FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  Futari Ecchi
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2009, 16:06   

Altruista: proszę to potraktować jak ostrzeżenie moderatorskie. Temat jest poświęcony dyskusji o konkretnym anime, względnie stanowiącej podstawę adaptacji mandze. Posty niedotyczące tematu są spamem. Pytania o politykę Tanuki w zakresie publikacji recenzji poszczególnych gatunków proszę zadawać w odpowiednim dziale.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tattwa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sie 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 21:45   

Moim zdaniem manga bije anime na głowę pod każdym względem...czytając mangę płakałam ze śmiechu, przy anime nie zdarzyło mi się to ani razu

Poradnik jak poradnik - ciężko mi wyobrazić sobie młodych Polaków po 18 roku życia którzy nie wiedzieliby tak elementarnych rzeczy, o jakich pisze "Miłość krok po kroku" - ale może się mylę? Statystyki pokazują jednak że 18 lat to już sporo jeśli chodzi o doświadczenie...

Manga jest lekka,zabawna i naprawdę sympatyczna - jeśli ktoś się spodziewa ostrych scen erotycznych i podniecających kadrów, to niech lepiej kupi coś innego :) Tutaj na pierwszy plan wybija się niezaradny Makoto, który za wszelką cenę chce być "prawdziwym mężczyzną" i zawstydzona Yura, która tak naprawdę to wstydzi się tego, że się wstydzi i wstydzi się sama przed sobą.

Jak dla mnie, to dominującym akcentem w mandze nie jest erotyka, tylko humor - i to właśnie odróżnia ją od anime, gdzie - mam wrażenie - autorzy starali się na siłę robić "klimacik".

Mangę oceniam naprawdę na plus, z niecierpliwością czekam na 3 tom. :)

Btw - moim zdaniem super są niektóre...hmm...dane teoretyczne zamieszczone w mandze (brak tego w anime...) - np o tym, jakie są jedyne istoty na Ziemi oprócz człowieka posiadające błonę dziewiczą :) (nie sprawdziłam jeszcze, czy to prawda, ciągle zapominam) - to mój absolutny faworyt :).

_________________


Ostatnio zmieniony przez tattwa dnia 14-08-2009, 21:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 21:51   

Bardzo proszę o stosowanie wielkich liter na początku zdania, oraz o staranniejsze pisanie postów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2009, 22:15   

Azag napisał/a:
Nie wydaje ci się też, że to małżeństwo w FE jest takie słodkie - że nic sie nie dzieje i wszystko jest super - pomijając fakt (SPOILER), że Makoto zdradza żonę i też niby nic się nie dzieje - nie nie to jest dla mnie żałość.


obejrzałeś tą serię dokładnie(mówię o anime, mangi nie czytałem)? w żadnym wypadku w anime nie mam mowy o zdradzie, a jeżeli chodzi o Kikuchi Miyuki, to wcale nie zdradził...

sama seria jest dobra, tylko dlaczego jest taka krótka... można byłoby też tą serię rozciągnąć...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2009, 22:22   

Bardzo proszę o stosowanie wielkich liter na początku zdania, oraz o staranniejsze pisanie postów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2009, 23:07   

Cytat:
sama seria jest dobra, tylko dlaczego jest taka krótka... można byłoby też tą serię rozciągnąć...

Toć manga liczy już ponad 40 tomów. Z tego co mi wiadomo, tam też zdrady nie ma, Makoto uprawia seks z innymi kobietami wyłącznie w swojej wyobraźni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group