FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2009, 10:38   

Oskarżać się będą na pewno. No i wypadałoby znaleźć Kinzo, choć przypuszczam, że już nie ma po co (no, dobra - żeby wyprawić pogrzeb).

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2009, 17:03   

Wczoraj ukazał się 9 rozdział mangi i IMHO wydarzenia w mandze (czyli te wszystkie spekulacje, podejrzenia itp.) wypadają bardziej naturalnie niż w anime. Pewnie jest tak m.in. dlatego, że akcja rozwija się wolniej i wszystko jest dokładniej przedstawione, zaś w anime wiele treści z rozmów bohaterów jest pomijanych i częściowo zmienionych (na przykład w mandze obyło się od śmiesznych teorii odnośnie zaginięcia głowy rodziny).

Shizuku napisał/a:
Teraz podejrzenia padną na Natsuhi, a potem może Marię wreszcie? Ja nie wiem, ona tu wyjeżdża z dziwnymi tekstami, zdaje się wiedzieć więcej niż ktokolwiek inny, ale jakoś dokładniej tej sprawy nie zbadają. Tak jakby te jej zachowania były na porządku dziennym się zachowują?

Też jest to dla mnie dziwne, a wręcz niepojęte, że oni tak to ignorują. Chociaż w mandze nietypowe zachowanie Marii zdaje się wzbudzać większe zainteresowanie (a przynajmniej zainteresowanie Battlera) - no chociażby fakt, że śmierć jej rodziców w ogóle nią nie wstrząsnęła.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2009, 18:51   

No to może ja się wypowiem.
Pierwsze dwa odcinki mocno mnie zawiodły, jeśli miało być strasznie to była to całkowita porażka. Zabicie tych sześciu bohaterów nie zrobiło na mnie najmniejszego wrażenia. Z bohaterów, po tych 2 odcinkach, nie udało mi się nikogo polubić. Sytuacja zmieniła się trochę w 3 odcinku, seria nie wydawała się juz taka zła, a może to po prostu ja już niczego specjalnego się nie spodziewałam. Eva zrobiła wrażenie potencjalnie ciekawej postaci. No nic poczekam do 5 lub 6 odcinka podobno wtedy to anime może stać się ciekawsze.

Shizuku napisał/a:
Teraz podejrzenia padną na Natsuhi, a potem może Marię wreszcie? Ja nie wiem, ona tu wyjeżdża z dziwnymi tekstami, zdaje się wiedzieć więcej niż ktokolwiek inny, ale jakoś dokładniej tej sprawy nie zbadają. Tak jakby te jej zachowania były na porządku dziennym się zachowują?


Czytałam że właśnie tak jest i dlatego nie specjalnie zwracają na to uwagę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-07-2009, 12:13   

Odcinek czwarty można streścić jednym słowem:

LOL

Zastanawiałem się, czy to będzie horror czy kryminał, a tu... komedia! I to prawdopodobnie najlepsza komedia sezonu xD Tasak Reny w rączkach służącego, boskie teorie Jessici (chyba nawet lepsze od tych Battlerowych), triforce jako tajemny magiczny krąg, Maria śpiewająca twarzą do ściany (O_o Rustin Parr z Blair Witch Project też jest na tej wyspie? A piosenka skojarzyła mi się z Traumerai w Zoku SZS, w bardzo specyficznym wykonaniu Kafuki)... Na tym odcinku dosłownie ryczałem ze śmiechu. Zamierzona czy niezamierzona, jako komedia sprawdza się świetnie.

Szokujący zwrot akcji: co za zaskoczenie, Battler zaczyna myśleć. Brawo, Sherlocku, zauważenie, że to, co się dzieje, ma związek z inskrypcją i że któryś trup mógł niekoniecznie być tym, na kogo wyglądał to byłoby coś, naprawdę, gdyby tylko widz nie wpadł na to trzy odcinki temu... A jeśli morderczynią jest Natsushi, to się chłopak zdziwi - co zabawne, w kolejnych odcinkach Battler daje się owijać wokół palca właśnie tym osobom, którym ufać raczej nie powinien (poprzednio Evie, teraz Natsushi). Najsmutniejsze jest to, że to on jest tutaj głównym bohaterem i zapewne zawsze będzie umierał jako ostatni. Ta seria wiele by zyskała na wyrzuceniu tego idioty.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-07-2009, 12:45   

A mi się seria podoba i to jako horror :D Choć przyznam, że niejednokrotnie też wybuchnęłam śmiechem - w tym odcinku na widok tasaczka Reny i jak Battler dawał w łeb Marii (jeszcze raz, jeszcze raz ino mocniej!). W poprzednim odcinku podczas oświadczyn lepszych niż w Modzie na sukces...

Poza tym tak, zabija mnie tempo myślenia postaci i komplikowanie sobie życia na właśne życzenie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Czy tylko ja się domyśliłam, że jak ciotka wygoni ta czwórke, to stało się jasnym, że podpisała ich akt zgonu? Jej własna córka chwile wczesniej wspomniała, że wg przepowiedni musza zginac jeszcze 3 osoby. Maria oczywiście jest nietykalna, przynajmniej póki co. Więc albo ona jest kompletnie tempa albo zrobiła to z premedytacja i udaje głupią.


Dobrze, że odpuścili sobie póki co komediowe wstawki z cyckami i innymi takimi tam... Brrr. Battler słabo wypada jako główny bohater, choć mnie nie irytuje. Jak dla mnie największą gwiazdą i zagadką jest Beatrycze, mrrry. Niech sie w koncu pojawi w bardziej namacalnej formie! Niech skopie tyłek Battlerowi!

Jeszcze jedna uwaga co do odcinka:

Spoiler: pokaż / ukryj
Myślę, że warto zwrócić uwage na to, że Battler pytał o to czy czasem dziadek i Beatrycze nie zostawili po sobie jakiegoś brzdąca. Gdyby nie to, że dosyć młody nasz główny bohater jest, to dałabym sobie reke uciac, ze on sie nim okaże XD tylko jakoś na lewo go wkrecili do rodziny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-07-2009, 17:45   


Spoiler: pokaż / ukryj
Kanon to wcielenie Reny! I jeszcze ta czapeczka, po prostu miodzio;P Ale dobrze, że już go nie ma, o jedną irytującą postać mniej. Rozwaliło mnie jeszcze to zbliżenie na sardynki;P Ja wiem, że chodziło o ten list, ale nie mogli dać czegoś innego? Ale przynajmniej się uśmiałam.
I o niebiosa, brawo Jessica, tak Maria zachowuje się dziwnie! Zawsze to jakieś postępy. Generalnie szkoda, że oprócz Marii nikt nie robi tych strasznych min, bo gdy ona to robi cały czas, to wcale nie jest przerażające. I w umineko również funkcjonują te restarty? Chyba tak, bo ofiar im zabraknie do końca serii, w innym wypadku. A i mam nowy typ na mordercę.
Spoiler: pokaż / ukryj
To Shanon, pozabijała wszystkich, bo jej się pierścionek nie spodobał;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 12:38   

ep.4

Spoiler: pokaż / ukryj
Kanon kaput. No cóż, to było do przewidzenia. Choć trochę mi się jego zgon nie spodobał, złote motylki, "już nie jestem meblem", i dziab!



Shizuku napisał/a:
I w umineko również funkcjonują te restarty? Chyba tak, bo ofiar im zabraknie do końca serii, w innym wypadku.


To łatwo zauważyć - na początku odcinka pisze "Episode I - I" itd.

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 12:51   

Shizuku napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
To Shanon, pozabijała wszystkich, bo jej się pierścionek nie spodobał;P


Haha, nie no, serio? Myślałem, ze tylko mi się tak wydaje :D


Spoiler: pokaż / ukryj
Według mnie za bardzo skupili się na jej śmierci, jeszcze ta tragedia z tym pierścionkiem i w ogóle. Teraz jeszcze teoria o tym, że ktoś z nich mógł tak naprawdę nie umrzeć. Wydaje się to podejrzane.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 24-07-2009, 14:27   

A ja zmieniam po przemyśleniu trochę moją teorię co do "dzieciaka na boku".

Spoiler: pokaż / ukryj
Mogę się założyć, że Battler ma brata-bliźniaka, klona albo coś w ten deseń! Jak nic, opening nie może kłamać, a jak we wcześniejszym spoilerze odnotowałam sobie - coś w tym musi być. Może nie w tym łuku, ale w kolejnym się pojawi.


A póki co mnie interesuje czy pójda na łatwizne... Battler miał przy sobie ten wisiorek ze skorpionkiem, więc był nietykalny. Oddał Marii go, więc... podpisał swój akt zgonu? Strzelam, że właśnie to było jego najwiekszym błędem przez który zginie ii... restart. Ciekawe też kto restartuje, choć najbardziej nasuwająca sie odpowiedz to Beatrice. Tylko jaki miałaby z tego pożytek? Zgodnie z przepowiednia restarty sie zgadzaja... Wszyscy umra, a potem powrócą do życia.

EDIT: Dorwałam Drama CD. Głos Beatrice jest IDEALNIE taki jak sobie wyobrażałam. Mogę umrzeć w spokoju!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-07-2009, 21:36   

Nanami napisał/a:
póki co mnie interesuje czy pójda na łatwizne... Battler miał przy sobie ten wisiorek ze skorpionkiem, więc był nietykalny. Oddał Marii go, więc... podpisał swój akt zgonu


Jestem tego prawie pewna. Choć Jessica nie zginęła jak oddała wisiorek matce, to mnie zdziwiło. Nie mniej ocaliło to matkę, więc coś w tym na pewno jest.

A ja bym jeszcze podejrzewała, że Battler ma rozdwojenie jaźni i jego alter ego zabija wszystkich. On oczywiście o tym nie wie póki co. Sypię tymi teoriami spiskowymi jak z rękawa:p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 13:05   

Shizuku napisał/a:
Choć Jessica nie zginęła jak oddała wisiorek matce, to mnie zdziwiło. Nie mniej ocaliło to matkę, więc coś w tym na pewno jest.


Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jak Maria zobaczyła, że Jessica nie miała przy sobie amuletu była trochę zdziwiona. Morderca nie zabił Natsuhi, bo kiedy już chciał to zrobić zobaczył na klamce amulet. Możliwe, że Jess, Battler i Geogre żyją, bo Maria myślała, że cały czas noszą przy sobie amulety. Nie przewidziała jednak, że jedna z tych osób odda swój amulet komuś innemu. Według mnie Maria i morderca są ze sobą w pewien sposób powiązani. A więc Battler oddając amulet ewidentnie skazuje się na śmierć.
Co do rozdwojenia jaźni Battlera, to odpada. W pokoju został on, Natsuhi, Jessica i Georgre, reszta wyszła. Byli tam przez cały czas, aż do momentu, gdy dostali telefon. Nie mógł wyjść sobie tak po prostu. Do tego przeżyła tylko Maria, co utwierdza mnie w moim przekonaniu. Już bardziej prawdopodobna jest teoria o ukrytym bracie bliźniaku.
Jednak i tak ciągle uważam, że to Shanon zabija, bo nie spodobał jej się pierścionek XD.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 14:21   

Linvelin napisał/a:
Według mnie Maria i morderca są ze sobą w pewien sposób powiązani.


Ja myślę, że Maria w jakiś sposób kontaktuje się z Beatrice (zakładając, że ona istnieje) - więc może to ona położyła list na stole? W pierwszym odcinku mówi "I'm Beatrice's me.. me... messenger!" Albo - skoro wiedźma może przyjmować różne postaci - sama Beatrice "urzęduje" w ciele Marii?

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 15:24   

Ja od początku zakładam, że Beatrice nie istnieje, tak samo jak to było z klątwą Oyashiro-samy w Higurashi. Dla ewentualnego mordercy coś takiego byłoby wygodne- może wszystkich zabić, a i tak reszta przypisze wszystko Beatrice. Maria i zabójca muszą być w takim razie jakoś powiązani, bo że ta mała morduje jest wykluczone (mała, kawaii dziewczynka lata po wielkiej posiadłości i morduje wszystkich dorosłych krewnych... Chociaż w sumie to anime, więc wszystkiego się można spodziewać).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-07-2009, 15:55   

A ja jestem niemal pewna, że Beatrice naprawde istnieje, Umineko z pewnoscią nie stawia na wierne oddanie rzeczywistosci. W przypadku Oyashiro-sama "on" sam nigdy się nie pojawił, mówiono tylko o nim. W przypadku Beatrice - mamy mięsożerne motylki, mamy ją na openingu i endingu, jest portret, ma wybranego seiyuu i występuje jako osoba na drama CD.

Póki co mnie interesuje inny fakt - mam dziwne wrażenie, że na swojego "przeciwnika" od samego początku wybrała Battlera - czemu akurat jego, choć logicznie myslac powinien to być Kinzo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 16:09   

Beatrice istnieje z całą pewnością - ale niekoniecznie musi być czarownicą. Podaje się za nią i w ten sposób wykorzystuje Marię, która ubóstwia nadprzyrodzone zjawiska i samą wiedźmę. Tak więc Maria nie zabija, ale dostarcza mordercy informacji. Bo że to nikt z mieszkańców posiadłości jest pewne, wszystkich (dobra, nie cały czas, ale jednak) mamy na widoku.

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group