FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
  Naruto - temat ogólny o serii i filmach (pl/eng/jp)
Wersja do druku
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2012, 19:57   

Ja przyjąłem sprytną taktykę: czekam aż uzbiera się co najmniej 20 odcinków i oglądam jednym ciągiem, omijając przy tym fillery. W ten sposób dłużyzny aż tak nie irytują.

_________________
Heaven has abandoned us!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 30-01-2012, 20:02   

Fillery fillerami ale patrząc na ostatnie rozdziały mangi Naruciak wygrywa z Wybielaczem przez nokaut. Wprawdzie nie wiem jaka jest wina tłumaczenia pod tym względem ale dialogi z opowieści o ninja biją te od shinigami na głowę.

Problemem zarówno Blecha i Naruto jest jak i wszytskich shonenów jest to ze się ciąąąąąągnie i ciąąąąąągnie i ciąąąąąąągnie.
Dobry shonen to skończony shonen, z takich "nowszych" dzieł wskażę choćby Psyren. Lubie je czytać ale w większych dawkach...czytanie po rozdzialiku co tydzień na jakiś czas obrzydziło mi Bleacha czy Fairy Tail.

Zazwyczaj dobre konkretne serie powinny zamykać się w liczbie do 50 odcinków. Oczywiście wychodzi tutaj problem czy seria jest dziełem kompletnym czy też jest ekranizacją noweli czy gry. Przykładem pierwszego niech będzie Guin Saga (choć snonenem to bym go nie nazwał). Anime stanowi wręcz śmieszny wycinek z epopei liczącej ponad sto tomów!
Przykładem drugiego niech będzie Fate/Stay night. Produkt prawie kompletny na podstawie visual novel tak więc nie ma co pluć. Prawie bo kilka zakończeń doprowadziło do popełnienia kinówki ukazującej inną ścieżkę wydarzeń.

O ile fillery mogą boleć to zazwyczaj filmy pełnometrażowe z shonenowej serii mogą się podobać. Zazwyczaj nie udają ze są czymś więcej a jeśli są do kitu to można pocieszyć się tym ze szybko się kończą. Serią mającą dobre kinówki jest chociażby One Piece czy Dragon Ball (Bo przecież nie o myślenie czy fabułę tutaj chodzi prawda? Choć są niespodzianki jak historia Future Trunksa czy Cooler's revange).

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2012, 20:10   

Również wolę czytać/oglądać wielkie kawały historii niż ciupciać po chapterku co tydzień (dlatego Naruto i Bleacha czytam już zupełnie mimochodem, raczej bez ekscytacji). Jak sobie przypomnę te nieprzespane noce z Eureką czy pięcioma tomami MSN na raz... ech to jest właśnie to.
Naruto było dla mnie najlepsze właśnie wówczas, gdy wróciłem doń po chyba roku... 200 chapterów przeczytanych podczas ubiegłorocznych wakacji - solidna porcja ninja.

A tak a propo. Bleach po zakończeniu pierwszego głównego wątku powinien się chyba honorowo skończyć. To co teraz serwuje nam Kubo jest nie tylko znacznie gorsze od Naruto (o co nie tak trudno, bo ostatnie chaptery są naprawdę niezłe), ale w ogóle nie nadaje się do czytania...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2012, 20:24   

Auka napisał/a:
Ja przyjąłem sprytną taktykę: czekam aż uzbiera się co najmniej 20 odcinków i oglądam jednym ciągiem, omijając przy tym fillery. W ten sposób dłużyzny aż tak nie irytują.
...w Naruto fillery to chyba ze 120 odcinków końcowych w 200-odcinkowej serii, więc to nie bardzo działa. Nie przypadkiem, by wrócić do mangi musieli zacząć nową serię.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-02-2012, 02:15   

shugohakke napisał/a:
Trzyma fason przez cały czas.

Proszę, mniej więcej od roku zrobiło się tak kiepsko, że coraz więcej fanów odpada...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2012, 10:01   

Mange mi się czytało dobrze, ale chyba już najzwyczajniej w świecie jestem za stary na to.


Spoiler: pokaż / ukryj
Nie mniej nie sądziłem, że da się z itachiego zrobić tego dobrego ;d...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natiko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 28 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2012, 16:02   

Witam chciałam się spytać co to jest za epizod:
http://www.youtube.com/watch?v=W07_OzuYfA4&feature=related
chodzi mi o 3:15
jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć byłam bym wdzięczna ;)

_________________
"Myślisz o sobie jako o kimś wyjątkowym? Przy okazji, to nieprawda. Wszyscy są tacy sami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lord87 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2012, 20:15   

O ile dobrze pamiętam to są retrosy z walki Naruto vs Sasuke z pierwszej serii :)
Odcinki bodajże coś koło 129 chyba do końca walki tj odcinek 134.
Niestety nie posiadam tego obecnie na kompie więc nie mogę Ci powiedzieć dokładnie ;)

_________________
http://myanimelist.net/profile/Lord87
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
35145009
Natiko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 28 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2012, 20:51   

Ok to poszukam tego odcinka ;)
Dziękuje za odpowiedź :D

Jakby ktoś był ciekaw jaki to dokładnie jest odcinek to jest to 132 ;)

_________________
"Myślisz o sobie jako o kimś wyjątkowym? Przy okazji, to nieprawda. Wszyscy są tacy sami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaziuxx96
Gość
PostWysłany: 30-12-2012, 12:21   

ile seri naruto sihpuuden bendzie powiecie mi prosze czy jakaś nowa naruto bendzie
Powrót do góry
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 30-12-2012, 12:54   

Gość napisał/a:
ile seri naruto sihpuuden bendzie powiecie mi prosze czy jakaś nowa naruto bendzie

Ty się lepiej naucz polska mowa, a zwłaszcza literków...

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 30-12-2012, 20:01   

Bezimienny napisał/a:
..w Naruto fillery to chyba ze 120 odcinków końcowych w 200-odcinkowej serii, więc to nie bardzo działa. Nie przypadkiem, by wrócić do mangi musieli zacząć nową serię.

Ale te filery jak dla mnie były bardziej klimatyczne, niż te w shippuuden. Oglądałem je na raz, i byłem bardzo zaskoczony, że to nie pojawiło się w mandze

Ja osobiście w tej serii pomijam chyba każdy arc związany z Sasuke. Nudzą mnie po 2-3 rozdziałach.
Anime zaś porzuciłem na filerze, bodaj zaraz po tym, jak Naruto nauczył się Rasen Shurikena. I nie żałuje.
I choć ostatni rozdział naprawdę kopie tyłki <złapanie Hinaty za rękę... W KOŃCU!!. Aż biedny Neji sie musiał poświęcić.> to musze powiedzieć to wprost- Mimo sentymentu do 1 serii, z całej piątki shonen jumpa u mnie Naruto ląduje pod wybielaczem, czyli na 5 miejscu. Bleach stracił klimat po uratowaniu Ruki, ale czasem miewał dobre momenty. Osobiście do kontynuacji akcji wybielacza bylem nastawiony na nie, ale szczerze, jego rozdziały ciekawią mnie bardziej, niż rozdziały mangi tu omawianej.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
seoninja Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2013
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2013, 10:23   

Filery w Naruto są straszne !!! Anime jest tyle do tyłu w stosunku do mangi ze szok !! a Ci jeszcze filery wciskają :( już chyba 10 odcinek :( ehhh...a tyle się dzieje, tyle fajnych walk !! AAAAA już się doczekać nie mogę aż to ruszy do przodu ! :D:D

Jeśli chodzi o Bleacha to tak ma swietny klimat i historie, jest to jedno z najlepszych anime ostatnich czasów jakie oglądałem ale straciło dla mnie smak jak schrzanili końcowe epizody :( Zamiast tak fajnie skończyć jak w mandze ze po walce stracił moc i żegnał się z Rukia itd to on jeszcze filera wcisnęli itd eh.... zepsuli wszystko:( przestałem czytać nawet już mange bo nie podoba mi się motyw jak Ichigo znowu odzyskał moc. Pewnie będzie tak ze znowu się poświeci i straci moc i potem znowu będzie sposób na jej odzyskanie i tak będą to ciągli.

Ale to nie zmienia faktu ze polecam i Naruto i Bleacha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
silver989 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2013, 10:47   

Fillery to zmora Naruto, szczerze mówiąc to już bym wolała poczekać dłużej na nowy odcinek niż lawirować między tymi zgodnymi z mangą a tymi wziętymi znikąd.

_________________
Obecnie twórcy stron internetowych www.bestnetsolution.pl mają do wyboru naprawdę szereg różnorodnych technologii, umożliwiających stworzenie w pełni profesjonalnej witryny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jardin70 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Paź 2013
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2013, 22:57   

Filmy z serii Naruto średnio mi się podobały. Zawsze miałam wrażenie, że są robione "na szybko"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group