspólnego...

Nie bardzo rozumiem co w tej sytuacji jest moe... a tym bardziej kawaii... może gdybyś napisał, bo ja wiem... "pirat-chan pożyczył (bez pytania i zamiaru oddania) oprogramowanko komputerowe"...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-11-2009, 10:03   

Zonk486 napisał/a:
dla mnie pojęcie moe-kawaii eufemizmy, to taki rodzaj eufemizmu, który zazwyczaj niest niepotrzebnie nadużywany tylko po to, by np. nazwać "złodziejstwo oprogramowania komputerowego" piractwem, mimo tego, że te dwa pojęcia z samego założenia nie mają nic ze sobą wspólnego...


Jak to nie mają ze sobą nic wspólnego? Złodziej = osoba dokonująca bezprawnego zaboru mienia na lądzie. Pirat = osoba dokonująca bezprawnego zaboru mienia na wodzie. Pirat komputerowy = osoba dokonująca bezprawnego zaboru mienia na komputerze.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 10:04   

Zegarmistrz napisał/a:
Pirat komputerowy = osoba dokonująca bezprawnego zaboru mienia na komputerze.

A korsarz komputerowy = pracownik Microsoftu, zajmujący się zaborem mienia konkurencji? :D Nie mogłem się powstrzymać... Ale wbrew pozorom, ja zgadzam się z Zegarmistrzem :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2009, 12:09   

Velg napisał/a:
Zegarmistrz napisał/a:
Pirat komputerowy = osoba dokonująca bezprawnego zaboru mienia na komputerze.

A korsarz komputerowy = pracownik Microsoftu, zajmujący się zaborem mienia konkurencji? :D Nie mogłem się powstrzymać... Ale wbrew pozorom, ja zgadzam się z Zegarmistrzem :P
A i owszem, ale niekoniecznie Microsoftu - zwykle takie zachowanie wrzuca się pod etykietę "szpiegostwo/dywersja przemysłowa". Są też oczywiście etatowi "piraci rządowi" (zwykle w wojsku, policji i organizacjach wywiadowczych) - ich też należałoby nazywać korsarzami.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 12:17   

Bezimienny napisał/a:
A i owszem, ale niekoniecznie Microsoftu - zwykle takie zachowanie wrzuca się pod etykietę "szpiegostwo/dywersja przemysłowa". Są też oczywiście etatowi "piraci rządowi" (zwykle w wojsku, policji i organizacjach wywiadowczych)

Bezimienny, jestem tego świadom - a bawi mnie przenoszenie słownictwa morskiego na świat komputerów ;) (Microsoft zresztą był tutaj użyty jako przykład tylko ze względu na popularność wśród niektórych naszych userów)

Cóż, to ja mam nową teorię eufemizmów - piraci komputerowi kazali twórcy tematów stworzyć zasłonę dymną do jakiejś akcji. I tą zasłoną dymną jest właśnie tzw. afera eufemistyczna.

BTW:
zonk486 napisał/a:
Mimo wszystko proszę o odpowiedni ton postów, bo inaczej sam wskażę ten temat do usunięcia!

A jakiego tonu postów oczekujesz, zakładając taki temat...? ._.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-11-2009, 12:24   

chodzi o to, żeby nie robić z tanuka cukierkowatego świata, który pozbawiony jest jakiejkolwiek sensowności, i konkretyzmu. (wiem, że to moje neologizmy, ale chyba jesteście kumatymi "misiami", że jesteście mnie na tyle zrozumieć...)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 12:26   

zonk486 napisał/a:
chodzi o to, żeby nie robić z tanuka cukierkowatego świata, który pozbawiony jest jakiejkolwiek sensowności, i konkretyzmu.

Nie rozumiem... Mam Ci nawrzucać trochę wulgaryzmów? (tak, to faktycznie tak brzmi...)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 12:34   

Mięsem go, mięsem~!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 12:38   

Cytat:
konkretyzmu


Kolejny fan ~i/yzmów...

A temat zdaje się mieć jeszcze mniej sensu niż sławetna "Kwestia ZUA"... no i tamten temat był chociaż zabawny.

A do samej "merytoryki"... w tej kwestii chyba jednak zawierzę Moe-chan. :D

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-11-2009, 12:45   

zonk486 napisał/a:
chodzi o to, żeby nie robić z tanuka cukierkowatego świata, który pozbawiony jest jakiejkolwiek sensowności, i konkretyzmu. (wiem, że to moje neologizmy, ale chyba jesteście kumatymi "misiami", że jesteście mnie na tyle zrozumieć...)

A ja mam wrażenie, że to forum jest dla ciebie za trudne i pewnie dlatego tez wypowiadasz się tylko w prostych tematach takich jak X czy Y.

A już dla mnie głupotą totalną jest wysnuwanie wniosków po paru słodkich postach z działu gry i zabawy, że forum zaraz zaraz się stanie jednym wielkim bezsensownym cukierkiem.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 12:50   

Altruista napisał/a:
A już dla mnie głupotą totalną jest wysnuwanie wniosków po paru słodkich postach z działu gry i zabawy, że forum zaraz zaraz się stanie jednym wielkim bezsensownym cukierkiem.

Far toooooo kawaiiiiiiiiiiiiiiiii!

Tak, to w kwestii słodkości ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-11-2009, 13:11   

Skoro użytkownik zonk486 życzy sobie być traktowany poważnie, to z całą powagą i stanowczością odpowiadamy:

Uprzejmie informujemy, iż polityka moderacji i administracji w kwestii spamu, tępienia wulgaryzmów oraz poprawnej pisowni się nie zmieni. Nie w tym życiu. Nie na tym forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2009, 13:37   

Velg napisał/a:
A korsarz komputerowy = pracownik Microsoftu

Czyżbym o czymś nie wiedział? :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-11-2009, 13:38   

Zależy, czy jesteś korsarzem komputerowym czy tylko korsarzem ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-11-2009, 14:17   

*rawwwr* Właśnie zdałem sobie sprawę że od naprawdę dawna nie było na Tanuku dobrych tematów do spamowania. "Kwestia zua" została dawno zamknięta, topiki o zupkach i pierogach są martwe, a "Ciekawostki" nie są dość kontrowersyjne. Nic dziwnego, że niektórym osobom (czyli zonkowi486) nudzi się.

Prawdę mówiąc nie rozumiem o co chodzi w tym temacie. Zonk wymyślił jakiś nowy termin, po czym dłuuugo nie potrafił go wyjaśnić, a gdy w końcu podał jego definicję to okazała się ona wyjątkowo mętna. Nie znalazłem żadnej różnicy pomiędzy zwykłym eufemizmem, a zonkowym moe-kawai. Naprawdę nie ma sensu w wymyślaniu nowych, dziwnych pojęć, szczególnie jeśli ich znaczenie zna, co najwyżej, jedna osoba.

A samemu zonkowi486 radzę zacząć uważać na GoNika. I Cracka. I Ikę. I na całą administrację.

A jeśli chodzi o pytanie zawarte w podtytule tematu...
Cytat:
"czyli jak nie narażać się na tanuku..."

... to odpowiedź jest naprawdę prosta. Wystarczy nie zakładać dziwnych i niezrozumiałych tematów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group