FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
  Melancholy of Haruhi Suzumiya
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-08-2009, 23:18   

Waaah tęskniłam za taką Haruhi. Wreszcie po tym przeklętym E8, nadeszła nowa nadzieja ^_^ Do tego fragmentu czytałam nowelki, a właściwie czytam i fajnie było zobaczyć to w wersji anime. Uśmiałam się co nie miara, jednak lepiej to wygląda w formie anime, przynajmnie dla mnie.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 21:04   

Odcinek był ekstra.

Oriaaaah!! Uciekać!
xD

Spoiler: pokaż / ukryj
Ale Haruhi pokazała też swoją groźniejszą stronę. Mikuru Beam to rzeczywisty Photon Beam (I tak oto powstał Mazinger Z). A ja myślałem że dopiero w ostatniej scenie filmu zaczęła im się psuć rzeczywistość... Nawet Koyzumi był przejęty.


Ciekawe co będzie dalej ;)

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 12:49   

.. a czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie ogląda się drugi sezon Haruhi? pytam, ponieważ widzę, że wychodzą równolegle odcinki np 13 / 23 ..
I w tym momencie się deczko gubię : )

Lena:
Cytat:
Ech, sorry trochę przydługawe i pokrętne tłumaczenie, ale mam nadzieję, że zrozumiesz.


Dzięki serdeczne za ów wytłumaczenie, bo wbrew pozorom na taką a nie inną, odpowiedź właśnie liczyłem : ) w skrócie, zrozumiano, i zakodowano.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."


Ostatnio zmieniony przez Veritas dnia 05-09-2009, 15:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-09-2009, 14:37   

Wow! Odcinek 13 drugiej serii, a zarazem 23 całej "Haruhi..." to był IMPACT! Ładuję wszystko w spoiler, bo będzie dużo szczególików.

Spoiler: pokaż / ukryj
Okazuje się, że Haruhi nie tylko ma lekkiego świra, nie jest jedynie lekko pokręconą nastolatką z dziwnym hobby i przeświadczeniem o swojej wyższości. Ona jest zwyczajnie okrutna, jej bezmyślność i chorobliwy egoizm sięgają granic. Przynajmniej ja tak to widzę. Scena, w której Kyon'owi puszczają nerwy i zamierza naprostować światopogląd Haruhi w swój własny sposób jest cudowna! Brawa dla animatorów za doskonałą mimikę i gestykulację obydwóch postaci oraz dla seyjuu za nadanie im tego agresywnego rysu. W tym wszystkim najgorsze jest to, że Haruhi nie rozumie dlaczego to, co robi jest nieodpowiednie. Dlaczego ludzie nie dostosowują się do jej życzeń, dlaczego ktoś nie chce robić tego co ona mu każe, dlaczego inni nie dają się tak łatwo uprzedmiotowić? Z jednej strony jej zachowanie jest przesadzone i przerysowane, z drugiej - to właśnie ten element powoli odbudowuje klasę "Melancholii..", która za sprawą E8 mocno poleciała w dół w moich oczach. W pewnym momencie naprawdę żałowałam, że Kyon'owi nie udało się przyłożyć jej z plaskacza. Swoją drogą, jej mina kiedy zobaczyła co on próbował zrobić była świetna.
Wszystkie postaci, po sierpniowym przestoju nagle stają się coraz bardziej interesujące. Kyon - przeciwstawienie się Haruhi (w końcu), uzmysłowienie sobie własnej bierności i równocześnie nie pozostawienie jej samej w ciężkim nastroju. Koizumi - No, tutaj bym chciała napisać nieco więcej. Głownie chodzi mi o miny. Już w poprzednim odcinku, kiedy tablica rozleciała mu się w rękach kwiczałam ze śmiechu. Przy czym, nawet w nieskrywanej konsternacji zachowuje swój charakterystyczny, opanowany i lekko ironiczny sposób bycia (dobra, za to go uwielbiam). Widać, że chłopak trochę się łamie (z jego przydługawej przemowy można wywnioskować, że nie bardzo może odnaleźć się w swojej roli), bo wzięło go na zwierzenia i jego ofiarą znów stał się Kyon (ten to ma farta absolutnie do wszystkiego). Wydaje mi się, że z nich wszystkich on najlepiej rozumie to, co się dzieje. Już w E8 cały czas bacznie obserwował i testował Kyon'a, jeżeli chodzi o jego podatność na wdzięki Haruhi (scena na dachu przy oglądaniu gwiazd, w przebieralni w żabich kostiumach, kiedy dziwnie mu się przyglądał itp.)
Nawet Mikuru wzięła się w garść i jej niby-determinacja zrobiła na mnie lekkie wrażenie. Nagato jak Nagato - niespecjalnie mnie interesuje i jak zwykle interweniuje tylko w najcięższych przypadkach. Niedługo będzie miała całą kolekcję szkieł kontaktowych.
Ze smaczków: Cóż to robiła Haruhi kiedy Kyon poszedł ją przeprosić? Nie zapominajmy, że ten arc dzieje się po wydarzeniach w zamkniętej przestrzeni i głupiej uwadze Kyona. Motyw wysokiego kucyka szaleje. (Ja też noszę).
Końcowa scena w sakurach. Konwersacja Kyon - Koizumi na ławce. Kiedy Haruhi zapragnie, na Saharze spadnie śnieg.


W następnym odcinku - gadający kot?

Veritas napisał/a:
.. mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie ogląda się II sezon Haruhi? ponieważ widzę, że wychodzi .. II sezon od ep'a 1.. normalność : ) lecz, równolegle z tym wychodzą inne odcinki .. np teraz .. Haruhi 12 i 23 .. nie rozumiem tego ; x

Każda grupa fansuberska inaczej numeruje odcinki. Chichiro robi to tak, jakby wychodząca w roku 2009 Haruhi była nowym sezonem, według kolejności nadawania w TV, a więc zwyczajnie 1,2,3,4... aż do dzisiejszej 13. Natomiast Mazui numeruje chronologicznie (nie według kolejności nadawania, która z chronologią nie ma nic wspólnego, ale według kolejności wydarzeń w świecie serii).
Tak więc odcinek 1 nowej serii jest odcinkiem 8 całej Haruhi zarówno z roku 2006, jak i z 2009. Potem następuje kolejny arc (Endless Eight), który trwa osiem odcinków, czyli od drugiego nowej serii (czyli 12 całej Haruhi) do 9 (19). Obecnie trwający arc zaczął się w odcinku 10 nowej serii (20 całej Haruhi) i dalej leci. Ostatni odcinek nowej serii ma numer 13 w kolejności nadawania, natomiast chronologicznie jest to 23.
Bezpośrednio do Twojego zapytania - odcinek 23 jest tym najnowszym czyli 13 i jest bezpośrednią kontynuacją 12, tylko jest po prostu ponumerowany według innej zasady.
Ech, sorry trochę przydługawe i pokrętne tłumaczenie, ale mam nadzieję, że zrozumiesz.

EDIT:
Slova napisał/a:
O, to już ostatni?
A ja miałem to oglądać...

Nie, nie ostatni w ogóle. Tak mi się napisało i zasadniczo chodzi mi o to, że to ten najnowszy. To jeszcze nie koniec nowej Haruhi.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。


Ostatnio zmieniony przez Lena100 dnia 05-09-2009, 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-09-2009, 20:09   

O, to już ostatni?
A ja miałem to oglądać...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2009, 22:01   

14/24 epa w końcu się dorwałem.
O rety.

Spoiler: pokaż / ukryj
Wygląda na to że członkowie Brygady SOS to jednak nie do końca radosny klub wiecznego koleżeństwa. Organizacje stojące za Koyzumi, Nagato i Asahiną mają sprzeczne interesy i sprzeczna filozofię na temat Haruhi. No i istnieją jeszcze inne organizacje.
No i dokończyli film. Dziwne, że nie pokazali jak zrobili scenę gdy Asahina oberwała od koleżanek i kolegów i reszta krzyczała by wstała.
Kyon po raz kolejny ratuje świat od Haruhi i jej fantazji. Całkiem sprytny sposób.
Scena na końcu – biedny Kyon :P

Hmm... Czy zielonowłosa z jednym kłem przypadkiem nie słyszała rozmowy Asahiny i Kyona o Haruhi?
No i kto w końcu zedytował film?


Aha, dla fanów Endless Eight. Nieco to wbrew regulaminowi dawać linki do oglądania odcinków, ale że jest to w formie nienadającej się do praktycznego oglądania, to chyba mogę sobie na to pozwolić. Potraktujmy to jako AMV :P
Panie i panowie, Haruhistki i Haruhiści – Całe Endless Eight na raz jednocześnie!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 00:19   

A ja mam takie pytanie: czy odcinek 14-ty drugiego sezonu to ostatni? Na MALowym forum ludzie piszą, że był to ostatni odcinek, z kolei ANN podaje, że ma być ich 28, więc się trochę pogubiłam...

Edit: Dzięki, Keii.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 13-09-2009, 10:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-09-2009, 01:47   

28 ma mieć całość tej reemisji, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ten odcinek był ostatnim z "nowej serii".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 14:33   

Ciekawe tylko, jak im się będzie sprzedawać dvd z endless eight.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-09-2009, 14:43   

Waaagh! napisał/a:
Ciekawe tylko, jak im się będzie sprzedawać dvd z endless eight.

Było o tym milion razy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2009, 15:32   

A nowa seria też jest nie chronologiczna? Jeśli tak, to czy mógłby ktoś podać chronologiczną kolejność odcinków nowej serii? Bo skoro się skończyła to będę się za nią zabierał, a ja cenię sobie jednak właściwą kolejność :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2009, 16:26   

Cytat:
A nowa seria też jest nie chronologiczna?

Jest chronologiczna. Wytrwałości w oglądaniu życzę :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2009, 16:35   

Oglądając 2-3 Endless Eight nie jest tak źle, reszta trzyma poziom.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2009, 02:08   

Dobra, obejrzałem Haruhi S.2 i o ile pierwszy sezon był dla mnie objawieniem, o tyle drugi wzbudził tylko irytację. Pierwszy odcinek- dobry, trzyma poziom jedynki, kolejny również. No ale to Endless Night- wynudziłem się jak cholera, no myślałem, że zejdę. W kołko to samo, tylko ubrania inne i czasem miejsca. Gorszego pomysłu nie mogli zrealizować. No i wyjaśnienie w 9 odcinku- to nawet śmieszne nie było. No potem miało być lepiej, a tutaj 5 odcinków o tym co się działo między którymiś tam epizodami z pierwszej serii. No szkoda, że nic nowego, ale przynajmniej już w porządku były, ale tylko z początku. Ale 12 i 13 odcinek to mnie naprawdę wnerwił. Do tej pory traktowałem Haruhi jako zabawną, pozytywnie zakręconą dziewczynę o oryginalnej osobowości. Ale w 12 i 13 odcinku nie dość, że niemiłosiernie mnie wręcz wnerwiła swoim samolubstwem, egoizmem i nie liczeniem się z innymi, to żałowałem wręcz, ku swojemu zdziwieniu, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Koizumi wstrzymał rękę Kyona w 13 epie. Po prostu jak ta wyskoczyła z tą "zabawką" i "macie robić co mówię!" i świętym przekonaniem, że tak być przecież powinno i to jest słuszne, co mnie inni interesują, to sam bym ją przez kolano przełożył. Uhh, spadła mi jej nota w dół wtedy. W 12 i 13 epizodzie myślałem, że to nie jakiś zakręcony Bóg, tylko dziewczyna z chorobą psychiczną i trzeba jej pomóc :/. Później to minęło, ale cóż, ważne, że było, a być nie powinno
. Za to nota Kyona jako najlepszego męskiego charakteru wśród szkolnych anime poszła w górę zdecydowanie. Oto wreszcie facet w anime, który nie myśli wcale o ratowaniu świata, umie się postawić, ma swój charakter i przekonania, potrafi się wkurzyć na kobietę i nawrzeszczeć jak trzeba. Do tego jest luzakiem, nie przejmuje jakimiś pierdołami w życiu i w szkole, ale kiedy trzeba to reaguje emocjonalnie. No i ten spokój i cyniczna narracja. Takiego bohatera mi brakowało wśród tych niedorajd animowych :D :D. No mega. Jeśli mam być czyimś fanem w TMoHS to jest to Kyon. :) I w sumie dla niego, a nie dla Haruhi oglądałem ten sezon, poprzedni tak 50/50. Dobrze, że 14 epizod był już jak stary dobry pierwszy sezon.

Ogólnie zawiodłem się na tym czymś, bo nie wiem czy nazwać to sezonem w ogóle. Choć nie licząc 12,13 epizodu i Endless Night, byłaby z tego dobra OVA. To tyle. :)

Edit: Aha i strasznie mi się nie podobały te
Spoiler: pokaż / ukryj
podejrzenie wszystkich w stosunku do siebie. Mikuru mówi, żeby nie ufać Koizumiemiu, ten mówi, żeby nie ufać jej bo ona ma interes w Kyonie, Yuki zaś neguje wszystkich. Tchnęli jakąś konspirację w to anime, robiąc z przyjaciół jakieś frakcje. Ta powaga w gole nie pasowała mi do tego anime.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard


Ostatnio zmieniony przez Mitsurugi dnia 21-09-2009, 02:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-09-2009, 02:16   

Mitsurugi napisał/a:
Ale w 12 i 13 odcinku nie dość, że niemiłosiernie mnie wręcz wnerwiła i swoim samolubstwem, egoizmem i nie liczeniem się z innymi, to żałowałem wręcz, ku swojemu zdziwieniu, że

przez te 2 odcinki Suzumiya Haruhi-san wyleciała z mojej listy ulubionych żeńskich postaci z anime. Nota Koizumiego poleciała również w dół.
Kyon pokazał charakter, za co zyskał w rankingu (chociaż oprócz Araragiego nie ma już kogo gonić :P )

Drugi sezon (a raczej nowe odcinki uzupełniające serię) na pewno nie spełniły oczekiwań, ciekaw jestem kiedy będą ekranizować dalszą część - jeszcze sporo do wydania, w tym ciągle powstający 10. tom. Być może wydadzą najpierw serię OAV "The Disappearance of Suzumiya Haruhi", a później zakończą to jeszcze jedną serią TV. Fani Haruhi na pewno czują mocny niedosyt, pewnie znowu poczekamy minimum rok-dwa na kolejny odcinek.


Ostatnio zmieniony przez Piotrek dnia 23-09-2009, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 23 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group