FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Futari Ecchi
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 20-01-2006, 18:03   

Temat na prośbę zainteresowanego zostaje odblokowany.

Do szanownych dyskutantów:
Słoneczka... proszę o poszanowanie poglądów innych w trakcie dyskusji, która, jak wiemy z przeszłości, może być dosyć ostra. Jesli dyskusja zajdzie za daleko i zaczna się wycieczki obobiste, topic zostanie zamknięty.

Miłej wymiany poglądów życzę
IKa
>;}~
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2006, 18:51   A

Okazało się, że FE było dla mnie rzeczywiście ciężkie do przejścia. Żeby nie pisać tego samego - już zgłosiłem do Avellany prośbę z gotową recenzją alternatywną - więc nie bede tu pisał tego samego, ale napisze coś czego nie było sensu pisac w recenzji.

Naprawcę Bianco pomimo tego, że nie znam się za dobrze na seksie to nie dowiedziałem sie niemalże niczego nowego po obejrzeniu FE. Więc od stropny technicznej obejrzenie go przez kogokolwiek, a juz na pewno przez młodą parę nie da w sensie technicznym raczej niekomu pożytku - moim zdaniem.
Poza tym zauważyłem u Matoko (czy jak on sie tam nazywał) pewne zapędy czysto egoistyczne - a Yura jak mała biedna dziewczynka się zgadzała. Przkro mi, ale nie tak wyobrażam sobie pożycie małżeńskie - przynajmniej moje. Ja chcę traktować seks jako cudowny dialog, na zasadzie partnerskiej z patrzeniem na dobro drugiej osoby, a takowego FE w żadnym stopniu nie pokazuje. Ponadto bardzo nie podobało mi się przesłanie, że mianowicie: dobry seks - oznacza dobry związek" Seks jest w małżeństwie bardzo ważny, ale każdemu kto uważa, że najważniejszy to szczerze życze by jaknajszybciej zmienił zdanie.

W innej sprawie: uważam, że w małżonkowie jeżeli są otwarci na siebie nawzajem i nie boją się siebie nawzajem - bo takie czasami odnosiłem wrażenie - szczegolnie na poczatku FE - to na zasdzie dialogu i otwartości bedą w stanie przekazać sobie to czego oczekują. Przypuyszczam, że mało jesty ludzi już w tym kraju, którzy nie wiedzą jakie sa miejsca erogenne mężczyzny i kobiety i żeby dowiedzieć się o takowych nie trzeba bynajmniej oglądać serii OAV, która moim zdaniem jest doprawdy żałosna, w gatunku, w odbiorze, w czymkolwiek. Takie jest moje zdanie.
Wobec tego cały czas uważam, że użyte przez ciebie słowo "poradnik" jest ciut za duże jak na FE, ale zgadzam się z tym, ze przypuszczlanie spotkałaś się z wiloma "materiałami", które były jeszcze gorsze od tego. Ja jednak nie uznaje czegoś takiego jak "mnijesze czy większe zło" - dlatego wciaż uważam, że są lepsze środki by pomóc ludziom, którzy znaleźli się w takiej sytuacji.
Nie wydaje ci się też, że to małżeństwo w FE jest takie słodkie - że nic sie nie dzieje i wszystko jest super - pomijając fakt (SPOILER), że Makoto zdradza żonę i też niby nic się nie dzieje - nie nie to jest dla mnie żałość.
Nie uznaje czasu przeznaczonego na obejrzenie FE za stracony - utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby już nigdy więcej po cośtakiego nie sięgnąć.
A nawiązując do twojej ostaniej wypowiedzi - ciężko mi jest nie patrzeć na coś przez pryzmat morlanie dobre/niedobre - bo skoro widze ze coś nie jest dobre to jak mam na to jak na takie nie patrzeć. Wiem że problem nie zniknie, ale ja jako idealista uważam, że jednak da się pewne cele osiągnąć. Wiem że problem pewnie nie zniknie nigdy w całości, ale im mniej ludzi bez tego problemu tym lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2006, 19:06   

Jak ja kocham Twoje podejście do życia, hmmm... idealista... jak to ładnie brzmi.

P.S. Pytanie do tych co już swoje przeżyli. Czy postawa idealisty w prawdziwym dorosłym życiu się sprawdza?? Bo wg Wyższej Instancji w moim domu to jest zwykły pic na wodę.

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-01-2006, 19:30   

Azag napisał/a:
Okazało się, że FE było dla mnie rzeczywiście ciężkie do przejścia. Żeby nie pisać tego samego - już zgłosiłem do Avellany prośbę z gotową recenzją alternatywną - więc nie bede tu pisał tego samego, ale napisze coś czego nie było sensu pisac w recenzji.

Hmm....... recenzja alternatywna jak najbardziej - ale nie wiem czy nie powinien jej napisac na przykład wa-totem - poniewaz dla ciebie jedna z podstawowych wad serii jest gatunek, wiec raczej nie jestes najlepsza osoba do jej recenzowania.

Azag napisał/a:
Poza tym zauważyłem u Matoko (czy jak on sie tam nazywał) pewne zapędy czysto egoistyczne - a Yura jak mała biedna dziewczynka się zgadzała. Przkro mi, ale nie tak wyobrażam sobie pożycie małżeńskie - przynajmniej moje.

przypominam, ze jest to anime. a role kobiety i mezczyzny w malzenstwie japonskim sa nieco inne od tych promowanych w europie. polecam chociazby ai yori aoshi, ktore stanowczo nie jest ecchi, a propaguje dokladnie ten sam wzorzec

Azag napisał/a:
Ponadto bardzo nie podobało mi się przesłanie, że mianowicie: dobry seks - oznacza dobry związek" Seks jest w małżeństwie bardzo ważny, ale każdemu kto uważa, że najważniejszy to szczerze życze by jaknajszybciej zmienił zdanie.

nie zgodze sie z tym ze dobry seks oznacza dobry zwiazek, ale zauwaz ze jezeli cokolwiek idzie zle - w tym seks - to bedzie to mialo negatywny wplyw na zwiazek.

Azag napisał/a:
Przypuyszczam, że mało jesty ludzi już w tym kraju, którzy nie wiedzą jakie sa miejsca erogenne mężczyzny i kobiety i żeby dowiedzieć się o takowych nie trzeba bynajmniej oglądać serii OAV, która moim zdaniem jest doprawdy żałosna, w gatunku, w odbiorze, w czymkolwiek. Takie jest moje zdanie.

polecam: http://www.nowydzien.pl/nowydzien/1,70088,3118381.html
sadzenie ludzie wedlug siebie, nawet jezeli pozytywne, nie zawsze jest sluszne.

Azag napisał/a:
Nie wydaje ci się też, że to małżeństwo w FE jest takie słodkie - że nic sie nie dzieje i wszystko jest super - pomijając fakt (SPOILER), że Makoto zdradza żonę i też niby nic się nie dzieje - nie nie to jest dla mnie żałość.

KIEDY?! GDZIE?! JA?!

Azag napisał/a:
Nie uznaje czasu przeznaczonego na obejrzenie FE za stracony - utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby już nigdy więcej po cośtakiego nie sięgnąć.
A nawiązując do twojej ostaniej wypowiedzi - ciężko mi jest nie patrzeć na coś przez pryzmat morlanie dobre/niedobre - bo skoro widze ze coś nie jest dobre to jak mam na to jak na takie nie patrzeć. Wiem że problem nie zniknie, ale ja jako idealista uważam, że jednak da się pewne cele osiągnąć. Wiem że problem pewnie nie zniknie nigdy w całości, ale im mniej ludzi bez tego problemu tym lepiej.

jedna rzecz: ci ktorych temat NIE interesuje, po FE NIE siegna. chyba ze moze z ciekawosci, a wtedy reakcje moga byc rozne. ja sie chyba nawet nie licze bo obejrzalam to tylko po to zeby napisac recnzje.

i to ze usuniesz FE spowoduje, ze siegna po innego przedstawiciela gatunku. na ten przyklad bible black - uwazany zreszta za klasyka. a to jest cos za co ja (mimo dosyc duzej tolerancji) nawet sie nie bralam. tak z ciekawosci przeczytaj sobie kilka recenzji tego tytulu. wybacz, ale ja jednak wole zeby zamiast tego juz stracili te 2 godziny na FE


Azag napisał/a:
Ja jednak nie uznaje czegoś takiego jak "mnijesze czy większe zło" - dlatego wciaż uważam, że są lepsze środki by pomóc ludziom, którzy znaleźli się w takiej sytuacji.

zazdroszcze. ja pary razy w zyciu musialam dokonywac wyborow.

i zgadza sie, sa. tylko ze z racji tego ze problemu nie da sie rozwiazac definitywnie, to przkreslanie jednej metody bo istnieja inne chyba nie jest tak do konca sluszne
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2006, 19:38   

Postawa idealisty? LOL... Patrzenie na świat przez różowe okulary z klapkami po bokach i działanie zgodnie z tą wizją zazwyczaj jest niezdrowe.
Prędzej czy później taki ktoś stępi się i zostanie realistą - patrzącym trzeźwo na świat, widzącym go takim jaki naprawdę jest i starającym się go zmieniać na lepsze, na tyle na ile to możliwe.
Albo się załamie, jeśli wcześniej nie rozjedzie go pędzący pociąg rzeczywistości...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2006, 20:14   

Bianca napisał/a:
poniewaz dla ciebie jedna z podstawowych wad serii jest gatunek


Wręcz przeciwnie - Komedia. Romans, Ecchi - bardzo lubię - dla mnie najlepsze są właśnie takie anime - no może bez Ecchi, ale dobre Ecchi jak najbardziej. Poza tym to wy jesteście tu szefami i to wy ustalacie co będzie pokazane a co nie, ale pamiętajcie że z założenia waszego samego - każda recencja jest subiektywna - a nie uważam się za jedynego człowieka myślacego w ten sposób o tego typu anime, a przecież recenzje są po to żeby pomóc komuś wybrać nieprawdaż???


Bianca napisał/a:
przypominam, ze jest to anime. a role kobiety i mezczyzny w malzenstwie japonskim


Twojej recenzji, ani naszej rozmowy na forum nie będą czyatć japończycy i nie do nich skierowane są te słowa. A jak ktoś jest egoistą to to nie jest dobre - nie ważne czy jest afropseudoaborygenem czy eskimosem o korzeniach ze wschodniego Kakazu.

Bianca napisał/a:
nie zgodze sie z tym ze dobry seks oznacza dobry zwiazek, ale zauwaz ze jezeli cokolwiek idzie zle - w tym seks - to bedzie to mialo negatywny wplyw na zwiazek


Słusznie.

Bianca napisał/a:
sadzenie ludzie wedlug siebie, nawet jezeli pozytywne, nie zawsze jest sluszne.


W dalszym ciągu uważam, że do tego nie są potrzebne poradniki, a poza tym z tej ankiety wynika że zaledwie 4 % siega po poradniki, a przecież ja napisałem że "większość wie" i jeszcze dodałem - przypuszczam

Bianca napisał/a:
KIEDY?! GDZIE?! JA?!


Ja sie tylko pytałem czy tak nie uwazasz.


Bianca napisał/a:
ale ja jednak wole zeby zamiast tego juz stracili te 2 godziny na FE


A ja wole żeby ludzie zainwestowali czasem w jeszcze coś innego


Bianca napisał/a:
i zgadza sie, sa. tylko ze z racji tego ze problemu nie da sie rozwiazac definitywnie, to przkreslanie jednej metody bo istnieja inne chyba nie jest tak do konca sluszne


Nie wiem czemu Ty sie tak przy tym upierasz, sama mówisz że jest coś lepszego w sensie "poradnika", a przecież wnioskując z wypowiedzi samego autora miał to być poradnik do otrzymania przyjemności - a przecież ja już napisałem że moim zdaniem w małżeństwie nie jest najważniejszy seks.


wa-totem napisał/a:
Patrzenie na świat przez różowe okulary z klapkami po bokach i działanie zgodnie z tą wizją zazwyczaj jest niezdrowe.


To chyba jest fanatyzm??? Idealista chyba to ktoś kto uważa, że warto mieć ideały, że ideały istnieją i że warto dążyć do realizacji ideałów. Wiadomo że o ideały trzeba walczyć czasami, ale walka nie czyni z człowieka fanatyka. Poza tym gdyby świat nie potrzebował idealistów to by ich nie było. Teoretycznie z założenia każdy chrześcijanin to idealista czyli zdajsie jakichś 90% w tym kraju zadeklarowanych. Nie rozumiem tego ataku na idealistów w temacie poświęconym Futari Ecchi

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2006, 21:42   

Azag napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Patrzenie na świat przez różowe okulary z klapkami po bokach i działanie zgodnie z tą wizją zazwyczaj jest niezdrowe.

To chyba jest fanatyzm???
Uuum, nie, fanatyk to taki typ idealisty który usiłuje narzucać swoje ideały innym, i to niekoniecznie siłą.
Azag napisał/a:
Idealista chyba to ktoś kto uważa, że warto mieć ideały, że ideały istnieją i że warto dążyć do realizacji ideałów. Wiadomo że o ideały trzeba walczyć czasami, ale walka nie czyni z człowieka fanatyka.
Tak... ale nie do końca. Realista jeszcze dostrzega że są inne ideały, a także ci którym ideały nie są potrzebne, a także że rzeczywisty świat ani jego, ani innymi ideałami nie stoi - zazwyczaj, jest od nich odległy. Oraz że żyjąc według własnych ideałów, zachęcając do tego innych i starając się przybliżyć świat swoim ideałom działa wbrew 'tym innym', a oni mają wszak równe prawa... czysty idealista NIGDY nie dostrzega tej kwestii, zawsze uważa swoje ideały za jedynie słuszne i często imputuje swoje poglądy innym lub uogólnia: "no przecież WSZYSCY tego chcą, WSZYSCY tak sądzą".

Azag napisał/a:
Poza tym gdyby świat nie potrzebował idealistów to by ich nie było.
Demagogia! Na tej zasadzie, można równie dobrze argumentować że to dobrze że jest Osama bin Laden, i jest potrzebny - bo gdyby potrzebny nie był, to by go nie było.

Azag napisał/a:
Nie rozumiem tego ataku na idealistów w temacie poświęconym Futari Ecchi
Jakich ataków? Mój post był wyłącznie odpowiedzią Martinezowi. Który napisał:
Martinez napisał/a:
P.S. Pytanie do tych co już swoje przeżyli. Czy postawa idealisty w prawdziwym dorosłym życiu się sprawdza??

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2006, 22:25   

Wygadany to Ty jesteś trzeba przyznać - no rzeczywiście mam do takich rzeczy czasami zapędy, ale staram się trzymać je na wodzy. Czasami jest trudno - kiedy na przykład w moim odczuciu coś co ewidentnie nie jest dobre ludzie uważają za dobre - to nie odnośnie Futari Ecchi. Odnośnie tego, że powiedziałem że idelaiści są porzebni światu itd to miałem na myśli to, że świat byłby o wiele uboższy gdyby nie było tych idealistów - tych dobrych mam na myśli i to wszystko przez bycie wiernym ideałom zrobili. Staram się szanować cudze poglądy, ale nie mogę pozostać bierny kiedy ktoś swoją opinią wpływa na opinię innych. Uważam, że mając na uwadzę dobro (które oczywiście jest dobrem w moim mniemaniu) innych powinienem się odezwać i przedstawić swój punkt iwdzenia. Na tym polega chyba alternatywa. Człowiek powinien wybierać rozważając "za" i "przeciw" i o to tu chyba chodzi prawda? Przecież po to zaczałem całą tę wojenkę o FE - żeby inni mieli jasność wyboru. Wiadomo, że każdy wybierze sam, ale niech wybiera z dwóch, a nie z jednej opinii i niech sam oceni czy akurat to będzie dla niego dobro. To co proponuje ludziom Bianca to idzie na jej sumienie, a to czego nie proponuje ja idzie na moje - a czy dla konkretnego czytelnika (jeśli jakiś zdoła dotrwać do tych postów) FE okaże się fajną czy beznadziejną serią to będzie wiedział już tylko ten czytelnik.
Wracając do idealisty - ja raczej nie narzucam nikomu swoich poglądów - prawdopodobnie robiłem to w przeszłości, ale jak wspomniałem hamuje się. Ale jak ktoś będzie chciał posłuchać - to ma prawo słuchać.
W Londynie, w Hyde Parku (bodajże) jest taki miejsce, które nazywa się Speeking Corner - tam każdy może iść i mówić o czym chce, a czy ktoś będzie tego słuchał albo wprowadzał te słowa w swoje życie to już zależy tylko od niego. Wolby wybór. Jeżeli moje posty i słowa były obraźliwe albo narzucały komuś moje zdanie i moje poglądy to bardzo przepraszam. Ja poprostu chcę przedstawić swój punkt widzenia. Mam nadzieje że Ty Wa-totemie i Ty Bianco mnie rozumiecie i o nic żalu do mnie nie macie. Acha - jestem dumny z moich ideałów i z tego, że jestem idealistą - niechciał bym być inny, aczkolwiek chcę się zmieniać na lepsze, czyli walczyć ze swoimi wadami - w tym FE w żaden sposób mi nie pomogło.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2006, 23:01   

Ależ oczywiście, tu przyznaję rację. W końcu o to chodzi, by rozmawiać, okopanie się na 'swoim podwórku' jest ZUE choćby dlatego że 'zakłada klapki' - przestajemy rozumieć innych...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-01-2006, 23:35   

Cytat:
ale pamiętajcie że z założenia waszego samego - każda recencja jest subiektywna - a nie uważam się za jedynego człowieka myślacego w ten sposób o tego typu anime, a przecież recenzje są po to żeby pomóc komuś wybrać nieprawdaż???

tak, natomiast nie do konca istnieje sens robienia recenzji pt. "to jest zle jako rodzaj i dlatego ten konkretny egzemplarz tez jest zly. ale do twojej recenzji sie nie stosuje (mialam okazje ja przejrzec jak bylam u avellany - szukalam czy nie dales tam gdzies tego spoilera bo on wynikal ewidentnie z tego ze wziales fantazje bohaterki (bo o ile sie nie myle to chodzi o kuzynke) za rzeczywistosc. notabene, oni sie pobrali bo w japonii istnieje rowniez przeswiadczenie ze w wieku X nalezy miec rodzine albo cos z toba jest nie tak. i oboje poszli do biura matrymonialnego ktore ich ze soba poznalo (co widac w retrospekcjach)

Cytat:
Twojej recenzji, ani naszej rozmowy na forum nie będą czyatć japończycy i nie do nich skierowane są te słowa. A jak ktoś jest egoistą to to nie jest dobre - nie ważne czy jest afropseudoaborygenem czy eskimosem o korzeniach ze wschodniego Kakazu.

tak, ale ktokolwiek kto siada do ogladania anime powinien jasno rozumiec ze tam role kobiety i mezczyzny sa pojmowane inaczej - i ok, jest to cos co mozna wykazac jako wade serii, natomiast nie kategorycznie pt. "bo to sie nie przenosi na polski grunt" - bo to samo daje sie zastosowac do wiekszej czesci anime

Cytat:
W dalszym ciągu uważam, że do tego nie są potrzebne poradniki, a poza tym z tej ankiety wynika że zaledwie 4 % siega po poradniki, a przecież ja napisałem że "większość wie" i jeszcze dodałem - przypuszczam

4% INTERNAUTOW CZYTAJACYCH GAZETY W INTERNECIE, W SZCZEGOLNOSCI WYBORCZA - zauwaz ze to ci zaweza grupe respondentow jak cholera - swiadcza o tym chociazby internetowe vs realne wyniki sondazy wyborczych

Cytat:
Ja sie tylko pytałem czy tak nie uwazasz.

ze zdradza? nie uwazam. ze nic sie nie dzieje...... seria jest za krotka zeby sie mialo cos dziac. po prostu. jakby tam jeszcze dolozyc konflikty, to to by przestalo byc strawne (nawet gdyby w tym celu wyjac spory szmat erotyki)

Cytat:
A ja wole żeby ludzie zainwestowali czasem w jeszcze coś innego

tylko ze wybor nalezy do rzeczonych ludzi.

Cytat:
Nie wiem czemu Ty sie tak przy tym upierasz, sama mówisz że jest coś lepszego w sensie "poradnika", a przecież wnioskując z wypowiedzi samego autora miał to być poradnik do otrzymania przyjemności - a przecież ja już napisałem że moim zdaniem w małżeństwie nie jest najważniejszy seks.

mam wrazenie ze uwazasz ze "pomoc" czy "poradnik" to jest "magiczna metoda ktora jednym pstryknieciem palcow rozwiaze wszystkie problemy i bedzie dobra dla wszyskich" - bo takie cos NIE istnieje.

1) cos lepszego w sensie poradnika to jest chociazby manga FE - ktora jest duzo bardziej rozbudowana.
2) ja uwazam ze nie da sie zyc samymi lodami. co nie zmienia faktu ze je jadam. uwazam tez ze dla znalezienia pracy nie jest najwazniejszy dyplom - a na studia poszlam. to ze cos nie jest najwazniejsze nie oznacza automatycznie ze nie jest wazne. FE nie kryguje sie na poradnik "jak miec szczesliwy zwiazek wolny od problemow", i nie nalezy go w takim kontekscie rozpatrywac

Cytat:
P.S. Pytanie do tych co już swoje przeżyli. Czy postawa idealisty w prawdziwym dorosłym życiu się sprawdza?? Bo wg Wyższej Instancji w moim domu to jest zwykły pic na wodę.

coz, ja sie wypowiem cynicznie. postawa idealisty sie sprawdza w sytuacji gdy czlowiek nigdy nie stanie w sytuacji w ktorej bedzie musiala dokonac Wyboru (uwaga na duze W). niektorzy sie w niej nie znajda bo akurat beda mieli szczescie. inni bo maja klapki na oczach.

ale nalezy rozroznic idealiste od Idealisty. ten drugi jest to osoba ktorej poglady nie sa "jedyne wlasciwe" ani nie niosa ze soba poczucia moralnej wyzszosci czy "lepsiejszosci" od innych. i sa na tyle gietkie zeby nie zlamac delikwenta jesli jednak okaze sie w sytuacji z ktorej nie ma jedynego slusznego wyjscia - albo na tyle twarde zeby go przy tej okazji nie zlamac
Powrót do góry
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-01-2006, 00:15   

nareszcie ta dyskusja odblokowana. Ja powiem tak jakbym to przeczytał w wieku 16 lat omineło by mnie kilka dziwnych problemów :P
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-01-2006, 00:43   

Martinez napisał/a:
jednakże nie jestem pewien czy swoją 'wojenką' na temat FE nie zachęciłes większej liczby oglądających do siegnięcia po ten tytuł

Do dyskusji wtrącać się nie będę, bo widziałam tylko fragmenty FE (i generalnie znacznie mi bliżej do opinii Bianki), ale dodam tylko, ze o ile mi wiadomo spora część redakcji rzuciła się kombinować/oglądać FE. Więc jak najbardziej masz rację :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2006, 01:57   

Hmm.. no nie oglądąłem całości, tylko jeden epek i to dośc dawno i może pisze bzdury ( plis wskaż mi jakieś to sie poprawię )
A jak już byliście przy tych procentach to może Azag zrobiłbyś jakieś badanie opini publicznej wsród forumowiczów - przynajmiej mielibyśmy jakieś pojęcie jak to jest na tanukach a nie na totalwar.

Łee?! A w którym miejscu pomyliłem idealistę z perfekcjonistą?? No cóż, wkońcu są to trudne słowa, a niekórzy to nawet z kopytkiem mają problemy.

I nie piszę postów po to ażeby cię wnerwić, poprostu przyłaczyłem się do dyskusji, a może mi zabronisz??

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-01-2006, 10:54   

Cytat:
Teoretycznie można założyć, że losowo wybrani internauci reprezentują poglądy całego społeczeństwa.

oczywiscie ze nie mozemy?! i skad ci takie cos w ogole wpadlo do glowy?! internauci to jest dosyc waska grupa spoleczna (bo posiadanie internetu zaklada posiadanie komputera i lacza, czyli pewien poziom dochodzow i wyksztalcenia). a internauci CZYTAJACY GAZETY to jest gatunek jeszcze wezszy - i tak jak na przykladzie tych sondazy wyborczych, na pewno nie da sie wnioskowac po nich o spoleczenstwie

Cytat:
Tyś to przecież pierwsza rzuciła pisząc w recenzji : "P o l e c a m"

a w naglowku strony napisane jest "recenzje anime"...... nie rozumiem problemu. polecalam tez ai yori aoshi, ktore jest przynajmniej dla mnie jedna z lepszych serii anime ktore kiedykolwiek nakrecono..... i TEZ prezentuje standardowy japonski model.

Cytat:
Za poradnik uwązam coś takiego: ostatnio próbuje zrobić sobie łuk z drewna, kolega polecił mi poradnik Jakubowskiego. Jak zrobić łuk żeby był dobry? To jest dla mnie poradnik i za takie coś poradnik uważam.

zrobienie luku jest rzecza techniczna. zalezy w duzej mierze od tego jakie drewno wybierzesz. drewna dziela sie na gatunku, i w zaleznosci od srodowiska/wieku oraz gatunku prezentuja te same cechy. ludzie nie.

Cytat:
PS.90% zadeklarowanych chrzescijan a większość z nich to idealiści - naprawdę nie wiem jak to sie przkłada na rzeczywistośc w naszej cudnej Polsce??

przesadzasz. spory procent z nich to hipokryci, a jakis procent to ludzie wierzacy ktorzy nie uwazaja wykladni koscielnej swiata za jedyna sluszna i wlasciwa.

natomiast coz...... tak mi przychodza na mysl slowa mojego znajomego, ktory kiedys byl swiatkiem jechowy, i to bliskim "kierownictwa" wspolnoty, prawdziwie wierzacy, pragnacy krzewic wiare. "wiesz. czasami brakuje mi tego o ile swiat byl wtedy prostszy i tego celu zycia ktory mi to dawalo. ale za nic bym tam nie wrocil". to tyle o idealistach.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2006, 14:28   

Ja chciałem powiedzieć, że pisząc i wypowiadając się na temat poradnika mam na myśli poradnik dla młodych par małżeńskich, które mają problemy natury seksualnej. Odnoszę wrażenie, że wy macie na myśli poradnik dla każdego kto ma problemy seksualne. W takim przypadku oczywiście za takowy FE można by uznać, ale jeżeli chodzi o poradnik dla małżonków uważam, że FE raczej kompletnie się nie nadaje. Widzicie to że napisałem o tych łukach to właśnie chciałem powiedzieć, że człowiek jest tak skomplikowany i zachodzą w nim różne precesy: biologiczne, społeczne, psychiczne, duchowe - wszystkie jakąś ze sobą są powiązane by utworzyć jedno - czyli człowieka. Wobec tego doprawdy rozwiązania problemu natury seksualnej u ludzi szukał bym gdzieś głębiej - może w podświadomości, w mentalności, w wierzeniach, we wspomnieniach i uważam, że do tego FE się nie nadaje dlatego, że jest za płytkie by odnaleźć korzeń problemu i skutecznie go wyeliminować.
Zrobienie ankiety na tym forum również daje bardzo, bardzo zawężoną grupę ludzi - do tych co interesują się anime, ale oczywiście czemu nie tylko, że ja tego nie zrobię. I oczywiście może się okazać się w tej ankiecie, że to jednak Bianca ma racje.
W moim wywodzie na temat statystyki sugerowałem, że nie jest ważne czym ludzie się interesują by mieli podobne problemy. To znaczy: ktoś kto jeździ na rowerze może mieć kłopoty z seksem równie dobrze jak ktoś kto zajmuję się numizmatyką - to nie ma znaczenia bo problerm leży gdzieś głębiej. Myślę, że pod tym względem i w takim temacie nie ma większego znaczenia jaką grupę ludzi wybierzemy bo pytalibyśmy o problem ogólny, który dotyczy każdej grupy, światka czy subkultury społecznej - bo tak naprawdę to pomimo tego, że człowiek jest inny to są też chyba rzeczy, które wszyscy ludzie posiadają.
Natomiast oczywiście zgadzam się, że wielu ludzi to hipokryci - oczywiście, że tak, ale w chrześcijaństwie chodzi o to, żeby zostać zbawionym, czyli żeby zostać świętym i pomagać w tym innym - to jest ideał, i dlatego każdy chrześcijanin jest z założenia idealsitą w pewnym stopniu. Posłużyłem się takim przykładem - za to zadziałało tu zupełnie inaczej jak widze bo według tego co napisaliście jasno wynika, że uważacie, że ankiety są odległe od prawdy - wobec tego czy można im ufać?? Czy nie lepiej ufać własnemu zdrowemu rozsądkowi i nie generalizować w stylu - "Bo wszysy tak robią" - nie wszyscy bo ja na przykład nie?? Oczywiście wy tak nie powiedzieliście, ale daje tylko taki przykład bo często słyszy się takie słowa "Muszę tak zrobić bo wszyscy tak robią" - czy to jest kierowanie się własnym rozsądkiem czy uleganie presji innych ludzi??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group