FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Futari Ecchi
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-01-2006, 23:14   

Azag napisał/a:
Z racji tego, że człowiek uczy się dcałe życie - co to znaczy "ex cathedra"?
łac. 'z tronu' lub 'z kazalnicy'. Używane jako skrót, oznacza wypowiedź wygłoszoną w autorytatywny, nieznoszący sprzeciwu sposób, zazwyczaj z wyczuwalną w tonie/sposobie wypowiedzi dozą moralnej/naukowej wyższości wygłaszającego nad adwersarzem...

Azag napisał/a:
Nie zgadzam się z twoją opinią odnośnie fanboya - troche mnie tym stary zbluzgałeś -
Ależ nie bież tego tak osobiście i bardzo do siebie... naprawdę wycieczka osobista nie była moim zamiarem; zwróć jednak uwagę na to jak w moich oczach wygląda to:
Azag napisał/a:
4 5 5 7, daje serii ocenę 9??? Że niby co poszczególne fragmentu są do bani, ale całość, czyli "enjoment" to już jest super. Troche tego naprawde nie rozumiem. To tak jakbym oceniał pracę z polskiego ze starej matury i powiedział: technicznie do bani, błędy wszędzie, ale bardzo ciekawe: 4+
Przypominam że mamy skalę 10-punktową, i to starannie opisaną tak tu na forum, jak w dziale współpraca, jak na stronie gdzie userzy wystawiają ocenę anime... przenieśmy to na procenty, i widzimy wyraźnie że zestawiasz coś co osiąga noty między 40 a 70% z "technicznie do bani, błędy wszędzie" -- a wyraźnie widać, że u nas TAKI opis to kategoria 1-2, czyli 10-20%. Ba, robisz to dwa razy! (cytuję... "Że niby co poszczególne fragmentu są do bani,"... podczas gdy 4-5 to właśnie przeciętniaki!) Niestety, ale takie niedostrzeganie subtelnych, ale jednak róźnic - jest właśnie charakterystyczne dla czarno-białego widzenia fanów konkretnych tytułów, czyli owych nieszczęsnych "fanbojów"... inna rzecz że ja (i reszta redakcji) już od zbyt dawna słucham przy okazji 5-7/10 że 'oceniłem jak szmata' bo 'powinno być 12/10 zomg!' xD pewnie stąd ta iście alergiczna reakcja...

Azag napisał/a:
dla mnie jednak tego typu anime jest dnem - i mam chyba prawo mieć taką opinię - wiadomo, że mogą być jeszcze większe dna, ale mnie to nie obchodzi bo ja na to nie patrze
Ależ oczywiście; ja - nawet jeśli obejrzałem do końca, też nie byłem zachwycony. A - zwróć uwagę że Ajimu bez wahania dałem '10' >:-)

Problem w tym, że miałeś kłopot interpretacyjny z ocenami, którego mieć nie powinieneś... bo w istocie Bianka całość oceniła raczej wysoko ¬_¬ podkreślając że ogólne wrażenie jest nawet lepsze. To czy ktoś się z tym zgadza to 'zupełnie inna bajka'... ale też raczej nie jestem adresatem tej serii więc... Za to na razie mogę pogratulować sukcesu - w rezultacie dyskusji tak z pół redakcji 'organizuje' sobie to nieszczęsne futari ecchi xDDDDD

Tylko ja gorzej namieszałem, pisząc stricte fanbojowską recenzję Elfen Lied xP A ile czasu zajęło, zanim znalazł się odważny (by to zjechać i cierpieć flejmy) i cierpliwy (by całe obejrzeć)!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-01-2006, 23:18   

Cytat:
Zgadzam się ze Futari Ecchi w pewnych aspektach pewnie jest lepsze od "pisemek". Ciągle jednak uważam, że "lepsze", nie oznacza już "dobre" - dlaczego - wspomniana przeze mnie scena w ubikacji, a podobnych pewnie jest więcej a takie sceny dla nastolatka chyba jednak nie są dobre.

no dobrze, to teraz jeszcze zauwaz ze cos sie ocenia "w gatunku" - wiec dajac FE taka a nie inna ocene zaznaczylam, ze moim zdaniem W GATUNKU ecchi bardzo dobre - poniewaz wspomniane juz ecchi jest podane tam gdzie byc powinno (a nie w 10(0) "przypadkowych" scenek), i na dokladke czemus sluzy.

co do scen w toalecie - wiesz, podejrzewam ze moglabym sie moze oburzac gdybym nie wiedziala na 100% ze sie zdarzaja. i to zdarzaja w szkolach. nie potrafie po prostu potepic czegos na co nie mam wplywu - staram sie to akceptowac. bo kiedy przychodzi do mnie chlopak z pytaniem "jak mam przekonac dziewczyne zeby juz bo ona nie chce" a ja zaczne opowiadac mu o tym ze nie powinni bo nie i to za wczesnie, mam 95% szansy ze zostane olana. gdy sprobuje mu wytlumaczyc ze jest to decyzja ktora podejmuje sie wspolnie i "za wczesnie" jest tu czyms co zalezy od stosunku do sprawy obu stron a nie jakims abstrakcyjnym wyznacznikiem czasowym - mam wieksza szanse ze mnie wyslucha.

i oburzanie sie na te scenke w toalecie byloby w tej sytuacji cholerna hipokryzja z mojej strony.

Cytat:
Myślę, że odnośnie Miłości to można by rozmawiać osobno, wcale nie uwarzam, ze Miłość wystarczy (choć w rzeczy samej jest bardzo bardzo konieczna - moim zdaniem). Poza tym chyba mamy inne wyobrażenia o miłości nieco

nie, ja akurat podejrzewam ze nie mamy. z tym ze wlasnie dlatego nie uwazam ze FE w zadnym wypadku nie powinno sie pokazywac nastolatkom - bo osoby dorosle ktore sie kochaja i naprawde chca ze soba byc pewne rzeczy uznaja za oczywiste. nastolatki bynajmniej nie - i wlasnie dlatego nalezy te rzeczy pokazac.

Cytat:
Mam nadzieje, że nie uważasz mnie za fanatyka religijnego - to odnośnie tych pism średniowiecznych - oczywiście sięnie zgadzam z tym, jeżeli tam piszą tak jak powiedziałaś

nie, nie mam ;) zdaje sobie sprawe ze ludzie na ktorych trafilam ja bynajmniej nie sa glownym nurtem spolecznym. co do ciebie, mam wrazenie ze po prostu miales szczescie i w twoim zyciu pewne rzeczy ulozyly sie Wlasciwie (i ta duza litera nie jest bynajmniej ironiczna - to jest cos czego mozna zazdroscic i na co podejrzewam trzeba jednak bylo zapracowac, bo samo nie przyszlo)

co do tych pism, to to jest obowiazujaca doktryna koscielna ze wczesnego sredniowiecza - i nie sa one tu jakos szczegolnie wazne.

Cytat:
Mam wrażenie, że próbujesz zrobić ze mnie fanatyka, a ja uslinie w moich wypowiedziach sugeruje że takowym nie jestem. Nie wiem więc skąd bierze ci się o mnie takie stwierdzeni, ale może napisze to jeszcze raz. Ja Azag nie mam zawsze racji, Bianca też ma racje, Ja Azag nie wiem wszystkiego najlepiej - ale napewno nie wie też najlepiej Bianca. Nie wiem kto wie lepiej??????

coz, ton twojej pierwszej wypowiedzi byl dosyc ostry - mojej i tak sstonowany w stosunku do tego jaki moglby byc, poniewaz ja naprawde malo rzeczy biore osobiscie, natomiast ostry ton w dyskusji przyjmuje dosyc czesto. zeby nie bylo, moj pierwszy post byl dosyc stonowany jak na mnie (robi slodkie oczka w kierunku Avellany z nozem)

i nie, nie wiem najlepiej, czesto nie wiem nawet lepiej - natomiast moje poglady sa w bardzo dyzej mierze "praktyczne". i dlatego bardzo czesto gryza sie z tymi ktore glosza jak powinno byc "dobrze" albo "lepiej" - bo wiem dlaczego "dobrze" i "lepiej" nie ma szansy zadzialac.

Cytat:
po pierwsze w komentarzu do FE
Cytaty: "zebys kobiete rozebral " ; " i pisze tu "ty""
nie chce mi sie szukać więcej

to chyba nie jest przydomek, przynajmniej jesli wierzyc definicjom jezykowym - natomiast odwolan byly calego 3, i sie do wszytkich 3 odnioslam w poprzednim poscie

Cytat:
Tak się składa ze ty pewnie więcej ode mnie ale ja od 5 lat też pracuje z młodzieżą, wolałbym żebyś zamiast "ignoranta" (to jest robienie ze mnei fanatyka) używała określenia na przykład - "na wszelki wypadek zapobiegliwy - lepiej nie wsadzać ręki do ognia żeby sprawdzić czy się sparze czy nie". To chyba bardziej do mnie pasuje.

a, to przepraszam. natomiast nie zmienia to mojego pogladu ze ludzie dojrzali i swiadomi moga sobie radosnie wierzyc we wszystko czego chca. tylko ze ich zawartosc procentowa w spoleczenstwie....

Cytat:
Nie wiem gdzie jestem hipokrytą - ale może nie rozwijaj tego w wypowiedzi bo znowu sie pokłócimy 0 chyba że uważasz, że to konieczne. - i to nie jest żaden sarkazm.

a czy ja gdzies napisalam ze jestes? po prostu mowiac i robiac tak a nie inaczej nie za bardzo moge sie oburzac zeby nie zalatywalo to hipokryzja, i to na horrendalne odleglosci

Cytat:
W Futari Ecchi odrzucają mnie sceny erotyczne i siostra głównej bohaterki przecież to napisałem. Wolałbym żeby moje dzieci dowiedziały się o tym wszystkich w jakiś jeszcze inny sposób niż koledzy i koleżanki w szkole czy też wspomniane FE. Chyba dało by się jakiś inny sposób wymyślić nie??

a ja juz napisalam czemu ja je akceptuje. i coz.......... istnieje. tylko ze
1) musialbys zaczac rozmowe odpowiednio wczesnie. bo od kolegow i kolezanek to teraz sie mozna dowiadywac majac ok. 11 lat.
2) musialbys byc wystarczajacym autorytetem zeby przeciwne zdanie 10 kolezanek/kolegow nie przewazylo - a szkola to jednak jest ten okres kiedy otoczenie ma wiekszy wplyw na czlowieka niz rodzice, a jeszcze okres zanim wyksztalci sie indywidualnosc
3) znalezc cos innego czym dziecko bedzie moglo podeprzec to co powiesz, bo mowienie "a bo rodzice mi powiedzieli" w szkole w tym wieku jest obciachowe
4) musialbys stworzyc cholernie potezna atmosfere zaufania w domu. i cholernie nie jest tu bynajmniej niedomowieniem. bo nawet jesli bedziesz jak najbardziej chetny do pomocy/wspoldzialania, nie poradzisz DOKLADNIE NIC, jesli dziecko do ciebie nie przyjdzie. a moze nie przyjsc dlatego ze jej chlopak (ten najbardziej kochany i najwspanialszy na swiecie) powie ze nie nalezy mowic rodzicom bo nie zrozumieja, bo dla nich zawsze dziecko pozostanie dzieckiem itp.

uczciwie powiem, nie wiem czy tak sie da. pare lat temu jeszcze dawalo, ale wtedy rozmawialo sie jednak z osoba dorosla. moze mloda ale jednak juz dorosla i zdolna podejmowac decyzje i szanowac wolnosc wyboru (i wymagac jej dla siebie).

Cytat:
Na koniec chciałem napisać. Na pewno nie mam zawsze racji, nie jestem fantaykiem, umiem przyznać się do błędu i mam ochotę coraz bardziej, choć z bólem ale obejrzeć całe FE, żeby znaleźć więcej powodów dla których będe żałował, że to obejrzałem - nie oznacza to, że nie znajde powodów z których będe zadowolony.

tylko jesli sie za to wezmiesz - sprobuj powstrzymac sie od patrzenia przez pryzmat moralnie sluszne/niesluszne. to ze tobie sie pewne rzeczy nie podobaja bynajmniej nie spowoduje ze znikna.
Powrót do góry
Kocic Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Lis 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 23:23   

Muszę się zgodzić z Mai, że jak ktoś nie lubi ecchi to nie ogląda ecchi i tyle. Ja osobiście niecierpię skrajnie wręcz tego typu, w związku z powyższym nie oglądam tego i dobrze mi z tym. Z drugiej strony nienawidzę wręcz wszelkich podręczników o seksie, takie skrzywienie lekkie, unikam ich też więc. Nie jestem natomiast tak bardzo pewna, czy dla nastoletniej pary jest dobre anime, które jest podręcznikiem seksu.

K.

_________________
Kocicem jestem i nic co kocie nie jest mi obce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2477683
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-01-2006, 23:27   

Bianca napisał/a:
tu moge z kolei odeslac chociazby do sredniowiecznych pism koscielnych, ktore ci dobitnie udowodnia, ze przyjemnosc powinien odczuwac tylko mezczyzna, i tak jest dobrze i slusznie.

Ale jednoczesnie potepialy mezczyzne za bezkarne zdradzanie swojej zony [ktora za zdrade malzenska byla, razem ze swoim kochankiem, surowo karana] - i to jest w nich pozytywne! ;P

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 23:27   

Manga erotyczna - to mi sie podoba. I do tego ładnie brzmi:D

Oczywiście że jest inny sposób aby Twoje dzieci dowiedziały się o tych rzeczach: poważna z nimi rozmowa. Będziesz wtedy napewno expertem w tychże sprawch a czy lepszym czy gorszym to już twoje pole do popisu.

A co do nastolatków i scenie w ubikacji. Strzelam w ciemno ale jestem pewien, że dla pewnego procenta tychże nastolatów owa scena nie jest niczym dziwnym (czytaj :robili podobne rzeczy ). No ale kilka procent nie znaczy wszyscy.

Aporpo wpółpracy z młodzieżą - tu najszczerszą prawdę rzeczesz, tego się nie da zaprzeczyć - ale czy ta młodzież posiada poglądy na te sprawy w całej rozciągłości tematu, czy też bardzo podobne do twoich??

P.S. Jak obejrzysz całe FE to będziesz mnie mógł tą kataną przez łeb zdzielić:D

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 01:08   A

Do wa totema
Chciałem zaznaczyć, że napisałem odnośnie tego 4,5, 5, 7 apelacje o zmiane i tego już nie ma
Piszesz: "Problem w tym, że miałeś kłopot interpretacyjny z ocenami, którego mieć nie powinieneś... " - no wiesz może nie powininem, ale jasno tego tam nie sprecyzowaliście - dla mnie więc ocena za całość była oceną za całość, a nie za "ejoyment". No ale teraz już sie rozumiemy i to najwazniejsze.
Co do burzy na FE w redakcji - polecam sie na przyszlosc.

Do Bianci:
Ciesze sie ze sie nareszcie zgodzilismy
Nie wiem jak teraz po reformie, ale ja o rozmnazaniu mialem na biologi w 4 klasie czyli 10 lat. wiec dowiedzialem sie w szkole, a nie od kolezanek. znaczy nie pamiętam dokładnie jak to był, bo może wiedzialem wcześniej - sam nie wiem - wiem, że w klasie była kupa śmiechu.
Chce być dla dzieci autorytetem - to jeden z podstawowych celow jako ojca - inaczej chyba nie da sie budowac zdrowej rodziny nie? i podobnie z tym zaufaniem.
Ogólnie rzecz biorąc przygotowuje sie do tego od kilku lat teoretycznie - wiadomo że praktyka to co innego, ale chce byc dobry, cholernie dobry, chce byc najlepszym tauskiem jaki chodzil po ziemi, ale ile z tego uzyskam. Trzeba tez podkreslić ze jest jeszcze drugi rodzic, który odgrywa taka sama role nie?
Wiem ze rzeczy nie znikna, ale walczyc trzeba. Ja niestety twoją wypowiedź w recenzji błędnie odczytalem jako taką w zupełnie innym kierunku niż to co napisałaś na forum i stąd ta cała burza. Wielce sie czuje ukontentowany tym, że mamy podobne, choć ty napewno mniej radykalne zdanie.
Jak powiedzialem, już ściągam i zamierzam obejrzeć FE i wtedy może troche inaczej popatrze, ale napewno swoją opinię napisze, także jeżeli jesteś ciekawa to zależy to tylko od mojego miejsca w kolejkach w Mule.

Do wszystkich innych:
Poczytajcie se ludzie posty i potem wyrażajcie opinie.
Mi sie podoba dobre Ecchi i nie mam żadnych wątów o to. I napisałem też że nie oglądam bo nie lubie hentajów, a FE hentajowo podobne sceny są.

Do Keii:
Wypowiedź autora jeszcze bardziej utwierdza mnie w moim stanowisku by FE nie oglądały dzieci bo jezeli on to miał na celu to chyba jednak sąsłowa do dojrzałych ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 10:18   A

No mam na myśli, droga Bianco (to nie jest sarkazm), że teraz już nie FIGHT, a TALK.
Jak tak patrzę na te całą rozmowę z perspektywy doby to ciągle jednak parę spraw mnie męczy. Nie chcę Cię przez to rozjątrzyć, po prostu mnie to męczy.
1) Mam wrażenie, że ciągle traktujesz mnie tak jakby z góry. Podczas gdy ja Ciebie już cnajmniej jako "partnera" we wspólnej sprawie. ???
2) Pomimo setek słów przelanych do HTMLa naprawdę jest dla mnie niejasna jedna sprawa. Piszesz w recenzji FE: "Nie polecam pokazywania go ... rodzicom". Pomimo tego całego chłamu o jakim słyszymy w mediach (dla mnie to sprzedajne psy - ale to temat na inną dyskusję), chyba jednak jest w tym kraju duża liczba rodziców, którzy interesują się swoimi dziećmi i starają się wychować ich jaknajlepiej. Nie sądzisz jednak, że w bardzo wielu przypadkach ten niedoskonały rodzic jednak wie ciut lepiej co jest lepsze, a co gorsze dla swojego dziecka i pójdę dalej niżej z pytaniem.
3) Czy nie uważasz, że obejrzenie przez kogoś Futari Ecchi może rozgrzać, zachęcić nastolatka do sięgnięcia po stricte hentaja???
Bo ja mam te wątpliwości bo widisz, z tego co się dowiedziałem z twoich słów to chyba mamy jednak na te sprawy bardzo zbliżony punkt widzenia - w znaczeniu co jest ok a co nie bardzo - a skoro taki mamy to czemu cały czas optujesz, że to jednak wporządku. Tak jakbyś uwarzała jedno, a robiła coś innego - rozumiesz pewna niekonsekwencja. Mam nadzieję, że wyjaśnisz mi moje wątpliwości.
Jak powiedziałem zamierzam FE obejrzeć w całości, ale przypuszczam, że ogólnego zdania na temat serii nie zmienię. Co o tym myślisz???

Do Martineza:
W ciągu pięciu lat spotakłem wielu młodych ludzi z przeróżnych środowisk, a to, że łączyło nas wszystkich spojrzenie w tym samym kierunku nie oznacza, że ci ludzi są inni. Bo to nie ważne jakie kto ma przekonania religijno - społeczne, bo przeciez wszyscy mają takie same problemy. I myśmy mieli jak byliśmy w ich wieku, więc nie rozumiem czemu się tak oburzasz kompletnie nie mając doświadczenia w tej materii ty grzbiecie kanciasty (drogi adminie tej strony - zapewniam Cię, że Martinez nie czuje się obrażony tym epitetem, a nawet jak się czuję to ja mu to wypersfaduje)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2006, 14:52   

Cytat:
1) Mam wrażenie, że ciągle traktujesz mnie tak jakby z góry. Podczas gdy ja Ciebie już cnajmniej jako "partnera" we wspólnej sprawie. ???

eee.... nie? a skad taki pomysl?

Cytat:
chyba jednak jest w tym kraju duża liczba rodziców, którzy interesują się swoimi dziećmi i starają się wychować ich jaknajlepiej. Nie sądzisz jednak, że w bardzo wielu przypadkach ten niedoskonały rodzic jednak wie ciut lepiej co jest lepsze, a co gorsze dla swojego dziecka i pójdę dalej niżej z pytaniem

moze sprecyzujmy jedna rzecz - jezeli ktos bedzie chcial FE obejrzec, to I TAK to zrobi. i co bym nie powiedziala, to go nie zniechece. jezeli tenze ktos ma takie kontakty z rodzicami ze po obejrzeniu pierwszego odcinka uzna ze moze im to pokazac - tez wolna droga. natomiast osobiscie ja bym mojej matce FE nie pokazala - i bynajmniej nie dlatego ze ona mi zabroni ogladac. po prostu nie zrozumie. dlatego ze nalezy do innego pokolenia, w ktorym o pewnych rzeczach sie nie mowilo publicznie, a juz tym bardziej nie pokazywalo na ekranie.

i zgoda, mozesz miec racje odnosnie argumentu ze to nie jest wychowawcze podejscie.... tylko ze nadal mam wrazenie ze warto jest oszczedzic rodzicom takiego szoku, chyba ze istnieja jakies przeslanki by sadzic ze w miare dobrze go zniosa.

Cytat:
Czy nie uważasz, że obejrzenie przez kogoś Futari Ecchi może rozgrzać, zachęcić nastolatka do sięgnięcia po stricte hentaja???

no i? jezeli danego nastolatka temat interesuje, to niby czemu mialby tego nie zrobic? Ja w swoim czasie siegnelam, z czysto akademickiej ciekawosci. zostalo mi po tym gorace przeswiadczenie ze mimo wszystko lepiej jest jak sie pokaze"scenke" niz jezeli przez 12 odcinkow bohaterowie calym swoim zachowaniem pokazuja ze by bardzo chcieli ale to przyzwoita seria. poniewaz wspomniana juz scenke mozna przewinac, a aluzje co 30 sekund juz nie za bardzo

ja naprawde nie uwazam hentai samych w sbie za zlo - to jest grupa filmow powstala pod pewna grupe odbiorcow. to ze jest ich tyle sugeruje ze sporo odbiorcow sie jednak znalazlo. malo tego, podejrzeam ze oprocz ludzi doroslych (ktorzy maja rozne powody po hentaje siegac, i bynajmniej nie warto tu probowac ich podciagac pod jakis wspolny mianownik), jest wsrod nich sporo mlodziezy ktora szuka informacji na temat "a jak to sie robi" - i to bynajmniej nie oznacza ze po obejrzeniu od razu poleci wyprobowywac rzecz w praktyce. tak wiec ja rozpatruje FE jako pewna kontre w stosunku "informacji" udzielanych przez hentaje - ktore, w odroznieniu od FE jak najbardziej SA fikcja (najczesciej przedstawiajaca czyjes fantazje erotyczne - mniej badz bardziej odchylone od normy).

mam wrazenie, ze podstawowa roznica polega na tym, ze mamy nieco inne podejsci do etyki - dla ciebie pewne rzeczy po prostu nie sa sluszne z definicji, podczas gdy dla mnie sa sluszne w momencie gdy jest to w pelni swiadomie podjeta decyzja - a zeby moc takowa podjac, to trzeba miec jednak jakies sensowne i zblizone do prawdy informacje.
Powrót do góry
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 15:45   

Ciebie Bianco osobiście nie znam, jednakże znam Azaga i zgodzę się z tobą, że macie "nieco" inne podejscie do etyki ( oczywiscie jest to przypuszczenie wysnute na podstawie Twoich postów ). Ja osobiście bardziej przychylam sie do twych opini, jednakże Azag też w pewnych sprawch ma rację. Pokazywanie dzieciom (no może bardziej młodzieży która wkracza już w ten świat) tego rodzaju pozycji nie jest najlepszą rzeczą, jednakze jak już przyjdzei co do czego, to już lepiej pokazać tego typu produkcję wiedząc co w niej jest ( czyli przeszło lub nie naszą osobista kontrolę ), niż miałybysie dowiadywać z własnych źródeł ( czy to nie wychodzi na wybieranie mniejszego zła?).

Azag:
Ja się nie oburzam ,tylko sie pytam. Bo zazwyczaj zdawało mi się, że młodzież wśród której się obracasz ma wielce zbliżone poglady do twoich - czyli czekamy z tym do " po ślubie " ,a cały temat podchodzi pod tematy tabu. I oczywiście nie mam w tej materii doswiadczneia, ale pytaniami mogę zdobyć pewną wiedzę na ten temat.

Do administratora:
Nie czuję się obrażony jakimkolwiem słodkim epitetem ze strony Azaga - w końcu od czego są przyjaciele:D

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2006, 16:14   

coz, dzieciom tego stanowczo pokazywac nie nalezy - chociazby po to ze dla nich calosc bedzie wybitnie niezrozumiala i jest im w zasadzie do niczego niepotrzebna.

co do mlodziezy, to mam jednak wrazenie, ze dla tzw "glownego nurtu", czyli tych kto juz w wieku 13 lat mial wszystko za soba i jest "ql" FE okaze sie po prostu nieciekawe.

tak ze ja jednak szulakabym targetu dla FE wsrod mlodziezy troche starszej, i to raczej tej wyciszonej/niesmialej/niepwnej siebie ktora dojrzala juz do tego "by" a ne ma skad sie dowiedziec "jak".
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 20:01   

Bianca napisał/a:
eee.... nie? a skad taki pomysl?

Takie miałem poprostu odczucia jak czytałem poprzednie posty.
Bianca napisał/a:
no i? jezeli danego nastolatka temat interesuje, to niby czemu mialby tego nie zrobic?

Może na przykład dlatego, że prawdopodobnie większość pozycji hentajowych "głosi hasło" wyżyj się seksualnie, seks jest ok, seks dla każdego, może dlatego, że tak dużo mamy tych ciąż niechcianych i 13 -latków co mają wszystko za sobą. i pomimo tego, że to anime a nie live-action to to wciąż działa na psychikę i podświadomość. Przecież skoro w tym siedziesz od dawna to chyba znasz się na tym lepiej ode mnie - na tym, że pewene rzeczy osadzają się "w głowie" i wciąż "pomagają" nam zdecydować co w życiu wybrać. I jest sobie taki wolny młody człowiek, który myśli, że może wszystko. A przecież człowiek to nie jest twardy dysk - nie można wpisac format:C i skasować wszystko co się w nas nieustannie magazynuje. Nie wierze, że nigdy o tym nie słyszałaś. Poza tym Bianco miałaś też 15 lat, powiedz czy jak patrzysz na tamten czas z perspektywy to myślisz wciąż, że rzeczywiście byłaś taka wtedy mądra i wogóle jak wtedy??? Wiem, że obejrzałaś więcej serii, ale ja jeszcze nie widziałem takiej serii: w której chcą co 30 sekund, ale nie mogą. I nie jest tak, że dla mnie rzeczy złe są z definicji. może powiem tak, zdarzyło mi się obejrzeć w życiu dwa hentajowe odcinki: soft jak przypuszczam był to hentai: Green Green OAV 13 oraz jakieś, w którym jakiś koleś najpierw ten tego jakąś kobietę-harpię, a potem ten tego jakąś elfkę. I rodziło się wtedy we mnie pragnienie in life, pragnienie wolnego seksu bez reguł, gdzie chce i z kim chce. Tak to podziałało na mnie i przypuszczam, że nie inaczej działa na większość chłopaków, a jakie coś jest poznajesz po tym jakie są tego skutki - nie da się określić czy coś jest etycznie dobre czy złe inaczej jak przez skutki - nie sądzisz?? Przecież hentaje robione są po to żeby zarobić kasę - bo napewno sztuki w tym chyba nie ma - a żeby zarobić kase to trzeba wbić się z interesem tam gdzie jest podatny grunt - seksualność - temu ulega większość ludzi bo większość ludzi odczuwa popęd seksualny. I potem mamy różne wariację w świecie, który jest w ogólnym mniemaniu taki normalny, a w rezultacie ciagle do okoła nas jest taka ciągła napieprzanka. Jakie wobec tego mogę przyjmować stanowisko wobec czegoś co nie z definicji, ale z tego co z tego wynika - przyjmuje stanowisko anty - jak pisałem wcześniej - nie będe sobie tym szajsem głowy zaśmiecał i tam gdzie mogę, a tu mogę, to będe sie wypowiadał bo tak uważam.

Martinez:
Wiesz mi, że od "religijności" do "tylko po ślubie" jest bardzo daleka droga. Popatrz na nas, dwóch tak różnych ludzi, a problemy w życiu bardzo podobne, czasami wręcz identyczne - co ma do tego kwestia wiary i religii. A to, że ja obracam się wśród młodzieży, która zechciała spróbować innej drogi od tej którą niby wybiera większość czyto znaczy, ze ci ludzie są inni od innych. Powtarzam Ci jeszcze raz - nie znasz sprawy - nie masz doświdczeń - nigdy do ciebie nikt nie pryszedł z łzami w oczach i nie powiedział ci, "że on już tak dłużej nie może" - i nie chcę cię tu do niczego przekonać bo to nie tędy droga, ale powtarzam - nie znasz sprawy - nie patrz na wszystkich praktykujących katolików przez mój pryzmat, Onegai.

I jeszcze słówko do Bianci:

Bianca napisał/a:
co do mlodziezy, to mam jednak wrazenie, ze dla tzw "glownego nurtu", czyli tych kto juz w wieku 13 lat mial wszystko za soba i jest "ql" FE okaze sie po prostu nieciekawe.


Możesz dać mi jakieś linki, bardzo prosze, do jakichś wiarygodnych statystyk, stwierdzająych, że większość 13 - latków ma już wszystko za sobą bo albo ja żyje w utopii, albo coś tu jest nie tak.
Jak ja miałem 13 lat to nikt z moich znajomych nie miał tego jeszcze za sobą, niektórzy się chwalili owszem, ale za przeproszeniem walili w bambus głupim łbem. Wiem, że społeczeństwo się zmienia itp, ale chyba możecie zgodzić się z faktem, że pomimo 5 tysięcy lat (czy tam więcej) rozwoju cywilizacji człowiek ciągle miał te same problemy i dylematy.

Bianca napisał/a:
tak ze ja jednak szulakabym targetu dla FE wsrod mlodziezy troche starszej, i to raczej tej wyciszonej/niesmialej/niepwnej siebie ktora dojrzala juz do tego "by" a ne ma skad sie dowiedziec "jak".


Zgadzam się w 100%.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 20:58   

No Azag, chyle czoła przed Tobą, zznasz mnie na wylot - potrafisz czytac między wierszami. Ani razu nie użyłem słów "kwestia wiary i religi" a ty mi dałeś n anie odpowiedź - chyle czoła (ale wkońcu nie od wczoraj się znamy). I powiem ci jedno, że jak na razie to chyba zostane ignorantem i będe na wszystkich katolików patrzył przez jeden pryzmat. A to dlatego, że widocznie mam jakiś uraz dla wszelakiej maści religii ( za dużo chyba przeczytałem heretyckich tekstów o ufokach i innych takich cywilizacjach bogów ).

OK mówisz ze przychodzili ze łzami w oczach do ciebie że on dłuzej nie może ( znaczy on dłużej nie potrafi wyczymać bez "tego" czy jak? ), to ja się zastanawiam jakiej ty teh osobie mogłeś mądrej rady udzielić samemu będąć na etapie niezbyt zaawansowanym.

No i kiedy ty miałes 13 lat to świat był jeszcze inny niż teraz.Więc nie nie rób porównań typu "kiedy ja miałem 13 lat to..". Jeszcze nietak dawno temu czlowiek w wieku okolicach 20 roku życia zakładał rodzine ( wkońcu co jakiś czas się rozmawia ze starszą na temat jak to było kiedy mnie nie było) i wiódł mniej lub barzdiej szczęśliwe życie. Dzisiaj w wieku 20 lat to się bardziej myśli na jakie studia iść gdzie se robotepotem znaleźć a dzieci i małżeństwo to są gzdieś tam w środku listy. Bo wkońcu trzeba się z czegoś utrzymać. I tak wychodzi na to że na ślubnym kobiercu stają ludzie o kilka lat starsi niż w przypadku poprzednigo pokolenia.
Weż sobie tak troche z innej beczki: jakie było spożycie alkoholu przez młodzież gdy ty miałeś 13 lat - dwa razy mniejsze niż dzisiaj, jak podają osttnie statystyki.

No a z twojej wypowiedzi na temat hentajców i niechcianych ciąż to normalnie odnosze wrazenie że za wszystko winne są hentajce - no to takiej popularnści anime w naszym kraju to tylko zazdrościć

Natomiast z tym że na seksualnośći zbija się dużą kase to się zgadzam jak najbardziej.Ale czy zbija się kase dlatego że :
1)ludzie tego potrzebują więc się TO wydaje, czy
2)to JEST więc ludzie z tego korzystają

A co do utopii - tak żyjesz w utopii ( a przynajmniej w czymś co można za to uznać - czyli w miare spokojne życie), tak samo jak ja, oraz inni forumowicze. Żyjemy w pięknym świecie wykreowanym przez massmedia, niewidząc lub niechcąc zobaczyć tej naprawdę ciemnej strony życia.

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2006, 21:19   

Cytat:
prawdopodobnie większość pozycji hentajowych "głosi hasło" wyżyj się seksualnie, seks jest ok, seks dla każdego

nie, wiekszosc hentajowych pozycji pokazuje takie badz inne dewiacje. od lzejscych do dosyc drastycznych. w ogolnosci mozna wyroznic 3 typy: "ja wielki macho za ktorym panny sznurem" "ja wielki macho ktory potrafi zrobic tak zeby one robily co ja chce" oraz grupa stosunkowo niegrozna bo jakas opowiesc w miare fabularna wzmacniana scenami.

przy czym, grupa druga dosyc czesto zawiera sceny drastyczne, w tym takie ktorych nie polecalabym nawet ludziom doroslym, a juz tym bardziej mlodym. chociazby dlatego ze w tym wieku czlowiekiem i tak miotaja dosyc drastyczne przeciwstawne emocje. i dodawanie do tego kompleksow "ja jestem zly bo mnie to fascynuje" nie jest najlepszym co mozna zrobic (a fascynowac ma szanse z powodow czysto psychologicznych)

i jesli juz, to "w miare normalni ludzie ku obupolnemu zadowoleniu" jest w takim przypadku scenariuszem z dziedziny definitywnie mniejszego zla.

Cytat:
Poza tym Bianco miałaś też 15 lat, powiedz czy jak patrzysz na tamten czas z perspektywy to myślisz wciąż, że rzeczywiście byłaś taka wtedy mądra i wogóle jak wtedy???

nie wiem czy mi uwierzysz, ale tak. wiedzialam od samego poczatku ze chce oczekac na tego wlasciwego czlowieka bo wariant "dla zabawy" mnie nie interesuje.

Cytat:
Wiem, że obejrzałaś więcej serii, ale ja jeszcze nie widziałem takiej serii: w której chcą co 30 sekund, ale nie mogą

ja niestety o pare za duzo. i stwierdzam ze wole uczciwego hentaja, bo po nim wiadomo na dzien dobry czego sie spodziewac i nie trafi sie na niego przypadkiem.

Cytat:
I rodziło się wtedy we mnie pragnienie in life, pragnienie wolnego seksu bez reguł, gdzie chce i z kim chce. Tak to podziałało na mnie i przypuszczam, że nie inaczej działa na większość chłopaków, a jakie coś jest poznajesz po tym jakie są tego skutki - nie da się określić czy coś jest etycznie dobre czy złe inaczej jak przez skutki - nie sądzisz??

czlowiek jest obdarzony swiadomoscia, i ma podejmowac decyzje. podejmowac dlatego ze wie co jest dobre a co zle, a nie dlatego ze nigdy nie musial wybierac.

to nie jest tak ze gdyby nagle hentaje znikly swiat stalby sie lepszy - w przeciagu paru miesiecy ktos wymyslilby je od nowa. i proby zamykania dostepu do nich spowoduja tylko ze beda jako ten owoc zakazany smakowaly lepiej.

Cytat:
Możesz dać mi jakieś linki, bardzo prosze, do jakichś wiarygodnych statystyk, stwierdzająych, że większość 13 - latków ma już wszystko za sobą bo albo ja żyje w utopii, albo coś tu jest nie tak.

coz, ja ostatnio trafilam na tekst (w ergo) opisujacy jak to 14-latek pozyczyl kase od kolegi a ze nie mial jak oddac to oddal "w naturze" w szkolnej toalecie.......... tak ze obawiam sie ze oboje jestesmy wapniakami. a co do statystyk to jesli przypomne sobie gdzie je czytalam, to ci dam znac (za duzo sie tego po domu poniewiera)
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 22:20   

Oczywiście martinez mnie nie zrozumiałeś, ale dajmy temu pokój - pewnie nie zrozumiesz nigdy, chyba, że kiedyś zechcesz spróbować mnie zrozumieć. Ja wiem, że ja nie pokonam hentajów - chciałem tylko przez całą moją wypowiedź, poprzeć moje stwierdzenie, że: "hentaj to szajs" i dlaczego ja tego nie chce oglądać. Nie chcę i nie zamierzam bo mam wolny wybór i wybieram opcje: "NIE" dlaczego napisałem wyżej.
Odnośnie tych masmediów, statystyk itp. To chyba jednak jest na odwrót nie? Masmedia raczej pokazują nam świat słaby, wojny, brud, zgnilizne, śmierć, kreują idoli młodzieżowych typu tych z Baru itp. Świat w jakim żyje uważam za normalny, wiadomo, że nie mogę odpowiadać za te 7 miliardów ludzi na świeci, ale wolnego wolnego. Ja Azag odpowiadam za swoje życie. To że zdarzają się przypały jakieś itp to cóż - nie mam na to za dużego wpływu, ale za to na to na co mam wpływ to chcę kształtować tak by przypałów nie było. Bianco wieże, że jakiś chłopaczek pewnie nawet nie wpełni świadomy swoich czynów oddał tak dług swojemu koledze, ale chyba zgodzisz się ze mną, że większość dzieci oddaje długi w normalny sposób nie??? I to właśnie robią z nami mas media - jak chcesz być cool to całuj się z koleżanką, jak chcesz być dobrą dziewczyną to musisz znać 120 pozycji i 32 stopnie orgazmu i jeszcze potrafić je układać i mieszać w dowolnej kombinacji - hola moi drodzy - Wake up - to jest stek bzdur.
Opowiem inną sytuację, nie jestem pewien czy jest prawdziwa czy nie, ale sądząc ze źródła to tak. W Ameryce przed zalegalizowaniem aborcji 75% społeczeństwa była przeciwko, ale ludzie którzy chcieli ją wprowadzić mieli multum forsy, więc co zrobili podawali w wiadomościach, że 50 % amerykanów jest za aborcją. Wtedy przeciętny człowiek mówił sobie, że jak mój sąsiad jest za aborcją to ja też muszę być - i szala się odwróciła - mówił o tym człowiek, który był liderem tego programu aborcyjnego - wiele lat po tym jak zrozumiał chłop co zrobił. - Oczywiście odniesienia się Martineza do tego akapitu nawet nie przeczytam bo znowu nie znając sprawy napisze coś zupełnie przeciwnego do tego co miałem na myśli.
A wracając do sedna sprawy - droga Bianco - uważam, że wiele z głównych założeń naszej dyskusji zostało już wyjaśnionych więc prponuję ją zakończyć do czasu kiedy obejrze tę serię czyli Futari Ecchi. Ale oczywiście możemy kontynuować dysuksję na tematy inne które w trakcie dyskusji wyrosły, aczkolwiek to już chyba nie będzie zgodne z głównym tematem więc może jakiś inny albo co - tak dla porządku na forum tematycznym.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2006, 22:27   

Cytat:
A wracając do sedna sprawy - droga Bianco - uważam, że wiele z głównych założeń naszej dyskusji zostało już wyjaśnionych więc prponuję ją zakończyć do czasu kiedy obejrze tę serię czyli Futari Ecchi. Ale oczywiście możemy kontynuować dysuksję na tematy inne które w trakcie dyskusji wyrosły, aczkolwiek to już chyba nie będzie zgodne z głównym tematem więc może jakiś inny albo co - tak dla porządku na forum tematycznym.

tak z ciekawosci, obejrzyj tez 2 pierwsze odcinki "okusama wa mahou shoujo" - zeby nie bylo jest to seria magical girls.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group