FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 23:25   

A u mnie leci new-romantic'owy album Depeche Mode z 1982 roku, czyli "A broken Frame" :)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 10:03   

słucham płyty Mariki, płyty Natalii Lesz i oczywiście...

DEFINICJA DEFINICJA DEFINICJA

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 10:08   

Kolejny new-romantic'owy album, czyli "Vienna" zespołu Ultravox. Klasyka gatunku ^_^

Mamy tu instrumentalne intro w postaci utworu "Astradyne", bardziej rockowe brzmienia w "New Europeans". Nie zabrakło też synhtu spod znaku Kraftwerk (utwór "Mr. X").
Mnie najbardziej przypadł do gustu utwór "Western Promise", gdzie mowa jest o mistycznym Wschodzie ze starożytną kulturą, poddajacym się wpływom Zachodu...

[dodano: 3.09.2008 godzina 00:40]
Kolejny album w stylu new-romantic, czyli "Forever Young" niemieckiego zespołu Alphaville, z takimi przebojami, jak "Big in Japan", "Sounds like a Melody", czy "Victory of Love" ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 14:32   

Cytat:
i niestety znów mamy gówno a nie dobrą muzykę... jak zwykle były wielkie zapowiedzi powrotu do korzeni, do najlepszych lat - no i wyszło jak wyszło - zamiast master of puppets mamy lekko podkolorowany ReLoad, czyli popelinę stylizującą się na thrash choć tak naprawdę koło thrashu nie powinno to w ogóle stać - muzyka bez ikry, bez wyrazu - smutna prawda :( (i żeby nie było - mówię to na podstawie 6 pełnych kawałków, które słyszałem - jest więc nikła nadzieja, że zmienię zdanie)

Z tych półminutowych fragmentów tak naprawdę tylko jeden wstęp mnie zadowolił :/ Poza tym, aktualnie słucham sobie - ot tak dla porównania - ostatnich dzieł Exodusu i Testamentu i niestety dla mety, zamieszczone w necie pełne utwory z "DM" leżą i kwiczą na ich tle...

A tak poza tym to delektuję się inna doskonałą płytą a mianowicie "Sumerian Daemons" Septiców - mamy ciężar i kiedy trzeba naprawdę niezły deathowy wygar, mamy melodię kiedy jej potrzeba, mamy świetne chórki i damskie wokale oraz symfoniczny podkład nadający albumowi świetnego epickiego klimatu, ogółem... wszystko mamy! :P Płyta gigant :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-09-2008, 09:02   

A ja słucham Charlotte Martin. Z pięciu śpiewających pań, które lubię najbardziej (Kokia, Kate Bush, Charlotte Marin, Melissa Etheridge, Celine Dion,) Szarlotka prezentuje dość osobliwy styl. O ile Kokia to egzotyka, Kate to teatr, Melissa to mocny, kobiecy rock, Celine to potęga głosu, tak Charlotte potrafi uderzać w nuty liryczno teatralne, ot wystarczy posłuchać takiego "On your Shore" a jednocześnie nagrać przebój, jak "Bring on the Day" Cudownie wychodzą jej ballady, weźmy na to "Your Armour" a nie wstydzi się przyznawać do inspiracji, oczywistych jak i tych nieco mniej przewidywalnych , biorąc pod uwagę styl muzyki.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2008, 10:01   

Wczoraj przypomniało mi się, że kiedyś nawet lubiłem Aerosmith. Zupełnym przypadkiem chwyciłem kilka akordów na gitarze, skojarzyło mi się to cholera wie czemu ze Stingiem, więc zacząłem szukać po youtube. Nie znalazłem i w rezygnacji wyszukałem sobie "Janie's got a gun" - okazało się, że te akordy właśnie z TYM powinny się kojarzyć. XD

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2008, 10:28   

Ok, właśnie listonosz przyniósł mi nową płytę Metallici - pierwsze przesłuchanie i wniosek jeden - płyta cholernie nierówna:/ Jeden kawałek genialny (All Nightmare Long), jeden bardzo dobry ( My Apocalypse), jest jeszcze dobry instrumental i tyle. Reszta, to już klasyczna beznadzieja - na czele z The Judas Kiss i Unforgiven III, który brzmi jak ostatnie radiowe przeboje Green Day.
Podsumowując, podtrzymuje zdanie, które wyraziłem wyżej - płyta słaba, bez jaj, no ale chyba nikt już niczego wielkiego się po Metce nie spodziewał, prawda? ;)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2008, 18:48   

Aktualnie panuje u mnie - totalnie i bezwzględnie - muzyka z polskiej wersji musicalu "Taniec Wampirów". O tym nie można dużo pisać, trzeba tego posłuchać bo jest naprawdę cudne - tak muzycznie, tekstowo jak i... w ogóle pod każdym względem :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Shinn Płeć:Mężczyzna
Kawaii!


Dołączył: 06 Wrz 2008
Skąd: ???????
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2008, 22:10   

Aktualnie słucham Basic Element - Feelings :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6182926
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2008, 00:35   

Breaking Benjamin, album ''Phobia'' - te teksty, delikatny wokal i melodie - kocham! Można się wyciszyć i pomruczeć przed snem.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2008, 09:36   

Behemoth - "Satanica" - ostatnia płyta Darskiego, której da się słuchać i, co ważniejsze, na której da się jeszcze rozróżnić poszczególne kawałki - potem zaczęła się już muzyka dla tokarzy, gdzie wszystko jest jednolitą masą dźwięku. Na "Satanice", choć króciutkiej (ledwie pół godziny), jest sporo niezłych kawałków, które, co ważniejsze, wpadają w ucho, są świetnie zagrane, a przy tym nie brak im jadu i siły. Jest co prawda mała wpadka w postaci ostatniego kawałka, podejrzanie podobnego do "Hvis Lysser Tar Oss" Burzum, ale to w sumie szczegół. Nigdy wcześniej i nigdy później Behemotowi nie udało się nagrać równie udanego krążka.
Powrót do góry
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2008, 15:11   

Boards of Canada - Oirectine.
Świetny utwór duetu szkockiego tworzącego eksperymentalną elektronikę, ambient itp. Mistrzostwo!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Shinn Płeć:Mężczyzna
Kawaii!


Dołączył: 06 Wrz 2008
Skąd: ???????
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2008, 19:24   

Ayumi Hamasaki - endless sorrow

Wspaniały utworek!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6182926
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2008, 21:47   

Kolejny album zespołu Ultravox, czyli "Rage in Eden" ^_^

Czyli dalej w klimatach new-romantic :) Ultravox jest świetny *_*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-09-2008, 09:28   

Vesania - "Firefrost Arcananum" - sympatyczny symfoniczny black metal z Polski. Niestety, jak większość naszych kapel Vesania miała wówczas problem - chciała być "polskim..." czymś. Jak wiadomo, każdy nasz artysta uważa za stosowne być polskim odpowiednikiem jakiegoś zagranicznego wykonawcy. W przypadku Vesanii aż czuć było Emperorem. Dobra, sprawnie zagrana płyta, z pomysłami, ale gdyby tak jeszcze trochę więcej oryginalności a mniej "Nightshade Eclipse", to było naprawdę dobrze.

Raincarnation - "At the bottomless Lake" - większość płyt gothic metalowych (a zwłaszcza polskich) sprzedawałem po posłuchaniu i recenzowaniu, ale ta jest jedną z nielicznych, które mi się w kolekcji przez te lata uchowały. Czemu? Właściwie standard, wyjąca pani i ryczący pan, folkowo - gotyckie piosenki z niekiedy tylko słyszalnym metalowym przytupem. Niemniej, ma ten krążek coś takiego, co sprawia, że wciąż trzymam go na półce i raz na jakiś czas doń wracam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group