FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
  Naruto - temat ogólny o serii i filmach (pl/eng/jp)
Wersja do druku
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2008, 22:54   

Ehhhh..... z tego co widziałem w zapowiedziach 'Naruto shippuuden bonds' dostaniemy następną łzawą historyjkę i dziewuszce która nie radzi sobie w życiu, ale dzięki Naruto odnajduje w sobie siłę i przy okazji zakochuje się w nim.
Mam nadzieję że przynajmniej walki będą na poziomie. Sporo postaci się pojawi. A każda postać z zasady ma minimum 1 walkę ^^, więc możliwe że zobaczymy niezłe widowisko.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2008, 19:26   

Hm, praktycznie od tego zacząłem się na serio interesować anime(czekając na nowe odcinki, sięgnąłem po Clannada po czym w ogóle mi Naruto wyleciało z głowy).

Ogółem seria to taki Dragon Ball osadzony w innej scenerii. Niezbyt inteligentny główny bohater, jego najlepszy przyjaciel(a czasami również wróg) z którym rywalizuje, zboczony staruszek-sensei(chociaż tutaj ukłon dla Jirayi bo to jest moja ulubiona postać w tym anime chyba), no i ogólny zarys serii: główny bohater podróżuje po drodze spotykając nowych nauczycieli, uczy się nowych technik i przy okazji ratuje świat. Brzmi znajomo, nie?

Kreska jest niezła, muzyka też(niektóre Sountracki naprawdę świetne). Jednak openingi i endingi beznadziejne(tylko pierwszych potrafiłem nie przewijać). Postacie zazwyczaj mnie wkurzały i to niestety te główne: Naruto, Sakura, Sasuke i cała reszta. Pozytywnie zapamiętałem Tsunade, Jirayę, Kakashiego, Shikamaru(tak naprawdę jedyna głębsza, nadająca się do czegoś postać, tamte były po prostu zabawne).

Do tego w pierwszej części wspomnienia... po prostu można było czasami umrzeć. No i fillery, które stanowiły dużą część tego anime. No sorry, ale misja pod tytułem "łapanie kotka" zbytnio mnie nie bawi.

Shippuden to już konkretny DBZ. Niemożliwie długie walki(jednak walki w Dragon Ballu stoją na o wiele wyższym poziomie), szczególnie zapamiętałem sobie pościg Naruta i Kakashiego za Deidarą - w końcu myślałem w pewnym momencie że padnę.

Podsumowując to anime to taki tasiemiec, zrobili to co dzieci chcą oglądać, chociaż wykonanie nie jest złe. Co by nie mówić ogląda się to w miarę przyjemnie.

Nie wiem czy polecać to anime czy nie, napiszę tak:
Jeśli chcecie się wpakować w anime, które liczy ponad 300 odcinków i wcale nie zanosi się na to aby się skończyło to oglądajcie.

Jednak ostrzegam, jeśli po obejrzeniu tego przesiądziecie się na naprawdę dobre anime to będzie wam trochę głupio jak pomyślicie ile zmarnowaliście na to czasu.

To tyle, pozdarawiam
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
sakura912
Gość
PostWysłany: 10-11-2008, 20:13   

hej.kiedy będzie naruto shippuuden movie kizuna?a może już jest,może być nawet po japońsku?
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 10-11-2008, 20:22   

Data oficjalnej premiery to był 2 sierpień 2008, ale najwidoczniej tylko w japońskich kinach, na wersje z angielskimi hardsubami trzeba poczekać aż wydadza DVD w Japonii. Gdzies spotkałam sie z data premiery na DVD na 19 kwiecień 2009, ale w sumie to kto wie kiedy i czy w ogóle wydadza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gaara the sound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 19:23   Naruto Shippuuden movie 2

oglądałem dzisiaj shippuuden movie 2 , bylem przygotowany na dobrą godzinę z tym filmem (po obejrzeniu wcześniej paru trailerów) ale oprócz 1-2 minut walki Saja to siedziałem znużony czekając na kolejna chwile emocji , lecz się nie doczekałem , moment w którym naruto przybiera postać lisa pozbawiony całkowicie atmosfery , zamienia i odmienia się w ciągu chwili , sasuke pokazany w 1 scenie po raz pierwszy , po raz 2 dopiero pod koniec części ( a tak głośno o nim w zapowiedziach )

Moim zdaniem jest to produkcja tylko i wyłącznie dla zysku ;|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-05-2009, 19:51   

Też uważam, że w tej kinówce autorzy gdzieś zatracili głębię i wyższy cel, który aż bił z anime. Niestety marnie wyszedł im ten film. Mam nadzieję, że kręcąc kolejny nie dadzą się zwieść mamonie i zrezygnują z łatwych zysków na rzecz powrotu do wyższej jakości, przesłania, emocji i momentów poruszających człowieka aż do głębi, tak jak nas do tego dotychczas przyzwyczaili.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 20:09   

Temat przeniesiony został do właściwego działu. Użytkownika gaara the sound uprzejmie proszę o stosowanie w postach poprawnej polszczyzny, w szczególności zasad interpunkcji i gramatyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-05-2009, 22:26   

gaara the sound napisał/a:
Moim zdaniem jest to produkcja tylko i wyłącznie dla zysku ;|

Czy możnaby znaleźc inny sens robienia kinówek do shonena?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byczusia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2011
Skąd: z raju
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 00:39   

Naruto hmm świetna seria. Oglądam to od dawna, z anime jestem na bieżąco. Podobał mi się świat przedstawiony w serii. Jestem wielką fanką shounenów i to mi się bardzo spodobało. Świetna akcja, co prawda w walkach za dużo gadania i są zbytnio przeciągane, ale mimo to uważam to za świetne anime.Dużo postaci, humoru(ile razy się tam uśmiałam), muzyka,która pieści moje uszy. To istne wg. mnie arcydzieło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
23622260
Naja Płeć:Kobieta
wÓadca lodówek


Dołączyła: 28 Sty 2012
Skąd: Krapkowice
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2012, 20:56   

Anime bardzo mi się podoba, chociaż obejrzałam jakieś 40 odcinków, ale wiem jedno - nigdy więcej jakiegokolwiek anime z polskim dubbingiem -.- .

_________________
I'm not crazy. My reality is just diffrent than yours.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7268440
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-01-2012, 21:08   

Naja napisał/a:
nigdy więcej jakiegokolwiek anime z polskim dubbingiem -.- .
O ile w przypadku serii TV się zgadzam, o tyle filmy mają zazwyczaj bardzo dobry dubbing - "Spirited Away" (chociaż akurat tutaj Haku miał wyjątkowo drewnianą intonację) albo "Ruchomy zamek Hauru" są całkiem dobrym tego przykładem.

Taaaaaki mały offtop ^^;

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-01-2012, 18:50   

Cytat:
Anime bardzo mi się podoba, chociaż obejrzałam jakieś 40 odcinków, ale wiem jedno - nigdy więcej jakiegokolwiek anime z polskim dubbingiem -.- .

Anime jest dobre niestety właśnie do okolic 50 odcinka, potem powoli traci rozpęd, by około 140 całkowicie zakopać się w mule. Serio, od tego momentu praktycznie do końca serii widz ma do czynienia z fillerami i to wyjątkowo słabymi. Manga prezentuje się znacznie lepiej, chociaż nie ręczę do którego momentu trzyma fason, ponieważ porzuciłam ją dosyć dawno temu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2012, 19:29   

Trzyma fason przez cały czas.
Aczkolwiek od pewnego momentu trzeba zacząć nań patrzyć z przymrużeniem oka, bo robi się gęsto od Plot no Jutsu.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 30-01-2012, 19:31   

Oj mangowy "Shippuden" istotnie trzyma fason. Anime jest skutecznie mordowane przez fillery w ilości tak wielkiej że nawet Blech pąsowieje na taki brak przyzwoitości.

Radzę oglądać angielskie subby na japońskim oryginale. Wtedy można przynajmniej z czystym sumieniem stwierdzić który voice actor jest itotnie do bani.

Wracając do Naruto....


Spoiler: pokaż / ukryj
Po przeskoku czasowym seria zyskuje sporo na wartości!

Naruto zyskuje mózg choć ciut naiwności zostaje acz nie drażni.
Sasuke traci resztki jakichkolwiek powodów do sympatii i teraz już z ulgą można go spokojnie nienawidzić.
Sakura przestaje być bezużyteczna, mniej pałęta się pod nogami itp.

Mamy zwroty akcji oklepane acz podane w smakowitym sosie i nietypowe które pozwalają parę razy zaliczyć zonka.


A ekipa z Akatsuki jest jedwabista!

Sam anime nie oglądam więc jeśli się zdecydujesz koniecznie posiądź wiedzę o fillerach o omiń te arc daleka.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2012, 19:43   

Narutowe fillery faktycznie są wyjątkowo słabe, choć wiem to raczej z drugiej ręki, bo większość odpuściłem, ale to, co widziałem było nie do wytrzymania. Z tego, co pamiętam to Bleachowe bywały całkiem dobre (wiki nazywa to sezonem 13 Zanpakutō: The Alternate Tale i były to filery które nawet lepiej mi się oglądało niż część wątków mangowych).
Zaś Narutowe filery były zwyczajnie upierdliwe, choć nie powinienem na nie narzekać... zawdzięczam im nick.

A swoją drogą to polecam raczej czytanie mangi niż oglądanie tych potworów (mowa o wszystkich tasiemcach). Przepada tym sposobem sporo dobrej muzyki, ale i sporo irytacji z powodu "kolejnych odcinków, które w mandze mieszczą się na 3 stronach".

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group